5:4

koniec po dogrywce (2:0, 0:2, 2:2 - 1:0)

24.10.2014, 18:00 • Zimni stadion, Olomouc • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu LAJFYCOM! (20:47:34)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu zwycięstwo po dogrywce odnosi miejscowy zespół

Erik HRNA - 5:4

61:10

Gol dla Olomouca!

ERIK HRNA uszczęśliwia kibiców! Podanie na dalszy słupek od Raca, krążek praktycznie wepchnięty do bramki!

Cóż za emocje w Ołomuńcu, a to jeszcze nie koniec!

Gol dla Trzyńca!

Mocnym uderzeniem z dystansu VLADIMIR ROTH wyrównuje! Ależ zawód wśród graczy i kibiców gospodarzy!

58:35

Teraz taka okazja była, uderzenie zawodnika gospodarzy po przejechaniu linii środkowej mija pustą bramkę!

58:25

Uwolnienie po stronie gospodarzy, nie było możliwości skierować krążka do pustej bramki

58:05

Hamerlik zostaje w boksie!

58:05

Timeout dla gości

57:50

Musiał interweniować Hamerlik, wznowienie wygrane przez Ocelari, szybkie rozegranie krążka, na koniec przechwytuje go Trvaj

57:20

Złe rozegranie gości, podanie niedokładne i mamy uwolnienie, wznowienie wygrywa Ołomuniec

56:30

Gospodarze zamknięci we własnej strefie, praktycznie już tylko wybijają krążek

Marek TRONCINSKY - 4:3

54:35

Będą jeszcze emocje! Kapitalna indywidualna akcja MARKA TRONCINSKIEGO, który po otrzymaniu gumy na wprost bramki wymanewrował jednego z obrońców, następnie przymierzył i pokonał bramkarza!

54:15

Zaznacza się coraz większa przewaga hokeistów z Trzyńca, niemal nie schodzą z połowy miejscowych

53:20

Ponownie guma zatrzymana przez Trvaja, kolejne spięcie między graczami obu ekip

52:35

Od razu po wznowieniu wygranym przez gości idzie mocne uderzenie spod niebieskiej, tyle że niecelne

52:30

Przechwytuje gumę golkiper gospodarzy

52:10

Nieźle rozegrana akcja gości, zabrakło tylko dokładnego ostatniego zagrania, coraz mocniej im się śpieszy

51:45

Wznowienie pod bramką przyjezdnych, wygrywa je Ocelari i szybko rusza do ofensywy

50:00

Połowa tercji za nami

48:50

Świetną okazję miał teraz jeden z graczy gości, po wymanewrowaniu obrońców, znalazł się sam przed golkiperem, mocno strzelił, ale instynktownie odbija gumę Trvaj!

Erik HRNA - 4:2

47:25

Wygrane wznowienie przez gospodarzy, świetnie utrzymał się przy krążku Herman, wykiwał obrońcę na lewym kole, wystawił krążek do niekrytego ERIKA HRNY i ten mocnym strzałem pokonuje Hamerlika!

47:10

Przechwytuje krążek bramkarz Ocelari

46:45

Goście utrzymują się przy gumie, ale głównie w strefie neutralnej, wysoko bronią miejscowi

45:20

Uwolnienie po stronie przyjezdnych, wznowienie wygrane przez Ocelari, akcja prawy skrzydłem nieudana, będzie jeszcze jedno wznowienie pod ich bramką, znów je wygrali

45:05

Herman przedzierał się środkiem, blisko był wyjścia na czysta pozycję, lecz zatrzymał go ostatni z obrońców

44:40

Mrozi gumę Trvaj, małe spięcie pod jego bramką, szybko zainterweniowali sędziowie

43:20

Wznowienie pod bramką gospodarzy wygrane przez nich, szybkie przejście do tercji Ocelari

42:50

Miejscowi rozgrywają krążek na połowie rywala, wyraźnie dostali wiatru w żagle

41:40

Goście w pełnym składzie

Martin CIBAK - 3:2

40:35

Kolejne trafienie przy grze w przewadze! MARTIN CIBAK kończy akcję uderzeniem z najbliższej odległości, miał przed sobą pustą bramkę, to musiał być gol!
Następna tercja rozpocznie się ok. 19:50

Gospodarze w pierwszej, a goście w drugiej świetnie wykorzystali fakt grania w przewadze. Z pewnością w ostatniej tercji powinno być sporo emocji!

39:40

Kolejne wykluczenie w drużynie z Trzyńca! Do boksu musiał powędrować Roth!

39:00

Dwie minuty kary dla Orsavy

39:00

Minuta do końca drugiej części gry

Tomas PLIHAL - 2:2

38:40

Mamy wyrównanie! TOMAS PLIHAL kończy zespołową akcję pakując krążek do bramki z najbliższej odległości!

38:15

Zyskali kilka cennych chwil w tercji przeciwnika miejscowi, po chwili jednak szybko przedostali się do ich tercji przyjezdni, strzał z lewej strony zatrzymany przez Trvaja

37:45

Ogromne protesty w zespole gospodarzy niczego nie zmienią, dwie minuty dla Knotka

37:10

36:20

Ciężko jest się teraz przedrzeć miejscowym do tercji rywala, najwyraźniej gracze Ocelari wyciągnęli wniosku z poprzedniej części gry

35:10

Dwie minuty kary dla Rotha

33:50

Dużo rwanej gry z obu stron, przy krążku znajdują się gospodarze utrzymując go na połowie rywala

32:30

Mrozi gumę bramkarz gospodarzy, wznowienie dla Ocelari, ale zostali wypchnięci na własną połowę

32:10

Spalony po akcji przyjezdnych

Lukas ŻEJDL - 2:1

31:50

Goście dopięli swego! Mocne uderzenie spod niebieskiej LUKASA ŻEJDLA wpada do bramki gospodarzy! Mamy kontakt!

31:15

Koniec kary Lasa, zamek ustawiony przez Ocelari

30:45

Kolejna kara, odesłany Skrbek, przez pół minuty miejscowi muszą radzić sobie bez dwóch graczy!

30:25

Tym razem ekipa z Ołomuńca stara się wyżej podejść rywali i nie dać pograć krążkiem na ich połowie

30:00

29:15

I znów w osłabieniu gospodarze, w boksie Las

29:05

No i wybronili się miejscowi! Na koniec znów krążek zatrzymany przez ich golkipera

28:35

Trvaj zatrzymuje mocne uderzenie z dystansu

28:15

Gospodarze ograniczają się tylko do wybijania krążka z własnej tercji, jak na razie ta taktyka się sprawdza

27:05

Dwie minuty kary dla Ondruska

26:30

Kontra gospodarzy, sytuacja sam na sam, górą w tej sytuacji bramkarz Ocelari!

25:35

Indywidualna akcja Dravecky'ego, strzał z dystansu ze środka, odbija krążek do boku Trvaj

24:45

Leżał przez chwilę za bramką gospodarzy Linhart, na szczęście szybko wstał i możemy grać dalej

23:30

Goście wygrywają wznowienie pod bramką miejscowych, spora ilość podań, ale na połowie rywala, nie było uderzeń, w końcu przejęli gumę miejscowi, próbowali kontrować, ale bez powodzenia

22:50

Dosyć nietypowa sytuacja, walka o krążek za branką gospodarzy skończyła się tym, że. ta spadła i przewróciła golkipera :)

22:40

Znów skutecznie broni golkiper miejscowych, ponownie miał do czynienia z uderzeniem z dystansu

21:50

Dobra interwencja bramkarza gospodarzy

20:35

Jednak nie!

20:35

Po szybkim ataku Ołomuńca trzech zawodników wpadło do bramki, pytanie czy tez krążek!
Następna tercja rozpocznie się ok. 18:50

Niespodziewanie po 20 minutach na dwubramkowym prowadzeniu znajduje się ekipa z Ołomuńca. Lider tabeli na razie nie pokazuje się ze zbyt dobrej strony, nie stworzył zbyt wielu dogodnych okazji

19:00

Minuta do końca pierwszej części gry

18:40

Nie mają w ogóle swobody w rozgrywaniu gracze z Trzyńca, świetny pressing ze strony miejscowych

17:50

Zażarta walka o krążek przy bandach na korzyść przyjezdnych, akcja lewą flanką, uderzenie, pewnie broni golkiper gospodarzy

16:50

Goście w ofensywie, długie rozgrywanie krążka, z którego nic nie wynika póki co

Marek LAS - 2:0

15:10

Ponownie korzystają ze swojej przewagi miejscowi! Kapitalnie rozegrany krążek na połowie rywala i z bliskiej odległości pakuje go do siatki MAREK LAS!

14:35

Od razu ostrzał bramki Ocelari. dwukrotnie skutecznie interweniuje bramkarz gości

11:35

Dwie minuty kary otrzymał bramkarz gospodarzy Trvaj, za niego jednak odpocznie Herman

Tomas HOUDEK - 1:0

11:10

Ładnie rozegrana akcja, zagranie na lewo do TOMASA HOUDKA i ten mocnym strzałem zza koła pakuje krążek do bramki!

10:40

Mamy pierwszą karę w dzisiejszym spotkaniu, na dwie minuty do boksu odesłany Irgl

10:00

9:20

Znów zakotłowało się w tercji przyjezdnych, ponownie wyjaśnia sprawę golkiper Ocelari

8:05

Dobra interwencja bramkarza Ołomuńca, przy gumie nadal zawodnicy z Trzyńca

7:20

Uwolnienie gospodarzy, wznowienie dla Ocelari

6:05

Wznowienie na środku lodowiska wygrane przez gości, akcja prawą flanką, wstrzelenie krążka do tercji Ocelari, ostatecznie nikt nie przecina tego zagrania, po drugiej stronie przejmuje je gracz gospodarzy, strzał, pewnie interweniuje Hamerlik

5:45

Małe zamieszanie pod bramką przyjezdnych, Majesky próbował wcisnąć krążek do bramki, ale skutecznie przyblokował go golkiper Ocelari

5:15

Mrozi gumę golkiper gości, strzelał Herman

4:45

Niedokładne podanie do ataku i zamiast ciekawej akcji gospodarzy mamy uwolnienie

3:25

Chwila przerwy w grze, naruszona bramka gości, wcześniej skutecznie interweniował Hamerlik

2:35

Goście niemal nie schodzą z połowy gospodarzy, niezłą okazję miał Troncinsky, ale skutecznie broni Trvaj

1:25

Pierwsze uwolnienie, wybili krążek z własnej tercji zawodnicy miejscowego zespołu

HC Oloumouc: Trvaj (Vosvrda) – Vyrubalík, Majesky, Skrbek, Houdek, Ondrusek, Rasner, Skurek – Cibak, Marosz, Rac,Buc, Patera, Jergl, Las, Herman, Hrna, Dlouhy, Knotek, Kucharczyk

HC Oceláři Trzyniec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Galvas, Doudera, Linhart, Nosek, Troncinsky – Kreps, Plíhal, Dravecky, Irgl, Polansky, Chmielewski, Rakos, Żejdl, Orsava, Cienciala, Ruzicka, Kindl
Na relację z tego pojedynku zapraszam na godzinę 18:00 na portal LAJFYCOM!
Ekipa z Trzyńca w poprzednim starciu pewnie pokonała na własnym lodzie CSOB Pojistovna Pardubice 5:2. Autorami bramek dla Ocelari byli Vladimir Dravecky, Kamil Kreps, Jiri Polansky, Vladimir Roth i Jakub Orsava
Ocelari to w tej chwili lider tabeli z 34 oczkami na koncie. Z czternastu dotychczas rozegranych pojedynków zwyciężali w jedenastu – za każdy razem wystarczało im do tego 60 minut gry. Mają także punkt za porażkę po dogrywce
HC Oloumouc w ostatnim swoim meczu stoczyło zażarty bój na wyjeździe ze Spartą Praga. Ostatecznie te spotkanie zakończyło się rzutami karnymi, w których lepsi byli gracze HC Oloumouc. Wcześniej po trzech tercjach było 2:2, a dla dzisiejszych gospodarzy trafiali Erik Hrna i Ales Jergl. Decydujący karny także był autorstwa Hrny
Gospodarze tego spotkania plasują się obecnie na dziesiątej lokacie w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Na ich zdobycz składa się sześć zwycięstw, w tym dwa po dogrywce oraz jedną taką porażkę
Zapraszam na relację z czeskiej extraligi. HC Oloumouc zmierzy się z HC Ocelari Trzyniec

5:4

Składy i statystyki: 12. Houdek (Buc), 16. Las (Herman, Houdek), 41. Cibak (Marosz, Rac), 48. Hrna (Herman, Las), 62. Hrna (Rac) – 32. Żejdl (Roth, Troncinsky), 39. Plihal (Polansky, Irgl), 55. Troncinsky (Żejdl, Rakos), 60. Troncinsky (Roth)

HC Ołomuniec: Trvaj (Vosvrda) – Vyrubalík, Majesky, Skrbek, Houdek, Ondrusek, Rasner, Skurek – Cibak, Marosz, Rac, Buc, Patera, Jergl, Las, Herman, Hrna, Dlouhy, Knotek, Kucharczyk

Sędziowie: Hribik, Polak – Jelínek, Pesek