BATE Borysów – Athletic Bilbao

2:1

finał (2:1)

30.09.2014, 20:45 • Borisov Arena, Borysów • Patryk Oko (@petriu90)

Koniec spotkania na Borisov Arena! BATE zupełnie zasłużenie zgarnia komplet punktów i zmazuje plamę po porażce z FC Porto. Athletic ciągle bez zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa to ewidentna przewaga gospodarzy, którzy wyszli na dwu-bramkowe prowadzenie po 41. minutach. Tuż przed przerwą do siatki trafił Aduriz i wydawało się, że goście poszukają w drugiej odsłonie gry wyrównania.

Tak się jednak nie stało. Drugie 45. minut nie było już tak porywające, ja pierwsze, a obie jedenastki częściej, częściej się faulowały, niż szukały sposobu na wepchnięcie futbolówki do siatki. Oczywiście nie brakowało akcji ofensywnych, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

To wszystko z Borisov Arena! Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje, Patryk Oko!

Dobranoc! (22:44:28)

90+3

90+3

Laporte puszczają emocje po przegranym pojedynku z rywalem. Francuz wykrzykuje coś w kierunku arbitra i za to zachowanie ogląda żółty kartonik!

90+2

Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Mikhail Gordejchuk, na boisku pojawia się Edgar Olekhnovich.

90+1

Arbiter decyduje się na doliczenie dwóch dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

90

Susaeta szuka szczęścia w polu karnym! Podanie z rzutu rożnego trafia pod nogi Hiszpana, ale ustrzelił jedynie rywala. Kolejny rzut rożny dla gości.

88

Gospodarze rozpoczynają grę od rzutu rożnego. Piłka bita na wysokość piątego metra ostatecznie wyłapana przez skutecznie interweniującego Iraizoz. Bramkarz natychmiast wznawia zawody!

87

Rodionov w pierwszym kontakcie z piłką już przypuszcza szybki atak na bramkę rywali! Ponad trzydziestometrowy sprint ostatecznie zakończony przez rywali na skraju pola karnego!

86

Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Aleksandr Karnitskiy, na boisku pojawia się Vitali Rodionov.

85

W środkowej strefie boiska bardzo ostro zachował się Toquero, a Pan Stéphane Lannoy, tym razem zmuszony jest sięgnąć do kieszeni po żółty kartonik!

84

Spore zamieszanie w polu karnym Athletic. Gorące nastroje zmuszony jest studzić Stéphane Lannoy, który jednak nie zdecydował się na karę indywidualną.

83

Etxebarria zostaje ukarany żółtym kartonikiem za przewinienie.

82

Susaeta!! Ależ bomba Hiszpana! Potężne uderzenie z dystansu ostatecznie wybronione, przez fenomenalnie interweniującego Chernika! Tylko rzut rożny!

80

Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Maksim Volodjko, na boisku pojawia się Andriy Yakovlev.

79

Iturraspe! Hiszpan w indywidualnej akcji! Zawodnik wbiega w pole karne rywali, ale ostatecznie zostaje powstrzymany przez rywali na wysokości jedenastego metra.

77

Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Andoni Iraola, na boisku pojawia się Gaizka Toquero.

76

Okres dość nieczystej gry w Borysowie. Tym razem na murawę przewracany był A. Volodko, a arbiter nie miał innego wyjścia, jak tylko przerwać szybki atak ekipy z Bilbao.

74

Tym razem ostrym zagraniem popisał się Muniain. Arbiter raz jeszcze zmuszony chwycić za gwizdek. O rzutu wolnego rozpoczyna zespół BATE, ale niedokładne zagranie w pole karne, bez problemów wyłapuje Iraizoz.

73

Balenziaga dopuścił się przewinienia na połowie rywala. Arbiter był bardzo blisko całej sytuacji i podjął słuszną decyzję. Rzut wolny dla BATE.

70

Aduriz! Hiszpan połakomił się na drugą bramkę! Osamotniona futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi zawodnika Athletic na wysokości trzynastego metra, ale próba strzału została dość ofiarnie zablokowana przez jednego z obrońców BATE.

69

Ależ okazja dla BATE! W pole karne rywali wpadł Signevich, który obsłużony fantastycznym podaniem, ostatecznie przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką bramki Iraizoza! Tylko rzut rożny!

68

Polyakov dopuścił się przewinienia na wysokości dwudziestego metra własnej połowy boiska. Zawodnik za to zachowanie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

66

W prawym narożniku pola karnego był M. Volodko, ale Białorusin przy próbie strzału, ostatecznie posłał piłkę prosto w jednego z rywali.

65

Muniain przewracany w środkowej strefie boiska. Pan Stéphane Lannoy zmuszony chwycić za gwizdek. Przewinienie i rzut wolny dla Athletic Bilbao.

63

Iturraspe! Hiszpan szuka uderzenia na wysokości jedenastego metra. Próba strzału ostatecznie bardzo niedokładna. Futbolówka opuszcza plac gry, a zawodnik Athletic ma czego żałować.

62

Aduriz trafiony futbolówką w środkowej strefie boiska. Hiszpan potrzebował kilku sekund, aby dojść do sienie. Wszystko już w porządku.

60

Jeszcze jedna, dobra okazja dla gospodarzy. Tym razem strzał z wysokości linii pola karnego trafia jednak prosto w ręce pewnego Iraizoza.

58

Przed okazją na doprowadzenie do wyrównania staną goście. Rzut wolny z wysokości dwudziestego piątego metra!

Niewykorzystana okazja Voldoko

57

M. Volodko! Sprytne rozegranie wyrzutu z autu! Piłka opada na dwunasty metr, gdzie na natychmiastowy strzał decyduje się wspomniany M. Volodko! Uderzenie jednak niecelne!

56

Susaeta jest na prawej stronie boiska. Rezerwowy decyduje się na dośrodkowanie w pole karne rywali, ale jego zamiar ostatecznie zostaje zablokowany przez stoperów BATE.

55

Iraizoz przytomnie w bramce. Kolejna próba gospodarzy dostarczenia piłki w pole karne przerwana przez hiszpańskiego bramkarza.

54

Jeszcze Signevich! Tym razem Białorusin szukał strzału z wysokości szesnastego metra, ale jego próba została zablokowana przez dobrze ustawioną defensywę Athletic.

Wybroniony strzał przez Iraizoza

53

Signevich! Zawodnik BATE decyduje się na mocne uderzenie z dość ostrego kąta. Strzał kończący atak gospodarzy ostatecznie kończy lot w rękach dobrze ustawionego Iraizoza.

52

Długa wymiana piłki w wykonaniu gości nie przynosi skutku. Fatalna strata na wysokości środkowej strefy boiska i BATE przystępuje do bardzo szybkiej odpowiedzi!

50

Aduriz pada w polu karnym rywali, ale arbiter nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego. Gramy dalej!

48

Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry ostatecznie zostaje przejęte przez piłkarzy Athletic, którzy staja przez dobrą okazją wyprowadzenia bardzo szybkiego kontrataku.

47

Karnitskiy!! Potężna próba Białorusina zza pola karnego kończy bardzo długa akcję ofensywną BATE! Strzał nie znalazł jednak drogi w światło bramki! Tylko rzut rożny.

46

Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Mikel Rico, na boisku pojawia się Markel Susaeta.

46

Wracamy na Borisov Arena! Przed nami druga odsłona spotkania!
Za nami pierwsza połowa spotkania na Borisov Arena, w której nie mogliśmy narzekać na brak emocji!

Inicjatywę już od pierwszych minut gry przejęli gospodarze, którzy potwierdzili swoje zaangażowanie dwiema zdobytymi bramkami! Mogło być nawet 3-0, gdyby futbolówka nie odbiła się od słupka.

Wydawało się, że Hiszpanie są już pogodzeni z porażką, ale tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Aduriz, który dał tym samym nadzieję Athletic na przynajmniej punkt!

Do Borysowa wrócimy za niecałe 15. minut! Zostańcie z nami!

45+2

45+1

Arbiter decyduje się na doliczenie jednej dodatkowej minuty do regulaminowego czasu gry.

Artiz ADURIZ - 2:1

45

Gol dla Athletic!
Odpowiedź gości! ARTIZ ADURIZ wpisuje się na listę strzelców! Hiszpan otrzymuje dobre podanie na wysokość szesnastego metra, wbiega w pole karne, gdzie wygrywa pojedynek z rywalem i oddając mocny strzał, pokonuje bezradnego Chernika!

42

Gospodarze szukają kolejnej bramki przed ostatnim gwizdkiem pierwszej części gry. Akcja ofensywna BATE, tym razem kończy się na wysokości dwudziestego metra. Dobra reakcja defensywy Athletic, defensywy, która wpuściła już jednak dwie bramki...

Alexander KARNITSKIY - 2:0

41

Gol dla BATE!
Kolejna bramka w Borysowie! ALEXANDER KARNITSKIY decyduje się na strzał z narożnika pola karnego! Białorusin oddaje bardzo słabe uderzenie, ale na jego szczęście piłka trafia w rywala i zmienia or lotu piłki. Iraizoz w tej sytuacji jest już bezradny, a piłka w dość powolnym tempie wpada do bramki! Coś niesamowitego!

39

Karnitskiy! Groźne dośrodkowanie w pole karne! Piłka opada na piaty metr, tam futbolówkę trąca jeden z piłkarzy Athletic! Zagrożenie pod własną bramką wyjaśnia jednak Iraizoz, który uchronił swój zespół przed samobójczym trafieniem!

37

Aduriz próbuje indywidualnej akcji w środkowej strefie boiska. Hiszpan pędzi na dwudziestym metrze, ale tam zostaje ostatecznie zatrzymany przez aż trzech defensorów z Borysowa.

36

Gospodarze zupełnie nie przypominają dzisiejszego wieczoru zespołu z pojedynku z Porto! BATE bardzo pewnie utrzymuje się w posiadaniu i szuka kolejnych okazji, aby pokonać Iraizoza.

34

Aduriz czeka na dośrodkowanie w środkowej strefie pola karnego. Hiszpan zostaje jednak uprzedzony przez bardzo skutecznie interweniującego Chernika, który w porę wyszedł z własnej bramki.

Denis POLYAKOV - 1:0

33

Kolejna szybka akcja w wykonaniu gospodarzy, tym razem napędzana lewą stroną boiska. Próba wbiegnięcia w pole karne ostatecznie zablokowana przez szczęśliwie interweniujących stoperów Athletic.

32

Signevich bardzo ostro potraktowany przez rywala. Zawodnik pada na murawę, a arbiter raz jeszcze zmuszony jest chwycić za gwizdek. Rzut wolny dla Białorusinów.

Słupek po strzale gracza BATE

30

Coś nieprawdopodobnego! Bardzo szybka akcja ofensywna w wykonaniu BATE! Dogranie Karnitskiy'ego w pole karne, a tam jeden z partnerów decyduje się na bardzo mocne uderzenie! Strzał z wysokości jedenastego metra trafia prosto w słupek!

29

Chernik bardzo niepewnie podczas próby łapania piłki! Bramkarz ostatecznie dość szczęśliwie przenosi futbolówkę ponad poprzeczką własnej bramki! Prezent dla rywali w postaci rzut rożnego.

27

Walka o górną piłkę zakończona przewinieniem. Arbiter chwyta za gwizdek i przyznaje rzut wolny dla ekipy Athletic z własnej połowy boiska.

26

Beñat! Hiszpan otrzymuje bardzo dobre zagranie na wysokość dwudziestego metra. Próba mocnego strzału po ziemi mija jednak dalszy słupek bramki rywali, ale w bardzo niewielkiej odległości!

25

Dośrodkowanie w pole karne BATE. Piłkę posyłał Aduriz, ale Hiszpan ostatecznie popisał się sporą niedokładnością. Futbolówka opuszcza obręb gry, a zawody od własnej bramki wznawia Chernik.

23

Tym razem próba dośrodkowania na bliższy słupek ostatecznie zakończona niepowodzeniem. BATE ma jednak jeszcze jeden korner. Piłka posłana z narożnika boiska kończy lot w rękach pewnie interweniującego Iraizoza.

22

Będzie kolejna okazja dla gospodarzy. Piłka opuściła pole gry, a Pan Stéphane Lannoy nakazuje wznowienie zawodów od rzutu rożnego.

19

DENIS POLYAKOV otwiera wynik spotkania w Borysowie! Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia prosto na głowę Białorusina, który nie ma najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza z wysokości trzeciego metra!

18

Signevich szuka zagrania w pole karne. Jego próba zostaje jednak zablokowana. Rzut rożny dla gospodarzy!

17

Bardzo długa wymiana futbolówki przez gospodarzy w środkowej strefie boiska. Z piłką starał się rozpędzić Mladenovć, ale Serb ostatecznie powstrzymany na wysokości dwudziestego metra.

14

Dobra okazja dla gospodarzy! Próba strzału z ostrego kąta ostatecznie trafia w jednego z rywali! Tylko rzut rożny dla BATE.

13

San José zagrywa piłkę w pole karne rywali. Mocne podanie ostatecznie nie zdołało znaleźć nikogo z partnerów na wysokości trzynastego metra.

11

Signevich dobrze na lewej stronie! Zawodnik BATE decyduje się na dośrodkowanie w pole karne rywali. Piłka opada na jedenasty metr, ale tam jeden z partnerów zostaje powstrzymany przez dwójkę piłkarzy Athletic.

10

Indywidualnej akcji próbował Volodko, ale Białorusin zbyt mocno wypuścił sobie przed siebie futbolówkę i ostatecznie stracił ją na rzecz przytomnie interweniującego Iraizoza.

9

Iraizoz już zdolny do dalszej gry. Arbiter ponownie wznawia zawody w Borysowie. W posiadaniu goście, którzy błyskawicznie przenoszą się na wysokość dwudziestego metra.

7

Spore zamieszanie pod bramką Iraizoza! Groźne dośrodkowanie w wykonaniu gospodarzy opada na piaty metr! Jest tam Signevich, ale Białorusin fauluje golkipera rywali. Krótka przerwa w grze, a służby medyczne już w pogotowiu!

5

Polyakov tym razem szuka długiego, płaskiego podania w pole karne rywali. Zagranie nie znajduje jednak nikogo z partnerów, a futbolówka trafia pod nogi Iraizoza.

4

Polyakov nieprzepisowo w środkowej strefie boiska. Nieczystego zagrania dopatrzył się arbiter i bez wahania chwycił za gwizdek. Rzut wolny dla Athletic.

3

Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu gości! Mocne uderzenie zza pola karnego autorstwa Mikela Rico ostatecznie nie znalazło drogi w światło bramki.

2

Próba płaskiego podania w pole karne BATE nieudana! Chernik zalicza pierwszy kontakt z futbolówką i spokojnie wznawia zawody.

1

Zaczynamy! Jako pierwsi w posiadaniu gospodarze, którzy błyskawicznie tracą futbolówkę w środkowej strefie boiska. Okazja dla Athletic na bardzo spokojne wyprowadzenie akcji.

1

Przywitanie obydwu jedenastek, a my już czekamy na pierwszy gwizdek arbitra!
Czas na hymn Champions League!
Obie jedenastki już zameldowały się na Borisov Arena! Zawodników wyprowadził Pan Stéphane Lannoy, który będzie arbitrem głównym dzisiejszego spotkania!
Poznaliśmy już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Kompletne składy, wraz z listą rezerwowych, prezentujemy poniżej:

BATE Borysów: Chernik – Khagush, Polyakov, Filipenko, Mladenovic – Gordejchuk, Yablonski, A.Volodjko, M. Volodjko – Karnitskiy, Signevich

Rezerwowi: Soroko – Tubic, Aleksievich, Pavlov, Olekhnovich, Yakovlev, Rodionov.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, San José, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe, Rico – Muniain, Aduriz, Gómez

Rezerwowi: Herrerín – Etxeita, Gurpegi, de Marcos, Susaeta, Toquero, Guillermo.
Zapraszam na bezpośrednią relację z dzisiejszego spotkania! Początek już kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem!
Pierwsze starcie

Oba zespoły jeszcze nie miały okazji zagrać przeciwko sobie na szczeblu europejskich rozgrywek. Dzisiejsza konfrontacja będzie pierwszą w historii tych dwóch ekip. Rewanż zaplanowano na 10 grudnia na San Mames Barria.
Forma na krajowym podwórku

Białorusini, to aktualni liderzy białoruskiej Premier League z 54. punktami na koncie i trzema oczkami przewagi nad drugim Dynamo Mińsk.

Zupełnym przeciwieństwem piłkarzy z Borysowa jest zespół Athletic, który aktualnie zajmuje dopiero szesnastą lokatę w Primiera Division z zaledwie czterema punktami po sześciu grach!
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao powraca do Ligi Mistrzów po szesnastu latach przerwy, tym razem z marzeniami święcenia wielkich sukcesów na nowym stadionie! Baskowie, aby dostać się do Champions League musieli najpierw ograć włoskie Napoli, które okazało się rywalem w IV rundzie eliminacyjnej. Na Stadio San Paolo padł remis 1-1, a więc wszystko miało się wyjaśnić w Hiszpanii. Rewanż lepiej rozpoczęli jednak podopieczni Beniteza, którzy otworzyli wynik spotkania w 47. minucie gry. Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować z nadarzającej się okazji powrotu do Europy i rozstrzygnęli losy rywalizacji w ciągu kwadransa. W 61. minucie gry do wyrównania doprowadził Aduriz, który osiem minut później dał swojej ekipie także prowadzenie. Awans do Ligi Mistrzów przypieczętował w 74. minucie gry Ibai.

(Źródło: eitb.com)

W pierwszym pojedynku grupy H Athletic Bilbao zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie z Shakhtarem Donieck 0-0.
BATE Borysów

BATE Borysów walkę o grę w Champions League rozpoczęło już od II rundy kwalifikacyjnej. Tam spotkało się z albańskim Skenderbeu Korce. W dwumeczu padły ostatecznie dwa remisy: 0-0 i 1-1. Promocje Białorusinom do kolejnej fazy eliminacji zapewniła bramka zdobyta na wyjeździe. Trzecia runda gier, to konfrontacja z Debreczynem, rozpoczęta od przegranej na wyjeździe 1-0. Straty udało się jednak odrobić na własnym stadionie ogrywając Węgrów w stosunku 3-1. W IV rundzie eliminacji BATE poradziło sobie ze Slovanem Liberec, ale dopiero po wygranej na własnym stadionie 3-1. Na wyjeździe padło bowiem remis.

(Źródło: sport.pl)

W pierwszym pojedynku w grupie H Ligi Mistrzów BATE uległo jednak FC Porto aż 6-0!
Po dwóch tygodniach przerwy nareszcie powraca najlepsza liga świata, a wraz z nią emocje na najwyższym poziomie! Dzisiejszego wieczoru będziemy pasjonować się pojedynkami w grupach od E do H, a daniem, które będziecie mogli skosztować w tym panelu, będzie starcie pomiędzy BATE Borysów, a Athletic Bilbao.

Spotkanie w ramach grupy H zostanie rozegrane na białoruskim Borisov Arena. Życzymy smacznego!

(Źródło: borisov-arena.by)
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.