Apollon Limassol – FC Zenit Sankt Petersburg

1:0

finał (0:0)

30.07.2014, 18:00 • Stadion Tsirion, Limassol • Jarek

Niesamowity przebieg meczu na Cyprze! Zenit miał ogromną przewagę, ale w niecałe pięć minut stracił gola i jednego z zawodników. Rewanż w Petersburgu zapowiada się niezwykle emocjonująco! Nas cieszy, że jedynym strzelcem gola był nasz rodak, Łukasz Gikiewicz. Dziękuję za śledzenia relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:57:51)

90+6

90+5

Niewykorzystany rzut rożny dla gości i arbiter za moment zagwiżdże po raz ostatni!

90+4

Elefteriou zagrywa piłkę ręką na własnej połowie, goście mają jeszcze jedną okazję, aby doprowadzić do remisu.

90+3

Łukasz Gikiewicz ma problemy ze skurczami, na boisku pojawiają się medycy z Limassolu.

90+2

Zenit cały czas próbuje, ale siły opadają coraz szybciej! Wszystko wskazuje na to, że gospodarze utrzymają korzystny dla siebie wynik do samego końca!

90

Aż sześć minut dłużej potrwa to spotkanie!

89

Fegrouche w ostatniej chwili wyłapuje piłkę przed nabiegającym Garayem!

88

Kolejny rzut rożny dla Zenitu, ale wciąż bez efektu w postaci bramki.

87

Zenit coraz mocniej atakuje, ale czas upływa nieubłaganie!

86

Kolejna próba Hulka, ale brazylijski as znowu nie trafia w światło bramki.

85

To mogło być wyrównanie! Rondon otrzymał wymarzone podanie w pole karne, ale pomylił się z najbliższej odległości!

83

Niedokładne dośrodkowanie Bebe, ale gospodarze kradną kolejne cenne sekundy.

82

Na boisku pojawiły się służby medyczne. Edmar nie podnosi się z murawy i nie wiadomo czy będzie w stanie dokończyć mecz.

80

Elefteriou ukarany żółtym kartonikiem za zbyt długie szykowanie się do wykonania wrzutu z autu. Gospodarze chcą utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu.

77

Zawodnicy obu drużyn mają teraz okazję wykorzystać krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

76

Zmiana w drużynie Apollon Limassol: z boiska schodzi Danielzinho, na boisku pojawia się Elefteriou.

75

Nieudana kiwka Hulka, gospodarze wyruszają z kontratakiem!

74

Kolejny raz Hulk uderza bardzo niecelnie. Do końca meczu pozostało nieco ponad piętnaście minut!

73

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Anyukov, na boisku pojawia się Smolnikov.

72

Goście próbują, ale są już wyraźnie zmęczeni. Dominowali cały mecz, a teraz na dodatek grają w dziesiątkę!

70

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Danny, na boisku pojawia się Shatov.

69

Zmiana w drużynie Apollon Limassol: z boiska schodzi Adrian, na boisku pojawia się Tagbajumi.

67

Żółtą kartką za dyskusje ukarany zostaje Sielis.

67

Axel Witsel wyrzucony z boiska! Zawodnik Zenitu postanowił wykonać samosąd na faulującym go rywalu i uderzył go łokciem w klatkę piersiową!

66

Robi się gorąco na stadionie w Limassolu, ostre starcie Witsela z Danielzinho!

64

Gol dla Apollonu!
Świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła Bebe perfekcyjnie wykorzystał Łukasz Gikiewicz, który strzałem głową pokonuje bramkarza rywali!

63

Szybki kontratak gospodarzy i to oni wznowią teraz grę z narożnika boiska.

62

Kolejny rzut rożny dla Zenitu po zablokowanym strzale z dystansu.

61

Zmiana w drużynie Apollon Limassol: z boiska schodzi Zezinho, na boisku pojawia się Bebe.

60

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Kerzhakov, na boisku pojawia się Rondon.

58

Kolejny minimalnie niecelny strzał na bramkę gospodarzy! Gol powinien być kwestią czasu!

56

Hulk odegrał futbolówkę przed pole karne do Axela Witsela, który oddał atomowe uderzenie na bramkę Apollonu! Niewiele brakowało, a mielibyśmy pierwszą bramkę w tym spotkaniu!

55

Hulk uderza z bardzo ostrego kąta i piłka mija słupek. Zenit cały czas w ataku, ale wciąż nieskutecznie.

54

Fegrouche pewnie wyłapuje bezpańską piłkę posłaną w jego pole karne.

53

Bardzo kiepskie wykonanie stałego fragmentu gry przez piłkarzy gości. Jeden z nich posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

52

Rzut wolny dla gości bardzo blisko pola karnego Apollonu.

50

Witsel obsłużył świetnym podaniem wbiegającego w pole karne rywali Kerzhakova, ale rosyjski napastnik uderzył prosto w bramkarza Apollonu.

49

Gospodarze szybko wyruszyli z kontratakiem po nieudanym dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale w decydującym momencie Cypryjczykom zabrakło dokładności.

47

Sielis ryzykownie, wślizgiem interweniuje we własnym polu karnym, ale arbiter przyznaje Zenitowi jedynie rzut rożny.

46

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę w takim samym zestawieniu, jak pierwszą.

46

Do przerwy bez bramek na stadionie w Limassolu, ale ze zdecydowaną przewagą gości. Druga połowa zapowiada się jeszcze ciekawiej, obie drużyny powinny się bardziej otworzyć, co może otworzyć worek z golami! Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans!

45+3

45+2

Ostatnia akcja gości w tej części meczu, ale piłka pewnie spoczywa w objęciach Fegrouche.

45+1

W końcówce pierwszej części obserwujemy dużo walki i fauli w środku pola.

45

Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

44

Goście cały czas znajdują się przy piłce na połowie rywala, ale ich akcje nie są już tak dynamiczne jak we wcześniejszych fragmentach gry.

43

Żółtą kartkę otrzymuje Faizulin (FC Zenit Sankt Petersburg).

42

Nikolaou sfaulował Kerzhakova tuż przed własnym polem karnym.

41

Hulk zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

39

Żółtą kartkę otrzymuje Zezinho (Apollon Limassol).

37

Danny wrzucał piłkę w pole karne, ale swoim ciałem zablokował ją Sielis. Rzut rożny dla ekipy z Rosji.

36

Hulk został w ostatniej chwili powstrzymany przez jednego z obrońców po indywidualnej akcji.

35

Bardzo mocny, ale też bardzo niecelny strzał Łukasza Gikiewicza. Goście przy piłce.

34

Rzut rożny dla Apollonu, ale bez zagrożenia pod bramką rywali.

32

Bramkarz drużyny z Limassolu podnosi się z murawy, najprawdopodobniej będzie w stanie grać dalej!

31

Na murawie pojawiają się służby medyczne, sytuacja nie wygląda najlepiej...

30

Mamy teraz przerwę w grze, golkiper Apollonu ucierpiał w starciu z kolegą z drużyny.

29

Groźna centra Criscito z lewego skrzydła, ale Cadu na spółkę z Fegrouche wybijają piłkę poza szesnastkę.

27

Jedna z nielicznych akcji piłkarzy Apollonu, ale bramkarz rywali nawet nie musi interweniować.

25

Gospodarze cały czas zamknięci są w okolicach własnego pola karnego. Czy Zenitowi uda się strzelić gola jeszcze przed przerwą?

24

Hulk! To powinien być gol! Ogromny pech Brazylijczyka, który po świetnej akcji trafia jedynie w poprzeczkę!

22

Żółtą kartką ukarany Criscito! Jest to kara bardziej za głośne pretensje do arbitra liniowego, niż za przewinienie na rywalu...

21

Tymoscuk fauluje Gikiewicza, ale sędzia nie decyudje się na indywidualną karę dla zawodnika Zenitu.

19

Drobna kłótnia na boisku pomiędzy Łukaszem Gikiewiczem a Tymoscukiem, ale arbiter godzi obu piłkarzy i gra jest kontynuowana.

18

Hulk również zdecydował się na strzał, ale i on nie znalazł drogi do bramki. Ogromna przewaga gości, ale na razie wciąż bez bramek.

16

Gospodarze będą mieli okazje do zagrożenia bramki rywala po rzucie rożnym.

15

Mocny strzał Kerzhakova z dystansu, ale piłka przelatuje ponad poprzeczką.

14

Ależ blisko gola dla Zenitu! Axel Witsel oddał strzał z jedenastego metra, piłka odbiła się od Sielisa i minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy!

12

Cypryjczycy wyprowadzili szybki kontratak po nieudanym rzucie wolnym rywali, ale całą akcję przerwał świetnie interweniujący obrońca gości, Luis Neto.

11

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! "Szczęśliwcem" okazał się Cadu, który sfaulował Kerzhakova.

9

Lodigin pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Zenitu.

7

Gospodarze wreszcie dłużej utrzymują się przy piłce, ale wciąż mają problem z wyprowadzeniem groźnego ataku.

5

Kolejna świetna okazja przyjezdnych, ale tym razem niecelnym uderzeniem popisał się Hulk! W pierwszych minutach wyraźnie przeważają Rosjanie!

4

Na spalonym złapany Gikiewicz.

3

To była najgroźniejsza akcja gości jak do tej pory! Na strzał zdecydował się Kerzhakov, ale nieznacznie się pomylił!

1

Apollon Limassol: Fegrouche – Carlitos, Cadu, Sielis, Edmar – Zezinho, Guidileye, Mendes, Nikolaou, Danielzinho – Gikiewicz

Rezerwowi: Bebe, Carlitos, Diego, Elefteriou, Espana, Pulpo, Tagbajumi

FC Zenit Sankt Petersburg: Lodigin – Anjukov, Garay, Neto, Criscito – Witsel, Faizulin, Tymoscuk, Danny – Hulk, Kerzhakov

Rezerwowi: Arshavin, Hubocan, Malafeev, Rondon, Ryazantsev, Shatov, Smolinkov

Sędziowie: Strahonja – Premužaj, Krmar.
Na relację z tego spotkania zapraszamy już około godziny 17:50. Bądźcie z nami, mecz powinien przynieść wiele emocji!
W przedsezonowych sparingach lepiej radzili sobie dzisiejsi goście. Zenit wygrał trzy z czterech spotkań sparingowych, a Apollon w dwóch spotkaniach zdołał wywalczyć jedynie jeden punkt.
Drużyna z Rosji swoją przygodę w tegorocznej edycji Ligi Europy również rozpoczyna od trzeciej rundy eliminacji. Ekipy z Petersburga poprzedni sezon ukończyła na drugim miejscu w lidze.
Dla Apollonu to pierwsze spotkanie w tym sezonie w europejskich pucharach. Drużyna z Cypru dostała się do eliminacji Ligi Europy dzięki wywalczeniu wicemistrzostwa kraju.
Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z pierwszego meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów! W Limassolu miejscowy Apollon zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg.