Superpuchar Włoch

Juventus FC – SSC Napoli

2:2

koniec po rz. karnych (5:6) (1:1)

22.12.2014, 18:30 • Jassim Bin Hamad Stadium, Ad-Dauha • Tomasz, Adrian Somorowski

Ale mieliśmy emocje w dzisiejszym finale! Carlos Tevez dwukrotnie dawał prowadzenie graczom z Turynu, lecz dwukrotnie odrabiał straty niezawodny El Pipita. W serii rzutów karnych Juve dwukrotnie miało szansę zakończyć ten mecz, jednak nie udało im się to. Jak to mówią "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Tak było w tym przypadku i to zespół z Neapolu może dodać do swojej kolekcji nowe trofeum.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie. (21:22:57)

9. serie 5:6

Rafael popisuje się perfekcyjną paradą po strzale Padoina! NAPOLI zdobywa Superpuchar Włoch!

Napoli wychodzi na prowadzenie po strzale Koulibaliego!

8. serie 5:5

To coś niesamowitego! Myli się również Roberto Pereyra!

Gigi Buffon ponownie skutecznie interweniuje! Callejon załamany!

7. serie 5:5

Ależ emocje! Rafael wyłapuje strzał Chielliniego!

Buffon broni strzał Mertensa!

6. serie 5:5

Bonucci nie daje szans Rafaelowi.

6. serie 4:5

Gargano również nie pudłuje. Kolejna próba nerwów przed kolejnym strzelcem Juventusu.

5. serie 4:4

Morata wytrzymał presję i przedłuża nam emocje!

5. serie 3:4

Piłka po uderzeniu Higuaina odbija się od wewnętrzenej strony poprzeczki i wpada do bramki!

4. serie 3:3

Marchisio uderzył pod poprzeczkę i wyrównał stan rywalizacji.

4. serie 2:3

Buffon nie wyczuł rywala. Inler się nie myli.

3. serie 2:2

Pogba bardzo powoli zmierzał do uderzenia, lecz nie pomylił się.

3. serie 1:2

Raul Albiol pewnie wykorzystuje jedenastkę.

2. serie 1:1

Vidal również się nie myli.

2. serie 0:1

Ghoulam pewnie zmylił Buffona i uderzył w drugi róg.

1. serie 0:0

Tevez trafia w słupek!

Buffon broni strzał Jorginho! Ależ początek tej serii rzutów karnych!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Gdy wydawało się, że nic już nie odbierze Juventusowi kolejnego trofeum, Gonzalo Higuain dwie minuty przed końcem wyrównał stan dogrywki! Zapowiadają się wielkie emocje w serii rzutów karnych!

120

Druga połowa dogrywki skończona.

120

Sędzia nie dał możliwości rozegrania ostatniej akcji Juve. Paolo Valeri nie dolicza nawet kilku sekund.

HIGUAIN - 2:2

118

Atakowali, atakowali, aż w końcu dopięli swego! Po dośrodkowaniu w polu karnym Juve, najlepiej odnalazł się niezawodny GONZALO HIGUAIN i nie dał szans Buffonowi!

117

Bardzo niecelne dośrodkowanie Ghoulama z lewego sektora boiska.

115

Napoli nadal naciera. Higuain domaga się karnego! Argentyńczyk twierdzi, że był pociągany za koszulkę w polu karnym!

113

Ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Juve! Nieporozumienie Bonucciego z Buffonem. Bliski przejęcia piłki i skierowania jej do pustej bramki był Callejon. Na szczeście Starej Damy, zimną krew zachował goalkeeper drużyny z Turynu.

111

Ależ kapitalna interwencja Buffona! Higuain już widział piłkę w siatce!

110

Kolejne długie podanie w kierunku Hiszpana. W pojedynku biegowym z Mertensem, napastnik Juve fauluje.

109

Długa piłka w kierunku Moraty. Hiszpana uprzedza jednak Ogbonna.

108

Żółtą kartkę otrzymuje Tevez (Juventus Turyn).

TEVEZ - 2:1

106

Ależ początek w wykonaniu Juve! CARLOS TEVEZ otrzymał piłkę tuż przed polem karnym. Argetyńczyk zdążył obrócić się z piłką i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Rafaela! Bramkarz Napoli nawet nie drgnął!

106

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi De Guzman, na boisku pojawia się Jorginho.

106

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Llorente, na boisku pojawia się Morata.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105

Żółtą kartkę otrzymuje Ghoulam (SSC Napoli).

105

Ze środka pola wstrzelił piłkę w pole karne Buffona, Mertens, lecz goalkeeper z Turynu nie miał problemu z wyłaaniem futbolówki.

104

Przy piłce utrzymuje się obecnie zespół z Neapolu.

102

Dobra okazja przed Juve! Płaskie dośrodkowanie z prawej strony zamknął Vidal, lecz nie zdołał on wpakować piłki do siatki! Na drodze stanął jeden z obrońców!

100

Dośrodkowanie Pogby z lewej strony wpada w ręce Rafaela.

98

Niecelnie uderzał Llorente z ok 16 metrów.

97

Centrostrzał Hamsika ląduje na aucie bramkowym.

96

Strzał Roberto Pereyry pewnie broni Rafael! Po chwili Pogba uderzał głową, lecz i tym razem dobrze interweniował bramkarz Napoli.

95

Obecnie przy piłce utrzymuje się Juve. Szykują luki w obronie rywala.

94

Lewą stroną atakował Pogba. Sędzia uznał, że Francuz faulował w ataku.

93

Napoli od początku próbuje ruszyć pod bramkę Juve. Póki co jednak czujnie w defensywie Stara Dama.

91

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi David Lopez, na boisku pojawia się Inler.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
Koniec podstawowego czasu gry. Czeka nas zatem dogrywka.

90+3

Druga połowa skończona.

90+2

Centra Pogby na pole karne, ale ratują się desperacko piłkarze Napoli.

90+2

Jeszcze rzut rożny dla Juventusu! Chyba ostatnia szansa na zdobycie bramki.

90+1

Spotkanie potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

90

I mieli swoją szansę turyńczycy! Tévez spudłował jednak w doskonałej sytuacji po podaniu Llorente!

90

Rozpoczęła się dziewięćdziesiąta minuta gry. Juventus przy piłce na własnej połowie.

89

Dośrodkowanie Téveza w kierunku Pogby, ale Francuz złapany na spalonym.

88

Coraz mniej czasu do ostatniego gwizdka. Jakby żadna ze stron nie chciała za bardzo zaryzykować.

86

Ależ teraz dużo miejsca z prawej strony boiska miał Vidal. Strzał z dwudziestu pięciu metrów i... piłka minęła słupek bramki Rafaela dość wyraźnie.

85

Dwójkowa akcja Higuaína z Callejónem, ale odegranie tego drugiego było już niedokładne. Mamy aut dla Napoli na wysokości pola karnego Juve.

84

Pereyra wyszedł na czystą pozycję, ale arbiter uznał, że zawodnik Juventusu chwilę wcześniej faulował swojego rywala w walce o piłkę.

83

Żółtą kartkę otrzymuje Mertens (SSC Napoli).

82

Nieudane górne prostopadłe zagranie Pogby. Mnożą się niecelne podania z obu stron.

80

Faul Albiola na Llorente. Kolejny żołty kartonik.

79

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Lichtsteiner, na boisku pojawia się Padoin.

79

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Hamšík, na boisku pojawia się Mertens.

77

Nieudane takie wstrzelenie piłki w pole karne przez Marchisio. Futbolówka w rękach golkipera Napoli.

76

Koulibaly blokuje dośrodkowanie Téveza i mamy rzut rożny dla Juventusu.

76

Brzydki faul Callejóna na Evrze i żółta kartka.

75

Perfekcyjna centra Lichtsteinera w pole karne, prosto na głowę Llorente. Hiszpan oddał mocny strzał, jednak pomylił się o kilka metrów.

73

Teraz dość przypadkowo Llorente zgrał piłkę nadbiegającemu Tévezowi, ale ten oddał niezbyt czysty strzał, w efekcie czego bez problemu mógł interweniować Rafael.

72

Nieudane, płaskie dośrodkowanie Téveza, który przejął po Pirlo zadanie wykonywania rzutów rożnych.

71

W odpowiedzi akcja Evry i będzie korner dla "Starej damy".

71

Jeszcze jedna centra de Guzmán, jednak tym razem bez większego problemu poradzili sobie z nią piłkarze Juventusu.

70

Żółtą kartkę otrzymuje Pereyra (Juventus Turyn).

69

Jeszcze centra Maggio z prawego skrzydła, ale tym razem bez problemu interweniował Buffon.

Gonzalo HIGUAÍN - 1:1

68

Gol dla Napoli!
Kapitalny rajd de Guzmána z lewej strony boiska, zakończony perfekcyjnym dośrodkowaniem w pole karne! Zupełnie niepilnowany w "szesnastce" GONZALO HIGUAIN bez problemu skierował futbolówkę do siatki!

67

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Piro, na boisku pojawia się Pereyra.

66

Pirlo zagrał na lewą stronę do Evry, ale strzał Francuza był bardzo niecelny.

65

Dośrodkowanie de Guzmána z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Albiol, jednak strzelił prosto w Buffona.

65

Do wejścia na boisko przygotowany Pereyra, ale to wszystko po tym stałym fragmencie gry.

64

Ofensywne wejście Maggio, którego faulował Pogba metr od bocznej linii pola karnego. Kolejna szansa dla Napoli.

64

Wreszcie dobra wrzutka Ghoulama z lewej strony boiska, jednak David López faulował w ataku Pogbę.

62

Centra Pirlo z rzutu rożnego, ale niecelnie główkował Llorente.

61

W odpowiedzi płaska centra Evry, po której blisko było samobójczego trafienia Koulibaly'ego! Instynktownie obronił jednak Rafael!

60

Potworne zamieszanie w polu karnym Juve, jednak ostatecznie udało się podopiecznym Allegriego oddalić zagrożenie od własnej bramki.

60

Wyborne prostopadłe podanie Hamšíka! Urwał się defensywie Juventusu Higuaín, próbował przelobować Buffona z ostrego kąta, ale trafił jedynie w słupek!

58

Seria dośrodkowań z obu stron pola karnego w wykonaniu piłkarzy Napoli. Nie było po nich żadnego zagrożenia. Wreszcie doszedł do sytuacji strzeleckiej David López, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką.

57

Prosta strata Vidala w okolicach linii środkowej. Zdołał jednak naprawić swój błąd reprezentant Chile, skutecznie zatrzymując szarżującego na skrzydle Higuaína.

56

Dynamiczny rajd de Guzmána lewą stroną boiska. Wrzutka zablokowana, ale jest aut dla Napoli.

55

Teraz sam Hamšík próbował uderzenia zza pola karnego. Lepiej to przemilczeć.

54

Znakomite prostopadłe podanie z głębi pola w wykonaniu Hamšíka! Callejón znalazł się po nim w znakomitej sytuacji do doprowadzenia do wyrównania, ale przestrzelił!

52

Fatalna wrzutka Callejóna, choć były gracz Realu Madryt miał mnóstwo miejsca i czasu. W okolice trzeciego piętra...

51

Ależ znakomite dośrodkowanie Pirlo z narożnika. Piłka minęła trzech piłkarzy Juventusu ustawionych w okolicach trzeciego metra! To powinien być gol, a tak wznowienie gry od bramki przez Rafaela.

51

Strzał Pirlo w mur... piłka opuściła jednak boisko i będzie jeszcze rzut rożny dla Juve.

50

Teraz Maggio nieprzepisowo zaatakował Pogbę i będzie rzut wolny dla Juve około trzydzieści metrów od bramki Rafaela. Szansa dla Pirlo!

49

Długo rozgrywają futbolówkę piłkarze Juventusu. Wszystko to dzieje się jednak daleko od pola karnego Napoli.

47

Nerwowy ten początek drugiej części gry. Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Generalnie panuje chaos.

46

Bez zmian personalnych w przerwie obie ekipy.

46

Za moment początek drugiej połowy w Ad-Dauha. Obie ekipy są już na placu gry, czekamy na gwizdek pana Paolo Valeriego.
Po czterdziestu pięciu minutach Juventus prowadzi z Napoli. Nie można jednak powiedzieć, że zasłużenie. Bramka Téveza padła po fatalnym błędzie dwójki środkowych obrońców z Neapolu.

45+1

45+1

Ukarany żółtą kartką Higuaín za faul na Tévezie.

45+1

Podanie Gargano w kierunku Ghoulama. Ten – mimo ostrego kąta – bez przyjęcia strzelał bądź podawał wzdłuż pola karnego. Pewnie złapał piłkę Buffon.

45+1

Minimum jedna minuta doliczona do pierwszej części gry.

45

Jeszcze próbują zawodnicy Beníteza stworzyć zagrożenie pod bramką Buffona w końcówce pierwszej połowy.

45

Pogba próbował zabawić się z rywalem przy linii bocznej, jednak ostatecznie stracił piłkę. Aut dla Napoli.

44

Na bezpośredni strzał zdecydował się Ghoulam, ale najpierw trafił w mur, a potem w kolegę z zespołu.

43

Długo ustawia mur Buffon. Długo to wszystko trwa.

42

I będzie jeszcze rzut wolny dla Napoli z około dwudziestu metrów! Pirlo brzydko potraktował Gargano.

42

Mocny strzał Higuaína z szesnastu metrów! Fantastycznie w bramce spisał się jednak Buffon!

41

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Hamšíka. Był jednak drobny rykoszet, a zatem mamy rzut rożny dla Napoli.

39

Jeszcze jeden korner dla Juventusu. Dośrodkowanie Pirlo w okolice pola bramkowego, jednak pewnie piąstkował futbolówkę Rafael.

39

Próba kontrataku ze strony Napoli, ale Callejón został złapany na spalonym.

38

Kapitalna akcja Lichtsteinera! "Klepka" z Vidalem, po której Szwajcar oddał mocny strzał z ostrego kąta! Czujny był jednak w bramce Rafael i odbił piłkę na rzut rożny.

36

Na wyraźnym spalonym złapany Evra. Jednak nawet gdyby akcja została kontynuowana, Francuz zbyt daleko wypuścił sobie piłkę w momencie przyjęcia.

35

Teraz dużo lepiej to wyglądało. Higuaín łatwo ograł dwójkę rywali dwadzieścia metrów od bramki Buffona, oddał mocny strzał, jednak zabrakło precyzji.

34

Ależ fatalnie skiksował teraz Higuaín. Próba strzału z dystansu, ale piłka po tym zagraniu Argentyńczyka znalazła się poza linią boczną boiska. Aut dla Juve...

33

Dobra centra w kierunku dalszego słupka! Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym, a zamykający akcję Ghoulam nie zdołał oddać strzału.

33

A tymczasem akcja po drugiej stronie boiska. Będzie rzut wolny dla Napoli z bocznego sektora.

32

Pirlo znakomicie wypatrzył z prawej strony Lichtsteinera. Ten dośrodkował w pole karne, ale futbolówka została wybita przed "szesnastkę". Dopadł do niej Pirlo, uderzył mocno, ale w sam środek bramki. Pewna interwencja Rafaela.

30

Lichtsteiner był przez moment opatrywany poza linią boczną boiska, ale już wrócił na murawę.

30

Tymczasem mamy przerwę w grze. Jakiegoś urazu doznał Lichtsteiner. Konieczna jest wizyta klubowych lekarzy na boisku.

29

Zanosiło się na niezły kontratak w wykonaniu Juve. Wszystko rozpoczął świetnym podaniem Pogba, ale kilka minut później ten sam zawodnik zbyt mocno podawał w stronę Marchisio.

27

Sporo miejsca na lewej flance miał Ghoulam, ale kolejny raz nie potrafił celnie dograć piłki w pole karne. Dobra interwencja Bonucciego.

25

Kolejna bardzo ładnie budowana akcja przez Napoli! Kilkadziesiąt podań na połowie rywala. Wreszcie piłkę przed polem karnym otrzymał Hamšík, oddał sytuacyjny strzał z około dwudziestu metrów, ale trochę zabrakło do celu.

24

Wrzutka Pirlo z narożnika. Sporo chaosu w polu karnym Napoli, ale ostatecznie nie zdołał oddać strzału Chiellinii i piłka w rękach Rafaela.

Mocne uderzenie Téveza.

23

Jeszcze raz w akcji Tévez! Płaski strzał Argentyńczyka zza "szesnastki" i z najwyższym trudem golkiper Napoli odbił piłkę na rzut rożny!

22

Długie podanie w kierunku Llorente. Hiszpan zagrał piłkę głową do nadbiegającego Téveza, który oddał potężny strzał zza pola karnego! Ogromne problemy miał Rafael, ale udało mu się skutecznie obronić to uderzenie!

21

Na trybunach przeważają kibice Juventusu. Tak miejscowi, jak i ci, którzy przyjechali do Kataru z Turynu.

20

Od kilku minut Napoli praktycznie non stop przebywa na połowie rywala. Wygląda na to, że podopieczni Rafy Beníteza otrząsnęli się już po straconej bramce.

19

Seria bardzo niedokładnych wrzutek ze strony piłkarzy w niebieskich koszulkach. Przed momentem nie popisał się Ghoulam.

18

Długo i bardzo cierpliwie konstruowali teraz atak piłkarze Napoli. Wreszcie piłkę na prawym skrzydle otrzymał Maggio, jednak dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

16

I proszę, ależ było groźnie! Po strzale Hamšíka i rykoszecie od Chielliniego piłka trafiła w słupek! Sporo szczęścia mieli turyńczycy!

15

Teraz próba ataku pozycyjnego ze strony Napoli. Dobrze zorganizowana jest jednak defensywa Juve, która nie pozwala przedostać się rywalom w okolice pola karnego.

14

Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Juventusu. Poza pierwszymi trzema minutami, dominacja piłkarzy Allegriego nie podlega dyskusji.

13

Zagranie Pirlo w kierunku Marchisio, lecz ten nie potrafił opanować piłki w obrębie boiska.

13

Świetny drybling Llorente przy linii bocznej. Podanie do Vidala, a ten po chwili został wycięty równo z trawą przez rywala.

11

W odpowiedzi kontratak Napoli! Callejón zagrał piłkę do Hamšík, jednak ten uderzył bardzo niecelnie. Futbolówka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką bramki Buffona.

10

Ależ to wymyślił Pirlo. Wycofanie piłki do ustawionego przed polem karnym Marchisio, ale jego strzał został ostatecznie zablokowany.

9

Wysoki pressing Juve przynosi rezultaty. Lichtsteiner faulowany przez Koulibaly'ego kilka metrów od bocznej linii "szesnastki".

8

Jeszcze próba centry Marchisio z prawej flanki, ale nie było nikogo w polu karnym, by zamknąć akcję.

7

Llorente miał piłkę w polu karnym ale nie zdecydował się na strzał. Wycofanie futbolówki przed "szesnastkę" do Pirlo, jednak ten również się zawahał i ostatecznie turyńczycy nie stworzyli zagrożenia pod bramką Rafaela.

7

Niedokładne podanie Lichtsteinera w kierunku Llorente. Wzajemne pretensje mają do siebie zawodnicy Juve.

Carlos TÉVEZ - 1:0

5

Gol dla Juventusu!
CARLOS TEVEZ w sytuacji sam na sam z Rafaelem! Argentyńczyk nie daje szans bramkarzowi! Fatalny błąd popełniła jednak para stoperów Napoli, zderzając się ze sobą i praktycznie wystawiając piłkę Tévezowi.

4

Wreszcie doszli do głosu piłkarze Juve, dla których pierwsze minuty były dość nerwowe. Próba centry Lichtsteinera z prawej flanki, ale został on zablokowany.

3

Niecelny strzał głową Hamšíka po dośrodkowaniu de Guzmána z narożnika.

2

Teraz dośrodkowanie Hamšíka w pole karne, jednak Chiellini nie popełnił błędu i wybił futbolówkę na rzut rożny. Reklamowali tam zagranie ręką obrońcy Juve rywale, ale nic takiego nie miało miejsca.

1

Pierwsza akcja Napoli, ale Higuaín został skutecznie zatrzymany przez defensywę z Turynu.

1

Rozpoczęli zawodnicy Massimiliano Allegriego.

1

Juventus zagra w tradycyjnych strojach w biało-czarne pasy. Napoli na niebiesko.
Piłkarze Juventusu i Napoli pojawili się na placu gry! Za moment początek spotkania!
Znamy składy obu ekip!

Juventus Turyn: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Tévez, Llorente.

Rezerwowi: Storari, Rubinho – Ogbonna, Romagna, Padoin, Mattiello, Pepe, Pereyra, Coman, Giovinco, Morata.

SSC Napoli: Rafael – Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – de Guzmán, Gargano, David López, Hamšík, Callejón; Higuaín.

Rezerwowi: Colombo, Andújar – Britos, Henrique, Jorginho, Mertens, Mesto, Radošević, Romano, İnler, Zapata, Luperto.

Sędziowie: Paolo Valeri – Mauro Tonolini, Lorenzo Manganelli – Alessandro Giallatini.
Zapraszamy na starcie Juventusu z Napoli do portalu Lajfy.com w poniedziałkowy wieczór! Początek meczu o godz. 18.30, jednak na relację zapraszamy już kilkadziesiąt minut wcześniej, kiedy to poznamy wyjściowe składy obu drużyn.
Spotkanie poprowadzą sędziowie z Włoch. Jako główny pan Paolo Valeri. Na liniach pomagać mu będą Mauro Tonolini i Lorenzo Manganelli. Arbitrem technicznym będzie Alessandro Giallatini.
Co ciekawe, obie drużyny zmierzyły się w meczu o Superpuchar Włoch w 2012 roku. Wówczas lepszy okazał się Juventus. "Stara dama" triumfowała również sezon później, kiedy to okazała się lepsza od Lazio.
Spotykają się pierwsza z trzecią drużyną Serie A. Mistrzem jesieni został oczywiście Juventus, z kolei Napoli – mimo, że plasuje się o dwie lokaty niżej – traci do swojego rywala aż dwanaście punktów.
Spotkanie zostanie rozegrane w stolicy Kataru na Jassim Bin Hamad Stadium. Obiekt ten może pomieścić 17 tysięcy kibiców.

(fot. tuttonapoli.net)
Przed nami mecz w ramach Superpucharu Włoch. Obrońca tytułu i mistrz kraju Juventus zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Włoch w poprzednim sezonie SSC Napoli.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.