BNP Paribas WTA Finals Singapore (kort twardy)

Simona Halep – Serena Williams

0:2 3:6, 0:6

26.10.2014, 12:12 • Krzysztof

Udany rewanż Amerykanki po szokującej porażce w fazie grupowej. Serena Williams po raz piąty (a trzeci z rzędu) w karierze triumfuje w turnieju mistrzyń. Wielki mecz rakiety numer jeden na świecie. Wychodziło jej praktycznie wszystko, znakomicie atakowała do siatki i wybiła tenis rywalce z głowy. Halep była zupełnie bezradna. Warto przypomnieć, że Rumunka przegrywając z Aną 0-2 mogła wyeliminować Serenę z dalszej fazy turnieju. Ostatecznie zdołała urwać Serbce seta i umożliwiła tym samym młodszej z sióstr Williams awans do półfinału, gdzie też była jedną nogą poza turniejem. W tie breaku decydującego seta z Caroline Wozniacki przegrywała już 1-4, ale zdołała podnieść się i odwrócić losy spotkania. Teraz pokonała świetnie dysponowaną Rumunkę i zasłużenie wygrywa cały turniej. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (13:26:27)

Koniec meczu

0:6

Williams kończy jednak wygrywającym drajw wolejem. Bagel!

15-40

Serena chciała zakończyć mecz skrótem, ale piłka zatrzymała się na siatce.

0-40

Zupełnie nieudana próba ataku na drugie podanie. Koszmarnie przestrzelony forehand. Trzy piłki mistrzowskie!

0-30

Wymiana wygrana wolejem z backhandu przy siatce. To 25. winner Amerykanki, przy tylko pięciu Simony.

0-15

Kończący cross forehandowy przeciw nogom przeciwniczki.

0:5

Kapitalny wygrywający return z forehandu po przekątnej. Kolejne przełamanie i po przerwie Serena będzie podawała po swoje piąte zwycięstwo w turnieju mistrzyń.

15-40

Wyrzucony przez Simonę forehand za linię końcową. Dwie małe piłki mistrzowskie.

15-30

Amerykanka trafiła backhandem w sam narożnik kortu. Wszystko wchodzi.

15-15

Skuteczna odpowiedź Williams. Nie odpuszcza ani jednej wymiany.

15-0

Podanie wylądowało na samej linii. Punkt dla Halep.

0:4

Serena sprawdza piłkę po drugim serwisie rywalki.

0:4

Asem serwisowym (#3) kończy Amerykanka.

0-40

Przerzucony forehand za linię końcową. Trzy szanse Williams na zakończenie tego gema i podwyższenie prowadzenia.