Gibraltar – Polska

0:7

finał (0:1)

07.09.2014, 20:45 • Estádio Algarve, Faro (Portugalia)

Polska pewnie wygrywa na wyjeździe z Gibraltarem 0:7. W drugiej połowie piłkarze Adama Nawałki zagrali zdecydowanie lepiej i szybciej niż w pierwszej połowie i to wystarczyło, bo szybko strzelić kilka bramek. Nie ma co się oszukiwać, że wszyscy takiego lub podobnego wyniku się spodziewali. Teraz trzeba się skupić już na kolejnych, zdecydowanie trudniejszych rywalach. To wszystko z Faro, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (22:37:56)

90+3

90+3

Ostatnia minuta rozpoczęta!

LEWANDOWSKI - 0:7

90+2

Gol dla Polski!
ROBERT LEWANDOWSKI w indywidualnej akcji! Wpadł z piłką w pole karne i strzałem przy krótkim słupku zdobył swoją czwartą bramkę.

90+1

Trzy minuty doliczył arbiter.

90

Sobota świetnie wyłożył piłkę Rybusowi, ale ten pospieszył się ze strzałem i nie trafił w światło bramki.

88

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Artell'a wchodzi Payas.

LEWANDOWSKI - 0:6

87

Hat Trick ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Napastnik Bayernu Monachium otrzymał doskonałe podanie od Krychowiaka, zabrał się z piłką i miał przed sobą tylko bramkarza Gibraltaru, którego pokonał bez najmniejszych problemów!

85

Statystyka strzałów celnych miażdżąca:

Gospodarze 0 – 13 Goście

83

Ciekawa akcja z pierwszej piłki na prawym skrzydle, ale Lewandowski nie wykończył tej sytuacji.

82

Bardzo słabe uderzenie Lewandowskiego. Zdecydował się na strzał lewą nogą z 10. metra i pomylił się o podobną odległość...

81

Ostatnie dziesięć minut. Może uda się jeszcze strzelić jedną bramkę.

79

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Za Kamila Grosickiego wchodzi Filip Starzyński, dla którego jest to debiut w kadrze.

77

Tragiczne uderzenie Rybusa z woleja.

75

Dobre dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego, a strzelał Kamil Glik. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

74

Dwa razy z najbliższej odległości strzelał Sobota! Niestety pomocnik Brugii trafił w nogi obrońcy Gibraltaru!

71

Boisko opuszcza mierny Mateusz Klich, a jego miejsce zajmuje Mączyński. Z placu gry schodzi także Milik i za niego pojawił się Sobota.

70

Gwizdy na trybunach! Zdaniem miejscowych kibiców Wawrzyniak faulował rywala tuż przed polem karnym Szczęsnego! Arbiter pozostał niewzruszony.

70

Casciaro w pojedynku biegowym z Olkowskim! Górą z tej sytuacji wyszedł Polak.

69

Kolejny rzut rożny dla Polaków i żółta kartka dla Artell'a.

68

Bardzo szybko są kasowane jakiekolwiek próby przeprowadzenia ataku przez gospodarzy.

66

Rybus w indywidualnej akcji! Uderzył z 16. metra i trafił w słupek!

65

Zbyt mocny przerzut w wykonaniu Wawrzyniaka do Olkowskiego.

63

Druga zmiana u gospodarzy. W miejsce Kyle'a Casciaro pojawia się Priestley.

61

Próba zagrania "na ścianę" pomiędzy Rybusem, a Lewandowskim powstrzymana przez defensorów gospodarzy.

60

Katastrofalne dośrodkowanie Olkowskiego. To zdecydowanie nie jest dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika.

SZUKAŁA - 0:5

58

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a ŁUKASZ SZUKAŁA wyskoczył najwyżej do piłki i zdobył piątą bramkę dla reprezentacji Polski! 0:5!

57

Faulowany przy linii bocznej Maciej Rybus.

56

Ładny strzał z dystansu Krychowiaka, ale efektowną paradą popisał się bramkarz Gibraltaru.

LEWANDOWSKI - 0:4

53

Druga bramka ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Szybka akcja pomiędzy Wawrzyniakiem, Rybusem oraz LEWANDOWSKIM i ten ostatni, spokojnym strzałem zdobywa czwartą bramkę dla naszej reprezentacji! Brawo!

52

Lewandowski stanął przed kolejną szansą, ale tym razem bramkarz gospodarzy dobrze interweniował!

51

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków.

LEWANDOWSKI - 0:3

50

Dobre dośrodkowanie Wawrzyniaka z lewego skrzydła, w polu karnym był niepilnowany ROBERT LEWANDOWSKI, który pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

GROSICKI - 0:2

48

Milik zagrał na prawą stronę do KAMILA GROSICKIEGO, który wpadł w pole karne, położył jednego, potem drugiego obrońcę Gibraltaru, a na końcu także bramkarza gospodarzy i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

46

Rzut rożny dla Gibraltaru po uderzeniu Chipolina.

46

Niedokładne zadanie Rybusa do Wawrzyniaka. Prosta strata skrzydłowego reprezentacji Polski.

46

Od drugiej połowy w miejsce Bado pojawił się Gosling.

46

W drugim, równolegle toczonym spotkaniu grupy D, Niemcy prowadzą do przerwy ze Szkocją 1:0.
Po pierwszej połowie Polska prowadzi na wyjeździe z Gibraltarem 0:1. Do strzelenia bramki przez Kamila Grosickiego gra naszej reprezentacji wyglądała nie najgorzej, ale później nasi zawodnicy dostosowali się poziomem do drużyny gospodarzy. Brak składnych akcji oraz dużo chaosu. Adam Nawałka z pewnością ma do swoich piłkarzy sporo uwag, które będzie mógł im przekazać w przerwie. Na drugą połowę zapraszam za kwadrans!

45+1

45+1

Minutę do pierwszej połowy doliczył Stefan Johannesson.

45

Posiadanie piłki: Gibraltar 33% – 67% Polska.

44

Rybus uderzył prosto w mur, ale wciąż Polacy przy piłce.

44

Ponownie szansa ze stałego fragmentu gry dla reprezentacji Polski.

43

Chwila grozy w polskiej defensywie! Najpierw faulował Glika w polu karnym Casciaro, a po chwili sędzia odgwizdał spalonego, gdy oko w oko ze Szczęsnym stanął jeden z zawodników Gibraltaru!

42

Zablokowane uderzenie Walkera z dystansu i przejmujemy piłkę.

42

Bezsensownie łapiemy dzisiaj kary indywidualne.

41

Żółta kartka dla Kamila Glika za uderzenie rywala w głowę podczas próby uderzenia przewrotką.

40

Olkowski zagrał po ziemi na krótki słupek do Grosickiego, a ten chciał zakończyć tą akcję strzałem z pięty, ale czujny był Perez.

38

Zbyt mocne zagranie Krychowiaka w stronę napastników. Łapie piłkę bramkarz Gibraltaru.

36

Nieudane dośrodkowanie Grosickiego lewą nogą.

36

Zbyt indywidualnie zagrał w kontrataku Lewandowski i stracił piłkę.

35

Dobra interwencja Krychowiaka we własnym polu karnym.

35

Nie do końca udana interwencja Glika i będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

34

Kolejny faul Mateusza Klicha. Tym razem blisko linii środkowej.

34

Trzeba przyznać, że nie klei się gra reprezentacji Polski. Nawet na tle takiego rywala jak Gibraltar.

32

Faulowany Wiseman przez Lewandowskiego. Rzut wolny dla gospodarzy.

31

Zbyt mocne zagranie od Klicha do Olkowskiego. Od bramki rozpocznie Perez.

30

Ryzykowne wyjście Szczęsnego! Bramkarz reprezentacji Polski wybił piłkę głową do aut.

28

Potężne uderzenie Grosickiego w kierunku bramki, ale Perez nie był zmuszony do jakiegokolwiek wysiłku.

26

Lewandowski... nad bramką.

25

Faulowany Lewandowski przed polem karnym i będziemy mieli rzut wolny z dogodnej pozycji do strzału.

24

Piłkarze Gibraltaru mają olbrzymi problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska.

22

Ale groźne uderzenie Pereza! Ograny został Olkowski, a strzał zawodnika gospodarzy minimalnie nad okienkiem bramki bronionej przez Wojciecha Szczęsnego!

21

Znów tłok pod polem karnym gospodarzy i oby dalej od własnej bramki wybił piłkę Chipolina.

20

Małe nieporozumienie pomiędzy braćmi Casciaro i od wrzutu z autu rozpoczną Polacy.

19

Fatalny strzał Olkowskiego zza pola karnego.

17

Żółta kartka dla Mateusza Klicha za niebezpieczne wejście nakładką.

17

Milik, do Grosickiego, który musiał trochę gonić piłkę, ale stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak zawodnik Stade Rennes nie zdołał oddać precyzyjnego strzału.

15

Dobre zagranie Wawrzyniaka do Rybusa, ten dośrodkował w pełnym biegu, ale żaden z naszych zawodników nie zdołał dojść do piłki.

13

Szansa na kontratak dla gospodarzy, ale zanim zawodnicy Gibraltaru stworzyli jakiekolwiek zagrożenie, to ich akcja została już skasowana.

GROSICKI - 0:1

11

KAMIL GROSICKI przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył z 20 metrów na bramkę! Futbolówka zmieniła jeszcze swój tor po nodze jednego z obrońców i tuż przy słupku wpadła do siatki!

10

Dobre uderzenie głową Glika po rzucie rożnym, ale znakomicie broni Perez!

10

Groźny strzał Milika zza pola karnego! Piłka otarła się jeszcze o nogę jednego z obrońców Gibraltaru i minimalnie minęła bramkę!

9

Zbyt mocna, prostopadła piłka od Krychowiaka.

8

Małe zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Obrońcy nie potrafią skutecznie wyjaśnić sytuacji pod własną bramką.

7

Zbyt mocne podane Lewandowskiego do dobrze wychodzącego Rybusa, który zszedł do środkowej strefy boiska.

5

Spokojnie rozgrywamy piłkę na połowie gospodarzy.

3

Strata Gibraltaru na własnej połowie, piłkę przejął Krychowiak, Lewandowski wpadł z piłką w pole karne rywali, ale jego dogranie to kolegów z drużyny było niedokładne.

2

Zagranie górą w wykonaniu Olkowskiego, w stronę Grosickiego, ale Perez pewnie wychodzi z bramki i przechwytuje piłkę.

2

Praktycznie cała jedenastka gospodarzy ustawiona na własnej połowie.

1

Robert Lewandowski wystąpi dzisiaj w roli kapitana.
Zawodnicy wychodzą na murawę! Polacy w naszych podstawowych, białych strojach z czerwonymi akcentami, a gospodarze na czerwono!
Jeśli chodzi o "naszą" grupę, to przed dwudziestoma minutami zakończyło się spotkanie pomiędzy Gruzją, a Irlandią. Wyspiarze pokonali rywali 1:2, a w 90. minucie zwycięską bramkę zdobył Aiden McGeady strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Gibraltar: Perez – Wiseman, Roy Chipolina, Artell, Joseph Chipolina – Bado, Ryan Casciaro, Walker, Perez, Lee Casciaro – Kyle Casciaro
Rezerwowi: Robba, Barnfather, Sergeant, Santos, Garcia, Gosling, Lopez, Payas, Ballantine, Hernandez, Priestley

Selekcjoner: Allen Bula

Rezerwowi: Fabiański, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Sadlok, Mączyński, Mila, Sobota, Starzyński, Zachara

Selekcjoner: Adam Nawałka

Główny: Stefan Johannesson
Asystenci: Fredrik Nilsson, Mehmet-Mohammed Culum
Techniczny:Per Brogevik (wszyscy Szwecja).
Witamy w relacji na żywo! Już za chwilę najświeższe informacje z Faro!

Polska: Szczęsny – Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak – Grosicki, Krychowiak, Klich, Rybus – Milik, Lewandowski.
Na relację zapraszamy już od godziny 19:00, kiedy to będziemy podawać kolejne informacje dotyczące tego spotkania.
Oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania jest reprezentacja Polski. Drużyna Gibraltaru składa się z piłkarzy amatorskich, jednak selekcjoner Allen Bula ma nadzieję, na to, że jego reprezentacja pomiesza szyki naszym rodakom i uda im się urwać choćby jeden punkt.
Sam mecz odbędzie się na Estádio Algarve w Portugalii. Obiekt został oddany do użytku na EURO 2004. Reprezentacja Gibraltaru będzie rozgrywać na tym stadionie mecze do 2015 roku na mocy porozumienia z portugalskimi władzami.

źródło: soccerway.com
Za to Adam Nawałka zdradził, że od pierwszych minut między słupkami zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Jeśli chodzi o niuanse taktyczne, to rozpoczniemy mecz dwoma napastnikami, gdzie Robert Lewandowski ma odegrać rolę cofniętego napastnika.
Już teraz wiemy, że w składzie naszej reprezentacji zabraknie Łukasza Piszczka, który skarży się na niewyleczony uraz.
Zmagania w grupie D rozpoczniemy od wyjazdowego meczu z Gibraltarem. Kadra Reprezentacji Polski na to spotkanie prezentuje się następująco:

bramkarze: Artur Boruc (FC Southampton), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Łukasz Fabiański (Swansea City);

obrońcy: Kamil Glik (AC Torino), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt), Paweł Olkowski (FC Koeln), Jakub Wawrzyniak (Amkar Perm), Thiago Cionek (Modena), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa);

pomocnicy: Grzegorz Krychowiak (FC Sevilla), Mateusz Klich (VFL Wolfsburg), Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe), Kamil Grosicki (Stade Rennes), Maciej Rybus (Terek Grozny), Waldemar Sobota (Club Brugge), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław);

napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Mateusz Zachara (Górnik Zabrze).
Polska reprezentacja trafiła do grupy "D" i zmierzy się w niej z takimi rywalami jak:

Niemcy

Irlandia

Szkocja

Gruzja

Gibraltar
W związku z tym, że do EURO 2016 awansują 24 drużyny, to zasady kwalifikacji prezentują się następująco:

- z każdej grupy automatycznie awansują dwie najlepsze drużyny,

- dodatkowo automatycznie awansuje najlepsza drużyna z tych, które zajęły trzecie miejsce (liczy się liczba punktów oraz bilans bramek)

- pozostałe drużyny z trzecich miejsc utworzą 4 pary barażowe. Zwycięzcy dwumeczu także awansują do EURO 2016
EURO 2016 roku będą przełomową imprezą w historii europejskiej piłki. Liczba występujących reprezentacji będzie rozszerzona z 16 do 24 drużyn co ułatwi awans w eliminacjach. Co ciekawe gospodarze tej imprezy, czyli Francuzi, także wystąpią w kwalifikacjach, ale ich wyniki nie będą się liczyły, gdyż mają automatycznie zapewniony awans jako gospodarze turnieju.
7 września 2014 rozpocznie się kolejny ważny etap w historii polskiej piłki nożnej i będzie to pierwszy poważny sprawdzian dla kadry selekcjonera Adama Nawałki, gdyż rozpoczną się eliminacje do Mistrzostw Europy 2016.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

0:7

finał (0:1)

Gole: 11. Grosicki, 48. Grosicki, 50. Lewandowski, 53. Lewandowski, 58. Szukała, 87. Lewandowski, 90+2. Lewandowski

Kartki:   69. Artell (GIB) – 17. Klich (POL), 41. Glik (POL)

Gibraltar: Perez – Wiseman, Roy Chipolina, Artell(88' Payas), Joseph Chipolina – Bado(46' Gosling), Ryan Casciaro, Walker, Perez, Lee Casciaro – Kyle Casciaro(63' Priestley)
Zmiany: Robba, Barnfather, Sergeant, Santos, Garcia, Gosling, Lopez, Payas, Ballantine, Hernandez, Priestley

Polska: Szczęsny – Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak – Grosicki(79' Starzyński), Krychowiak, Klich(71' Mączyński), Rybus – Milik(71' Sobota), Lewandowski
Zmiany: Fabiański, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Sadlok, Mączyński, Mila, Sobota, Starzyński, Zachara

Techniczny:Per Brogevik (wszyscy Szwecja)