1:1

finał (1:1)

24.02.2015, 18:30 • Luigi Ferraris, Genoa • Dawid Szewczyk (@szewczykdawid)

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:22:21)
Koniec spotkania! UC Sampdoria bardzo szczęśliwie remisuje w derbach Genui ze swoim lokalnym rywalem 1:1. Genoa CFC była dzisiaj drużyną lepszą, ale nie potrafiła tego udokumentować większą zdobyczą bramkową.

90+5

90+4

Ależ ogromne zamieszanie pod bramką Viviano! Kapitalne zachowanie golkipera gospodarzy w bramce! Cudem bronią się gospodarze przed porażką!

90+4

Ostatnia szansa na zdobycie bramki dla Genoi. Rzut wolny dla Grifone sprzed pola karnego Sampdorii.

90+3

Sampdoria próbuje jeszcze zaatakować, ale gospodarze są już wyraźnie zmęczeni.

90+1

Cztery dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

88

Zmiana numer trzy w zespole Grifone. Izzo wchodzi na boisko w miejsce Falqué.

Srzał Obianga

86

Obiang mocno strzela... i piłka przelatuje nad bramką Perina.

85

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Eto'o zastępuje Edera.

83

Jakiejś kontuzji doznał Perotti. Zawodnik Genui opuszcza na chwilę murawę.

81

Druga zmiana w szeregach gości. Borriello zastępuje na boisku Nianga.

80

Genoa spokojnie rozgrywa piłkę przed polem karnym Blucerchiati. Gwizdy kibiców na trybunach.

79

Goście ponownie w ofensywie. Rzut rożny dla Grifone.

77

Ładnie rozegrała teraz Genua piłkę w polu karnym Sampdorii. Goście jednak nie zdołali oddać strzału. W porę we wszystkim połapali się defensorzy Sampdorii.

76

Zupełnie niepotrzebny faul Obianga i kolejna żółta kartka.

75

Doczekaliśmy się pierwszej zmiany w szeregach gości. Edenilson kończy dzisiejszy występ. Jego miejsce zajmuje Bergdich.

74

Fatalne uderzenie Perottiego z rzutu wolnego. Zmarnowana dobra okazja przez Genue.

73

Przewinienie Edera nieopodal własnego pola karnego. Dobra okazja dla Grifone z rzutu wolnego.

72

Drugiej zmiany dokonali właśnie gospodarze. Muriel zastąpił Soriano.

70

Niecelny strzał Rincóna na bramką Viviano po dośrodkowaniu Perottiego z rzutu rożnego.

69

Kucka próbował uderzać na bramkę Viviano, ale trafił wprost w nogi De Silvestriego.

67

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Duncan pojawia się w miejsce Palombo.

65

Dośrodkowanie Palombo wylądowało wprost w rękach golkipera Grifone.

63

Perin pewnie interweniuje po niezbyt udanym strzale Soriano po ziemi.

Za to zagranie Kucki gospodarze domagali się rzutu karnego

61

Gospodarze domagali się odgwizdania faulu Kucki w polu karnym. Sędzia jednak niczego nie widział.

61

Genoa ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Jak na razie nie może jednak tego udokumentować zdobytymi bramkami.

60

Godzina gry zegarowej za nami. Statystyka posiadania piłki po tym czasie. UC Sampdoria – 38%. Genoa CFC – 62%.

58

I ponownie niezbyt dobrze rozegrana ta piłka przez gości. Viviano w posiadaniu futbolówki.

57

Kolejny korner dla przyjezdnych. Podkręca tempo gry Genoa CFC.

56

Falque dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale obrońcy Sampdorii momentalnie wybijają piłkę.

55

Chwila spokojniejszej gry na murawie. Żaden z zespołów nie może jak na razie stworzyć dobrej akcji w tej części gry.

52

Jeden z zawodników Blucerchiati faulowany w środkowej części boiska. Przerwa w grze.

50

Szybka akcja ze strony gospodarzy zakończona niezbyt udanym strzałem Silvestre.

49

Uderzenie Falqué na bramkę gospodarzy zablokowane. Piłka już w posiadaniu Sampdorii.

48

Pierwsza akcja Genoi CFC w tej części spotkania. Rzut rożny dla Grifone.

47

Zagranie Soriano ręką w środkowej części boiska. Sędzia przerywa grę.

46

Gospodarze rozpoczęli drugą część dzisiejszego starcia.

46

Zawodnicy już na boisku.
Druga połowa rozpocznie się ok. 19:30.
Sędzia nie przedłużył drugiej połowy. Po równych 45. minutach gry w dzisiejszym derbach Genui mamy remis 1:1.

45

45

Rozpoczyna się już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

43

Tym razem niezbyt udana akcja gości. Grę od bramki wznawia właśnie Viviano.

41

Goście mają teraz spore problemy z dobrym rozegraniem piłki. Masa fatalnych podań.

40

Soriano z żółtą kartką po faulu na jednym z zawodników Grifone.

38

Słabo rozegrany ten kornet przez Perottiego i piłka ląduje w rękach Viviano.

38

Rzut rożny dla Grifone.

37

Fantastyczna interwencja Viviano po świetnym uderzeniu Nianga! Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze!

35

Przewinienie Roncaglii w środkowej części boiska. Rzut wolny dla Sampdorii.

Uderzenie Falqué z rzutu wolnego

33

Niezły strzał Falqué z rzutu wolnego! Piłka niemal otarła się o słupek bramki Viviano!

32

Gra przenosi nam się teraz pod pole karne gospodarzy. Rzut wolny dla Genoi CFC.

30

Pół godziny gry w dzisiejszym meczu już za nami. Statystyka strzałów celnych: UC Sampdoria – 2. Genua CFC – 4.

29

Gospodarze ponownie w ofensywie. Zdominowali te ostatnie minuty spotkania zawodnicy Genui.

Zmarnowana okazja Okaki

27

Okaka łapie się za głowę bowiem po kapitalnym podaniu Obianga ze świetnej pozycji posyła piłkę nad bramką Perina.

26

Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Genua CFC, a konkretniej dla Roncaglii.

24

Falqué uderzał sprzed pola karnego na bramkę Viviano, ale strzał zdołał zablokować Regini.

23

Po bramkostrzelnych dwóch minutach gra na murawie znacznie się uspokoiła. Teraz przy piłce zawodnicy Sampdorii.

22

Goście spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach środkowej części boiska.

20

Dwadzieścia minut gry za nami. Statystyka posiadania piłki: UC Sampdoria – 35%. Genoa CFC – 65%.

EDER - 1:1

19

Gol dla Sampdorii!
Bramkę zdobył EDER.

GOOOOL! Długo goście nie cieszyli się z prowadzenia! Fatalny błąd Obianga, który gubi piłkę przed własnym polem karnym na rzecz EDERA, a ten pewnie pokonuje Perina. 1:1!

17

Golkiper gospodarzy otrzymał żółtą kartkę za jakieś protesty po zdobytej bramce przez gości.

Iago FALQUÉ - 0:1

17

Gol dla Genoi!
Bramkę zdobył IAGO FALQUÉ.

GOOOL! Ależ kapitalną akcję rozegrali Grifone! Seria krótkich podań przed polem karnym i piłka trafia do Niang, ten podaje na drugą stronę do IAGO FALQUE, który otwiera wynik dzisiejszego starcia. 1:0 dla Genoa CFC!

15

Przewinienie Kucki w ofensywie. Sędzia przerywa grę i dyktuje piłkę dla gospodarzy.

14

Będziemy mieli rzut rożny dla drużyny gości.

13

Perin ponownie wznawia grę od bramki. Nie spieszy się golkiper Genoi CFC.

12

Pierwszy celny strzał gospodarzy na bramkę gości. Uderzał Soriano, ale pewną interwencją popisał się Perin.

10

Grifone ruszyli z kolejną ofensywną akcję na bramkę Viviano, ale fatalnym podaniem przed polem karnym popisał się Kucka i piłka już w posiadaniu gospodarzy.

9

Regini strzałem z główki posyła piłkę tuż obok słupka bramki Genoi CFC!

8

Perin wznawia grę od własnej bramki po niezbyt udanej akcji gospodarzy.

6

Odgwizdane przewinienie Perottiego w środkowej części boiska. Przerwa w grze.

5

De Maio próbował uderzać sprzed pola karnego, ale posłał piłkę wysoko nad bramkę Viviano.

4

Na stadionie w Genui sporo dymu po tym jak kibice odpalili race. Piłkarze przez kilka minut mają nieco ograniczoną widoczność.

3

Blucerchiati ruszają ze swoją pierwszą akcją na połowę przeciwnika.

2

Pierwsza próba strzału w wykonaniu Grifone! Bertolacci główkuje jednak nad bramką Viviano.

1

Spotkanie rozpoczęte ze środka przez drużynę gości!

1

Zawodnicy pojawiają się na boisku. Pogoda bardzo dobra. Nic nie przeszkodzi w dzisiejszym rozegraniu derbów!

Początek spotkania za ok. 15 minut.

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Regini – Obiang, Palombo, Acquah – Okaka, Soriano, Eder

Rezerwowi: Frison, Romero – Mesbah, Duncan, Correa, Bergessio, Rizzo, Muriel, Coda, Dordević, Marchionni, Wszołek

Genoa CFC: Perin – Roncaglia, Burdisso, De Maio – Rincón, Bertolacci, Kucka, Edenilson – Falqué, Perotti, Niang

Rezerwowi: Lamanna, Sommariva – També, Izzo, Lestienne, Bergdich, Pavoletti, Borriello, Mandragora, Laxalt

Sędziowie: Rocchi – Faverani, Stefani.

Derby Genui zostały przesunięte na 24 lutego o godzinie 18:30.
Piłkarze wychodzą na murawę i... żegnają się z kibicami. Dzisiejsze spotkanie zostaje przełożone. Na relację z niego zapraszam w innym terminie na lajfy.com!

Sędzia testuje stan murawy

Sędzia sprawdza stan murawy i spotkanie chyba się nie odbędzie...
Piłkarze ciągle nie pojawiają się na boisku. Możliwe, że spotkanie zostanie przełożone.

Stan murawy w Genui

Oba zespoły zacięcie walczą o prawo gry w europejskich pucharach i z pewnością zrobią wszystko co w ich mocy aby wygrać dzisiejsze spotkanie za trzy punkty.
Sampdoria zaś przed tygodniem przegrała na wyjeździe z Chievo 1:2 i straciła szóstą pozycję w lidze właśnie na rzecz Genui.
Genua ostatnio prezentuje całkiem niezłą formę. Genoa CFC w ostatnie dwa spotkania zakończyła zwycięstwami. Tydzień temu pokonując Verone aż 5:2.
Tyle samo punktów po 23. rozegranych starciach ma na swoim koncie Genoa CFC. Piłkarze z Genui zajmują w ligowej tabeli jednak o jedną lokatę lepsze miejsce niż Sampdoria.
Sampdoria po 23. rozegranych spotkaniach zajmuje siódmą lokatę we włoskiej Serie A. Zawodnicy UCS mają na swoim koncie 35. punktów, a w tym sezonie zremisowali aż 11-krotnie.
Zmagania w ramach 24. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech rozpocznie starcie Sampdorii z Genuą. Mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie bowiem wystąpią w nim drużyny sąsiadujące w ligowej tabeli.
24. kolejka włoskiej Serie A, spotkanie pomiędzy UC Sampdoria i Genoa CFC.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.