3:2

finał (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15)

16.09.2014, 20:25 • Atlas Arena, Łódź - Polska • Wiktor Bukowski

:

To już wszystko na portalu lajfy.com, dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na jutrzejsze mecze! Chyba cała Polska będzie jutro za Rosją! (23:30:23)

:

Polacy lubią dreszczowce! Mieć 7:2 w tie-breaku i doprowadzić do gry na przewagi? To było możliwe chyba tylko w meczu biało-czerwonych! Wszystko kończy się bardzo szczęśliwie i pokonujemy wielką Brazylię 3:2! Ależ to był mecz, ależ to był wieczór!

17:15

0:0

17:15

SĘDZIOWIE WSKAZUJĄ PIŁKĘ PO BLOKU! ZMIANA DECYZJI I POLSKA WYGRYWA PIERWSZY MECZ W FINAL SIX!

16:16

Jak mógł to zmarnować Karol Kłos? Psuje on krótką na kontrze, ale będzie sprawdzenie!

16:15

Atlas Arena zaraz wybuchnie! Kontratak polskiej ekipy, Wlazły wstrzymuje rękę i trafia obok linii!

15:15

Gramy dalej! Wlazły rozbija brazylijski blok i piłka spada daleko poza boiskiem!

14:15

Jak to role lubią się odwracać w siatkówce! Polacy zablokowani i nie dajemy rady podbić tej piłki!

14:14

Trafia Mariusz Wlazły, przesunięta krótka grana z Lucasem i walczą jeszcze goście. Gramy na przewagi w ostatnim secie!

14:13

Lucarelli serwuje 5 metrów za boisko, a to oznacza, że Polska ma pierwszą piłkę meczową w Final Six!

13:13

Drugi raz Lucas się nie pomyli! Bruno gra dzisiaj bardzo odważnie. Lucarelli wędruje na serwis.

13:12

Zablokowany na środku siatki Lucas! Mateusz Mika oddaje fantastyczną akcją swój poprzedni błąd!

12:12

Bardzo ważny atak Mateusza Miki, który trafia Lucarelliego!

11:12

W końcu musiało to nastąpić. Wlazły zablokowany po raz pierwszy od dawien dawna i to Brazylia wychodzi na prowadzenie! O czas prosi Stephane Antiga. Było 7:2, a jest 11:12!

11:11

Teraz to my mieliśmy piłkę w górze po naszej stronie! Drzyzga wybiera rozegraniem Mikę, ale ten nie przebija się przez blok!

11:10

Mariusz Wlazły utrzymuje swój najwyższy, światowy poziom! Kolejny świetny atak daje nam kolejny punkt!

10:10

Drzyzga fatalnie marnuje zagrywkę w takim momencie.

10:9

Zaczyna się robić coraz mniej bezpiecznie! Brazylia znów miała kontrę, ale na całe szczęście Fonteles marnuje atak z drugiej linii!

9:9

Niesamowity atak Wallace'a, który popracował nadgarstkiem!

9:8

Vissotto przestrzela serwis! Uf, znów prowadzimy, ale tak nie można się zachowywać!

8:8

Michał Kubiak ukarany czerwoną kartką, a więc tracimy punkt! Brazylia tym samym doprowadza do wyrównania!

8:7

Brazylia doprowadza do kontrataku i wykorzystuje go! Niestety znów robi się gorąco pod siatką, Kubiak ma jakiś problem.

8:6

Vissotto obija ręce naszych blokujących. Będą walczyć do samego końca Canarinhos!

8:5

Lucas w aut na zagrywce! Możemy odetchnąć, wracają 3 punkty przewagi! Zmiana stron, bez przerwy.

7:5

Fonteles bardzo przewidywalnie kiwa nasz blok, ale zabrakło asekuracji! To jeszcze nie koniec emocji w tym spotkaniu – o czas prosi Stephane Antiga.

7:4

Lucas bardzo mocno pocelował Zatorskiego. Wlazły źle dogrywa piłkę do siatki i bez szans był już Mika!

7:3

Tym razem Wlazły pakuje piłkę w siatkę, nic się nie stało!

7:2

Wlazły rozbraja defensywę Brazylii zagrywką, przechodzącą piłkę wykorzystuje Mateusz Mika i chyba nic nas nie powstrzyma w tym meczu! O kolejny czas prosi selekcjoner Brazylii.

6:2

Niesamowite zjawiska na Atlas Arenie! Karol Kłos wybiera blok na Lucasie i piłka spada pod nogi środkowego z Ameryki Południowej!

5:2

Przyjmujemy zagrywkę Lucarelliego, Wlazły nabija z piłkę z całej siły na blok przeciwników i piłka spada poza placem gry!

4:2

Lucas mija nasz blok na środku siatki. Na pełnym ryzyku zaczynają grać goście.

4:1

Gramy i mamy kontrę! Coś niesamowitego wyprawia teraz Mateusz Mika powiększając naszą przewagę! Przerwą reagować musi Rezende!

3:1

Wyblokiem popracował teraz Mateusz Mika, a następnie sam skończył swój atak – nie podbijają już Brazylijczycy!

2:1

Fantastyczny blok Polaków na Vissotto! Wlazły trzyma atak, ale jeszcze dokłada akcje blokiem!

1:1

Mateusz Mika rozkręca się z każdą akcją! Świetny atak pod linię i mamy punkt!

0:1

Bruno rozpoczyna seta. Mnóstwo nieskończonych akcji i bardzo długo rozpoczyna się ten set! W końcu Vissotto po bloku atakuje w aut!

0:0

Piąty set rozpoczęty.

:

Lepszego powrotu nie można było sobie wyobrazić! Biało-czerwoni w kapitalnym stylu wracają do gry i wszystko rozstrzygnie się w ostatnim, piątym secie! Już przed meczem było wiadomo, że ten mecz będzie przesiąknięty emocjami!

25:18

Czwarty set skończony.

25:18

Mateusz Mika kończy tę partię punktem bezpośrednio z zagrywki! Prawdziwy thriller – będzie tie-break!

24:18

Świetny serwis Polaków, Kubiak wygrywa walkę 1 na 1 z Bruno na siatce i wykiwał go, jak dziecko! Biało-czerwoni mają piłki setowe w 4. secie!

23:18

Mamy dobre przyjęcie i Zagumny rozgrywa na prawe skrzydło do Mateusza Miki! Zostają nam tylko 2 punkty!

22:18

Dobra akcja Brazylii i rozegranie Bruno do Sidao na krótką. Zagumny zmienia Wlazłego!

22:17

Fonteles także nie wytrzymuje ciśnienia i psuje serwis! Konarski wchodzi na boisko za Drzyzgę.

21:17

Nie daliśmy rady teraz podbić ataku rywali. Brazylia jeszcze walczy.

21:16

Podbijamy Wallace'a, sytuacyjne rozegranie na drugą linię do Michała Kubiaka i po odważnym ataku mamy kolejny punkt! Powiększamy przewagę i brniemy do tie-breaka!

20:16

Fantastyczna gra naszej reprezentacji w ostatnich akcjach! Wlazły wykorzystuje kontrę naszej ekipy, a pod siatką zaczyna iskrzyć!

19:16

Fonteles zablokowany! Wreszcie dokładamy do swojej gry skuteczny blok Mateusza Miki! O kolejną przerwę prosi Rezende przy trzypunktowej przewadze Polaków!

18:16

Znów wykorzystywany Mariusz Wlazły! Dobrze grają w tym secie biało-czerwoni!

17:16

Podbity Fonteles! Możdżonek przebija piłkę na siatce, ale niestety dotyka przy tym siatki! A mogły być 3 punkty przewagi!

17:15

Lucas serwuje flotem, a Wlazły wykorzystuje to w swoim ataku! Świetny mecz zawodnika Skry Bełchatów, który trzyma naszą grę!

16:15

Fabian, nie teraz! Nasz rozgrywający w takim momencie psuje zagrywkę.

16:14

Lucarelli po skutecznym ataku przestrzela serwis! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Polaków dwoma punktami! To pierwsza taka sytuacja w dzisiejszym meczu!

15:14

Po przerwie dość pewnie punktuje Lucarelli. Nie daliśmy rady w obronie.

15:13

O czas prosi jeszcze selekcjoner Brazylii!

15:13

Podbijamy Vissotto, a Wlazły wykorzystuje kontrę! Biało-czerwoni mają 2 punkty przewagi, ale o sprawdzenie poprosił jeszcze Rezende! Nie przyniosło to rezultatu!

14:13

Wlazły trafia w dziurę bloku Lucarelliego i Lucasa i daje nam kolejny punkt! Teraz to my utrzymujemy prowadzenie!

13:13

Lucas przedziera się przez blok na krótkiej! Odpowiadają rywale!

13:12

Wychodzimy na prowadzenie! Punktowy blok Drzyzgi, Kubiaka i Kłosa! Na trybunach śpiewy, hulanki i swawole, ale to jeszcze nie koniec!

12:12

Drzyzga szybko wykorzystuje na środku Kłosa! Jest bardzo ważny punkt, wciąż trzymamy kontakt!

11:12

Niestety nie tym razem. Obie drużyny popełniają dzisiaj masę błędów w tym elemencie.

11:11

Fonteles oddaje nam darmowy punkt z zagrywki! Mariusz Wlazły – oby siadło!

10:11

Druga żółta kartka dla Brazylii, ale sędzia pokazuje, że to niczym nie skutkuje! Co się tu wyprawia?

10:11

Mieliśmy kontrę, ale nic z niej nie wynikło! Vissotto uspokaja trybuny pewnym atakiem.

10:10

Podbijamy Fontelesa, a Mateusz Mika wygrywa przepychankę na siatce z Bruno! Oby to był sygnał do dalszej walki – mamy remis!

9:10

Brazylijczyk nie gra zbyt pewnie w polu zagrywki – błąd Vissotto daje nam punkt.

8:10

Vissotto bardzo mocno nabija piłkę na nasz blok i ta spada daleko poza boiskiem.

8:9

Błąd Bruno, który przy rozegraniu przełożył rękę na naszą stronę! Brazylia nie może sprawdzić tej akcji, dodatkowo otrzymują oni żółtą kartkę.

7:9

Wlazły męczy się z podwójnym blokiem, ale daje radę! Bruno pędził jeszcze za piłką, ale nie podołał.

6:9

Po przerwie bardzo ładnie serwuje Lucas, który rozbija nasze przyjęcie flotem.

6:8

Niestety, tym razem wkradł się błąd w zagrywkę Fabiana. Pierwsza przerwa techniczna i dwa punkty przewagi Canarinhos.

6:7

Kapitalny mecz Fabiana! Nasz rozgrywający pocelował teraz Lucarelliego i mamy kontaktowe "oczko"! Nie dajmy znów uciec rywalom!

5:7

Drzyzga woli nie ryzykować i przebija akcję z drugiej piłki!

4:7

Piłka znów wraca pod nogi Kubiaka! Początek seta i co? Polska znów traci 3 punkty.

4:6

Kubiak zablokowany! Michał jest dzisiaj mało widoczny, chyba zbyt wysoki jest ten blok Brazylii.

4:5

Vissotto rozbija nasz blok. No potężny jest ten siatkarz, nie ma się co dziwić.

4:4

Znacznie lepiej grają już Polacy! Rozegranie Drzyzgi do Mariusza Wlazłego na prawe skrzydło daje nam punkt!

3:4

Lucas do Bruno, Bruno do Lucasa i szybki punkt z krótkiej – nie ma co zbierać.

3:3

Karol Kłos popracował blokiem na skrzydle! Z emocjami rozpoczyna się ta partia i bardzo dobrze!

2:3

I postraszył! Piłka przechodzi na naszą stronę, ale nie potrafimy wykorzystać kontry. Brazylia słynie ze swoich szybkich ataków, tak było i teraz.

2:2

Kubiak trafiony przez Fontelesa, ale gramy! Mateusz Mika kończy na potrójnym bloku! Teraz to Wlazły będzie straszył na zagrywce.

1:2

Felipe Fonteles serwuje nam asa! Antiga prosi jednak o sprawdzenie tej akcji. Sędziowie potwierdzają boisko!

1:1

Był blok Polaków, ale niestety minimalnie autowy! Wyszliśmy dobrze nastawieni!

1:0

Mateusz Mika punktuje ze skrzydła i prowadzimy w czwartym secie!

0:0

Rozpoczynamy tego seta z Marcinem Możdżonkiem na środku!

0:0

Czwarty set rozpoczęty.

:

Początek był do przewidzenia. Biało-czerwoni, tak jak w poprzednich setach dopuścili do kilku-punktowej straty. W dalszym biegu seta jednak jej nie odrabiali, a ta się pogłębiała. Ostatnia szansa przed naszą reprezentację na odrobienie seta i doprowadzenie do tie-breaka!

14:25

Trzeci set skończony.

14:25

As serwisowy Sidao kończy tą partię! Trzeba będzie się jak najszybciej obudzić z tego koszmaru!

14:24

Wallace blok-aut i to Brazylia będzie miała mnóstwo piłek setowych!

14:23

Fonteles oddaje nam łatwy punkt zepsutym serwisem. Zupełnie bez emocji końcówka tej partii.

13:23

Podbijamy Wallace'a i jest jakaś nadzieja! Mika przerywa tą nadzieję atakiem bezpośrednio w siatkę.

13:22

Całe szczęście, że Sidao wpada w siatkę przy kiwce Nowakowskiego.

12:22

Pojedynczy blok Sidao na Nowakowskim! Trzeba będzie jak najszybciej zapomnieć o tej partii!

12:21

Fonteles gra sobie, jak na pokazowym meczu. Kapitalne rozegranie Bruno i ten set już nie wymknie się Brazylii!

12:20

Drzyzga do Nowakowskiego i mamy punkt! Za Buszka powrócił jeszcze Michał Kubiak na zagrywkę.

11:20

Konarski kontynuuje swoją dobrą zagrywkę! Co z tego, skoro Nowakowski przegrywa walkę na siatce bodajże z Sidao.

11:19

Błąd Fontelesa daje nam jeszcze małą nadzieję. Zagumny zmieniony przez Wlazłego.

10:19

Vissotto poprawia się i to w jaki sposób! Atak nad blokiem pogrąża naszą ekipę.

10:18

Jest małe pocieszenie, a więc blok Polaków na Vissotto. Zdobywamy dopiero 10. punkt w tym secie.

9:18

Lucarelli robi, co chce na lewym ataku. Trzeba się nastawić na walkę w kolejnym secie!

9:17

Konarski na raty, ale w końcu skutecznie! Bardzo niewygodny atak naszego reprezentanta, ale uciekamy z tego ustawienia.

8:17

Sidao zagrywa, my oddajemy piłkę na drugiej stronie. Natychmiastowa kontra grana na Vissotto, który punktuje bez bloku! Biało-czerwoni zupełnie stanęli!

8:16

W tym secie szykuje się prawdziwy pogrom. Vissotto kończy swój atak i doprowadza tym samym do drugiej przerwy technicznej w trzecim secie.

8:15

Bruno po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wykorzystuje kiwkę z drugiej piłki. Nie widać zaangażowania w oczach Polaków. Zagumny wszedł na boisko.

8:14

Lucarelli zrywa swój atak i uderza bezpośrednio w aut! Początek podwójnej zmiany: Konarski za Drzyzgę.

7:14

Muszę to powiedzieć – Nowakowski jest do zmiany! Kolejna zmarnowana zagrywka lekkim flotem.

7:13

Kończy Mika na pojedynczym bloku! Oby to był sygnał do odrabiania strat!

6:13

Rafał Buszek zmienia Michała Kubiaka!

6:13

Dominują Brazylijczycy! Tym razem to Mateusz Mika zostaje zablokowany, ale wszystko po raz kolejny zaczęło się od złego przyjęcia! Kolejny czas dla Polski.

6:12

Zaczyna sypać się nasza gra. Mamy ogromny problem z pierwszą akcją, blok także sobie nie radzi i piłka wpada w nasze pole!

6:11

Zagrywka Brazylii funkcjonuje! Kubiak nie przyjmuje flota, a Stephane Antiga prosi o czas. Znów 5 punktów straty biało-czerwonych.

6:10

Wreszcie! Trafił mocno Kubiak, ale Fonteles po bloku atakuje w aut. Będzie koszmarnie trudno odrobić po raz trzeci taką stratę.

6:9

Lucas na całe szczęście psuje zagrywkę. Czas na Michała Kubiaka!

5:9

Świetnie serwuje dzisiaj Drzyzga! Goście oddają nam piłkę, ale Mariusz Wlazły zostaje zablokowany na skrzydle. Co odrobimy, to stracimy – będzie jeszcze sprawdzenie.

5:8

Kubiak nie kończy ataku ze skrzydła. W końcu powstrzymujemy Brazylię na kontrze i to w ataku z krótkiej!

4:8

Brazylia robi swoje w dzisiejszym meczu. To my musimy gonić wynik przez całe spotkanie. Pierwsza przerwa techniczna w 3. secie na korzyść Canarinhos.

4:7

Wlazły świetnie zwalnia rękę w ataku i po ostrym skosie trafia pod boczną linię! Utrzymuje się dalej wysoka przewaga Brazylii.

3:7

Tak to grać nie będziemy. Kolejna fatalnie oddana zagrywka flotem. Oj Panowie, zmobilizować się trochę!

3:6

Wreszcie Mateusz Mika przedziera się na lewym ataku!

2:6

Wlazły ze skrzydła z drugiej linii, ale zostaje zablokowany! Cóż odgwizduje sędzia, który wskazuje 4 odbicia po naszej stronie.

2:5

Tak jednak nie odrobimy straty – Wlazły pakuje piłkę prosto w siatkę.

2:4

Wrzucony w siatkę Wlazły, ale poradził sobie na podwójnym bloku! Tak trzeba grać! Walczymy, nie odpuszczamy od początku!

1:4

Brazylia rozpędza się niczym Pendolino! Kontratak, szybkie rozegranie na drugą linię do Fontelesa daje im kolejne "oczko"!

1:3

Mateusz Mika próbował minąć blok, ale piłka zawadziła o antenkę!

1:2

Drugie rozegranie idzie do Fontelesa! Poruszony nasz blok i bez szans w obronie Polacy.

1:1

Chwila przerwy w meczu. Brazylijska telewizja musi wyłączył mocne światło, ponieważ przeszkadza do Rezende.

1:1

Drzyzga rozgrywa do Nowakowskiego i Piotrek radzi sobie 1 na 1 z Sidao!

0:1

Rozpoczynamy od zagrywki. Fonteles bardzo dobrze omija nasz blok i pokonuje broniącego Zatorskiego!

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

:

Kolejny set, kolejna pogoń. Nie możemy tak rozpoczynać każdej z partii, czyli dużą stratą już od pierwszych akcji. Gdy w końcówce znów doprowadziliśmy do wyrównania, Brazylia szybko odpowiedziała swoją dobrą grą. 1:1, kto teraz wyjdzie na prowadzenie? Wracamy za 10 minut.

22:25

Drugi set skończony.

22:25

Kontra Brazylii i Fonteles obija nasz blok w ataku z drugiej linii! Niestety Canarinhos wygrywają tego seta i w całym meczu doprowadzają do wyrównania!

22:24

Cóż zrobił teraz Mateusz. W takim momencie nie można psuć serwisu! Pierwsza piłka setowa dla Brazylii w drugim secie!

22:23

Lucarelli gra dla nas i oddaje nam punkt z zagrywki! Mika będzie serwował flotem.

21:23

Brazylijczycy dokładają potrójny blok. Niestety Mateusz Mika miał niewielkie szanse w tej sytuacji.

21:22

Tym razem Mariusz niestety prosto w siatkę. Będzie się działo w ostatnich akcjach tej partii!

21:21

As serwisowy Mariusza Wlazłego i atakujący Skry Bełchatów doprowadza do remisu! Coś niesamowitego!

20:21

Piękny atak Mariusza Wlazłego na pojedynczym bloku! Dobre wybory pokazuje nam dzisiaj Fabian Drzyzga!

19:21

Ajć, niestety nie podbijamy Wallace, który chyba atakował w aut. Bruno wędruje na zagrywkę.

19:20

Mamy dwa kontrataki i w końcu młody Mateusz Mika kończy swój atak pod dziewiąty metr! Już tylko punkt straty, więc Rezende prosi o czas!

18:20

Mika przedziera się przez blok przeciwników! Wciąż jednak tracimy te dwa/trzy "oczka" do Canarinhos! Nowakowski w polu zagrywki.

17:20

Lucarelli wchodzi, jak w masło ze swoim atakiem. Brazylia w szybszych akcjach jest nie do zatrzymania.

17:19

Wlazły świetnie atakuje ze skrzydła na potrójnym bloku! Powalczmy w końcówce!

16:19

Niestety nic nie ugramy w kłótni z arbitrem. Drzyzga wraca na boisko.

16:19

Zatorski podbija Fontelesa, ale musimy przebić piłkę na drugą stronę. Kontra Brazylii i sędzia pokazuje, że piłka wpadła w nasze pole! Sporo kontrowersji!

16:18

Konarski gra dzisiaj kapitalnie na zagrywce, mamy asa i tylko 2 punkty straty! Natychmiast reaguje selekcjoner Brazylii!

15:18

Gramy krótką! Musi przełamać się Nowakowski, może po tym ataku! Konarski wchodzi na zagrywkę, a Wlazły za Zagumnego na boisko.

14:18

Vissotto niestety nie został podbity przez Zagumnego. Wallace i Raphael wchodzą za Bruno i Vissotto.

14:17

Dobry atak Dawida Konarskiego i zawodnik Asseco Resovii jeszcze pobudza naszą reprezentację!

13:17

Dobrze przesuwamy się blokiem, ale Lucas ucieka spod ostrza noża!

13:16

Lucarelli posyła piłkę w aut w ataku z drugiej linii! Już tylko 3 punkty straty po dobrym serwisie Mateusza Miki!

12:16

Drzyzga na środek do Karola Kłosa i gonimy rywali! Trzeba dołożyć do tego zagrywkę lub blok!

11:16

Zagumny wchodzi za Wlazłego – dopełnienie podwójnej zmiany. Lucarelli na zagrywce.

11:16

Lucarelli bez kłopotu atakuje na pojedynczym bloku. Druga przerwa techniczna przy sporej przewadze Canarinhos. Odrobimy? Oby!

11:15

Wlazły przełamuje blok, ale nie mamy punktu! Kolejne kontry Brazylii niewykorzystane, ale to Wlazły wychodzi z akcji zwycięsko! Najwyższy czas na odrabianie! Konarski wchodzi za Drzyzgę.

10:15

Lucarelli po dość ostrym skosie, ale mieści się w pomarańczowym bloku.

10:14

Kapitalny atak Mariusza Wlazłego po prostej! Lepsze przyjęcie, to i atak jest! Gramy dalej!

9:14

Mateusz Mika zmienia Michała Winiarskiego, który ostatnio nie radził sobie z atakiem.

9:14

Nie było ani bloku, ani boiska. Punkt zostaje przyznany więc Brazylii! O drugi czas prosi Antiga.

10:13

Coraz lepiej w obronie grają Brazylijczycy. Mamy kontrę i wystawa Drzyzgi znów wędruje do Winiarskiego! Tym razem mamy punkt, ale o sprawdzenie prosi Rezende.

9:13

Michał po taśmie, ale w aut. Słaby mecz Kubiaka w tym elemencie.

9:12

Bardzo mocny atak Wlazłego i Brazylia przyjmuje w trybuny! Walczymy, jak w poprzednim secie! Kubiak w polu zagrywki.

8:12

Kubiak nabija się prosto w ręce Lucarelliego i brak asekuracji po naszej stronie powoduje zwiększenie straty!

8:11

Wlazły niestety nie przedziera się przez podwójny blok. Bronią to ze spokojem Canarinhos, a Fonteles kończy atak z drugiej linii. Znów tracimy.

8:10

Vissotto podbity, ale na drugą stronę! Rozegranie do Sidao i w swoim szybkim stylu grają goście.

8:9

Brazylijczycy nie przyjmują zagrywki Fabiana Drzyzgi! Odrabiamy straty, już tylko 1 punkt!

7:9

Kubiak jest prawdziwym walczakiem i udowadnia to kolejnym atakiem po prostej!

6:9

Sidao bardzo pewnie z krótkiej, nawet nad rękami Nowakowskiego!

6:8

Fonteles podbija atak Wlazłego! Sędzia przerywa jednak grę, ponieważ dopatrzył się 4 odbić po stronie Canarinhos.

5:8

Fonteles nic sobie nie robi z rąk naszych blokujących. Bez skrupułów je obija i doprowadza do pierwszej przerwy technicznej przy stanie 5:8!

5:7

Drzyzga rusza brazylijski blok i Michał Winiarski miał łatwiejszą sytuację! Punkt dla Polski ze skrzydła!

4:7

Mało brakło, ale Wlazły nie przebija się przez siatkę na serwisie. Na zagrywkę idzie Lucarelli.

4:6

Walczymy! Drzyzga natychmiast rozgrywa do Karola Kłosa, a ten punktuje!

3:6

Lucarelli po bloku w aut! Znów 3 punkty przewagi Canarinhos, czyżby powtórka z rozrywki?

3:5

Sidao lekko serwuje, ale my i tak mamy problem! Winiarski skutecznie walczy o piłkę na siatce i zdobywa punkt!

2:5

Znów niespecjalnie rozpoczynamy seta. Brazylia zaczyna nam odjeżdżać, ponieważ Lucas kończy krótką rozegraną do tyłu. O czas prosi już Stephane Antiga.

2:4

Nowakowski także nie trafia, tyle że z krótkiej!

2:3

Mariusz Wlazły chciał minąć blok do prostej, ale nie trafił w boisko atakujący Skry Bełchatów!

2:2

Vissotto bez najmniejszego kłopotu atakuje z prawego skrzydła z drugiej linii. Praktycznie nie było polskiego bloku w tej akcji.

2:1

Fonteles na całe szczęście marnuje teraz zagrywkę!

1:1

Fonteles skutecznie obija nasz blok na lewym skrzydle.

1:0

Brazylijczycy zaczynają drugą partię. Złe przyjęcie Polaków i Kubiak nie kończy ataku. Fonteles na kontrze nie trafia w boisko!

0:0

Drugi set rozpoczęty.

:

Cóż to był za set! Mieliśmy nawet 5 punktów straty przy stanie 10:15, ale wybrnęliśmy z tego i wygraliśmy tę partię! Kapitalny mecz, wielkie emocje, oby tak dalej!

25:22

Pierwszy set skończony.

25:22

Vissotto w aut na zagrywce! Polska wygrywa pierwszą partię po niesamowitej pogoni!

24:22

Fonteles kiwa nasz blok i wciska piłkę w boisko. Nie dajemy rady w obronie – Vissotto idzie na serwis.

24:21

Ależ szczęście Polaków! Brazylia dotknęła górnej taśmy przy ataku Nowakowskiego i to biało-czerwoni mają piłki setowe w pierwszej partii!

23:22

Nowakowski pudłuje z krótkiej! W takim momencie! Polacy proszą jednak o wideo-weryfikację.

23:21

Lucas niestety posyła nam asa serwisowego. Nie ma się co dziwić, to jeden z najlepszych zagrywających na turnieju!

23:20

Walczą jeszcze Canarinhos. Lucarelli bardzo pewnie z szóstej strefy, niemalże bez bloku.

23:19

Mocno zagrywa Kubiak, Vissotto atakuje w taśmę i piłka bezpośrednio wypada na aut! Nie możemy wypuścić tego seta z rąk!

22:19

Lucarelli myli się w polu zagrywki i oddaje nam punkt bez gry!

21:19

Vissotto w końcu obija nasz podwójny blok i zdobywa ważne przejście dla swojej ekipy. Drzyzga wrócił za Konarskiego.

21:18

Dawid Konarski dokłada do tego świetną zagrywkę i skrótem zdobywa asa! Coś kapitalnego!

20:18

Zatorski podbija atak Brazylijczyków! Od tego się zaczęło, ale akcji nie widać końca! Mnóstwo ataków, w końcu Mariusz Wlazły przełamuje obronę rywali i zdobywa punkt! 20:18 dla Polski i wchodzimy w decydującą fazę seta!

19:18

Vissotto zatrzymany potrójną ścianą Wlazły – Nowakowski – Kubiak! Co się dzieje, Polacy już na prowadzeniu! O drugi czas prosi Rezende.

18:18

Dobra odpowiedź Polaków na środku siatki! Nowakowski po bloku, ale kończy swój atak! Wlazły wrócił za Zagumnego.

17:18

Punkt zostaje na stronie Brazylii.

17:18

Wallace podbity po ataku po prostej! My jednak nie kończymy kontrataków, Brazylijczycy również. Ostatecznie Konarski atakuje w aut, ale będziemy sprawdzać!

17:17

Dobra kiwka Kłosa i piłka spada w boisko! Trzymamy wynik, oby tak dalej!

16:17

Winiarski także oddaje darmowy punkt rywalom.

16:16

Fonteles zagrywa w środek siatki! Szykują się ogromne emocje w końcówce seta!

15:16

Zagumny zmienia Wlazłego. Dopełnienie podwójnej zmiany w Polsce.

15:16

Przedziera się tym razem Lucarelli z szóstej strefy. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Brazylii, ale już znacznie mniejszym!

15:15

Atlas Arena odlatuje! Felipe Fonteles zablokowany przez Karola Kłosa i jest już remis!

14:15

Ależ gubią się Brazylijczycy! Miała być wystawa na drugą linię, ale Lucarelli odbija piłkę tylko nogą! Podwójna zmiana w Brazylii!

13:15

Zatorski podbija krótką Sidao! Nie kończymy jednak kontry, a Vissotto zostaje zablokowany! Odrabiamy straty, jazda!!! O czas poprosił Rezende.

12:15

Dobrze serwuje Wlazły, Bruno rozgrywa do Sidao na przesuniętą krótką, ale środkowy atakuje w aut!

11:15

Vissotto także w aut! Podwójna zmiana w naszej ekipie. Pierwsze Konarski zmienia Drzyzgę.

10:15

Nowakowski jest kolejnym, który marnuje zagrywkę flotem. Na razie to jest katastrofa.

10:14

Świetny atak Wlazłego z prawego skrzydła! Ważny punkt, Polacy powalczcie jeszcze w tym secie!

9:14

Lucas przeciwnie! Środkowy Brazylii ustrzelił Zatorskiego i zapunktował serwisem. O drugi czas prosi szkoleniowiec Polski.

9:13

Michał Kubiak także nie może wstrzelić się zagrywką, chociaż było 115 km/h!

9:12

Kubiak na raty, ale skutecznie! Brazylijczycy utrzymują swoje kilku punktowe prowadzenie!

8:12

Lucas wyblokowany, ale piłka ucieka poza boisko, gdzie nie dał już rady Zatorski!

8:11

Brazylia nie broni się po bloku Polaków!

7:11

A Kłos w swoim stylu, czyli w siatkę. Jak mamy odrobić te straty marnując serwis???

7:10

Atak z prawego skrzydła Mariusza Wlazłego przynosi nam kolejny punkt!

6:10

Mało brakło, a Winiarski posłałby asa serwisowego! Niestety, piłka w aucie.

6:9

Nieczyste odbicie Fontelesa przy próbie rozegrania kontrataku! Dość nerwowo zaczynają biało-czerwoni.

5:9

Felipe Fonteles na zagrywce. Mocno, ale przyjmujemy, a Michał Kubiak zostaje zablokowany z drugiej linii!

5:8

Mariusz Wlazły tym razem zbyt mocno zagrywa i sporo przestrzela. Na pierwszej przerwie technicznej Brazylia prowadzi trzema punktami!

5:7

Było boisko po bloku, więc punkt zostaje po naszej stronie.

5:7

Dobry serwis, wystawa do Vissotto i Polacy pięknie blokują Brazylijczyka! Michał Winiarski! O sprawdzenie proszą jeszcze Canarinhos.

4:7

Drzyzga sięga piłkę i rozgrywa na środek siatki do Karola Kłosa! Jest bardzo ważny punkt! Wlazły na zagrywce to zawsze zagrożenie!

3:7

Niestety Drzyzga znów wykorzystuje Winiarskiego, a ten po raz kolejny nadziewa się na blok Sidao i Bruno. O pierwszy czas prosi Stephane Antiga!

3:6

Winiarski zablokowany na lewym skrzydle i zaczyna się dziać coraz gorzej!

3:5

Vissotto pocelował teraz Michała Winiarskiego zagrywką! Dwa punkty przewagi Brazylii!

3:4

Bruno wystawia jedną ręką. Fonteles wykorzystuje nasz blok i jeszcze jedną akcję mają "goście". Vissotto posyła piłkę w aut, ale dotykamy siatki!

3:3

Świetna, kombinacyjna wystawa do Mariusza Wlazłego, który kończy swój pierwszy atak w meczu!

2:3

Podbijamy atak z krótkiej Lucasa! Kubiak nie kończy kontry i Lucas po raz drugi się nie myli!

2:2

Drugą zagrywkę psują Canarinhos – tym razem Lucarelli!

1:2

Ależ atak Lucarelliego z prawego skrzydła po prostej. Zatorski nie daje rady w obronie!

1:1

Bruno natychmiast psuje zagrywkę i doprowadzamy do remisu – Drzyzga na serwis!

0:1

Kłos zaczyna od zagrywki. Z lewego ataku nabija na blok Lucarelli i zdobywa on pierwszy punkt meczu!

:

Przywitanie obu zespołów. Przed nami hymny obu państw!

:

Przypomnijmy, że w czołowej szóstce mamy tylko dwa mecze, a potem już półfinały! Ewentualne zwycięstwo za 3 punkty Polaków bardzo przybliżyłoby nas do awansu. Wszystko lub prawie wszystko rozstrzygnęłoby się jutro w meczu Brazylia – Rosja!

:

Kolejna ważna informacja, tym razem ze sztabu Brazylii. Murilo poza meczową "12"!

:

Znamy wyjściową szóstkę Polaków!

Drzyzga, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Kubiak, Wlazły i Zatorski (libero)

Michał Winiarski wrócił do zdrowia, jak i do składu!

:

Czy Polacy pokonają we wtorkowym meczu aktualnych Mistrzów Świata? A może biało-czerwoni powtórzą osiągnięcie z 1974 roku, kiedy to sami byli siatkarskimi panami świata? Zapraszamy do obszernej relacji punkt po punkcie tylko na portalu lajfy.com!

:

Niemal wszyscy narzekają na to, że Polacy znaleźli się w takiej, a nie innej grupie. Moim zdaniem jednak biało-czerwoni mają realne szanse na awans do najlepszej czwórki, a półfinał mógłby być nieco łatwiejszy!

Najlepszym podsumowaniem zaistniałej sytuacji powinno być motto: Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt.

:

Chyba nie wszyscy spodziewali się tak dobrego występu naszych siatkarzy na tegorocznych Mistrzostwach Świata – wszakże pozostało już tylko 6 najlepszych reprezentacji globu! "Final Six" rozpoczną dwa spotkania o 20:15, a jednym z nich będzie starcie Polska – Brazylia!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

3:2

Polska: Winiarski, Wlazły, Nowakowski, Konarski, Zagumny, Kłos, Drzyzga, Kubiak, Możdżonek, Mika, Buszek, libero: Zatorski

Brazylia: Bruno, Raphael, Vissotto, Mauricio Silva, Wallace, Lucarelli, Fonteles, Sidao, Lucas, Eder, libero: Mario, Felipe

Sędziowie: Mohammad Shahmiri (Iran) – Philippe Vereecke (Francja)