Dania – Portugalia

0:1

finał (0:0)

14.10.2014, 20:45 • Parken Stadion, Kopenhaga • Jarek

Niesamowite emocje w końcówce spotkania na Parken Stadion! Portugalczycy dziś nie porwali, ale znowu niezawodny okazał się Cristiano Ronaldo, który decydującego gola zdobył w 96. minucie gry! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:44:14)

90+8

90+7

Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, Kasper Schmeichel wybiegł do dośrodkowania, ale uderzył głową ponad bramką!

Ronaldo zdobywa bramkę na wagę trzech punktów!

90+6

Gol dla Portugalii!
Goście wychodzą na prowadzenie niemal przed gwizdkiem kończącym mecz! Quaresma dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a fantastycznym strzałem głową popisał się CRISTIANO RONALDO!

90+4

Świetne podanie Ronaldo do Quaresmy, ale ten nie opanował futbolówki i w ostateczności stracił ją na rzecz jednego z obrońców.

90+3

Simon Kjaer decyduje się na potężne uderzenie z dystansu, ale posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

90+2

I jest pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! Cristiano Ronaldo nieczysto powstrzymywał jednego z Duńczyków i słusznie został ukarany przez arbitra.

90

Aż pięć minut dłużej potrwa to spotkanie!

89

Pepe popisał się świetnym zagraniem do Eidera, ale ten był świetnie pilnowany przez jednego z defensorów rywali i utracił futbolówkę.

87

Thomas Kahlenberg nieczysto fauluje rywala tuż przed własnym polem karnym, to będzie dobra okazja dla Portugalii!

86

Eliseu ładnie przedarł się przez obrońców w pole karne Duńczyków, tam upada na murawę, ale gwizdek arbitra milczy!

85

Dobre dośrodkowanie w pole karne reprezentacji Danii, ale Joao Mario nieczysto walczył o piłkę w powietrzu i sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

84

Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Eriksen, na boisku pojawia się Kahlenberg.

84

Zmiana w reprezentacji Portugalii: z boiska schodzi Tiago, na boisku pojawia się Quaresma.

82

I znowu inicjatywę przejmują Duńczycy. Jeśli ktoś ma w tym spotkaniu zdobyć gola, to raczej będą to gospodarze!

81

Eder rozpędził się na skrzydle, ale jego dośrodkowanie w pole karne rywali pozostawia wiele do życzenia...

80

Portugalczycy wreszcie dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie są w stanie przebić się pod pole karny rywali. Czyżby Cristiano Ronaldo i spółka stracili kolejne punkty w eliminacjach?

79

Krótka przerwa w grze, w starciu z rywalem ucierpiał Lars Jacobsen.

78

Zmiana w reprezentacji Portugalii: z boiska schodzi Danny, na boisku pojawia się Eder.

76

Niedokładne zagranie Joao Mario i Duńczycy przejmują futbolówkę.

74

Uffe Bech decyduje się na strzał zza linii pola karnego, ale strzał ofiarnym wślizgiem zablokował Ricardo Carvalho.

73

Ależ było blisko! Krohn-Dehli znowu znalazł się w wyśmienitej okazji w polu karnym Portugalii, ale jego uderzenie z kilku metrów było minimalnie niecelne!

72

Coraz częściej na ofensywne akcje decydują się Duńczycy, ale to wciąż nie przynosi im żadnej korzyści.

70

Danny uciekał obrońcom i otrzymał podanie, ale okazuje się, że zrobił to zbyt wcześnie. Liniowy podnosi chorągiewkę i grę wznowią Portugalczycy.

68

Pierwsza zmiana w reprezentacji Portugalii. W miejsce Naniego wejdzie Joao Mario.

67

Niedokładna centra autorstwa Danny'ego i gospodarze przejmują futbolówkę.

65

Obrońcy Portugalii radzą sobie bardzo dobrze z niebezpiecznym dośrodkowaniem z prawej strony.

64

Kolejny szybki atak Duńczyków, ale niedokładne zagranie Eriksena niweczy szansę za zagrożenie bramki rywali.

62

Eriksen ładnie przedarł się na lewym skrzydle, ale potem niepotrzebnie sfaulował jednego z obrońców drużyny gości i arbiter podyktował rzut wolny dla Portugalczyków.

61

Felix Brych odgwizduje przewinienie Tiago, Duńczycy rozpoczną od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

60

Godzina gry już za nami! W drugiej połowie niesamowitą okazję miał Ronaldo, ale wynik wciąż pozostaje bezbramkowy.

59

Duńczycy spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

58

I jest kolejna, tym razem wymuszona, zmiana w zespole Danii. Nicolas Boilesen nie jest w stanie kontynuować gry i zostanie zastąpiony przez Simona Poulsena.

56

Nicolas Boilesen opatrywany jest teraz poza linią boczną, a sędzia wznawia grę.

54

Boilesen został trafiona łokciem w twarz i gra zostaje wstrzymana. Arbiter cały czas nie decyduje się na pokazanie żółtego kartonika.

52

Nani dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale bardzo dobrze spisała się defensywa reprezentacja Danii.

51

Niesamowite, to powinien być gol! Cristiano Ronaldo znalazł się sam na sam z Kasperem Schmeichelem, ale trafił prosto w niego! Tylko korner dla przyjezdnych!

50

Duńczycy znajdują się w posiadaniu piłki, ale wymieniają się podaniami daleko od pola karnego swoich rywali.

49

Dobra akcja Portugalczyków przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, w momencie Cristiano Ronaldo znajdował się na pozycji spalonej.

47

Pepe dośrodkowuje w pole karne Duńczyków, ale żaden z jego reprezentacyjnych kolegów nie zdołał sięgnąć futbolówki.

46

Zmiana w reprezentacji Danii: z boiska schodzi Vibe, na boisku pojawia się Bech.

46

Pierwsze trzy kwadranse gry już za nami! Obie drużyny stworzyły sobie dobre okazje do strzelenia bramki, ale zabrakło skuteczności. Na drugą odsłonę tego widowiska zapraszamy za piętnaście minut!

45

44

Portugalczycy mieli rzut rożny, ale piłkę po dośrodkowaniu pewnie wyłapał Kasper Schmeichel.Powoli zbliża się koniec pierwszej połowy spotkania.

43

Vibe ładnie uciekł rywalom na skrzydle, ale jego dośrodkowanie w pole karne zostaje zablokowane przez portugalskich obrońców.

41

Nani nadepnął na stopę Boilesena przy próbie odbioru piłki i Felix Brych przerywa grę. Od rzutu wolnego w środku pola grę wznowią gospodarze.

39

Krohn-Dehli zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu mija lewy słupek Portugalczyków o dobre kilka metrów.

38

Tym razem an ofensywną akcję zdecydował się Danny, ale on również okazał się bezradny wobec obrońców Danii.

36

Cristiano Ronaldo próbował przebić się przez blok defensywny rywali, ale pomagał sobie nieprzepisowo i arbiter przerywa grę. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska rozpoczną Duńczycy.

35

Krótka przerwa w grze. Simon Kjaer ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebna jest mu pomoc medyczna,

34

Ależ blisko byli teraz Duńczycy! Krohn-Dehli otrzymał wymarzone podanie w pole karne Portugalii, ale piłka po jego strzale odbiła się jedynie od prawego słupka!

33

Gra obu zespołów staje się coraz ostrzejsza, ale póki co arbiter nie zdecydował się na pokazanie indywidualnej kary żadnemu z piłkarzy.

32

Kvist zostaje powalony na murawę przez Naniego, rzut wolny dla gospodarzy.

30

Bardzo szybka akcja Portugalczyków! Carvalho uruchomił na skrzydle Ronaldo, który wrzucił piłkę w szesnastkę rywali. Tam do futbolówki doskoczył Nani, ale tym razem uderzył wysoko ponad bramką Duńczyków.

29

Vibe otrzymał podanie z głębi pola za plecy obrońców, ale nie zdołał do niej dopaść przez wybiegającym z bramki golkiperem rywali.

27

Christian Eriksen dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywali, ale defensorzy Portugalii spisują się bezbłędnie i oddalają zagrożenie.

26

Kapitalne dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy! Do piłki najwyżej wyskoczył Nani, ale przeniósł ją minimalnie ponad poprzeczkę!

25

Kasper Schmeichel z problemami, ale ostatecznie skutecznie broni strzał Naniego zza linii pola karnego.

23

Tym razem Nani skutecznie minął obrońcę rywali, ale jego dośrodkowanie w pole karne Danii zostało zablokowane.

22

Nani próbował przedrzeć się pod pole karne Duńczyków, ale nie zdołał minąć jednego z defensorów drużyny gospodarzy.

21

Po raz kolejny już w tym spotkaniu na strzał z większej odległości zdecydował się Cristiano Ronaldo. Tą próbę najlepiej byłoby pozostawić bez komentarza...

19

Teraz to Duńczycy dłużej utrzymują się przy piłce i wymieniają podania na połowie Portugalczyków.

18

Bendtner zaciekle walczył o piłkę, ale ostatecznie dopuszcza się przewinienia, Rzut wolny dla ekipy gości.

17

Cristiano Ronaldo zdecydował się na kolejną indywidualną akcję, ale nadział się na Aggera, a chwilę później niecelnie uderzył na bramkę rywali.

15

Dobre dośrodkowanie Cedrica, ale w polu karnym lepsi okazali się defensorzy gospodarzy.

13

Cristiano Ronaldo zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłkę po jego strzale pewnie wyłapał golkiper gospodarzy.

12

William Carvalho ostro fauluje rywala na własnej połowie i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla reprezentacji Danii.

11

Nani starał się dośrodkować w pole karne Danii, ale piłkę po jego wrzutce pewnie wyłapał Kasper Schmeichel.

10

Jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką w środku pola. Arbiter dyktuje rzut wolny, ale nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki.

9

Portugalczycy cały czas przeważają, ale utrzymują się teraz głównie w środkowej strefie boiska.

7

Bardzo dobra okazja Portugalczyków! Cristiano Ronaldo uderzył z pierwszej piłki z pola karnego rywali, ale fantastyczną interwencją popisał się Kasper Schmeichel!

6

Portugalczycy w końcu śmielej zaczynają grać na połowie rywali, ale nie potrafią jak na razie stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej.

5

Dośrodkowanie w pole karne reprezentacji Danii z prawej strony boiska, ale żaden z zawodników gości nie zdołał zamknąć akcji.

4

Kolejnym faul na zawodniku gospodarzy. Tym razem agresorem okazał się Joao Moutinho.

3

Pierre Hojbjerg zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale trafił jedynie w mur. Przy piłce Portugalczycy.

2

Cedric powalił na murawę Vibe tuż przed własnym polem karnym, to będzie dobra okazja do strzelenia bramki dla gospodarzy!

2

Jak na razie przy piłce utrzymują się Duńczycy.

1

Dania: Schmeichel – Jacobsen, Kjaer, Agger (C), Boilesen – Krohn-Dehli, Kvist, Hojbjerg – Vibe, Bendtner, Eriksen

Rezerwowi: Andersen, Jesper Hansen – Ankersen, Bech, Bjelland, Braitwaite, Kian Hansen, Kahlenberg, Yussuf Poulsen, Jakob Poulsen, Simon Poulsen, Schone

Portugalia: Patricio – Cedric, Ricardo Carvalho, Pepe, Eliseu – Moutinho, William Carvalho, Danny, Tiago – Ronaldo (C), Nani

Rezerwowi: Beto, Lopes – Alves, Antunes, Eder, Fonte, Gomes, Mario, Pinto, Quaresma, Silva, Vieirinha

Sędziowie: Brych – Borsch, Lupp – Foltyn.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra w tym spotkaniu pozostało jeszcze tylko 45 minut! Już za moment poznamy podstawowe jedenastki obu drużyn, zostańcie z nami!
Na relację live z tego spotkania zapraszamy już o godzinie 20:45! Bądźcie z nami już jednak od około 20:30, kiedy to poznamy wyjściowe składy obu drużyn!
Spotkanie poprowadzą sędziowie z Niemiec. Głównym arbitrem będzie Felix Brych, a jego asystentami będą Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Arbitrem technicznym będzie Rafael Foltyn.
W Grupie I znajduje się sześć zespołów, ale jedynie pięć gra o punkty. Szósta ekipa, reprezentacja Francji, gra jedynie spotkania towarzyskie, ponieważ awans do EURO ma zapewniony z urzędu. Trzy dni temu reprezentacja Portugalii przegrała w takim właśnie meczu z Francją 1:2.
Portugalczycy rozegrali dotychczas jedynie jeden mecz o punkty. Na własnym terenie zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego ulegli 0:1 reprezentacji Albanii.
Jak na razie lepiej w tych eliminacjach radzą sobie reprezentanci Danii. Ekipa z tego kraju dzięki zwycięstwu nad Armenią i remisie z Albanią ma na swoim koncie cztery punkty.
Serdecznie zapraszam na jeden z najciekawszych wtorkowych spotkań eliminacyjnych. W grupie I reprezentacja Danii zmierzy się z zespołem Portugalii.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.