Tauron Liga

MKS Dąbrowa Górnicza – IŁCapital Legionovia Legionowo

3:1

finał (28:26, 29:27, 31:33, 25:23)

28.02.2015, 14:45 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum, Dąbrowa Górnicza • Damian Apostolski

0:0

Dziękujemy za śledzenie relacji, zapraszamy na kolejne, tylko na lajfy.com (17:18:36)

0:0

Nie małe emocje mieliśmy w dniu dzisiejszym w Dąbrowie Górniczej. Każdy set kończył się wygraną tylko dwoma oczkami jednej z drużyn. Ten mecz mógł mieć każdy wynik, równie dobrze ten mecz mogły wygrać zawodniczki Legionovii, jednak tak się nie stało i zawodniczki z Mazowsza muszą czekać na poniedziałkowy mecz Impel – KSZO, wtedy dopiero będzie wiadomo, czy SK Bank wystąpi w Play-Off.

0:0

MVP spotkania zostaje wybrana Katarzyna Konieczna.

23:23

Mancuso swoim atakiem z lewego skrzydła doprowadza do remisu! Z dalekiej podróży wróciły Zagłębianki.

19:21

Konieczna udanie atakuje na prawym skrzydle.

18:21

Podwójne odbicie u zawodniczki MKS-u.

18:20

As serwisowy Koniecznej!

17:20

Urban udanie atakuje z lewego skrzydła. Coraz bliższe są dąbrowianki dogonienia swoich rywalek.

16:20

Timeout dla gości.

16:20

As serwisowy Koniecznej. Wracają do gry dąbrowianki.

15:20

Wójcik atakuje daleko w aut.

14:20

Przerywa serię gości udanym atakiem Urban.

13:20

Kolejna udana akcja przyjezdnych. Tym razem punktują z lewego skrzydła.

13:19

Podwójny blok Legioniovii.

13:18

Smarzek zdobywa punkt z prawego skrzydła, atakując po bloku.

13:17

Autowy atak MKS-u.

13:16

Przeszkodziły sobie dąbrowianki w obronie ataku gości i mamy drugą przerwę techniczną w tym secie.

10:13

Mancuso zdobywa punkt mocnym atakiem z lewego skrzydła.

6:10

Konieczna obija blok na prawym skrzydle.

3:8

Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą przyjezdne.

2:6

As serwisowy Smarzek. Na boisko w miejsce Kaliszuk wchodzi Mancuso.

2:5

Po ataku w siatkę przez MKS o przerwę prosi Juan Manuel Serramalera.

0:1

Czwarty set od prowadzenia zaczynają goście.

0:0

Czwarty set rozpoczęty.

0:0

Trzeci set był dość wyrównany od samego początku. W połowie seta inicjatywa minimalnie przeszła na stronę Dąbrowy. W końcówce do głosu doszły przyjezdne. Kibice w hali w Dąbrowie obserwowali bardzo długą walkę na przewagi, którą ostatecznie wygrały zawodniczki z Legionowa. Dąbrowianki mogą mieć pretensje tylko do siebie, że nie wygrały tego meczu w trzech setach.

31:33

Trzeci set skończony.

31:33

Goście wygrywają ostatniego seta po niezwykle długiej wymianie.

31:32

Smarzek udanie atakuje z prawego skrzydła. Ten set nie ma końca.

28:28

Ten mecz jeszcze potrwa. Udanie atakuje z prawego skrzydła Smarzek.

28:27

Ucierpiała w tej akcji Aleksandra Wójcik, ale już wszystko w porządku i możemy grać dalej.

28:27

Piłka setowa dla MKS-u! Po bloku Kaliszuk.

27:27

Kaliszuk po krótkim odpoczynku nabrała sił i po raz drugi z rzędu kończy udanie akcję. Tym razem nominalna atakująca atakowała z lewego skrzydła.

26:27

Autowy blok MKS-u.

26:26

Wykorzystała przechodzącą piłkę Kaliszuk, która mocnym atakiem zdobywa punkt.

25:26

Kaliszuk nie uratowała piłki zza antenką. Trzeci raz piłkę setową mają przyjezdne.

25:25

Wraca Kaliszuk zmieniając Szczurek.

25:25

Udany podwójny blok MKS-u. Mamy emocje podobnie jak w dwóch poprzednich setach.

24:25

Paszek zdobywa piłkę setową.

24:24

24:24

Myli się w ataku zawodniczka gości! Autowy atak z prawego skrzydła.

23:24

Gramy dalej. Konieczna obiła blok gości.

22:24

Będziemy mieli piłkę setową po udanym ataku Paszek.

21:21

Smarzek udanie kiwa nad podwójnym blokiem MKS-u.

21:20

Na boisko wraca Smarzek.

21:20

Punktuje Sobolska.

20:20

Na zagrywkę wchodzi Gajewska w miejsce Smarzek.

16:14

Nieczyste odbicie u zawodniczek Legioniovii. Mamy być może ostatnią przerwę techniczną w tym meczu.

10:11

Błąd dotknięcia podwójnej taśmy przez blokujące gości.

6:10

Kaliszuk nie przyjmuje zagrywki Szymańskiej.

6:9

Wójcik skuteczna na skrzydle.

6:8

Po przerwie psują serwis przyjezdne.

5:8

Szymańska swoim udanym atakiem sprowadzają obydwie drużyny na przerwę techniczną.

5:7

Odpowiadają dąbrowianki udanie atakując.

4:7

Kolejny punkt wędruje na konto gości.

4:6

Ależ koszmarny błąd sędziego! Zawodniczki z Legionowa przebiły piłkę zza antenki! To jest skandal!

4:5

Dziękiewicz z obiegnięcia atakuje w aut.

4:4

Po drugiej stronie siatki odpowiada Paszek.

4:3

Konieczna skuteczna na skrzydle.

3:3

Błąd przejścia linii środkowej przez zawodniczkę MKS-u.

1:0

Kaliszuk otwiera pierwszego seta, skutecznie atakując z lewego skrzydła.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

0:0

Początek drugiego seta to duża przewaga MKS-u. Gdy wydawało się, że MKS pewnie wygra tą partię do głosu doszły zawodniczki Legionovii, które zniwelowały straty, a nawet wyszły w pewnym momencie na prowadzenie. W ostatnich akcjach mieliśmy grę na przewagi. Prowadziła raz jedna, raz druga drużyna, ale ostatecznie lepsze w tym secie okazały się zawodniczki MKS-u, które wygrały do 27.

29:27

Drugi set skończony.

29:27

Kaliszuk kończy drugi set udanym atakiem z lewego skrzydła.

28:27

Smarzek zablokowana przez podwójny blok MKS-u.

27:27

Kolejna długa wymiana.Sprytem wykazała się Urban, która oburącz przebiła piłkę w wolną strefę na połowie gości.

26:27

26:26

Po drugiej stronie siatki skuteczna Konieczna, która punktuje z prawego skrzydła.

25:26

Tym razem piłka setowa dla gości, po udanym ataku Smarzek.

25:25

25:24

Mamy piłkę setową po udanym ataku Urban z lewego skrzydła.

24:24

Smarzek wraca na boisko zmieniając Chojnacką.

24:24

Paszek atakuje po bloku w aut.

24:23

Chojnacka zmienia Smarzek.

24:23

Wójcik atakuje w aut! Obróciły się losy tego seta.

21:22

Ważna akcja dla MKS-u. Po długiej wymianie zakończyły dąbrowianki tą akcję atakiem z lewego skrzydła.

20:22

Kaliszuk zablokowana!

20:21

Na boisko wracają: Cemebrci oraz Konieczna.

19:19

Smarzek swoim atakiem doprowadziła do wyrównania.

19:18

Wójcik atakuje po dłoniach zawodniczki MKS-u.

19:17

Gonią zawodniczki Legionovii. Tym razem punkt po mocnym ataku.

19:16

Po przerwie punktują przyjezdne.

19:15

19:15

Po krótkim przestoju do gry wracają dąbrowianki.

18:15

17:15

Podwójna zmiana w MKS-ie. Na boisku pojawiły się: Piekarczyk oraz Mancuso. Boisko opuściły: Konieczna oraz Cemberci.

17:15

Seria przyjezdnych trwa dalej.

17:14

17:14

Tym razem blokiem zapunktowały przyjezdne.

14:10

Blok – aut po ataku zawodniczki zespołu gości.

14:9

Dominika Sobolska zdobywa punkt lekkim atakiem ze środka.

11:6

Konieczna skutecznie atakuje z prawego skrzydła, jeszcze ambitnie pod bandami próbowały ratować piłkę zawodniczki z Legionova, ale bezskutecznie.

8:5

Udana kiwka Cemberci. Mamy pierwszą przerwę techniczną.

7:5

Paszek przełamuje złą serię atakując z lewego skrzydła.

7:4

7:4

Blok MKS-u.

6:4

Długa akcja, którą kończy atak Koniecznej z prawego skrzydła.

0:0

Mieliśmy spore emocje w pierwszym secie, zwłaszcza w ostatnich akcjach tej partii. Do wyniku 17:17 obydwie drużyny szły łeb w łeb. Przewaga przyjezdnych uwidoczniła się dopiero od tego momentu, kiedy to odskoczyły MKS-owi na kilka oczek. Wydawało się, że Legionovia wygra pierwszego seta (20:24), jednak do gry wróciły dąbrowianki, które dzięki kilku punktom z rzędu doprowadziły do remisu, a następnie przechyliły szalę na swoją korzyść.

28:26

Pierwszy set skończony.

28:26

Kaliszuk obija blok w ostatniej akcji tego seta!

27:26

Sobolska wygrywa walkę na siatce!

26:26

Do remisu doprowadza Urban.

25:26

Paszek zdobywa punkt na wagę przewagi Legionovii.

25:25

Autowy atak gości. Gramy dalej.

24:25

Udany atak gości przerywa serię Dąbrowy.

21:24

Udany blok MKS-u. Pierwsza piłka setowa obroniona.

20:24

Goście mają piłkę setową, po tym jak nie dosięgła piłki Urban.

20:23

Konieczna obija blok.

19:23

Połeć zdobywa punkt z zagrywki. Bardzo źle przyjęła tą piłkę Kaliszuk.

19:22

Cemberci serwuje w aut. Coraz bliższe zwycięstwa przyjezdne.

19:21

Na boisko wraca Konieczna oraz Cemberci.

19:21

Kaliszuk wykorzystuje dobre rozegranie i punktuje z lewego skrzydła.

18:21

Ale szybko odpowiadają przyjezdne.

18:20

Udana akcja gospodyń.

17:20

Na boisku pojawia się Mancuso oraz Piekarczyk.

17:20

Po przerwie przyjezdne zdobywają punkt.

17:20

17:19

Bechis zdobywa asa serwisowego.

17:18

Przyjezdne obijają blok atakiem z drugiej linii.

17:17

Krótko trwało to prowadzenie MKS-u, już mamy remis.

17:16

MKS wraca na prowadzenie po punkcie Kaliszuk.

16:16

Dziękiewicz miała trochę szczęścia w tej akcji. Środkowa MKS-u w swoim stylu na obieg z jednej nogi zaatakowała w blok, a piłka wyleciała minimalnie w aut.

15:16

Próbowała jeszcze walczyć o piłkę Urban, jednak przyjmująca MKS-u już za antenką nie dała rady podbić skutecznie piłki i będziemy mieli przerwę techniczną numer dwa.

15:15

Wójcik myli się w polu zagrywki.

14:15

Odpowiadają natychmiast przyjezdne.

14:14

Po przerwie punktuje z prawego skrzydła Konieczna.

13:14

13:14

As serwisowy Smarzek.

13:13

Udanie z drugiej linii zaatakowały przyjezdne.

13:12

Po przerwie udanie zaatakowała Smarzek.

13:11

13:11

Po raz drugi z rzędu udanie serwowała Kaliszuk.

12:11

As serwisowy Kaliszuk!

11:11

Wójcik zablokowana przez Konieczną i Sobolską.

10:11

Pewny atak Kaliszuk z prawego skrzydła.

9:11

Nieudany blok MKS-u, zabrakło asekuracji.

9:10

Przyjezdne wracają na prowadzenie za sprawą punktu zdobytego przez Wójcik.

9:9

Ale szybko wyrównują gospodynie.

8:9

Kaliszuk atakuje w aut.

8:8

Po przerwie technicznej blokują przyjezdne.

8:7

Mieliśmy zdecydowanie najdłuższą akcję tego spotkania. Obydwa zespoły miały kilka okazji do zakończenia tej akcji sukcesem, jednak dopiero zrobiła to Eleonora Dziękiewicz, która z trudnej piłki zaatakowała w sam narożnik. Trzeba przyznać, że w tym zagraniu wyszło ogromne doświadczenie kapitan MKS-u.

7:7

Ale już mamy remis po punkcie zdobytym przez Kaliszuk.

6:7

Odpowiada po drugiej stronie siatki Malwina Smarzek, która mocnym atakiem wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

6:6

Urban udanie atakuje po palcach blokujących.

5:6

Konieczna zagrywa minimalnie w aut.

5:5

4:5

Tym razem udanie atakowała Wójcik.

4:4

Konieczna udanie atakuje z prawego skrzydła, po drodze piłka dotknęła jeszcze jednej z zawodniczek z Legionowa.

3:4

Kaliszuk serwuje w aut.

3:3

Udany blok dąbrowianek.

2:3

Z krótkiej zakończyła tą akcję Sobolska.

1:3

Z lewego skrzydła udanie atakowały przyjezdne.

1:2

Pierwszy punkt dla gości zdobywa Katarzyna Konieczna, po udanym ataku ze skrzydła.

0:2

Smarzek po raz drugi w roli głównej. Młoda atakująca tym razem zdobywa punkt po kiwce.

0:1

Blok – antenka po ataku Smarzek.

0:0

0:0

Mecz poprzedzony został minutą ciszy, bowiem w dniu wczorajszym zmarł wybitny komentator sportowy – Bohdan Tomaszewski.

0:0

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Urban, Szczurek, Liniarska, Konieczna, Dziekiewicz, Mancuso, Zakreuskaya, Cemberci, Piekarczyk, Kaliszuk, Sobolska oraz libero: Strasz.

SK Bank Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Szymańska, Wójcik, Gajewska, Thibeault, Chojnacka, Połeć, Bechis oraz libero: Wysocka.

Sędziowie: Dariusz Wolski – Marek Słowik.

0:0

Powoli do końca dobiega rozgrzewka i już za ok. 5 minut rozpoczną się zmagania obydwóch drużyn.

0:0

Witamy serdecznie z hali w Dąbrowie Górniczej. Poniżej prezentujemy pełne składy obydwóch zespołów.

MKS: Urban, Szczurek, Liniarska, Konieczna, Dziekiewicz, Mancuso, Zakreuskaya, Cemberci, Piekarczyk, Kaliszuk, Sobolska oraz libero: Strasz.

Legionovia: Smarzek, Paszek, Szymańska, Wójcik, Gajewska, Thibeault, Chojnacka, Połeć, Bechis oraz libero: Wysocka.

0:0

MKS najprawdopodobniej w pierwszej rundzie PO zmierzy się z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, jednak tutaj jeszcze nie jest do końca jasna sytuacja, bowiem na trzecie miejsce wskoczyć może jeszcze Impel Wrocław.(obecnie między tymi drużynami jest różnica dwóch oczek). Natomiast w przypadku zajęcia 8. miejsca przez Legionovię, na podopieczne Ettore Guidettiego czekać będzie w pierwszej fazie PO PGE ATOM Trefl Sopot.

0:0

Jeśli chodzi o sytuację w tabeli, to przedstawia ona się następująco. Gospodynie sobotniego meczu gromadząc 35. oczek zajmują 6. miejsce, które już nie ulegnie zmianie w tym sezonie zasadniczym. Jest to pozycja zdecydowanie poniżej aspiracji tego klubu, jednak być może Zagłębianki odbiją się jeszcze od w decydujących meczach Play-Off. Natomiast SK Bank zajmuje w chwili obecnej 8. miejsce, czyli ostatnie uprawniające do gry o mistrzostwo Polski. Zespół z Mazowsza utrzyma to miejsce pod warunkiem wygrana w Dąbrowie lub porażki KSZO z Impelem.

0:0

W tym sezonie dąbrowianki z legionowiankami mierzyły się trzy razy, wliczając w to dwa mecze sparingowe przed startem rozgrywek w Dąbrowie Górniczej. W tych spotkaniach dwukrotnie lepszy był MKS (3:1, 4:0). MKS zwyciężył również w w grudniu w lidze w Legionowie 3:2.

0:0

Mijający tydzień z pewnością nie zapadnie dobrze w pamięci kibiców i zawodniczek MKS-u. Podopieczne Juana Manuela Serramalery przegrały dwa mecze. W poniedziałek dąbrowianki przegrały w zasadzie wygrany mecz z Budowlanymi, natomiast w środę Tauron udał się do dalekiego Sopotu, gdzie uległ gładko 0:3 ATOMOWI w 1/4 finału pucharu Polski.

0:0

Również przyjezdne nie radzą sobie najlepiej w ostatnich meczach. 5. ostatnich kolejek to porażki, jednak podobnie jak Dąbrowa, tak i Legioniovia spotykały na swojego drodze mocne zespoły, takie jak Sopot , czy też Police.

0:0

Zawodniczki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w ostatnich meczach nie prezentują najwyższej formy. Ostatni mecz dąbrowianki wygrały 01.02.2015 r. Ostatnie cztery mecze to porażki klubu z Zagłębia Dąbrowskiego, na usprawiedliwienie można dodać, że dąbrowianki grały z mocnymi drużynami, jednak styl w jakim przegrały te mecze nie może zadawalać kibiców zespołu z dębowego miasta.

0:0

Dla gospodyń tego spotkania będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem niezależnie od końcowego wyniku dąbrowianki mają zagwarantowane 6. miejsce przed Play-Offami. Inaczej ma się sytuacja w zespole gości. Legionovia musi walczyć w tym meczu o prawo udziału w Play-Off, bowiem ma tyle samo punktów co beniaminek Orlen Ligii – KSZO Ostrowiec Św. Właśnie z drużyną z woj. świętokrzyskiego zawodniczki z Mazowsza będą walczyć o 8. pozycję.

0:0

Zapraszamy serdecznie na mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej Orlen Ligi. W Dąbrowie Górniczej dojdzie do pojedynku MKS-u Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza z SK Bank Legionovia Legionowo.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

3:1

MKS Dąbrowa Górnicza: Urban, Konieczna, Dziękiewicz, Cemberci, Kaliszuk, Sobolska oraz libero: Strasz, Piekarczyk, Mancuso, Szczurek.

IŁCapital Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Połeć, Bechis oraz libero: Wysocka, Szymańska, Chojnacka, Gajewska.

Sędziowie: Dariusz Wolski – Marek Słowik