BNP Paribas WTA Finals Singapore (kort twardy)

Agnieszka Radwańska – Maria Szarapowa

1:2 5:7, 7:6 (4), 2:6

24.10.2014, 07:41 • Krzysztof

Caroline Wozniacki wygrywa z Petrą Kvitovą 6-2, 6-3 i to Dunka razem z Agnieszką Radwańską awansują do półfinału WTA Finals! (12:27:01)

2:6

Rewelacyjny atak na drugie podanie. Kończące zagranie returnem po przekątnej i Maria Szarapowa ostatecznie wygrywa z Agnieszką Radwańską.

30-40

Niesamowicie szczęśliwe zagranie Szarapowej. Po jej crossie backhandowy piłka zahaczyła o taśmę i spadła tuż na linię. Czwarta piłka meczowa Rosjanki.

2:4

Długa wymiana zakończona potężnym, wygrywającym forehandem wzdłuż linii. Agnieszka nawet nie ruszyła do tego precyzyjnego zagrania. Pierwsze przełamanie w trzeciej odsłonie.

0-40

Maria w gazie. Fantastyczny wygrywający forehand w sam narożnik kortu. Znakomity fragment gry w wykonaniu Rosjanki. Potrójny break point.

40-15

Popełnia także wciąż zupełnie niewymuszone błędy. Dwie okazje Radwańskiej na przełamanie.

0:0

Rosjanka udała się do szatni i wciąż z niej nie wraca. Przedłuża się ta przerwa.

7:6

Podwójny błąd serwisowy (#5) przekreśla szansę Marii Szarapowej na awans do półfinału! Agnieszka pozostaje w grze. Ależ comeback naszej reprezentantki. Brawo!

6-3

Maria wyrzuca piłkę poza kort i będzie teraz musiała sama bronić trzech piłek setowych. Jest o krok od pożegnania się z dalszych rozgrywek w Singapurze.

4-2

Fatalnie wyrzucony forehand przez Szarapową za linię końcową. Kolejny mini-break. Zmiana stron i jeszcze jeden serwis Maszy.

2-2

Ależ popsuła teraz Agnieszka! Miała punkt na rakiecie, otwarty kort, lecz wpakowała wolej w siatkę. Niesamowicie zmarnowana szansa przez polską tenisistkę.

6:5

Za szeroki forehand Rosjanki i jest szósty gem krakowianki! Po przerwie Masza już nie będzie serwowała po zwycięstwo, a po to, aby pozostać jeszcze w grze w tym secie. Ależ mecz proszę Państwa! Ależ emocje!

5:5

Rosjanka nieczysto trafia forehandem i wyrzuca piłkę daleko za kort. Mamy przełamanie. Ależ fantastyczny comeback naszej reprezentantki.

40-0

Po bardzo dobrym returnie z forehandu pod nogi rywalki, Masza wyrzuca piłkę za linię końcową. Trzy okazje na wyrównanie! Brawo!

4:5

Szarapowa przestrzeliła i Aga wygrywa kolejny punkt i w konsekwencji czwartego gema. Po przerwie i zmianie stron Masza będzie ponownie serwowała po zwycięstwo. Liczymy, że krakowiance ponownie uda się przełamać podanie rywalki.

40-40

Ależ fantastycznie broniła się Agnieszka! Walką do końca zasłużyła na ten punkt. Wydawało się, że jest po meczu. Masza wpakowała na koniec wymiany forehand w siatkę i jest równowaga.

30-40

Niestety. Szarapowa wykorzystuje bardzo słabe drugie podanie rywalki i posyła potężny return z forehandu po przekątnej. Trzeci meczbol.

3:5

Dzielnie walczyła Aga i wywalczyła. Broniła się w tej wymianie niesamowicie, a na koniec pomogła jej rywalka posyłając za szeroki forehand. Jest break!

40-A

Nieudany dropszot krakowianki. Szarapowa swobodnie dobiega do tej piłki, posyła forehand po przekątnej, piłka jeszcze zahacza o taśmę i wpada w kort. Zmylona kierunkiem Agnieszka. Druga szansa na zakończenie spotkania przez Marię.

30-40

Długa wymiana zakończona za długim forehandem Radwańskiej. Rosjanka będzie miała pierwszą piłkę meczową.

40-30

Będzie jednak szansa na przełamanie i częściowe odrobienie strat.

0:3

Jeszcze jeden kapitalny atak Maszy. Dopełniła formalności wygrywającym uderzeniem z forehandu przy siatce. Jest drugie przełamanie w tym secie i jest już bardzo blisko końcowego zwycięstwa.

15-40

Fantastyczna akcja Rosjanki. Zakończyła wymianę niesamowicie precyzyjnym forehandem po prostej. Piłka wylądowała na samej linii w narożniku kortu.

0:1

Wymiana zakończona wygrywającym forehandem wzdłuż linii. Polka zaryzykowała i wybrała kierunek na swoim backhandzie, ale Rosjanka zagrała po prostej. Break.

40-A

Za dobra akcja Szarapowej. Piłka bardzo blisko linii. Nie wiem, czy krakowianka nie powinna tego sprawdzić. Punkt jednak dla Maszy.

5:7

Rewelacyjne zakończenie seta. Nieudana wycieczka do siatki polskiej tenisistki i została za to skarcona efektownym lobem.

0-40

Trzy setbole Szarapowej.

5:6

Niestety jednak Maria dopięła swego i wykorzystała szansę na kolejne przełamanie. Po dobrej akcji zdobywa bardzo ważny punkt i będzie miała drugą okazję na zakończenie seta przy swoim podaniu.

15-40

Krakowianka niestety wyrzuca piłkę za linię końcową i musi bronić dwóch break pointów.

5:5

Znakomita kontra Polki i Masza wrzuca następnie piłkę w siatkę. Jest przełamanie powrotne i sprawa rozstrzygnięcia pierwszej odsłony pozostaje otwarta. Brawo Aga!

A-40

Trzeci break point. Szarapowa wrzuciła backhand w siatkę. Do trzech razy sztuka?! Ładuj Aga!

A-40

Będzie druga okazja na breaka. Aga zagrała niezły return, a Maria kolejne uderzenie wrzuciła w siatkę.

40-30

Break point! Piłka po zagraniu Sarapowej wyszła za linię końcową i jest szansa na odrobienie strat.

4:5

Zbyt szeroki backhand Radwańskiej wzdłuż linii. Niestety Agnieszka traci podanie i po chwili przerwy Szarapowa będzie podawała po pierwszą partię.

0-40

Minimalnie wyrzucony forehand przez Agnieszkę. Będzie musiała teraz sama bronić trzech break pointów.

40-15

Masza wrzuca backhand w siatkę. Dwa break pointy, dwie małe piłki setowe.

2:2

Ufff. Trzeci zepsuty drajw wolej w tym meczu przez Rosjankę. Wyrzuca piłkę daleko za kort i zostaje powtórnie przełamana.

40-15

Polka oszukała kierunkiem zagrania przeciwniczkę i zmusiła ją do błędu. Podwójny break pointy.

1:2

Radwańska wrzuca piłkę w siatkę i ponownie traci swoje podanie. W dwóch swoich gemach serwisowych zdobyła zaledwie jeden punkt.

15-40

Świetny passing shot Marii, ale należy też zwrócić uwagę na zbyt pochopny atak do siatki krakowianki. To nie była najlepiej przygotowana akcja.

A-40

Kolejny niesamowity wielbłąd Maszy. Wyrzuca drugi łatwy drajw wolej. Trzecia okazja na re-break.

A-40

Fatalny błąd Rosjanki. Miała punkt na rakiecie, ale posłała drajw wolej tuż za linię końcową. Drugi break point.

40-30

Masza wrzuca forehand w siatkę. Jest szansa na przełamanie powrotne!

0-40

Forehand Agnieszki wyrzucony w korytarz deblowy. Trzy okazje na wczesne przełamanie.

Mecz poprowadzi ze stołka sędziowskiego Kader Nouni.