PGNiG Superliga kobiet

SPR Sambor Tczew – EKS Start Elbląg

25:30

finał (15:13)

25.10.2014, 17:00 • Hala II LO w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10 • Adrian Trawicki

Dziękuję bardzo za uwagę z Tczewa – Adrian Trawicki. I zapraszam jednocześnie na śledzenie innych relacji z aren sportowych w serwisie Lajfy.com (19:34:10)
Zasłużone zwycięstwo drużyny z Elbląga. W drugiej połowie znacząco poprawiły obronę doprowadzając do tego, że większość rzutów Sambora była "po rękach" zawodniczek Startu. Do tego umiejętnie prowadzone ataki pozycyjne kończone zazwyczaj bramkami pozwoliły zbudować przewagę, która została zachowana do końca meczu.

60

Koniec meczu. (25:30)

59

Lisewska pudłuje. (25:30) (25:30)

59

Rzut wolny na 4 sekundy przed końcem. (25:30) (25:30)

59

Jeszcze Pasternak po szybkim przechwycie. (25:30) (25:30)

59

Tczew trzy rzuty oddane wszystkie po rękach Elblążanek. (24:30) (24:30)

58

Mielczewska jeszcze kara. (24:30) (24:30)

58

Aleksandrowicz już przypieczętowuje zwycięstwo Startu Elbląg. (24:30) (24:30)

57

Skonieczna rzut prosto w ręce obrończyń. (24:29) (24:29)

57

Belter przestrzeliła. (24:29) (24:29)

56

I po przeciwnej stronie kopia akcji i też rzut z 7 metrów. (24:29) (24:29)

56

Lisewska bez żadnego zastanowienia bardzo pewnie. (24:29) (24:29)

56

Grzyb wysoko nad bramką ale z faulem i będzie kolejny rzut karny. (24:28) (24:28)

55

Gra na czas. Piłka dla Sambora. Ale znowu za szybko prowadzona akcja i tracą piłkę. (24:28) (24:28)

55

I za to też kara dla Startu. (24:28) (24:28)

55

Krajewska z prawego skrzydła z dużym poświęceniem. Takim, że po zdobyciu gola upadła na parkiet i jest opatrywana przez służby medyczne. (24:28) (24:28)

54

Grzyb! Prowadzenie pięcioma golami. (23:28) (23:28)

54

Ostra walka i znowu karny dla Startu. (23:27) (23:27)

53

Sambor prowadzi atak ale po raz drugi w przeciągu dwóch minut gubi piłkę. (23:27) (23:27)

53

Lisewska z środkowej części parkietu ale z dalekiej odległości silnie rzuca do bramki Sambora. (23:27) (23:27)

52

Kara dla Tczewianek. (23:26) (23:26)

52

Mileczewska bardzo ładnie z obrotem. (23:26) (23:26)

52

Kołodziejska w poprzeczkę.A Belter po przeciwnej stronie już udanie. (23:25) (23:25)

51

Timeout dla trenera Leszka Elbickiego. Tczew musi zareagować jeśli chce myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu. (22:25) (22:25)

51

Aleksandrowicz po podaniu Lisewskiej. I Start zaczyna uciekać. (22:25) (22:25)

50

Olszowa z 12 metrów ale broni Sielicka. (22:24) (22:24)

50

Zakowska z balansem ciała z koła. (22:24) (22:24)

49

Tym razem Kołodziejska znalazła sposób na Wiercioch. (22:23) (22:23)

48

Ale Tczewianki znowu doprowadzają do karnego dla przyjezdnych. (22:22) (22:22)

48

Znowu Wiercioch broni w niesamowity sposób w szpagacie w powietrzu! (22:22) (22:22)

48

I karny dla Startu Elbląg. Rzucać będzie Szymańska. (22:22) (22:22)

47

Ładna akcja Tczewianek ale Sielicka broni uderzenie Tomczyk. (22:22) (22:22)

46

Gol w osłabieniu. Szymańska Edyta. I ponownie remis. Bardzo wyrównane spotkanie. (22:22) (22:22)

45

Kara – Lisewska. (22:21) (22:21)

45

Belter pojawia się na parkiecie i już robi różnicę. Podaje sprytnie do Tomczyk i gol. (22:21) (22:21)

44

Wreszcie przebudziła się Lisewska. Remis. (21:21) (21:21)

44

Kołodziejska....nie ma. Broni Wiercioch zmieniona do tego karnego. (21:20) (21:20)

43

Znowu Waga i broni Kordunowska...ale i tak będzie jeszcze karny. (21:20) (21:20)

42

Waga nie trafia, nie zdążyła wrócić do obrony i niekryta Marta Tomczyk trafia. (21:20) (21:20)

41

Olszowa nie kończy udanie ataku swojej drużyny. (20:20) (20:20)

40

Kara dla numeru 9 w Starcie Elbląg czyli dla Wolskiej Agnieszki. (20:20) (20:20)

40

Teraz z obu stron niecelne rzuty. (20:20) (20:20)

39

Ale Sambor również zanotował brak koncentracji i stracił piłkę, która szybko wyprowadziła Wolska i rzutem pod poprzeczkę zdobywa gola. (20:20) (20:20)

38

Kolejna strata Elblążanek (20:19) (20:19)

38

Sambor już w komplecie. Przeprowadziły szybką akcję kończąc ją trafionym rzutem Katarzyny Skoniecznej. (20:19) (20:19)

37

Skonieczna faulowana przy rzucie, piłkę dalej utrzymuje Tczew aby zyskać sekundy i w ostatnim momencie Skonieczna zdobywa bramkę. (19:19) (19:19)

36

Wolska Agnieszka ze skrzydła w dolny róg bramki. (18:19) (18:19)

35

Pasternak kara. (18:18) (18:18)

35

Waga Joanna między rywalkami przeciska się i gol dla Startu. (18:18) (18:18)

34

Tatiana Bilenia ze środka. (18:17) (18:17)

34

I kolejne wyrównanie przez gości. (17:17) (17:17)

34

Pasternak bardzo ładnie z lewego skrzydła. (17:16) (17:16)

33

Kołodziejska ofiarnie ze skrzydła. Zdobywa gola ale ucierpiała zderzając się z rywalką. (16:16) (16:16)

33

Znowu gra pasywna, ale Skonieczna trafiła w ostatnim momencie. (16:15) (16:15)

32

A w przeciwieństwie do gospodyń Start wyprowadza szybką akcję wyrównując wynik. (15:15) (15:15)

32

Sędzie sugeruje grę pasywną Sambora w rezultacie oddają one szybki rzut obroniony przez Sielicką. (15:14) (15:14)

31

Mielczewska dobry rzut blisko ziemi. (15:14) (15:14)

31

Skonieczna wprost w środek bramki strzeżonej przez Sielicką. (15:13) (15:13)

31

Druga połowa rozpoczęta. (15:13)
Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Dopiero w ostatnich 10 minut zarysowała się lekka przewaga gospodyń wykorzystując liczne kary w zespole Startu. Dobry mecz rozgrywa Justyna Belter zdobywczyni 5 goli. Niebawem druga połowa tylko w lajfy.com

30

Pierwsza połowa skończona. (15:13)

29

Ale Start nie czeka z odpowiedzią. Kołodziejczyk ze skrzydła. (15:13) (15:13)

28

I znowu błyskawicznie Sambor zdobywa gola. Pasternak ponownie. (15:12) (15:12)

28

Waga Joanna! (14:12) (14:12)

28

Kołodziejczyk wprost w Kordunowską, która złapała piłkę i przez cały parkiet podała do Pasternak i ta sam na sam kończy akcję. (14:11) (14:11)

27

Timeout dla gości. (13:11) (13:11)

26

Justyna Belter na 7 metrze. Pewnie w lewy róg. To jej 5 gol w tym spotkaniu. Pierwsze prowadzenie dwu punktowe gospodyń. (13:11) (13:11)

26

Kara dla Sądej. Karny wykonuje Sambor. (12:11) (12:11)

26

Ale tą wymianę ciosów kończy Kordunowska broniąc rzut Sądej. (12:11) (12:11)

26

Teraz mamy grę punkt za punkt. Strzałkowska! (12:11) (12:11)

25

Ale jeszcze szybciej Start. Dwa podania i gol. (11:11) (11:11)

25

Błyskawicznie Sambor! (11:10) (11:10)

24

Aleksandrowicz wykorzystuje swoje dobre warunki fizyczne i ponad rękami rzuca gola. (10:10) (10:10)

23

Skonieczna w swoim stylu. Wysoki wyskok i ponad wszystkim rzuca piłkę trafiając w samo okienko. (10:9) (10:9)

23

Justyna Belter przedarła się między zawodniczkami Startu i pewnym rzutem pod poprzeczkę zdobywa swojego czwartego gola w tym meczu. (9:9) (9:9)

22

A tymczasem kara – Hanna Sądej. (8:9) (8:9)

22

No i Tczew już w komplecie. Udało się przetrzymać. (8:9) (8:9)

21

Timeout dla gospodarzy. (8:9) (8:9)

21

Tczew skutecznie utrzymuje piłkę zaoszczędzając cenne minuty w osłabieniu. (8:9) (8:9)

20

Gol z koła – Joanna Waga! (8:9) (8:9)

20

Kara dla Pasternak. (8:8) (8:8)

19

Ale Olszowa kończy go niecelnym uderzeniem, za to Start szybko odpowiada wyrównując stan meczu. (8:8) (8:8)

19

Strata Kołodziejskiej w narożniku parkietu. Sambor prowadzi atak pozycyjny. (8:7) (8:7)

18

Katarzyna Skonieczna ależ rzut z dalekiej odległości. (8:7) (8:7)

17

2 minuty dla Belter. Brzydki faul przy wyprowadzaniu akcji przez Elbląg. (7:7) (7:7)

16

Długo, długo Elbląg próbował aż Sądej znalazła miejsce i trafiła. (7:7) (7:7)

15

Broni Kordunowska! Lisewska nieudanym wykonawcą tego karnego. (7:6) (7:6)

15

Fauluje Olszowa i mamy karny. (7:6) (7:6)

15

Długo konstruował akcję Sambor ale nie wykończył jej udanie. Skonieczna wprost w bramkarza. (7:6) (7:6)

14

Potężnie Zakowska, ale w sam słupek. Elbląg już w komplecie. (7:6) (7:6)

14

Ale momentalnie Belter daje prowadzenie Tczewiankom. (7:6) (7:6)

14

Szymańska wyrównuje grając w osłabieniu. (6:6) (6:6)

13

Ależ złe podanie Skoniecznej grając w przewadze wprost do rąk drużyny z Elbląga. (6:5) (6:5)

12

2 minuty dla Joanny Wagi za faul na Katarzynie Pasternak. (6:5) (6:5)

11

Skonieczna rzut z wysokiego pułapu nad rękami obrończyń. (6:5) (6:5)

11

Uderzenie Wagi broni Kordunowska, ale dobitkę Kołodziejskiej już nie. (5:5) (5:5)

10

Belter po rękach bramkarki ale na tyle silnie,że piłka wpadła do bramki. (5:4) (5:4)

10

Karny dla Tczewa (4:4) (4:4)

10

Żółtą kartkę otrzymuje Sądej (EKS Start Elbląg). (4:4)

9

I znowu Karolina Olszowa po raz trzeci. Przejęcie szybkie piłki, trzy podania między Olszową a Strzałkowską zakończone celnym rzutem tej pierwszej. (4:4) (4:4)

8

Sambor zdobywa trzeciego gola po kombinacyjnej akcji obrotowej. (3:4) (3:4)

7

Przepychała się umiejętnie Wolska i gdzieś w ostatnim momencie podała sprytnie do Wagi a ona bez zastanowienia rzuca celnie w bramkę. (2:4) (2:4)

7

Tczewianki długo konstruowały atak. Zakończyły go niecelnym uderzeniem Olszowej. (2:3) (2:3)

6

Złe podanie Lisewskiej i strata. (2:3) (2:3)

6

Ale Olszowa odpowiada po indywidualnej akcji. (2:3) (2:3)

5

Po obronie wyprowadzona szybka kontra i trzeci gol dla Elbląga. (1:3) (1:3)

5

Sielicka broni uderzenie Olszowej. (1:2) (1:2)

4

Szopińska podaje do Wolskiej i gol dla przyjezdnych. (1:2) (1:2)

4

Strata Sambora, atak przeprowadza Start. (1:1) (1:1)

3

Przewinienie w ataku Strzałkowskiej piłkę ma Elbląg i skutecznie wyprowadza atak. (1:1) (1:1)

2

Gol Olszowej po ataku pozycyjnym. (1:0) (1:0)

1

Rzut Joanny Wagi obroniony przez Kordunowską. (0:0) (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Z hali w Tczewie wita Państwa Adrian Trawicki. Za niecałe 10 minut pierwszy gwizdek sędziego rozpocznie zawody.
Relacja live z tego meczu jedynie w lajfy.com. Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków obu klubów i wszystkich innych pasjonatów piłki ręcznej.
Start Elbląg tydzień temu poległ na wyjeździe z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz różnicą trzech goli. Była to w pewnym sensie niespodzianka, gdyż niefaworyzowany Beskid odniósł dopiero drugie zwycięstwo w sezonie (pierwsze z….Samborem Tczew). W sobotnim spotkaniu ponownie Elblążanki będą faworytkami lecz tylko ze względu na sytuację w tabeli, gdzie oba zespoły dzieli 5 miejsc, gdyż w ostatnim spotkaniach między tymi drużynami było różnie. W przedsezonowych sparingach dwukrotnie wygrał Start (35:30 i 26:25), a raz Sambor (27:26). Dwa sezony temu, kiedy to Sambor grał w superlidze, również spotkania były wyrównane. W Elblągu Start wygrał 32:30, natomiast w Tczewie padł remis 22:22.
Aussie Sylex Sambor Tczew w ostatnim spotkaniu po raz pierwszy w sezonie odniósł zwycięstwo co znacząco podniosło morale w zespole. Na wyjeździe w Piotrkowie Trybunalskim pokonali tamtejszą Piotrcovię 31:26. Główna zasługa w tym doskonale dysponowanej Justyny Belter, która zdobyła w tamtym meczu 9 goli. Podopieczne Leszka Elbickiego zapowiadają przedłużenie passy zwycięstw i zgarnięcie kompletu punktów.

Rywalizacja będzie odbywać się nie tylko na parkiecie

Witamy w transmisji online. W najbliższą sobotę w PGNiG Superlidze Kobiet w Tczewie tutejszy Sambor podejmie Start Elbląg. Spotkanie które zostanie rozegrane o godzinie 17 w hali przy ulicy Królowej Marysieńki 10 zapowiada się emocjonująco nie tylko z powodów boiskowych, ale także z faktu iż w Tczewie spodziewana jest liczna grupa fanów z Elbląga.

25:30

SPR Sambor Tczew: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Łukasik, Olszowa, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska. Trener: L. Elbicki

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska, Borkowska – Mielczewska, Zakowska, Sądej, Waga, Wolska, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Szopińska, Lisewska, Grzyb, Kołodziejska. Trener: A. Parecki

Sędziowie: Jerlecki – Łabuń