Athletic Bilbao – Atletico Madryt

1:4

finał (1:0)

21.12.2014, 21:00 • San Mamés, Bilbao • Kamil Marut (@K_Marut)

Po dobrym spotkaniu Atletico Madryt pokonuje Athletic Bilbao 4:1. W drugiej połowie goście pokazali klasę, już po minucie wyrównali, a poźniej trafili do siatki jeszcze trzy razy. Trzeba jednak powiedzieć, że przy dwóch trafieniach pomógł im arbiter, w tym najważniejszym na 2:1 i kto wie jakby to się potoczyło gdyby nie prawidłowo przyznany rzut karny. Tego się już jednak nie dowiemy, Atletico zdobywa cenne trzy punkty i utrzymuje kontakt z prowadzącym Realem. (22:51:44)

90+4

90+3

Spokojna końcówka. Obie ekipy czekają na ostatni gwizdek.

90+1

Godin jednak już powraca na murawę. Podopieczni Simeone będą kończyć to spotkanie w pełnym zestawieniu.

90

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Siqueria tymczasem powraca na murawę. Atletico w tym momencie w dziesiątkę.

89

Tymczasem kolejny uraz w Atletico. W powietrznej walce zderzyli się Gimenez i Godin i ten drugi mocno ucierpiał. Opuszcza murawę w asyście fizjoterapeutów.

88

Brzydki teraz faul Gabiego i jeszcze jedna żółtą kartką w tym spotkaniu.

87

I lewy defensor Atletico opuszcza w ich asyście murawę.

86

W jednym ze starć ucierpiał Siqueira i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

84

Jeszcze roszady po obu stronach. Boisko opuścił w Bilbao Suaseta, a w jego miejsce na boisku pojawił się Aketxe. W Atletico natomiast Gamez zmienia Turana.

83

Po tym trafieniu spokojniej na boisku. Gra toczona w środku pola. Wszystko jest już rozstrzygnięte.

Antoine GRIEZMANN - 1:4

81

Gol dla Atlético!
Bramkę zdobył ANTOINE GRIEZMANN.

Teraz już z pewnością Atletico dobija Bilbao i rozstrzyga losy tego widowiska! Hat-Tricka kompletuje ANTOINE GRIEZMANN! Francuz otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Turana, wpadł niepilnowany w pole karne i odegrał obok bramkarza do Raula Garcii wydawało się, że ten wpakuje piłkę do siatki, ta jednak rykoszetem odbiła się od jednego z próbujących blokować defensorów Bilbao, dopadł jednak ponownie do niej ANTOINE GRIEZMANN i wpakował do siatki! Jak pokazały jednak powtórki, ten gol nie powinien zostać uznany, Francuz podczas uderzania Garci był na spalonym. Kolejny błąd arbitra w tym spotkaniu.

80

Pierwsza roszada i w Atletico. W miejsce Saula na boisku pojawia się C. Rodriguez.

79

Druga roszada w Bilbao. W miejsce Balenziagi na boisku pojawia się Ibai Gomez.

76

Po kolejnej centrze jeden z graczy Bilbao faulował w polu karnym i od wolnego zacznie Atletico.

75

Po centrze z wolnego futbolówka trafiła w wybiegającego z muru Turana. Arbiter uznał jednak, że zrobił zbyt wcześnie i kara go żółtą kartką.

74

Bilbao się jeszcze nie poddaje. Wychodzi z atakiem po którym wywalcza na lewej stronie na wysokości pola karnego rzut wolny. Brzydko faulował Gimenez i słusznie został ukarany żółtą kartką.

Antoine GRIEZMANN - 1:3

73

Atletico wydaje się, że dobija gospodarzy! Ci mocno nacierali szukając wyrównania, z doskonałą kontrą wyszli jednak gości i zdobywają trzeciego gola! Gabi zagrał świetną piłkę do ANTOINE GRIEZMANNA, próbował ją przeciąć Gurpegi nie dał jednak rady. Francuz pobiegł sam na bramkę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Iraizoza!

69

Pierwsza roszada w Bilbao. W miejsce U. Lopeza na boisku pojawia się G. Fernandez.

68

Brzydki teraz faul Munianina i mamy kolejną żółtą kartkę.

67

Bilbao w zdecydowanej inicjatywie. Gospodarze z determinacją szukają wyrównania.

65

Po centrze z niego futbolówkę wybijają jednak defensorzy Atletico.

64

Kolejne natarcie gospodarzy i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

62

Po wymianie futbolówka trafiła na 20 metrze pod nogi Balenziagi, ten oddał mocne uderzenie, jednak obok bramki.

60

Gospodarze nie odpuszczają. Szukają wyrównania. Rozgrywają atak pozycyjny.

58

I po centrze z niego było blisko wyrównania! Do piłki dopadł Aduriz i oddał uderzenie z woleja, świetnie ustawiony był jednak Moya i chwycił futbolówkę.

57

I Bilbao wywalcza na prawej stronie rzut rożny.

55

Bilbao próbuje odpowiedzieć. Gospodarze w ataku pozycyjnym.

Raul GARCIA - 1:2

53

Bramkę zdobył RAUL GARCIA.

I Atletico w siedem minut drugiej połowy odwraca losy tego widowiska i wychodzi na prowadzenie! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł RAUL GARCIA i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

52

San Jose dodatkowo został ukarany żółtym kartonikiem.

52

I goście wywalczają RZUT KARNY!

W polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Tiago, który po starciu z San Jose padł na murawę. Arbiter zdecydował się wskazać na wapno, jak pokazały powtórki podjął jednak błędną decyzję. Portugalczyk ewidentnie "nurkował".

49

Atletico chce iśc za ciosem. Naciera szukając drugiego trafienia.

Antoine GRIEZMANN - 1:1

46

Szybko po przerwie do ataku ruszają goście i natychmiast doprowadzają do wyrównania! Spor zamieszania mieliśmy na boisku, walki w powietrzu, w końcu futbolówkę przejęło Atletico trafiła ona na prawą stronę do Juanfrana, który posłał doskonałą centrę w pole karne gdzie do futbolówki dopadł ANTOINE GRIEZMANN i precyzyjnym uderzeniem głową skierował ją do bramki!

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po przeciętnej pierwszej połowie Athletic Bilbao prowadzi z Atletico Madryt 1:0. Zasłużone prowadzenie Basków wyprowadzali groźniejszego ataki. Często z nich wywalczali stała fragmenty gry i po jednym z nic trafili do siatki. Atletico jeśli nie chce doznać drugiej porażki z rzędu musi po przerwie zaprezentować się o wiele lepiej. Zapraszamy za kwadrans.

45

43

Spróbowali prawą stroną. Susaeta zagrał do De Marcosa, który próbował centrować na długi słupek, zrobił to jednak źle i piłka wylądowała nad bramką. Od piątki zacznie Moya.

42

W końcówce w ataku pozycyjnym Bilbao. Baskowie mają nadzieję na podwyższenie wyniku przed przerwą.

39

W końcu ładna składna akcja i Bilbao miało szansę na podwyższenie prowadzenia! De Marcos doskonale zagrał do niepilnowanego Aduriza przed pole karne, ten wpadł w szesnastkę, zdecydował się jeszcze przełożyć futbolówkę na lewą nogę zwodząc wracającego defensora Atletico i próbował uderzenia, nieczysto trafił jednak w piłkę i zdołał ją wybić Moya!

37

Atletico w ataku pozycyjnym. Goście szukają wyrównania jeszcze przed przerwą.

34

W końcu niezła próba Atletico. Na prawej stronie piłka trafiła do Turana, ten posłał niską centrę w pole karne gdzie dopadł do niej Griezmann uderzył jednak obok bramki.

32

Ponownie walka w środku pola. Pomimo, że spotkanie jest prowadzone w dobrym szybkim tempie, świetnych okazji mamy jak na razie jak na lekarstwo.

29

Po centrze z niego spore zamieszanie w szesnastce, piłka trafiła na 16 metrze do De Marcosa, ten miałby dobrą szansę na uderzenie, źle przyjął jednak futbolówkę i ta mu odskoczyła. Dopadł jednak jeszcze do niej na prawym skrzydle, posłał centrę na długi słupek tu jednak dobrze zachowuje się Moya, który pewnie chwyta futbolówkę.

29

Bilbao szybko ponowiło akcje i wywalcza kolejny stały fragment gry. Tym razem na lewej stronie rzut rożny.

28

Gospodarze zdecydowali się na długą centrę w szesnastkę tu jednak górą byli defensorzy Atletico.

27

I kolejna kara. Brzydki faul Griezmanna na prawej stronie na Suasecie i mamy drugą żółtą kartkę.

25

I tak to się musiało skończyć brzydki faul Aduriza w środku pola w walce o górną piłkę i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

23

Ponownie ostro w środku pola. Żadna ze stron nie zamierza ani na moment odstawić nogi.

21

Bilbao w inicjatywie. Atletico jednak dobrze się teraz broni na 25 metrze nie dając gospodarzom wejść we własne pole karne.

19

Bilbao idzie za ciosem. Naciera szukając drugiego trafienia.

Mikel RICO - 1:0

17

Gol dla Athletic!
Bramkę zdobył MIKEL RICO.

I dobra postawa Bilbao na początku spotkania przynosi efekt! Obejmują prowadzenie! Po doskonałej centrze z wolnego w polu karnym najwyżej do futbolówki wyskoczył MIKEL RICO i doskonałym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.

17

Odpowiada Bilbao. Na 20 metrze piłka trafiła do Aduriza, którego brzydko sfaulował Garcia i gospodarze będą mieli rzut wolny z niezłej pozycji.

15

Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy Bilbao.

14

Niezła próba Atletico i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

12

Zbyt głęboka centra z niego i spokojnie futbolówkę wyłapuje Moya.

11

Obie strony nadal nie odpuszczają. Trwa ostra walka w środku pola i tu wolny wywalcza Bilbao.

9

Z niezłym szybkim atakiem wyszli goście. Piłka trafiła na lewej stronie pod nogi Turana ten zacentrował w pole karne, tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy Bilbao, którzy wybili futbolówkę.

7

Lekka inicjatywa po stronie gospodarzy, jak na razie nie wynika jednak z tego nic groźnego.

5

Ostra walka obu stron w środku pola. Widać, że graczom nie brakuje determinacji.

3

Z pierwszym atakiem wyszli gospodarze. Po zagraniu z lewego skrzyda przed polem karnym do futbolówki próbował dopaść Rico, w ostatniej chwili uprzedzili go jednak defensorzy gości i wybili futbolówkę.

2

Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zacznie Bilbao.
Athletic zagra w biało-czerwonych pasiakach, Atletico natomiast na biało.
Obie ekipy już na murawie. Za nami powitanie graczy.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za około 40 minut. Bądźcie z nami!

Athletic Bilbao: Iraizoz- De Marcos, Gurpegi, Etxeita, Balenziaga- San Jose, Mikel Rico- Susaeta, U. Lopez, Munian- Aduriz

Rezerwowi: Iago- Moran, Benat, Ibai, Bustinza, G. Fernandez, Aketxe

Atlético Madryt: Moya- Juanfran, Gimenez, Godin, Siqueira- Turan, Gabi, Tiago, Saul- Raul Garcia, Griezmann

Rezerwowi: Oblak- Suarez, Jimenez, Gamez, C. Rodriguez, Keita, Hernandez

Sędziowie: Alejandro Hernández- Teodoro Sobrino, César García.

Podsumowując zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Faworytem jest Atletico, starcie to dla nich nie będzie łatwe. Widać to po kursach bukmacherów. Kurs na ich wygraną wynosi 2.1, podczas gdy na Athletic 3.5. Jak będzie? Przekonamy się w niedzielny wieczór. Arbitrem spotkania będzie Alejandro Hernández, zaś na liniach pomagać mu będą Teodoro Sobrino i César García. Początek o godzinie 21:00. My na swoją relację zapraszamy około godziny wcześniej, gdy przedstawimy składy w jakich wystąpią obie ekipy. Bądźcie z nami na lajfy.com!
Atletico prezentowało wysoką dyspozycją przez ostatnie tygodnie. Wygrali trzy spotkania z rzędu, w minionej kolejce doznali jednak nieoczekiwanej porażki u siebie z Villareal 0:1. Zrobią więc wszystko aby nie dopuścić do drugiej porażki z rzędu.
Dyspozycja Athletic w ostatnich tygodniach wygląda w kratkę. Po dwóch zwycięstwach nad Espanyolem i Getafe, ulegli najpierw u siebie Cordobie 0:1, a następnie przed tygodniem zremisowali na wyjeździe z Sociedad 1:1.
Sytuacja w tabeli po 15 kolejkach wygląda następująco:

Jak więc widać starcie to szczególnie ważne jest dla Atletico. Mistrzowie Hiszpanii jeśli nie chcą stracić kontaktu z liderującymi Realem i Barceloną muszą to spotkanie bezwzględnie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Bilbao ma bezpieczną sytuację, bez wątpienia jednak zrobi wszystko by ograć panujących Mistrzów.
Przed nami spotkanie 16 kolejki Primera Division w którym Athletic Bilbao podejmować będzie na San Mames Atletico Madryt.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.