Menu

Inne

Skoki narciarskie

MŚ Falun - konkurs drużynowy

Norwegia

wydarzenie zakończone (Austria, Polska)

28.02.2015, 17:15 • Lugnet, HS134 • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

To już koniec drużynowej rywalizacji. Był to dla nas piękny sportowy wieczór, który obfitował w wiele emocji. Zapraszamy na pozostałe relacje na lajfy.com! (19:36:23)
Trwa dekoracja zawodników. Szczególne brawa należą się Łukaszowi Kruczkowi, który włożył nieprawdopodobnie dużo energii, czasu i potu, aby doprowadzić naszych skoczków do optymalnej formy.
Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch – oto nasza "brązowa" czwórka! Przed dwoma laty, kiedy w Val di Fiemme nasze "Orły" zdobyły trzecie miejsce, w składzie znajdowali się Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. To już drugi w historii polskich skoków medal drużynowy.

Cóż to był za konkurs! Chyba nikt przed zawodami nie postawiłby na pozycję medalową Polaków. Mamy brąz! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Po wielu nieprzychylnych opiniach i niepowodzeniach w Pucharze Świata, biało-czerwoni zamykają usta niedowiarkom i pokazują, na co stać polskich skoczków narciarskich! Chapeau bas panowie!

Anders Fannemel, który przypieczętował tryumf Norwegów.

8

Rune Velta skacze 121 metrów, co oznacza złoto dla Norwegów! Bezkonkurencyjnie byli w drugiej serii podopieczni Alexandra Stoeckla. Świetna praca Norwegów daje efekty. Ręce same składają się do oklasków.

Skok Kamila Stocha, który dał medal biało-czerwonym!

7

Mamy medal! Mamy brąz! Drugi w historii Mistrzostw Świata drużynowy medal Polaków. Brawo Kamil, brawo Janek, brawo Piotr Żyła, brawo Klemens Murańka! Nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć.

7

Jest dobrze! Ale czy będzie prowadzenie? Kamil Stoch ląduje na 126 metrze. 0,8 punktu przewagi nad Austrią. Jak to będzie wyglądać?

7

Stoch wycofany z belki przez Łukasza Kruczka. Nie zaczyna się dobrze. Wiatr zaczyna kręcić. Kamil musi wytrzymać tą presję. Wszystko w rękach Kamila Stocha!

7

Wszystkie oczy skierowane są na Kamila Stocha! Kamil do boju! Zrób to dla nas! Czy będzie medal?

Schlierenzauer i jego lot na 129 metr.

6

Daleko Schlierenzauer. 129 metrów Austriaka, co oznacza, że Stoch musi uzyskać ponad 130 metrów. Austria pewna medalu!

6

Co zrobi Gregor Schlierenzauer? Popatrzmy na jego próbę.

5

W ostatniej sekundzie Kasai otrzymuje zielone światło. Skok słaby! Niewiele ponad 120 metrów! Otwiera to furtkę medalową dla Polaków! Kasai notuje 122 metry i zdecydowanie nie jest zadowolony ze swojej próby.

Mamy obniżenie belki. Nie można się temu dziwić. To co zrobił przed chwilą Freund przekroczyło chyba wszelkie wyobrażenia.

Niebotyczny wyczyn Severina Freunda. Podparty skok na 143 metr.

4

Cóż to był za skok! 143 metry Freunda! Czyste szaleństwo! Istny huragan miał pod narty Niemiec! Freund wylądował już na wypłaszczeniu. Ciężko uwierzyć w to, co zrobił teraz Niemiec. Niebotycznie wysoka trajektoria lotu.

4

Niezwykle słabo spisali się dzisiaj Niemcy. Tego chyba nikt się nie spodziewał. Severin Freund dostaje czerwone światło i musi opuścić platformę startową.

3

Peter Prevc na rozbiegu. Kapitalnie zaprezentował się Słoweniec! Skok w okolicach HS. 133 metry Prevca, dużo odjętych punktów z powodu warunków wiecznych. To jak na razie najdłuższy skok tych zawodów.

2

Słaba próba Rosjanina. Wzmógł się wiatr, warunki się pogarszają. Michaił Maksimoczkin ląduje na 110 metrze. Zdecydowanie widoczny jest brak doświadczenia Rosjanina.

Druga próba Romana Koudelki.

1

89 km/h to prędkość Koudelki na progu. 120,5 metra. To nie były dobre zawody dla Czechów. Najprawdopodobniej drużyna ta zajmie ósmą pozycję. Za moment wystartuje Michaił Maksimoczkin.

Polska przed ogromną szansą na medal! Czy Kamil Stoch uniesie ciężar tej odpowiedzialność? Trzymajmy kciuki z całych sił. Stoch będzie skakał jako przedostatni, bowiem biało-czerwoni są drudzy w rankingu.

8

Najlepszy z dotychczasowych skoków Niemców. Freitag skacze 125,5 metra. Nie wiadomo co się stało z reprezentacją Wernera Schustera. Za chwilę decydująca grupa zawodników.

7

Tylko -8,8 punktu odjęte za wiatr. Świetnie Anders Fannemel. 127,5 metra i to w zasadzie jest już złoto! Norwegowie mogą świętować. Przewaga ponad 30 punktów nad drugą w klasyfikacji Polską. Co zrobi za chwilę Richard Freitag?

6

Zaskakująco dobrze skacze Manuel Poppinger! Tego chyba nikt się nie spodziewał. Szaleje Austriak, bowiem 129,5 metra to nie lada wyczyn. Zaledwie o 0,8 punktów Austria przegrywa z biało-czerwonymi. Będzie ciężko, ale w czwartej grupie Kamil Stoch trafi na Schlierenzauera, co stawia go w korzystniejszej pozycji, aniżeli rywalizacja z Kraftem. Jest duża nadzieja!

5

Na belce zasiada Jernej Damjan. Przyzwoity skok Słoweńca. Dwukrotnie Damjan ląduje na 120 metrze. 676,2 – to suma punktów uzyskanych przez Słoweńców.

4

Kapitalnie wykonuje swoją próbę Taku Takeuchi. Znakomicie poleciał Japończyk. Taka sama odległość Takeuchiego jak Klemensa Murańki – 128 metrów. O 9,9 punktu Japończycy przegrywają z Polską.

Skok Jana Matury.

3

Dobrze Jan Matura. 122 metry Czecha. Wiatr ponownie zniósł doświadczonego skoczka na lewą stronę zeskoku. Za chwilę ważny dla nas skok Taku Takeuchiego.

Dobra próba Jana Ziobro.

2

Pięknie! Brawo Jan Ziobro! Ależ radość. Janek notuje 125,5 metra. Świetnie! Dwie noty po 18! Mamy szanse na medal! Cóż za historia. Czyżby powtórka z Val di Fiemme?!

2

Niedobrze. Polak zdjęty z belki. Ogromnie zdenerwowany jest Łukasz Kruczek. Jak wiemy, ściąganie zawodnika z belki nie działa dobrze na skoczka. Janek Ziobro bierze na swoje barki ogromną odpowiedzialność. Czy się uda?

1

Bardzo dobrze skacze Vasilliev. Mocny wiatr pod naty, co przełożyło się na odległość. Rosjanin notuje 126,5 metra. A już za chwilę Janek Ziobro. Oby się udało, jest ogromna szansa na medal!

Trzecia grupa. Niezwykle ważna dla Polaków, którzy są aktualnie drudzy. Trzymajmy kciuki z całych sił!

8

Markus Eisenbichler uzyskuje 119,5 metra. Daleko, daleko są Niemcy... Bez szans na medal są skoczkowie Wernera Schustera. Już po pierwszej serii na twarzach skoczków z Niemiec widoczne było załamanie.

7

Rewelacyjnie prezentuje się Anders Jacobsen. Norweg notuje 123 metry i bezapelacyjnie Norwegowie będą liderami. Ten konkurs należy do nich. Przewaga 19,8 punktu nad drugą reprezentacją. Złoty medal, podopieczni Alexandra Stoeckla mają już chyba w kieszeni..

6

Dobra prędkość najazdowa Hayboecka, lecz lądowanie zachwiane. Austria przegrywa z Polską! Coś niesamowitego! Nie potrafi uwierzyć w to najwyraźniej Michael Hayboeck.

5

Nejc Dezman na rozbiegu. Lepiej, aniżeli w pierwszej serii. Najpierw 117 metrów, a następnie 121,5 metra. Zadowolony ze swojej próby jest Dezman.

4

Wysoka trajektoria lotu i walka o odległość dają 122,5 metra w przypadku Daiki Ito. Uciekamy Japończykom! Ależ robi się ciekawie! Japonia na drugim miejscu, 614 punktów, czyli 15 punktów przewagi ekipy trenera Kruczka nad Japonią!

Fatalna dyspozycja Lukasa Hlavy.

3

Zdecydowanie słabszy skok Lukasa Hlavy. Czech ląduje pół metra za 113 metrem. 497,5 – to suma uzyskanych punktów przez Czechów.

"Petarda" w wykonaniu Klemensa Murańki!

2

Kapitalnie skacze Klemens Murańka! Pięknie, pięknie! Klimek uzyskuje 128 metrów! Doceniona odległośc, noty po 17 punktów! Łączna nota to 629 punktów. Brawo, brawo. Mamy szansę zaatakować pozycje medalowe. Znakomicie!

1

Imir Hazetdinov bardzo słabo. Tylko 104,5 metra. Rosjanin załamany swoją próbą.

Czas na drugą grupę drugiej serii. 19 belka startowa.

8

Tradycyjnie skrzyżowane narty w powietrzu Michaela Neumayera. Markowany telemark. 119 metrów Niemca, ciągle na piątym miejscu są Niemcy.

7

Świetne dwa skoki Bardala! Tym razem 125,5 metra. Co raz większa przewaga Norwegów nad Austriakami. Za chwilę na belce pojawi się Neumayer.

6

Dobra próba Stefana Kratfa. Austriak ląduje pół metra za 126 metrem. Podopieczni trenera Kutina zwiększyli swoją przewagę nad Polską. Szczęśliwy Kraft. Nic dziwnego, bardzo dobra próba!

5

Nejc Dezman prezentuje się słabo! 126 metrów w pierwszej, a w drugiej serii zaledwie 116 metrów. To aż o 10 metrów krócej. Mają nad czym myśleć Słoweńcy.

4

121 metrów Kobayashiego, czyli o metry krócej niż w pierwszej serii. Cały czas oglądamy porównywalne skoki.

3

Jakub Janda uzyskuje 113,5 metra. Nie oczarował nas w tym konkursie "Kuba". Czesi nie polepszają swojej sytuacji. Za chwilę próba Kobayashiego.

"Wiewiór" i jego 123 metrowa odległość.

2

Piotr Żyła! 123 metry "Wiewióra", czyli dokładnie tyle, ile w poprzednim skoku. Zadowolony jest nasz reprezentant. Jak na razie dobrze spisują się biało-czerwoni. Oby tak dalej!

1

Denis Kornilov i 114 metrów na początek drugiej serii. Identyczną odległość uzyskał w pierwszej swojej próbie Rosjanin.

Druga seria rozpocznie się z belki nr 18.
Za chwilę początek drugiej serii. Zostańcie państwo z lajfy.com!

Pierwsza seria przyniosła nam sporo niespodzianek. Zaskakują, niestety negatywnie, Niemcy. Piąta pozycja drużyny, która miała walczyć o złoto to spora niespodzianka. Nie najlepiej spisują się też Czesi, którzy są ostatnią ekipą, która awansowała do drugiej serii. Polacy nie zawiedli. Czwarte miejsce jest zdecydowanie satysfakcjonujące. Oby i w drugiej części zawodów biało-czerwoni spisywali się równie dobrze.

Klasyfikacja po pierwszej serii:

1. Norwegia – 429,9 p.
2. Japonia – 411,8 p.
3. Austria – 410,5 p.
4. Polska – 407,9 p.
5. Niemcy – 394,3 p.
6. Słowenia – 385,3 p.
7. Rosja – 361,6 p.
8. Czechy – 332,4 p.
9. Finlandia – 328,5 p.
10. Szwajcaria – 314,2 p.
11. Korea Południowa – 253,2 p.
12. Włochy – 214,7 pkt.
13. Szwecja – 144,5

13-4

Słabo skaczą Niemcy, oj słabo. Freund ląduje pół metra za 123 metrem. Nasi zachodni sąsiedzi awansują w rankingu o zaledwie jedną pozycję! Jak najszybciej o pierwszej serii chcieliby zapomnieć podopieczni trenera Schustera.

12-4

Świetnie Velta. Pierwsze miejsce wciąż okupują Norwegowie. 124 metry złotego medalisty z normalnej skoczni. Co zaprezentuje Severin Freund? Popatrzmy!

11-4

Poirytowany swoją dyspozycją jest Gregor Schlierenzauer, który zapisuje na swoim koncie 119 metrów. Ciasno robi się w czołówce. Za chwilę Rune Velta i Severin Freund, a po ich próbach będziemy mieli pełną informację, jak wygląda rywalizacja na półmetku.

10-4

Co się stało! Peter Prevc skacze 117,5 metra! Nienajlepsze noty Słoweńca. Kto by się tego spodziewał? Naprawdę nie najlepiej wygląda forma skoczków trenera Janusa.

9-4

88,5 km/h na progu Noriakiego Kasai'ego! Legendarny już Japończyk dotyka zeskoku swoimi nartami na 127 metrze. Noty po 17 i 17,5. Japończycy minimalnie przed biało-czerwonymi. Gołym okiem widać, że Kasai po prostu cieszy się z tego co robi. Radość na twarzy Japończyka.

Nieudany skok Romana Koudelki.

8-4

Kolejna niespodzianka! Zaskakuje Roman Koudelka. Czech notuje 116 metrów. Sarkastyczny gest Koudelki w postaci podniesionego kciuka. Czech fatalnie zakończył ten skok. Bardzo niepewne lądowanie.

Świetna próba Kamila Stocha.

7-4

Odpalił Kamil Stoch! 129,5 metra! Nasz "Orzeł" wysforował nas na prowadzenie! Nienaganny styl. Uśmiecha na twarzy Kamila. Brawo, brawo!

6-4

Ze swojej próby zadowolony jest Simmon Amman. Wysoka trajektoria lotu, ładny styl i dobra odległość. Szwajcar ląduje na 127 metrze. Helweci żegnają się z konkursem. Szkoda zepsutego skoku Karlena, bowiem zgasił on nadzieję na awans Szwajcarów.

5-4

Skok legendy światowych skoków – Janne Ahonena – nie zachwyca. 109 metrów "Maski". Tradycyjnie, za twarzy Fina nie odczytujemy kompletnie żadnych emocji.

4-4

Michał Maksimoczkin notuje 121,5 metra. Dobra próba Rosjanina. Co raz lepiej radzi sobie na światowych obiektach Maksimoczkin.

3-4

Fatalnie spisuje się młody Frederico Cecon. Jedynie 97 metrów. Mocno spychany na lewą stronę zeskoku był Włoch.

2-4

Seou Choi i 112,5 metra. Koreańczycy również kończą swój występ na 4 zawodnikach. Nie można jednak odmówić Choi'owi ambicji. Dużo wysiłku w swoją próbę włożył Koreańczyk.

1-4

Ostatni skok Szwedów za nami. Carl Nordin notuje 97 metrów, a jego ekipa żegna się z tymi mistrzostwami. Żaden z zawodników gospodarzy nie przekroczył setnego metra!
Za moment ostatnia grupa pierwszej serii, a w niej m.in Kamil Stoch. Dmuchajmy pod narty!

13-4

Niemcy wciąż zawodzą. Richard Freitag uzyskuje 121,5 metra, ale wciąż nie jest to skok przypominający reprezentanta Mistrzów Olimpijskich. Pozycja Niemiec niewiele się poprawia. Po trzech grupach wciąż zajmują oni 6 pozycję.

12-4

Mamy zmianę lidera! Anders Fannemel skacze 126,5 metra. Ładnie stylowo zaprezentował się Norweg, co przekłada się na wysokie noty. Trener Stoeckl nie może mieć pretensji do swojego zespołu.

11-4

Manuel Poppinger – debiutant w drużynie na Mistrzostwach Świata – zapisuje przy swoim nazwisku 115,5 metra. Zdecydowanie najsłabiej spośród swoich rodaków. Zobaczymy, jaki wpływ skok Poppingera będzie miał na rywalizacje.

10-4

Przyzwoicie radzi sobie Jernej Damjan. Słoweniec ląduje na 120 metrze. Umiarkowane zadowolenie na twarzy Damjana. Spadek na trzecią lokatę notują biało-czerwoni.

9-4

Potwierdza swoją formę Taku Takeuchi. Najdłuższy skok w trzeciej grupie! Japończyk notuje 126 metrów, co oznacza, że Polska spada na drugą pozycję.

Skok Jana Matury.

8-3

Jan Matura zniesiony przez wiatr na lewą stronę zeskoku. Czech uzyskuje 122,5 metra. Zadowolony jest Jan Matura. Jak na razie nasi południowi sąsiedzi przegrywają za równo z naszymi "Orłami", jak i Rosjanami.

Jan Ziobro i jego "walka" z wiatrem podczas lotu.

7-3

Jan Ziobro z drobnymi problemami w powietrzu. "Jasiek" ląduje na 116 metrze. Zobaczymy, jak poradzą sobie rywale. Brawa dla Ziobry za próbę ratowania skoku!

4-3

115 metrów to odległość Dimitrija Vassilieva. Rosjanin pokazuje, że miał problemy z butem. Uśmiech na twarzy doświadczonego zawodnika wskazuje, że nie jest on załamany swoją próbą.

6-3

Fatalnie prezentuje się Gabriel Karlen. Zaledwie 94,5 metra. To chyba koniec marzeń Helwetów o awansie do kolejnej serii. Na belce pojawia się spóźniony Vassiliev.

5-3

Ville Larinto notuje 111 metrów. Łączna nota drużyny to 250,7 punktu. Jeśli Szwajcar zepsuje swój skok, to Finowie jedną nogą znajdą się w drugiej odsłonie konkursu drużynowego.

4-3

Nie wiadomo dlaczego nie oglądamy na belce Dimitrija Vassilieva.

3-3

10 miejsce Włochów po skoku Davide Bressadoli. Tylko 108 metrów. Niezadowolony ze swojej próby jest Bressadola.

2-3

Chil-ku Kang również nie popisuje się dalekim lotem. Koreańczyk kończy swój skok na 103 metrze. Azjaci, podobnie jak Szwedzi, też nie znajdą się w drugiej serii konkursu drużynowego.

1-3

Christian Inngjerdingen prezentuje się najlepiej ze swojej drużyny. 94 metry zawodnika gospodarzy. Szwedzi bez najmniejszych szans na awans do drugiej serii.

Druga grupa skakała z belki numer 16. Trzecia kolejka pierwszej serii ruszy z platformy startowej numer 17.

13-2

Co się dzieje z podopiecznymi Wernera Schustera! Eisenbichler zalicza 120,5 metra. Po słabym skoku Neumayera, Markus Eisenblichler nie poprawia zbytnio sytuacji swojego zespołu. Na zakończenie drugiej grupy Niemcy zajmują 6 lokatę.

12-2

Walczył w powietrzu Anders Jacobsen. Norweg dotyka nartami zeskoku na 125 metrze. Noty po 17 i 17,5. Jak na razie druga pozycja Norwegów.

11-2

Dobra próba Hayboecka. Austriak uzyskuje 124,5 metra. Szkoda, że forma byłego lidera Pucharu Świata nie jest już tak wysoka. Hayboeck zrobił jednak swoje, Austria prowadzi. Do zakończenia drugiej grupy pozostały dwie ekipy.

10-2

Bliżej niż punkt K skacze Dezman. 117 metrów i Słoweńcy przegrywają z naszymi "Orłami"!

9-2

Daiki Ito robi wszystko, aby "wyciągnąć" swój skok. Udaje się uzyskać 120,5 metra. 200,5 punktu – oto nota Japończyków po skokach dwóch zawodników. Polska wciąż przed Japonią, a za chwilę na belce zasiądzie Nejc Dezman.

Fatalny skok Lukasa Hlavy.

8-2

Bardzo pasywny skok Lukasa Hlavy. Tylko 104,5 metra. Zmartwiony postawą kolegi jest Jan Matura. Nic dziwnego, bowiem próba Czecha była po prostu słaba.

Klemens Murańka i jego 120,5 metra.

7-2

Przyzwoicie radzi sobie Klemens Murańka. 120,5 metra daje nam prowadzenie! Porównując próby pozostałych zawodników w tej serii, skok naszego "Orła" wyglądał naprawdę dobrze.

7-2

Klimek Murańka na belce. Czekamy na daleki skok!

6-2

Ku zaskoczeniu słabo skacze Gregor Deschwanden. Spodziewaliśmy się dłuższego lotu. Zaledwie 111 metrów tego wysokiego zawodnika. Odjęte 11,6 punktu za wiatr. Trzecie miejsce Szwajcarów.

5-2

Psuje swoją próbę Lauri Asikainen. 107 metrów i ciężko będzie Finom awansować do drugiej serii. Asikainen musi liczyć na dobre skoki pozostałych kolegów.

4-2

Ładnie skacze Hazetdinov. 124,5 metra, ale odjęte aż 24,3 punktu! Rosjanie na prowadzeniu. Szczęśliwy ze swojej próby Imir Hazetdinov.

3-2

Sebastian Colloredo jako pierwszy w drugiej grupie przekracza barierę setnego metra. 101 metrów Włocha i odległa pozycja jego reprezentacji. Liczymy na dłuższe skoki pozostałych zawodników.

2-2

Niewiele lepiej radzi sobie Heung-Su Kim. Co prawda 10 metrów dalej niż Sandel, ale to wciąż tylko 95,5 metra.

1-2

Jonas Sandel identycznie jak Eklund. 85,5 metra. Bardzo marnie wyglądają skoki Szwedów.

Za nami pierwsza grupa skoczków. Prowadzą Austriacy z notą 120,2 punktu, drudzy są Słoweńcy ex-aque z Norwegią (110,7). Rozpoczynamy drugą grupę.

13-1

Psuje swoją próbę Michael Neumayer! 118 metrów Niemca stawia w kiepskiej sytuacji reprezentację Wernera Schustera. Jest to pierwszy występ tego zawodnika w Falun, jeśli brać pod uwagę tegoroczne Mistrzostwa Świata. Dopiero 7 pozycja Niemców!

12-1

Anders Bardal nie notuje najlepszej próby... Tylko 125 metrów. Można było spodziewać się znacznie więcej po Norwegu. Anders Jacobsen kiwa głową. Nota 110,7 daje drugą lokatę.

11-1

Znakomicie skacze Kraft! Pierwszy skok powyżej 130 metra. -16,5 punkt za wiatr. Pojawiają się 19, co oznacza, że jest to najwyżej oceniony jak na razie skok. 131,5 metra daje sporą satysfakcję trenerowi Kutinowi. 9,5 punktu przed Słowenią są Austriacy.

10-1

Bardzo dobry skok Jurija Tepesa! Słoweniec uzyskał 126 metrów. Świetne noty, po 18,5. 110,7 punktu za ten skok uzyskuje podopieczny Gorana Janusa. Słoweńcy na prowadzeniu.

9-1

Dobry skok Japończyka. 122 metry przy prędkości najazdowej równej 89 km/h. Japończycy są na drugim miejscu i tracą do Polaków 6,6 punktu. Zadowolony ze swojej próby jest Kobayashi.

9-1

Mamy czerwone światełko. Junshiro Kobayashi zmuszony jest opuścić belkę startową. Bardzo wzmógł się wiatr na skoczni Lugnet. Miejmy nadzieję, że za chwilę obejrzymy ponownie Japończyka na platformie startowej.

Słabe rozpoczęcie Jakub Jandy.

8-1

Nie najlepiej rozpoczyna Jakub Janda. Ponad 16 odjętych punktów za wiatr. 114 metrów i 4 miejsce naszych sąsiadów. Nietęga mina "Kuby".

Pierwszy skok Piotrka Żyły.

7-1

Brawo Piotrek! Polak uzyskuje 123 metry. Dobre noty dla "Wiewióra". Reprezentacja polski o 7,1 punktu obejmuje prowadzenie. Oby pozostałym reprezentantom biało-czerwonym powiodły się skoki.

7-1

A na belce zasiadł już Piotr Żyła! Trzymajmy kciuki za "Wiewióra"!

6-1

Pierwszy Szwajcar na belce – Kilian Peier. Długie oczekiwanie na zielone światło. 110,5 metra Peiera. Daje to póki co 3 lokatę.

5-1

Świetnie skacze Jarkko Määttä! 124 metry! Pierwsza odległość powyżej punktu konstrukcyjnego. Naprawdę dobrze otwierają konkurs Skandynawowie.

4-1

Rosja wychodzi na prowadzenie. Kornilov ląduje na 114 metrze. Ponad 25 punktów przewagi nad drugą ekipą z Korei.

3-1

94 metry to odległość uzyskana przez Daniele Varesco, co oznacza, że Koreańczycy są przed Włochami. Nie wykorzystał sprzyjających warunków Włoch. Za chwilę swoją próbę wykona Denis Kornilov.

2-1

Heung-chul Choi radzi sobie zdecydowanie lepiej. Koreańczyk uzyskuje 105,5 metra. Aż -21,2 punktu za wiatr. Naprawdę mocno wieje w Falun.

1-1

Rozpoczyna Szwed Simon Eklund. Bardzo krótki skok zawodnika gospodarzy. Zaledwie 85,5 metra. Lot i lądowanie bardzo asekuracyjne. Słabe otwarcie tego konkursu.

Rozpoczynamy z belki numer 18.
Wydaje się, że wiatr nieco zelżał. Możliwe, że za moment rozpoczniemy rywalizację. 13 ekip w konkursie daje nam całkiem pokaźną ilość skoków. Reprezentacja gospodarzy oraz Korea Południowa wydają się stać z góry na przegranej pozycji. O wejście do drugiej serii powinny walczyć drużyny ze Szwajcarii, Finlandii oraz Rosji.
Nie odbyła się też seria próbna. Wiatr jest szczególnie niebezpieczny, bowiem wieje mocno, w dodatku w okolicach progu. Miejmy nadzieję, że matka natura okaże się łaskawa i pozwoli na rozegrane dzisiejszego konkursu drużynowego.
Wielkie sportowe emocje, na zakończenie skoków narciarskich w Falun, już teraz gorąco zapraszamy. Relację rozpoczniemy tuż przed godziną 17:00. Bądźcie państwo z lajfy.com!

Na co stać polski zespół? O pozycjach medalowych można w zasadzie zapomnieć, bowiem te zarezerwowane są praktycznie dla wspomnianych wcześniej drużyn. Walkę o podium powinny stoczyć reprezentacje Słowenii i Austrii. Przy dobrych skokach naszych "Orłów", zespół Łukasza Kruczka jest w stanie powalczyć z Japonią o piątą lokatę. Wydaje się, że tylko tragedia mogłaby odebrać Polakom miejsce w drugiej serii.
Nieco gorzej prezentuje się ostatnio forma Austriaków. Dyspozycja Michaela Hayboecka pozostawia wiele do życzenia. Cały czas motorem napędowym drużyny pozostaje Stefan Kraft. Powrót do dobrego skakania sygnalizuje Gregor Schlierenzauer. Austriakom brakuje jednak czwartego zawodnika. Ciężko liczyć na Manuela Poppingera w konkursie, o tak wielkim znaczeniu i presji. Przepracowani nieco wydają się też Słoweńcy. Ekipa Gorana Janusa zbyt długo ćwiczyła we własnym kraju, czego efektem jest "zmęczenie materiału".

W zawodach drużynowych obejrzymy aż 13 reprezentacji. Swoją ekipę do rywalizacji wystawili również gospodarze. Na co dzień próżno jednak szukać Szwedów w Pucharze Świata, czy Pucharze Kontynentalnym. Częściej możemy ujrzeć w zawodach CoC tak egzotyczne kraje w tej dyscyplinie, jak Rumunia, Holandia czy nawet Turcja. Najzagorzalszym fanom znany może być jedynie Carl Nordin. Skoczek ten jednak nigdy nie zdobył punktów w walce o Kryształową Kulę.
Znamy już skład biało-czerwonych na sobotni konkurs. Trener Łukasz Kruczek podjął decyzję po piątkowej serii treningowej. Do składu wskoczył Jan Ziobro, który na treningach zajął odpowiednio: 11, 4 i 3 miejsce. Ziobro był również najlepszym z naszych reprezentantów podczas konkursu na skoczni normalnej, gdzie zajął 8 miejsce.

Skład Polaków na konkurs drużynowy:
7-1. Piotr Żyła
7-2. Klemens Murańka
7-3. Jan Ziobro
7-4. Kamil Stoch
Tuż za świeżo upieczonym Mistrzem Świata na normalnej skoczni, uplasował się Niemiec Severin Freund. Trzeci był v-ce lider Pucharu Świata – Austriak Stefan Kraft. Dodajmy, że mieszany konkurs drużynowy padł łupem Niemców, którzy wyprzedzili Norwegię i Japonię.
Sobotnia rywalizacja odbędzie się w systemie drużynowym. Jak do tej pory prezentowała się postawa poszczególnych zawodników? Która reprezentacja ma największe szanse na złoto? Na wszystkie te pytania odpowiedź poznamy późnym, sobotnim wieczorem. Przyjrzyjmy się jednak, jak do tej pory wyglądała rywalizacja skoczków.
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w szwedzkim Falun dobiegają powoli końca. W sobotę czeka nas ostatni konkurs w ramach skoków narciarskich. Do tej pory zawodnicy oraz zawodniczki mieli okazję rywalizować na obiekcie normalnym (HS 100) i dużym (HS 134).
Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.

MŚ Falun - konkurs drużynowy

Norwegia

wydarzenie zakończone (Austria, Polska)

Powrót do online


Sędziowie: Vadim Lisovskiy (RUS)
Daniel Lind (SWE)
Vaclav Kral (CZE)
Tom Nyman (FIN)
Mirko Huenefeld (SUI)

TD FIS: Pertile Sandro (ITA)
FIS: Hasslberger Thomas (GER)

Statystyki:
Statystyki
Wyniki konkursu:

1. Norwegia – 872.6 pkt.
2. Austria – 853.2 pkt.
3. Polska – 848.1 pkt.
4. Japonia – 831.2 pkt.
5. Niemcy – 809.2 pkt.
6. Słowenia – 797.5 pkt.
7. Rosja – 703.5 pkt.
8. Czechy – 692 pkt.