Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

IFK Göteborg – Győri ETO FC

0:1

finał (0:0)

24.07.2014, 19:00 • Gamla Ullevi, Goteborg, Szwecja • Dawid Szewczyk (@szewczykdawid)

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:52:16)

Koniec spotkania! IFK Goteborg przegrywa na własnym terenie z Gyori ETO FC 1:0 po bramce Andricia z 68. minuty spotkania. Mimo tego awans do kolejnej rundy eliminacji uzyskała szwedzka drużyna, która pierwsze spotkanie wygrała 3:0.

90+4

90+3

Zawodnicy obydwu drużyn powoli wyczekują już na końcowy gwizdek arbitra.

90+2

Niecelne uderzenie Windeckera z dystansu. Grę od bramki wznowi za parę chwil Sandberg.

90+1

Sędzia dolicza trzy minuty do tego starcia.

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

89

Szybki kontratak IFK zakończony niezłym uderzeniem Sobralense! Mógł być remis!

88

Niecelne podanie Allanssona umożliwia Węgrom wyprowadzenie kolejnego kontrataku.

87

Goteborg przerywa akcję Gyori i wyprowadza kontratak. Gra toczy się pod bramką Kocicia.

86

Kamber został teraz sfaulowany przez Sobralense. Goście będą mieli rzut wolny.

85

Trwa ofensywa węgierskiego zespołu. Przed chwilą na bramkę gospodarzy celował Kamber, ale także przestrzelił.

84

Minimalnie niecelne uderzenie Kambera na bramkę Sandberga z dystansu! Muszą uważać defensorzy Goteborgu.

83

Ostatniej zmiany dokonują Węgrzy. Illes wchodzi w miejsce Vargi.

82

Goteborg ostrożnie rozgrywa piłkę w środkowej części boiska. Utrata kolejnej bramki dla Szwedów oznaczałaby nerwową końcówkę starcia.

80

Rozpoczynamy ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Jak na razie dosyć niespodziewanie prowadzą zawodnicy Gyori ETO FC.

79

Drugiej zmiany dokonują także Szwedzi. Smedberg kończy dzisiejszy występ. Na ostatnie dziesięć minut spotkania wchodzi Soder.

78

Smedberg na pozycji spalonej. Akcja Goteborgu przymusowo przerwana przez arbitra.

77

Gospodarze wyraźnie podrażnieni straconą bramką. Goteborg w głębokiej ofensywie.

75

Druga zmiana w węgierskiej drużynie. Patkai opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Windecker.

73

A. Johansson faulował jednego z zawodników Gyori. ETO FC z kolejnym rzutem wolnym.

72

Lang zobaczył żółtą kartkę. Kolejny kartonik dla drużyny z Węgier.

72

Pierwszej zmiany dokonują także goście. Na murawie w miejsce Kronavetera pojawia się Koltai.

71

Nieczyste wejście Augustinssona na jednego z zawodników Gyori. Żółtą kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy.

69

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku pojawia się Sobralense w miejsce Larssona.

68

Gol dla Győri!
Bramkę zdobył NEMANJA ANDRIĆ.

GOOOL! A jednak! Goście grają w dziesiątkę, ale strzelają bramkę! Piękne uderzenie NEMANJI ANDRICIA, który otwiera wynik spotkania! Gyori do odrobienia ma jeszcze dwie bramki.

67

Być może teraz uda się gospodarzom przeprowadzić składną akcję gdy goście mają na murawie o jednego zawodnika mniej.

66

Ależ brzydkie wejście Rudolfa na Smedberga. Zawodnik Gyori ETC FC otrzymuje czerwoną kartkę i od tego momentu goście muszą grać w dziesiątkę.

65

Goteborg szuka pierwszego trafienia, ale świetnie prezentuje się defensywa węgierskiego zespołu. Przypomnijmy jednak, że Goteborg ma przewagę trzech bramek z pierwszego meczu.

63

Gra przeniosła się na chwilę do środkowej części boiska. W posiadaniu futbolówki wciąż gospodarze.

61

I kolejny rzut wolny dla Goteborgu po faulu na Mahlangu. Jak na razie gramy akcja za akcję.

60

Godzina gry za nami. Jak na razie w drugiej połowie znacznie lepiej prezentują się goście, którzy jak na razie w tej części meczu oddali jeden celny strzał.

59

Ah, ładnie przymierzył z rzutu wolnego Völgyi, ale piłka przelatuje tuż obok prawego słupka bramki Sandberga.

58

Szybki kontratak węgierskiego zespołu przerwany przewinieniem J. Johanssona. Teraz goście będą wykonywali rzut wolny.

56

Mahlangu faulowany przez Kambera. Gospodarze będą wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego Gyori.

55

W końcu udało się odzyskać piłkę zawodnikom Goteborgu, którzy ruszają z jedną ze swoich pierwszych akcji w tej części meczu.

53

Gyori cały czas utrzymuje piłkę w okolicach pola karnego gospodarzy. Trwa ofensywa węgierskiego zespołu.

51

I jeszcze jedno uderzenie Andricia! Teraz minimalnie niecelne! Kotłuje się pod bramką Goteborgu!

50

Ponownie Andrić strzelał na bramkę gospodarzy. Tym razem był to już celny strzał. Broni to uderzenie Sandberg.

49

Seria faulów zawodnika gospodarzy – Vibe'a. Polski arbiter upomniał szwedzkiego zawodnika.

48

Mamy pierwszą próbę strzału Gyori w tej połowie. Niestety próbę nieudaną – Andrić wyraźnie przestrzelił.

47

Jak na razie goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej części boiska.

46

Zawodnicy Gyori ETC FC rozpoczęli drugą część spotkania.

46

Druga połowa rozpocznie się o 20:01.
Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry na Gamla Ullevi mamy bezbramkowy remis!

45+1

45+1

Arbiter doliczył do pierwszej części spotkania jedną minutę.

45

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

43

Niecelne uderzenie Mahlangu z prawej strony na bramkę Kocicia.

41

Patkai zobaczył żółty kartonik po przewinieniu na Augustinssonie.

40

Mija właśnie czterdziesta minuta gry. Gospodarze ciągle utrzymują piłkę w okolicach pola karnego Gyori.

38

Ah, świetną okazję miał teraz Augustinsson, ale świetną interwencją popisał się jeden z defensorów ETO FC. Jedynie rzut rożny dla Goteborgu.

37

Kronaveter na pozycji spalonej. Momentalnie wychwycił to przewinienie polski arbiter.

36

Ponownie mamy chwilę spokojniejszej gry na Gamla Ullevi. W posiadaniu piłki aktualnie zawodnicy Goteborgu.

34

Sędzia Frankowski po raz pierwszy pokazał żółty kartonik. Jego zdobywcą jest Rudolf z Gyori.

33

Seria faulów zawodników Gyori na własnej połowie. Arbiter upomniał właśnie Pátkaiego.

32

Strzał Völgyiego zablokowany przez jednego z zawodników Goteborgu. Goście wznowią grę od rzutu z autu.

30

Półgodziny gry za nami. Jak na razie oglądamy w miarę równą grę. Gospodarze oddali dwa, a goście jeden strzał celny.

29

Augustinsson celował bezpośrednio z rzutu wolnego, ale uderzenia tego nie możemy zapisać do udanych.

28

Kamder faulował przed polem karnym jednego z zawodników Goteborgu. Będziemy mieli rzut wolny.

27

Celował z dystansu Kamber, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy. Grę za parę chwil wznowi Sandberg.

26

Gyori ponownie rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Węgierscy piłkarze jednak nie mogą poradzić sobie z wypracowaniem pozycji strzeleckiej.

24

J. Johanasson faulowany przez Kronavetera w ofensywie. Akcja Gyori przerwana.

23

W posiadaniu piłki już zawodnicy węgierskiej drużyny, którzy próbują ruszyć z ofensywną akcją.

22

Augustinsson dośrodkował z rzutu rożnego do Bjärsmyra, który z główki próbował zdobyć bramkę dla swojej drużyny. Broni jednak Kocic!

21

Uderzenie Mahlangu na bramkę Kocicia zablokowane. Będziemy mieli pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla ekipy gospodarzy.

20

Dwadzieścia minut gry za nami. Jak na razie obydwa zespoły zdołały oddać po jednym celnym uderzeniu.

19

Nieczyste wejście Kronavetera na Augustinssona. Będziemy mieli rzut wolny dla ekipy IFK.

17

Gra już ponownie przenosi się pod bramkę Sanderbga. Tym razem piłkę w światło bramki próbował skierować Wolfe, ale dosyć wyraźnie przestrzelił.

16

Szybki kontratak Goteborgu zakończony minimalnie niecelnym uderzeniem Mahlangu!

15

Gyori przez dłuższy czas utrzymuje piłkę w ofensywie. Goście cały czas kręcą się w okolicach pola karnego gospodarzy.

14

Niezłe uderzenie Rudolfa po ziemi na szwedzką bramkę. Pierwszą dobrą interwencją popisał się właśnie Sandberg.

13

Chwila spokojniejszej gry na murawie ze strony obydwu zespołów. Aktualnie piłkę w okolicach środkowej części boiska rozgrywają gospodarze.

10

Niecelne uderzenie Völgyiego na bramkę Sandberga. Była to jednak pierwsza próba oddania strzału przez gości.

9

Bjärsmyr faulowany w środkowej części boiska przez Langa. Przerwa w grze.

7

Pierwsza ofensywna akcja przerwana przez polskiego arbitra liniowego, który wyłapał spaloną pozycję Vargi.

6

W posiadaniu piłki przez cały czas zawodnicy IFK. Gospodarze grają podaniami przed polem karnym Gyori.

4

Ależ początek spotkania w wykonaniu Goteborgu. Larsson przed kilkoma sekundami obił słupek bramki Kocicia!

3

Pierwsza dobra interwencja Kocicia w tym spotkaniu po niezłym uderzeniu Vibe sprzed pola karnego.

2

Sędzia Frankowski już w drugiej minucie odgwizduje przewinienie Kambera. Rzut wolny dla gospodarzy.

1

Spotkanie rozpoczęte przez zawodników szwedzkiego zespołu!

1

Zawodnicy już na murawie!

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi trójka polskich arbitrów – Frankowski, Sokolnicki oraz Winkler.

IFK Göteborg: Sandberg – Augustinsson, Jónsson, A. Johansson, Bjärsmyr (C), Smedberg, Mahlangu, Allansson, Vibe, J. Johansson, Larsson

Rezerwowi: Alvbage, Dyrestam, Salomnsso, Sobralense, Svensson, Söder, Engvall

Győri ETO FC: Kocič – Lang, Svec, Wolfe, Dudás, Varga, Völgyi, Pátkai, Kamber (C), Rudolf, Andrič

Rezerwowi: Kamenár, Csató, Stieber, Windecker, Illés, Koltai

Sędziowie: Frankowski – Sokolnicki, Winkler (wszyscy Polska).
Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!
Dzisiejsze starcie odbędzie się na nowoczesnym stadionie Gamla Ullevi mogącym pomieścić niemal dwadzieścia tysięcy sympatyków piłki nożnej.
W pierwszym meczu rozegranym na węgierskiej ziemi niespodziewanie łatwo zwyciężyli goście, którzy zaaplikowali Gyori aż trzy bramki. Gospodarze przegrali to spotkanie 3:0 i dzisiaj niezwykle ciężko będzie im odwrócić losy tej rywalizacji.
Gyori ETO FC zaś to drużyna reprezentująca Węgry. ETO w poprzednim sezonie ligi węgierskiej uzyskało wicemistrzowski tytuł dzięki czemu gra w eliminacjach do Ligi Europy. Gyori w przeszłości zdobywali już czterokrotnie tytuł Mistrza Węgier.
IFK Göteborg to doświadczona szwedzka ekipa mająca na swoim koncie sukcesy na arenie międzynarodowej. IFK dwukrotne zdobyło Puchar UEFA w latach 1982 i 1987. Oprócz tego IFK pochwalić się może zdobywanym 18 razy tytułem Mistrza Szwecji.
W dniu dzisiejszym poznamy kolejnych 39 drużyn, które uzyska awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Jedną z tych drużyn wyłoni spotkanie Goteborgu z Gyori.
Druga runda eliminacji do Ligi Europy, spotkanie pomiędzy IFK Goteborg i Gyori ETO FC.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.