30.01.2015, 09:37 • Rod Laver Arena • Krzysztof

Match Djokovič - 6:0!

6:0

Zbyt szeroki forehand Wawrinki. Bagel w decydującej partii. Djoković w finale!

5:0

As serwisowy na zakończenie piątego gema w piątym secie. Nole jest już tylko o jeden gem od wielkiego finału.

4:0

Djokovič - 4:0

4:0

Jeszcze jeden błąd Stana. Wyrzucił backhand w korytarz deblowy. Podwójne przełamanie i Nole jest już jedną nogą w finale.

3:0

Backhand Stana zatrzymuje się na siatce. Nole podwyższa prowadzenie w piątym secie.

2:0

Wawrinka przestrzelił backhandem i traci podanie. Ważne przełamanie Serba. Jest zdecydowanie bliżej awansu do finału. To jednak tylko jeden break.

1:0

Jednak ponownie liniowy się myli. Był aut i Serb utrzymuje swoje podanie. Bardzo często dziś się mylą sędziowie.

4:6

Game, Set Wawrinka - 4:6

4:6

Wawrinka wykorzystuje krótszy return i posyła w kolejnym zagraniu wygrywający forehand w przeciwny narożnik kortu. Zadecyduje zatem o awansie piąta odsłona!

4:5

Jeszcze jeden niezły serwis i Djoko wygrywa czwartego gema w tej odsłonie. Teraz to jednak Stan będzie podawał po zwycięstwo w czwartej partii.

3:5

Wyrzucający serwis. Djoković posyła return daleko za kort. Gem dzieli Wawrinkę od wygrania czwartego seta.

3:4

Break Wawrinka - 3:4

3:4

Novak wpakował forehand w siatkę i traci serwis bez zdobycia nawet punktu. Break i Wawrinka jest bardzo blisko wygrania czwartej odsłony.

3:3

Nole zaryzykował returnem z forehandu. Mocno jednak przestrzelił i jest wyrównanie w czwartym secie.

3:2

Przerzucony return z backhandu. Gem pewnie wygrany przez podającego. Chwila przerwy i zmiana stron.

2:2

Za długi forehand Serba. Wawrinka utrzymuje podanie, choć był w niezłych tarapatach.

2:1

Break Wawrinka - 2:1

2:1

I jeszcze jeden niewymuszony błąd Djokovicia. Błyskawiczny re-break.

2:0

Break Djoković - 2:0!

2:0

Znakomita wymiana. Kończy się błędem forehandowym Wawrinki. Piłka w siatce. Jest break i Nole coraz bliżej awansu.

1:0

Return ponownie wpada w siatkę. Premierowy gem czwartej odsłony ląduje na konto Serba.

6:4

6:4

Szwajcar pakuje forehand w siatkę i przegrywa seta na własne życzenie. Od stanu 40-15 przegrał cztery piłki z rzędu przy własnym podaniu.

5:4

Stan zmuszony do błędu. Jego backhand wylądował za linią końcową.

4:4

Wygrywające pierwsze podanie. Nieczysto odebrany return poszybował daleko za kort.

4:3

Szwajcar miał punkt na rakiecie, ale w łatwej sytuacji psuje woleja. Piłka ląduje w korytarzu deblowym. Gem lacostowski dla Djokovicia.

3:3

Return w siatce. Rzucił rakietą Djoković. Wyrównanie. Nole będzie podawał w gemie lacostowskim.

3:2

Nieudany stop wolej w wykonaniu Djokovicia. Piłka ląduje w korytarzu deblowym. Mamy przełamanie powrotne! A przed chwilą Serb miał szansę na *4-0.

3:1

Return wyrzucony w aut. Pierwszy gem Szwajcara w trzecim secie.

3:0

Nieudany forehand. Piłka ląduje za kortem. Gem Djoković. Podwyższone prowadzenie w trzecim secie.

2:0

Fantastycznie bronił się Novak. W końcu Stan wyrzucił piłkę za linię końcową. Jest przełamanie.

1:0

Stan wrzuca forehand w siatkę. Pierwszy gem ostatecznie pada łupem Serba. Wawrinka może żałować niewykorzystanego break pointa.

3:6

Autowy return i Stan wygrywa drugą odsłonę. Jest wyrównanie stanu rywalizacji w setach.

3:5

Fatalnie przestrzelony forehand przez Szwajcara. Był w łatwej pozycji, ale nie wykorzystał tego.

2:5

Serb pakuje backhand w siatkę. Wawrinka bardzo blisko wyrównania stanu rywalizacji w setach.

2:4

Podwójny błąd serwisowy w takim momencie. Pierwsze przełamanie w drugim secie.

2:3

Nieczysto odebrany return forehandem. Piłka w siatce. Gem Wawrinka. Krótka przerwa, zmiana stron i podawał będzie Djoković.

2:2

Wawrinka przerzucił backhand daleko za kort. Jeszcze jeden gem wygrany na sucho.

1:2

Return wpakowany w siatkę. Drugi gem z rzędu tenisistów wygrany bez straty punktu.

1:1

I jeszcze jeden przestrzelony backhand. Tym razem po returnie. Gem wygrany na sucho.

0:1

Mieliśmy sprawdzenie, ale piłka po podaniu Stana zahaczyła o linię. Gem Wawrinka.

7:6

Stan nieczysto trafia forehandem i posyła piłkę daleko za kort. Pierwsza partia pada łupem Serba.

6:6

Dobry return otworzył drogę do punktu Djokoviciowi, ale następnie fatalnie psuje łatwy forehand. Zatem tie break.

6:5

Skuteczna akcja serwis-wolej. Zakończenie drajwem pod samą końcową linię. Gem wygrany na sucho przez Serba. Po chwili przerwy Stan będzie podawał na tie break.

5:5

I drugi as z rzędu. Stan The Man wybronił się z bardzo trudnej sytuacji. Gramy dalej.

5:4

Skuteczna wycieczka do siatki Novaka. Pod presją Wawrinka i nie udało mu się minąć rywala. Piłka w siatce.

4:4

Wawrinka psuje forehand i nie wykorzystuje znakomitej okazji na podwyższenie prowadzenia. Tym bardziej, że podawał nowymi piłkami. Break.

3:4

Novak psuje forehand i zostaje przełamany. To pierwszy break przy jego podaniu od 54 gemów serwisowych!

3:3

Wygrywające pierwsze podanie. Return w siatce.

3:2

Serb wykorzystuje krótki return i kończy wymianę forehandem po linii. Oszukał kierunkiem rywala.

2:2

Skuteczny atak serwis-wolej. Dobry drajw pod końcową linię i myli się Serb. Wyrównanie.

2:1

Wygrywający pierwszy serwis. Bardzo szybko zlatują nam te pierwsze gemy. Krótka przerwa, zmiana stron i odpowiadał będzie Stan The Man.