2:1

finał (1:0)

09.10.2014, 20:45 • Štadión MŠK Žilina, Żylina • Mariusz Nyka

Dziękuję za wspólne emocje i spędzony czas. Serdecznie zapraszam na pozostałe relacje na naszym portalu lajfy.com! Dobranoc! (22:41:37)
Cóż to było za spotkanie! Bardzo duża niespodzianka w Żylinie! Słowacja pokonuje aktualnych mistrzów Europy 2:1 po zdobyciu decydującej bramki w 86 minucie przez wprowadzonego na boisko Stocha! Goście praktycznie przez całą drugą połowę bili głową w mur co jeszcze bardziej napędzało gospodarzy, którzy nastawili się tylko i wyłącznie na kontry. Jak się później okazało taka taktyka okazała się kluczem do sukcesu i podopieczni Jana Kozaka mogą cieszyć się z kolejnych trzech punktów wywalczony w tych Eliminacjach!

90+4

90+4

Ostatnia akcja Hiszpanii kończy się fatalnym strzałem Diego Costy!

90+3

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Ogląda ją Santi Cazorla za brzydki faul na Stochu.

90+2

Kartka w końcu także dla Diego Costy. Za chwilę leży na murawie Skrtel po starciu z Pique.

90+1

Jeszcze jedno upomnienie. Tym razem dla Gyömbera za podważanie decyzji arbitra.

90

Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

89

Seria rzutów rożnych dla Hiszpanii nie przynosi jednak skutku.

87

Żółta kartka dla strzelca bramki za zdjęcie koszulki podczas świętowania tego gola.

STOCH - 2:1

86

Gol dla Słowacji!
Coś niesamowitego!! Słowacja znów na prowadzeniu!! Kapitalnie rozegrali oni kontrę!! Z prawej strony idealne podanie otrzymał Duris, natychmiast dośrodkował do MIROSLAVA STOCHA i ten pewnie, głową wykończył tę akcję!!

84

Ostatnia roszada w Słowacji. Kiss zmienia strzelca gola – Kuckę.

Paco ALCACER - 1:1

83

Gol dla Hiszpanii!
Jest wyrównanie!!! Wszystko rozpoczęło się od szybkiego wrzutu z autu do Jordiego Alby. Ten natychmiast podniósł głowę do góry i wypatrzył wychodzącego PACO ALCACERA! Piłka doszła do niego i napastnik Valencii zalicza swoje drugie trafienie w narodowych barwach!

82

Ostatnie przemeblowanie w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego. Juanfran opuszcza boisko, a pojawia się na nim Santi Cazorla.

80

Znów pretensje do arbitra ma Diego Costa. Przypomnijmy, że napastnik Chelsea ciągle bez żółtej kartki.

79

Ależ źle kontratak gospodarzy rozegrał Kucka! Miał obok dwóch kolegów, a podał do nikogo.

77

Korner w wykonaniu Fabregasa po raz kolejny ląduje w rękawicach bramkarza Słowacji.

76

Złe rozegranie akcji przez "chłopców" Jana Kozaka. Piłka ląduje na aucie.

74

Przerwanie kontry przez Juanfrana przewinieniem na Hamsiku.

73

Faul na Juanfranie i stały fragment dla "La Furia Roja".

71

Druga zmiana u Hiszpanów. Bezbarwny Silva ustępuje miejsca Paco Alcacerowi.

70

Jeden z nielicznych wypadów gospodarzy kończy się przewinieniem na nich i futbolówka w ich posiadaniu.

68

Rzut rożny dla gości znów nie zagroził bramce naszych południowych sąsiadów.

66

Niecelne zagranie Pique do Jordiego Alby i rozpocznie golkiper Słowacji.

65

Bryzdki faul na Inieście. Szybko rozpoczął grę gracz FC Barcelony.

64

Centra Fabregasa w pole karne, łatwo wyłapana przez Kozacika.

62

Druga zmiana w Słowacji. Maka zastępuje Stoch.

61

Próba zagrania Iniesty do Jordiego Alby przejęta przez Pekarika.

59

Ofiarny wślizg Maka i aut dla Hiszpanów.

58

Bardzo ofensywna roszada ze strony del Bosque. Albiola zmienia bowiem Pedro.

56

Kolejna długa akcja gości została wreszcie przerwana przez przeciwników i próbowali oni natychmiast uruchomić Maka, lecz nie wyszło im to zbyt dobrze.

54

Pierwsza zmiana w tym meczu. Weissa zmienia Duris.

53

Prostopadłe podanie do Diego Costy, jednak minimalny spalony.

52

Kolejny raz jesteśmy świadkami piłkarskiego "zamku". Słowacja broni się całym zespołem, a Hiszpania stara się przedrzeć się przez ich szyki obronne.

50

Świetna okazja dla przyjezdnych!! Busquets zagrał idealną piłkę do Juanfrana, piłkarz Atletico gdy był już w szesnastce podał do Fabregasa, ale ta dobra próba pomocnika Chelsea została obroniona przez golkipera rywali!

48

Piękna akcja Hiszpanów! Fabregas podał do Diego Costy, ten piętą do wychodzącego Iniesty, minął dwóch obrońców, oddał piłkę do Silvy, ale jego dośrodkowanie było zbyt niskie.

47

Uderzenie Koke zablokowane i mamy korner dla gości.

46

Niewątpliwie jesteśmy świadkami dużej niespodzianki po tej połowie! Do przerwy prowadzi bowiem Słowacja dzięki bramce Kucki w 17 minucie spotkania z rzutu wolnego. "La Furia Roja" również miała swoje sytuacje, ale jak na razie nie potrafili zamienić ich na gole. Do Żyliny wracamy po krótkiej przerwie!

45+1

45

Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej części.

Dwie parady Kozacika

45

Świetna szansa dla Hiszpanii!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Fabregas, futbolówke głową uderzył jeden z jego kolegów, ale ładnie obronił ją Kozacik, a także udało mu się zrobić to samo, odbijając w bok dobitkę Busquetsa!

44

Trzecia żółta kartka w tej rywalizacji. Ogląda ją Silva za przerwanie kontrataku rywali.

43

Korner dla gości po wybiciu piłki przez kapitana Słowaków, czyli Skrtela.

41

Kolejne starcie między Skrtelem i Diego Costą. Tym razem jednak żółtą kartkę powinien obejrzeć napastnik Chelsea.

40

Zdecydowanie przycisnęli teraz podopieczni del Bosque. Kompletnie zamknęli przeciwników na ich połowie.

38

Kąśliwe uderzenie Iniesty broni bramkarz rywali.

37

Drugie upomnienie arbitra w tym spotkaniu. Tym razem "żółtko" obejrzał Hubocan.

36

Aut dla gości po wślizgu Hubocana.

34

Znów z prawej strony dośrodkowuje Juanfran, ale obrońcy Słowacji oddalają zagrożenie. Piłkę jednak ciągle mają przyjezdni.

32

Ostra dyskusja między zacięcie rywalizującymi dzisiaj Skrtelem i Diego Costą.

31

Bardzo długa akcja Hiszpanów kończy się przewinieniem Fabregasa.

30

Przerwa w grze, bowiem na murawie leży zdobywca gola – Kucka.

29

Przewrócony Skrtel przez Diego Costę i rozpoczyna Kozacik.

27

Zaskakujący strzał w wykonaniu jednego z graczy Jana Kozaka, nie znalazł drogi do siatki dzięki dobrej interwencji Casillasa.

26

Faul na Weissie i futbolówka ciągle w posiadaniu Słowacji, która teraz na kilka chwil przejęła inicjatywę.

24

Wysokie podanie Silvy do rozpędzonego Jordiego Alby, lecz gracz FC Barcelony nie dał rady go przejąć.

22

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Na bramkę kilka razy próbował uderzać Albiol, aż w końcu udało mu się to za trzecim razem, jednak nieznacznie się pomylił!

21

Jeszcze jedno dośrodkowanie w wykonaniu Juanfrana i rzut rożny dla jego ekipy.

19

Przyjezdni wyraźnie zaskoczeni obrotem spraw! Co wpływa na ich grę.

KUCKA - 1:0

17

Ależ błąd Casillasa!!! Stojącą piłkę lekko kopnął Weiss i ostatecznie uderzenie na bramkę oddał JURAJ KUCKA! Futbolówka nabrała takiej rotacji, że bramkarz Realu Madryt poszedł w zupełnie inną stronę!!

16

Faul Busqetsa na Gyömberze i stały fragment dla Słowacji.

14

Próba Iniesty z dystansu niecelna.

Świetna interwencja Casillasa

12

Po chwili także Hiszpanie mieli swoją szansę! Mierzoną, długą piłkę do Diego Costy zagrał Fabregas. Napastnik Chelsea musnął futbolówkę głową, ale minimalnie się pomylił!

11

Ależ fantastyczna okazja dla podopiecznych Jana Kozaka! Pięknym podaniem Pekarika obsłużył Hamsik. Ten natychmiast dośrodkował do nabiegającego Maka, napastnik PAOKu Saloniki zdecydował się na uderzenie z woleja, lecz Casillas w piękny sposób obronił je.

9

Prostopadłe zagranie Weissa do wchodzącego Hamsika, ale gracz Napoli nie zdołał do niego dojść.

7

Płaska centra Juanfrana ląduje w rękawicach golkipera Słowacji.

5

Długie podanie do Diego Costy i wywalczył on rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia szesnastce gospodarzy.

4

Już na początku meczu mamy pierwszą żółtą kartkę. Ukarany nią Kucka za brutalne przewinienie na Busquetsie.

3

Fatalnie zrobił to Silva i z piątki rozpocznie Kozacik.

2

Faulowany Silva przez Gyömbera i dobra okazja na rzutkę w pole karne.

1

Pierwsza akcja gości zatrzymana jednak przez Hamsika.

1

Obie reprezentacje na murawie! Czas na hymny państwowe!
Poznaliśmy składy jakie wybiegną na murawę już za 40 minut!

Słowacja:

Kozacik – Pekarik, Skrtel (C), Durica, Gyömber – Hubocan, Weiss, Hamsik, Kucka – Mak, Pecovsky

Rezerwowi: Mucha, Novota – Duris, Guede, Jakubko, Kiss, Michalik, Nemec, Sabo, Sestak, Stoch

Hiszpania:

Casillas (C) – Juanfran, Albiol, Pique, Jordi Alba – Busquets, Koke, Fabregas, Iniesta, Silva – Diego Costa

Rezerwowi: de Gea, Casilla – Azpilicueta, Bartra, Bernat, Carvajal, Santi Cazorla, Raul Garcia, Iturraspe, Rodrigo, Pedro, Paco Alcacer

Sędziowie: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra.
Na relację z tego, miejmy nadzieję, emocjonującego starcia zapraszam już jutro! Słyszymy się tuż przed godziną 20:45 na lajfy.com!
Murowanym faworytem do zgarnięcia pełnej puli według bukmacherów są oczywiście Hiszpanie. Za takie właśnie rozwiązanie wyznaczyli oni kurs 1:1,45 zł. Na remis wynosi on 1:4,10 zł, a za zwycięstwo gospodarzy można wygrać aż 7,80 zł za każdą postawioną na nich złotówkę.
Goście natomiast rozgromili na własnym boisku Macedonię aż 5:1. Bramki dla Hiszpanów zdobyli kolejno: Sergio Ramos – z rzutu karnego, Paco Alcacer, Sergio Busquets, David Silva i Pedro. Dla Macedończyków natomiast gola honorowego strzelił Agim Ibraimi, również z rzutu karnego. W tym starciu debiut w dorosłej reprezentacji "La Furia Roja" zaliczył Munir El Haddadi, który ostatecznie zdecydował się wybrać grę dla podopiecznych Vincente del Bosque, odrzucając reprezentowanie Maroka.
W pierwszej kolejce trwających właśnie Eliminacji gospodarze jutrzejszego starcia – Słowacja, zdobyli bardzo cenne trzy punkty, które w końcowym rozrachunku mogą okazać się decydujące. Zwyciężyli oni bowiem z Ukrainą 0:1 po bramce Roberta Maka, obecnie zawodnika PAOKu Saloniki.
Jednym ze starć będzie spotkanie w grupie C, w którym zmierzą się nasi południowi sąsiedzi, czyli Słowacja, a także wciąż jeszcze aktualni Mistrzowie Europy – Hiszpanie!
Rozpoczął się miesiąc październik, a to oznacza, że przyszedł czas na emocjonowanie się spotkaniami międzypaństwowymi! Po bardzo interesujących kolejkach we wszystkich europejskich ligach, fanatycy meczów reprezentacyjnych doczekali się starć w ramach drugiej kolejki Eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się we Francji w 2016 roku.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.