Cagliari Calcio – UC Sampdoria

2:2

finał (0:2)

19.10.2014, 15:00 • Sant'Elia, Cagliari • Sławomir Szczęch (@LajfyInfo)

Po niezłym meczu Cagliari remisuje z Sampdorią 2:2. Goście do przerwy wygrywali dość pewnie, ale w drugiej odsłonie dwie żółte kartki dostaje Cacciatore i w dodatku prezentuje rywalom rzut karny. Gospodarze rzucili się do ataku i zdołali doprowadzić do remisu.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (16:57:47)

90+5

90+4

Gospodarze zdobywają bramkę, ale wszystko miało już miejsce po gwizdku. Ostatnie sekundy spotkania.

90+3

Cossu również ukarany za niesportowe zachowanie.

90+3

Kartka dla Gabbiadiniego za dyskusje z arbitrem.

90+2

Dośrodkowanie z lewego skrzydła, na krótkim słupku głową starał się to przedłużyć Ibarbo, ale żaden z jego kolegów nie zamykał akcji.

90+1

Aż cztery minuty doliczył sędzia do czasu drugiej połowy. W międzyczasie jeszcze jeden rzut rożny marnują zawodnicy Cagliari.

90

Kolejne faul taktyczny na Ibarbo i kartkę zobaczył Romagnoli.

88

Mało ciekawy fragment meczu. Dużo fauli i niedokładnych podań. Do tego dochodzi spowalnianie akcji przez Sampdorię.

87

Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Sau, na boisku pojawia się Longo.

87

Benedetti dostaje żółtą kartkę za to przewinienie.

87

Zmarnowany rzut wolny przez Cagliari. W dodatku jeden z gości był faulowany.

86

Silvestre ukarany kartką za faul taktyczny na uciekającym mu Ibarbo.

84

Świetna kontra Sampdorii, na prawej stronie sporo miejsca miał Obiang, zdecydował się na zagranie na wolne pole do Mesbaha, ten zdołał dojść do piłki wślizgiem, ale nie trafił w bramkę!

83

Prosty błąd miejscowych po wznowieniu gry z narożnika boiska i na offsajdzie był Caio.

82

Caio zbiegał z lewej strony i próbował strzelać zza pola karnego. Futbolówka odbija się od Gastaldello i wychodzi na rzut rożny.

80

Donsah długo tańczył z piłką na 17. metrze, a kiedy w końcu zdecydował się podawać do Ibarbo, ten był na pozycji spalonej.

79

Można powiedzieć, że był to trochę gol z niczego. Nienajlepiej we własnej szesnastce zachowali się też obrońcy Sampdorii. W efekcie 10 minut mają jeszcze gospodarze aby powalczyć o pełną pulę.

SAU - 2:2

77

Gol dla Cagliari!
Avelar świetnie zagrał w pole karne do MARCO SAU'A, ten przyjęciem zwiódł rywala, obrócił się z piłką i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans Romero!

76

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Duncan, na boisku pojawia się Romagnoli.

75

Avelar dług holował piłkę na połowie rywala. Ostatecznie zdecydował się na strzał z około 20 metrów, ale przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

74

Dwójkowa akcja Okaki i Duncana na lewej flance. Udało im się wywalczyć rzut wolny tuż przy linii bocznej.

73

Palombo dostaje kartonik za faul taktyczny.

72

Rzut wolny dla Cagliari. Piłka ustawiona mniej więcej na 29. metrze. Gabbiadini zdecydował się na bezpośredni strzał, ale z łatwością broni to Cragno.

70

Miękkie podanie w szesnastkę w kierunku Ibarbo. Dobrze przerywa to głową De Silvestri.

69

Mądrze grają zawodnicy Sampdorii starając się jak najdłużej utrzymać przy piłce i wykorzystywać każdy stały fragment gry, aby kupić kilka cennych sekund.

67

Avelar ukarany żółtą kartką za groźnie wyglądający wślizg od tyłu w nogi rywala.

67

Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Ekdal, na boisku pojawia się Caio.

66

Ależ było teraz groźnie! Ibarbo świetnie przyjął piłkę w polu karnym, ale został przewrócony przez De Silvestriego! Piłka trafia jeszcze do Sau'a, lecz jego uderzenie broni Romero!

65

Cossu był niepilnowany na lewej stronie i z pierwszej piłki próbował w polu karnym obsłużyć Ibarbo. Zdecydowanie zabrakło precyzji.

64

Rzut wolny dla Cagliari na 32. metrze. Gospodarze zdecydowali się na szybkie jego rozegranie, co po chwili kończy się stratą.

62

Seria dośrodkowań w pole karne Sampdorii. Póki co dobrze radzą sobie z nimi defensorzy przyjezdnych.

61

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Eder, na boisku pojawia się Mesbah.

60

Pół godziny do końca meczu! Gospodarzom została do odrobienia tylko jedna bramka i do tego grają z przewagą zawodnika!

AVELAR - 1:2

59

Świetne uderzenie DANILO AVELARA w same okieno bramki i bez szans na obronę był Romero!

58

Cacciatore obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną i zostaje zmuszony do opuszczenia boiska!

58

Rzut karny dla Cagliari! Na czystą pozycję wychodzi Ibarbo, ale zostaje przewrócony przez Cacciatore w obrębie szesnastki!

57

Dośrodkowanie Donsaha w kierunku Ibarbo, ale ten na długim słupku zostaje uprzedzony przez Romero.

56

Wydawało się, że Ibarbo dostał niezłe podanie na prawej stronie, ale sędzia liniowy unosi chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

55

Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Dessena, na boisku pojawia się Donsah.

54

Kiepskie rozegranie stałego fragmentu gry. Cossu posyła futbolówkę prosto w mur. W odpowiedzi w kontrze strzelał Eder, ale i tą próbą blokują rywale.

53

Miejscowi będą mieli okazję na dośrodkowanie. Rzut wolny i piłka ustawiona na 18. metrze, w okolicy narożnika szesnastki.

52

Avelar pokazał się na lewej flance, ale przy próbie dośrodkowania zostaje zablokowany. Aut dla gospodarzy.

50

Ależ kontratak Sampdorii! To powienien być gol! Najpierw Gabbiadini po podaniu od Okaki ogrywa rywala i strzela w słupek, po chwili piłka spada na 10. metr pod nogi Edera, ale ten trafia prosto w obrońcę Cagliari

49

Odważniej atakują teraz miejscowi. Na prawej stronie piłkę przy nodze miał Ibarbo, ale podał bardzo źle.

48

Cacciatore ukarany kartonikiem za brzydki faul.

47

Rzut wolny dla Sampdorii 40 metrów od bramki rywali. Dobra okazja na dośrodkowanie.

46

Dobra akcja na początek gospodarzy. Dośrodkowanie z lewego skrzydła i na 5. metrze minimalnie z futbolówką mija się Ibarbo.

46

Po pierwszej połowie Sampdoria prowadzi z Cagliari 2:0. Gospodarze dobrze weszli w mecz, ale z każdą minutą grają coraz gorzej. W efekcie pozwolili rozkręcić się przyjezdnym, którzy póki co mają stuprocentową skuteczność.

Zapraszam po przerwie.

45+2

45+1

Spokojnie rozgrywają piłkę we własnej strefie obronnej piłkarze Sampdorii.

45

Dwie minuty doliczone przez sędziego do czasu pierwszej odsłony.

44

Chwila spokoju na boisku. Obie ekipy powoli czekają chyba na przerwę.

41

Pięć minut do końca pierwszej odsłony. Czy Cagliari zdoła podnieść się jeszcze przed przerwą aby w lepszych nastrojach schodzić do szatni?

40

Ależ przewrotna jest piłka! Z przebiegu gry zdecydowanie lepsi są gospodarze, ale zabójczą skuteczność prezentują nam zawodnicy Sampdorii!

OBIANG - 0:2

39

Gol dla Sampdorii!
Kontratak gości, PEDRO OBIANG dostał podanie na 32. metr od Gastaldello, ograł jednego z rywali i tuż sprzed pola karnego uderzył bardzo mocno i bardzo precyzyjnie! Bez szans Cragno!

38

I ten stały fragment gry źle wykonany przez miejscowych. Ponownie brak zagrożenia pod bramką Romero.

37

Szybki kontratak Cagliari, Sau dogrywał na lewą stronę do niepilnowanego Cossu, ale ten zamiast strzelać zdecydował się na dogranie w kierunku Ibarbo. Zła decyzja, ale corner mają jeszcze gospodarze.

36

Niezły fragment gry przyjezdnych, którzy od kilku chwil kontrolują wydarzenia na boisku.

34

Bardzo blisko Sampdoria! Na prawym skrzydle przedzierał się Gabbiadini, zdołał posłać dokładną piłkę po linii na 4. metr do Okaki, ale ten w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z obrońców Cagliari!

32

Zdecydowanie zbyt krótko zagrywana futbolówka z tego stałego fragmentu gry. Przy piłce starają się utrzymać goście.

31

Cagliari szybko stara się odrobić straty i zamyka rywali na 40 metrach. Rzut wolny dla miejscowych i okazja na dośrodkowanie.

29

To była chyba pierwsza groźna akcja przyjezdnych! Sampdoria pokazuje, że stałe fragmenty gry ma opanowane niemal do perfekcji!

GABBIADINI - 0:1

28

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Rzut wolny dla gości na 36. metrze, do piłki zagrywanej przez Palombo dochodzi w polu karnym MANOLO GABBIADINI i tuż przed golkiperem rywali wbija ją nogą do bramki!

27

Rzut rożny dla Cagliari, do piłki wrzucanej przez Cossu na długim słupku najwyżej skacze Ibarbo, ale głową minimalnie chybił!

26

Szansa dla miejscowych! Zagranie po ziemi z lewej strony do pokazującego się na 7. metrze Ibarbo. Znowu dobrze interweniują defensorzy Sampdorii.

24

Słabo wygląda póki co gra Sampdorii. Gabbiadini nie widząc innego rozwiązania strzelał na bramkę Cragno, ale była to próba zbyt łatwa i czytelna.

23

Sau znakomicie zabrał się z futbolówką na lewej flance, ograł rywala i dośrodkował na długi słupek. Tam jednak uprzedzony zostaje Ibarbo.

22

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Viviano, na boisku pojawia się Romero.

21

Pomoc wciąż udzielana jest golkiperowi Sampdorii. Wygląda jednak na to, że będzie potrzebna w tej sytuacji wymuszona zmiana bramkarza.

20

Rzut wolny dla Cagliari na 38. metrze. I tym razem fatalne dośrodkowanie, piłka mija wszystkich zawodników zgromadzonych w polu karnym. W dodatku Viviano doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze.

19

Duncan obejrzał żółtą kartkę za wślizg od tyłu w nogi Pisano.

18

Kolejne próby rozmontowania obrony Sampdorii. Na niewiele zdają się szybkie podania Sau'a i Cossu, skoro Crisetig oddaje piłkę golkiperowi gości.

16

Szybka akcja Cagliari i w polu karnym piłkę po dośrodkowaniu na 12. metrze przyjął Cossu, bez chwili namysłu strzelił, lecz nie trafił w światło bramki.

15

Pierwszy kwadrans meczu za nami. Przewagę w posiadaniu piłki mają miejscowi, ale im bliżej bramki rywala, tym gorzej to wygląda.

14

Słabe wznowienie gry, trudno powiedzieć czy Palombo chciał strzelać, czy też dośrodkowywać. Tak czy siak, piłka leci bezpośrednio za linię końcową.

13

Rzut wolny dla gości mniej więcej 30 metrów od bramki rywali. Świetna okazja na wrzutkę.

12

Ibarbo miał niezłą pozycję strzelecką w polu karnym rywali, ale z ostrego kąta uderzył prosto w Viviano.

11

Kiepsko rozegrany stały fragment gry. Futbolówkę zagrywaną z narożnika z łatwością czyszczą defensorzy Sampdorii.

10

Cossu miał sporo miejsca przed polem karnym, zdecydował się na podawanie piłki w szesnastkę, ale tam najbliżej miał do niej De Silvestri. Corner dla gospodarzy.

8

Okaka łatwo dał się złapać w pułapkę offsajdową. To już chyba trzeci raz, kiedy na pozycji spalonej jest zawodnik Sampdorii.

7

Sau ostro potraktowany przez jednego z rywali. Z grymasem na twarzy bardzo wolno podnosi się z murawy.

5

Dobra akcja miejscowych! Na lewej stronie szarżował Cossu, dograł miękką piłkę na długi słupek do zamykającego Desseny, ale ten w trudnej sytuacji głową uderzył zbyt lekko.

4

Długie podanie w kierunku Ibarbo na prawą stronę. Ten jednak przegrał pojedynek biegowy z rywalem.

3

Wysoki pressing Cagliari od pierwszych minut. Powoduje to proste błędy rywali już na ich własnej połowie.

2

Gospodarze grają dzisiaj na bordowo- granatowo. Goście z kolei w białych strojach. W ostatniej chwili mieliśmy zmianę w składzie wyjściowym Sampdorii. Od pierwszych minut na murawę wybiegł Duncan zamiast Soriano.

1

Cagliari Calcio: Cragno – Pisano, Benedetti, Capuano, Avelar – Dessena, Crisetig, Ekdal – Ibarbo, Sau, Cossu

Rezerwowi: Colombi, Murru, Conti, Longo, Pedro, Capello, Caio, Farias, Balzano, Donsah

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Gastaldello, Cacciatore – Duncan, Palombo, Obiang – Gabbiadini, Okaka, Eder

Rezerwowi: Da Costa, Mesbah, Romagnoli, Soriano, Fedato, Sansone, Bergessio, Marchionni, Romero, Wszołek

Sędziowie: A. Gervasoni – V. Fiorito, F. Posado.
Na relację zapraszamy w najbliższą niedzielę, około godziny 15:00, tylko na lajfy.com!
Pojedynek poprowadzi A. Gervasoni. Na liniach pomogą mu V. Fiorito i F. Posado. Aribtrem techinczym będzie F. Preti. Mecz odbędzie się na Stadio Sant'Elia w Cagliari. Obiekt ten może pomieścić ponad 23 tysiące kibiców.

Sampdoria natomiast radzi sobie póki co świetnie. Zespół ten, obok Juventusu, jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Z 14 oczkami plasuje się na 3. miejscu w tabeli. W przeciągu niedawnych pięciu meczów goście stracili zaledwie 2 punkciki, remisując na wyjeździe 0:0 z US Sassuolo Calcio.
Gospodarze radzą sobie na starcie sezonu bardzo źle. Z zaledwie 4 punktami na koncie okupują dalekie, 15. miejsce w zestawieniu. W ciągu ostatnich pięciu spotkań przegrali aż cztery. Jedyne zwycięstwo odnieśli na wyjeździe w meczu przeciwko Interowi Mediolan (4:1).
Przed nami emocje związane z włoską Serie A. W ramach 7. kolejki spotkań zmierzą się ze sobą Cagliari i Sampdoria.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.