Saint Patrick's AFC – Legia Warszawa

0:5

finał (0:1)

23.07.2014, 20:45 • Tallaght Stadium, Dublin • Kamil Marut (@K_Marut)

Po dobrym spotkaniu Legia pokonuje Saint Patrick's aż 5:0! Legioniści po pierwszej nieudanej cześci gry, w drugiej połowie pokazali klasę. Od początku dominowali co rusz nękając atakami obronę gospodarzy. Worek z golami rozwiązał się w 69 minucie gdy drugiego gola zdobył Żyro. Wówczas z Legionistów zeszła presja grali na luzie i w końcówce dobili rywala zdobywając aż trzy gole. Tak więc Warszawianie jednak pewnie awansują do kolejnej rundy w której zmierzą się z Celticem! Oby w niej zaprezentowali formę jak w drugiej części gry, wówczas nie powinni być na straconej pozycji w starciu z Szkotami!

90+2

Gol dla Legii!
Bramkę zdobył CONAN BYRNE.

I Legia dobija rywala! Mamy piąte trafienie! Po dośrodkowaniu z kornera, piłke wybili defensorzy gospodarzy, ta jednak trafiła ponownie pod nogi Brzyskiego, który ponownie ostro wrzucił na krótki słupek, tutaj błąd popełnił CONAN BYRNE, który tak niefortunnie próbował wybić piłkę, że skierował ją do własnej bramki!

90+1

Legia chce dobić rywala. Jeszcze jeden atak, w dobrej sytuacji znalazł się Piech mocno uderzył, świetną interwenca popisał się jednak Clarke, który odbił piłkę na korner!

90

Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

88

Ostatnia zmiana w Legii. W miejsce Radovica na boisku pojawia się Piech.

87

Bramkę zdobył MAREK SAGANOWSKI.

Legia nie zwalnia tempa! Po opadnięciu presji Wojjskowi prezentują się bardzo dobrze i zdobywają czwartego gola! Nosem trenerskim wykazał się Hennig Berg, bo dwójka rezerwowych wypracowała to trafienie! Kosecki otrzymał futbolówkę na lewej stronie, wpadł z nią w pole karne dobiegł do linii końcowej i zagrał mocno po ziemi na 5 metr, tutaj był MAREK SAGANOWSKI, któremu nie pozostało nic innego niż tylko wpakować piłkę do bramki!

84

Henning Berg wobec spokojnego wyniku daje szansę rezerwowym. Boisko opuszczają dobrze dzisiaj spisujący się Kucharczyk i Duda, a w ich miejsce na palcu gry pojawiają się Kosecki i Saganowski.

82

Bramkę zdobył MIROSLAV RADOVIC.

Można rzecz co się odwlecze to nie uciecze! Było blisko przed momentem teraz już mamy 3:0 i losy awansu rozstrzygnięte! Po raz kolejny bramkę wypracowali Kucharczyk i Duda. Tym razem jednak w odmiennych rolach. Michał zagrał do Ondreja na 20 metrze, ten podciągnął do szesnastki i świetnie odegrał do wbiegającego MIROSLAVA RADOVICA. Serb natomiast bez problemu przyjął piłkę i ładnym uderzeniem po ziemi skierował ją do bramki!

81

Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy gospodarzy.

80

Niezły atak Legii i była szansa na 3:0! Ponownie z dobrej strony pokazał się Duda, który otrzymał piłkę przed polem karnym i wypatrzył na prawej stronie Żyre, ładnie mu odegrał, a strzelec drugiego gola popisał się kolejnym uderzeniem po ziemi, tym razem Clarke popisał się jednak dobrą interwencją odbijają piłkę na korner!

77

I było groźnie pod bramką Kuciaka! Po centrze z wolnego Brennana zamieszenie w polu karnym Legii, w końcu piłka spadłą pod nogi Bolegra, który mocno uderzył, jednak minimalnie obok bramki Słowaka!

76

Gospodarze pomimo, że są w niezwykle cieżkiej sytuacji, musieli by zdobyć trzy gole by awansować dalej, nie odpuszczają. Niezły atak i wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

74

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Browne na boisku pojawia się Lynch.

73

I Legia była blisko trzeciego gola! Przed polem karnym futbolówka trafiła do Radovica, ten popisał się świetnym technicznym uderzeniem, po którym piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Clarke!

71

Legionisci po drugim trafieniu złapali luz i szukają kolejnego gola.

69

Bramkę zdobył MICHAŁ ŻYRO.

Dobra postawa Legii w drugiej połowie przynosi efekt! Mamy drugie trafienie i Wojskowi są już o krok od awansu do kolejnej rundy! Kolejny niezły atak. Duda ładnie wypuścił lewym skrzydłem Kucharczyka, ten dobrze zwiódł w szesnastce jednego z defensorów gospodarzy i zagrał po ziemi na 11 metr, tutaj znalazł się MICHAŁ ŻYRO i świetnym precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce!

66

I niezła szansa Legii! Z wolnego ładnym uderzeniem popisał się Brzyski, piłka poleciała jednak minimalnie obok prawego słupka!

65

Po małym przestoju, niezła próba Legii. W środku pola piłka trafiła do Dudy, ten z nią ładnie ruszył i został sfaulowany na 30 metrze. Wolny dla Legii.

62

Druga zmiana w Saint Patrick's. W miejsce O'Briena na boisku pojawia się Hoare.

61

Po nim nie wynikło nic ciekawego. Legioniści ponowili jednak akcje i mieli świetną okazję na podwyższenie prowadzenia! Po długim zagraniu z własnej połowy, futbolówka trafiła do wbiegającego w pole karne Żyry, ten ładnie ją przyjął, a następnie mocno uderzył, świetną interwencją popisał się jednak Clarke, instynktownie odbijając futbolówkę!

60

Legia odpowiada i ona wywalcza na lewej stronie korner. Przed polem karnym znalazł się Radovic, uderzył, w ostatniej chwili zablokował go jednak jeden z defensorów gospodarzy.

59

I zrobiło się groźnie pod bramką Kuciaka! Po centrze z rożnego na krótkim słupku górą byli Legioniści, którzy wybili futbołówkę, zbyt jednak krótko, tuż przed polem karnym spadła ona pod nogi Fahey'a, który oddał chytre uderzenie i piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Słowaka!

58

Pierwsza niezła próba gospodarzy po przerwie i wywalczyli na lewej stronie rzut rożny.

57

Po chwili już ładna próba Legii. Szybka wymiana w środku pola, piłka trafiła do Jodłowca, który odegrał do wbiegającego w pole karne Kucharczyka ten nieźle uderzył, dobrze ustawiony był jednak Clarke, który pewnie chwycił piłkę.

56

Nie mogąc się przedrzeć krótkimi podaniami Legioniśći spróbowali długiego zagrania. Konkretnie Jodłowiec, który szukał na lewym skrzydle wbiegającego Kucharczyka, dobrze ustawiony był jednak O'Brien, który przeciął zagranie.

54

Legioniści w ataku pozycyjnym.

52

Legia mocna naciska. Gospodarze zamknięci w swoim polu karnym. Na lewej stronie szesnastki piłka trafiła do Kucharczyka, który nieźle zacentrował na 5 metr tutaj jednak górą byli defensorzy gospodarzy. Legioniści próbowali ponowić akcje wymienili podania na 20 metrze piłka trafiła do Dudy, który próbował ruszyć z indywidualną akcją, padł jednak rażony jak piorunem na murawę. Arbiter pozostał niewzruszony i jak pokazału powtórki słusznie. Młody gracz Legii popisał się nieładnym zachowaniem, nurkował próbując wymusić faul. Ma szczeście, że sędzie nie zdecydował się mu pokazać drugiego żółtego kartonika.

50

I kolejne uderzenie Dudy. Młody gracz Legii otrzymał futbolówkę na 20 metrze, po ładnym zagraniu z pierwszej piłki od Radovica, mocno strzelił, jednak obok bramki Clarke.

49

Po przerwie jak na razie Legia w inicjatywie.

47

Po centrze z wolnego w szesnastce górą byli defensorzy Saint Patrick's. Piłka pozostała jednak w posiadaniu Legii i wywalczyła ona rzut z autu na wysokości szesnastki. Po długim wyrzucie z niego tuż przed polem karnym piłka trafiła do Dudy, ten oddał uderzenie, został jednak zablokowany, futbolówka po odbiciu spadła na nogę Brzyskiego, który strzelił z ponad 25 metrów jednak ponad bramką.

46

Z pierwszym atakiem po przerwie ruszyła Legia. Piłka trafiła do Żyry, którego brzydko sfaulował na prawym skrzydle Bolger i został słusznie ukarany przez arbitra żółtą kartką.

46

W przerwie zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Forrestera na boisku pojawia się Quigley.

46

Tymczasem oba zespoły już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po przeciętnej pierwszej połowie Legia prowadzi z Saint Patrick's 1:0. Wojskowi podobnie jak przed tygodniem niestety nie zachywcają grą. Są minimalnie lepsi, jednak w spotkaniu z amatorami oczekiwalibyśmy czegoś więcej. Prowadzą dzięki swoim dwóm największym gwiazdom. Radovicovi, który zdobył ładną bramkę i Kuciakowi, który popisał się kapitalną interwencją. Wynik wciąż nie jest bezpieczny. Losy tego pojedynku nie są rozstrzygnięte. W drugiej połowie więc z pewnością nie zabraknie emocji. Zapraszamy za kwadrans!

45

Pierwsza połowa skończona. Arbiter postanowił nie doliczać ani minuty.

44

Na boisku wciąż ostro. Brzydki faul Bolgera na Rzeźniczaku i Legia zacznie wolnego. Należała się żółta kartka dla graczy gospodarzy, arbiter ponownie okazał jednak pobłażliwość.

42

W końcu niezła próba Legii. Po ładnym zagraniu po linii na prawym skrzydle futbolówka trafiła do Żyry, ten wpadł niepilnowany w pole karne, próbował jeszcze mijać jednego defensorów i zejść do końcowej linii, zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ta wyleciała za linię końcową.

40

Na boisku chaos i twarda walka. Sporo fauli. Przed momentem Brzyski brzydko potraktował Byrne i gospodarze zaczną od wolnego.

38

Na boisku nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Teraz to Legioniści wymieniają podania na połowie gospodarzy, nie są jednak w stanie przedrzeć się w ich szesnastkę.

36

Gospodarze wymieniają podania na swojej połowie. Tymczasem na trybunach niesie się głośne "Mistrzem Polski jest Legia..." Nie bez kozery można powiedzieć jak śpiewa wiele ekip wyjazdowych na obcych stadionach, że dziś Legia gra u siebie.

34

Po dośrodkowaniu z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy Legii.

33

Tymczasem na boisku z ładnym szybkim atakiem wychodzą gospodarze i są blisko wyrównania! Na 20 metrze piłka trafiła do Brennana, który ładnie dostrzegł wbiegającego Fahey'a i oddał mu futbolówkę, ten oddał piornujące uderzenie z 16 metra, piłka jeszcze rykoszetem odbiła się od jednego z graczy Wojskowych, kapitalną interwencją popisał się jednak Kuciak, który instynktownie odbił futbolówkę na korner!

30

Gospodarze próbują odpowiedzieć. Chcieli wyjść z szybką kontrą. Przerwał ją jednak ostrym faulem Astiz i zaczną jedynie od wolnego. Hiszpan ma sporo szcześcia, że nie zobaczył w tym momencie żółtego kartonika.

28

Drugiego szybkiego gola jednak nie będzie. Po centrze z wolnego piłka spadła na głowę w polu karnym Jodłowca, ten zgrał ją na środek gdzie był Radovic, on jednak uderzył głową ponad bramką.

27

Legioniści próbują iśc za ciosem! Kolejny atak i wywalczają rzut wolny. Bolger brzydko faulował na lewym skrzydle Brzyskiego.

25

Po chwilowym przestoju świetny atak Legii i mamy upragnionego gola dla Wojskowych! Doskonała wymiana na 20 metrze, piłka trafiła do Żyry, ten świetnie prostopadle zagrał do MIROSLAVA RADOVICA, który znalazł się sam przed Clarkiem i mocnym uderzeniem w lewy róg skierował piłkę do bramki!

22

Na próbę Legii odpowiedzieli gospodarze. Po dobrym ataku uderzał Brennan, skuteczną interwencją popisał się jednak Kuciak.

20

Po dośrodkowaniu z niego małe zamieszenia w szesnastce gospodarzy, którzy zdołali wybić futbolówkę. Ta pozostała jednak w posiadaniu Legii. Poszła kolejna centra w pole karne i tu do piłki najwyżej wyskoczył Żyro, uderzył jednak głową obok bramki.

18

Po rozegraniu wolnego przez gospodarzy futbolówka trafiła na prawym skrzydle pod nogi Byrne, ten próbował ruszyć z futbolówką, stracił ją jednak po starciu z Brzyskim, padł na murawę i domagał się odgwizdania wolnego. Arbiter pozostał jednak niewzruszony. Legioniści natychmiast ruszyli z kontrą i wywalczyli na prawej stronie pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny.

17

Kolejny brzydki faul Dudy w środku pola i tym razem arbiter nie miał już litości i pokazał mu żółty kartonik.

15

I faktycznie środek pola Legii jak na razie spisuje się słabo. Na boisku ponownie chaos, Warszawianie próbują nie są w stanie jednak wymienić paru dokładnych podań.

13

Futbolówka w bramce Saint Patrick's! Niestety gol nie zostanie uznany... Po długim zagraniu w szesnastce piłka trafiła do Kucharczyka, ten ładnie ją przyjął i umieścił w siatce. Arbiter jednak słusznie dopatrzył się spalonego i od wolnego zaczną gospodarze.

12

W końcu niezła wymiana Legii na połowie goście. Po licznych zagraniach z pierwszej piłki, futbolówka trafiła na prawej stronie do Radovica, ten próbował dobiec do linii końcowej i zacentrować, w ostatniej chwili dobrym wślizgiem na aut futbolówkę wybił mu jednak jeden z defensorów gospodarzy.

10

Pierwsza dobra szansa Legii! Ładny pressing, Vrdoljak przejął piłkę na połowie gospodarzy i ruszył w pole karne, tutaj przejął ją Duda, ładnie zwiódł jednego z defensorów Saint Patrick's i oddał groźne uderzenie po ziemi, dobrą interwencją popisał się jednak Clarke!

9

Wciąż na boisku sporo chaosu. Obie strony nie są w stanie wymienić paru dokładnych podań.

7

Sporo długich zagrań z obu stron. Piłka lata nad głowami graczy jak w starym Angielskim stylu.

5

Legioniści próbowali odpowiedzieć. Rozgrywali atak pozycyjny, błąd popełni jednak Duda, który stracił futbolówkę. Natychmiast próbował ją odebrać i sfaulował jednego z graczy gospodarzy. Młody gracz Legii miał sporo szczęscia, że arbiter nie pokazał mu żółtego kartonika, a jedynie dał słowne ostrzeżenie.

4

I Saint Patrick's dobrze rozegrał aut i mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Po niezłej wymianie piłka trafiła na 20 metrze pod nogi Brennana, ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, jednak w sam środek bramki i bez problemu broni Kuciak.

3

Pierwsza niezła akcja gospodarzy. Długa piłka na prawe skrzydło, tutaj szarżował Byrne, świetnie jednak zachował się Kuciak, który wyszedł z bramki i głową wybił futbolówkę na aut.

2

Sporo ruchu na początku spotkania. Gra toczona jednak w środku pola.

1

Losowanie sędziowskie wygrali gospodarze, także zaczną Legioniści.
Saint Patrick's zagra dzisiaj na czerwono-biało, Legioniści natomiast na zielono-czarno.
Oba zespoły już na murawie. Na trybunie niesie się "Mistrzem Polski jest Legia..." Fani Wojskowych jak zwykle dają radę w starciach wyjazdowych.
Tuż przed meczem mamy jedną zmianę w składzie Saint Patrick's na środku obrony zagra Foran, a nie Oman. Ten drugi zdaje się, że złapał na rozgrzewce uraz i nie jest w stanie wystapić w dzisiejszym spotkaniu.
Niespełna 10 minut do rozpoczęcia spotkania. Czy dzisiejszy wieczór zapiszę się czarną kartą w historii Legii? Oby nie oby okazał się początkiem drogi ku pierwszemu awansowi od 18 lat Polskiego zespołu do Ligi Mistrzów. Już za moment oba zespoły pojawia się na murawie!
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Już za niespełna godzinę początek spotkania! Bądźcie z nami!

Saint Patrick's Athletic F.C.: Clarke- O'Brien, Oman, Browne, Bermingham- Fahey, Bolger- Byrne, Brennan, Forrester- Fagan

Rezerwowi: Gilmartin- Foran, Fitzgerald, Chambers, Lynch, Quigley, Kavanagh

Legia Warszawa: Kuciak- Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski- Vrdoljak, Jodłowiec- Żyro, Duda, Kucharczyk- Radovic

Rezerwowi: Jałocha- Dossa Junior, Lewczuk, Pinto, Piech, Saganowski, Kosecki.

Sędziowie: Andreas Ekberg- Fredrik Nilsson, Mehmet Culum (Szwecja).
Podsumowując szykuje się niezłe widowisko. Nawet jeśli na boisku gra nie będzie zachwycać, z racji wagi tego spotkania, fazy pucharowej emocji nie zabraknie. Każdy gol dla którejś ze stron będzie na wagę złota. Oby Legia udowodniła, że początek sezonu w jej wykonaniu był wpadką przy pracy i pokazała, że jest w stanie nie tylko przejść Irlandczyków, ale i powalczyć o coś więcej w Europejskich Pucharach. Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że Wojskowi awansują dalej, za jej sukces za każdego postawionego złotego płacą 1.65, podczas gdy gospodarzy aż 4.6. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się już w środowy wieczór. Sędziować będzie trójka z Szwecji jako główny Andreas Ekberg, zaś na liniach pomagać mu będą Fredrik Nilsson oraz Mehmet Culum. Początek o godzinie 20:45. My swoją relacje zaczniemy około 30 minut wcześniej gdy przedstawimy składy w jakich wystąpią obie ekipy. Bądźcie z nami na lajfy.com!
Na zwyciężę tego pojedynku w kolejnej fazie czeka słynny Celtic. Szkoci łatwo uporali się w II rundzie eliminacji z Islandzkim KR Reykjavik zwyciężając dwukrotnie 1:0 na wyjeździe i 4:0 u siebie. Dla Warszawian z pewnością byłaby to nie lada grata, pojechać i zagrać na Celtic Park.
Sytuacja kadrowa Warszawian wygląda dobrze. Do pełni zdrowia wrócili i polecieli z zespołem do Irlandii Michał Kucharczyk, Dossa Junior, Ondrej Duda i Ivica Vrdoljak. Wszyscy są zdolni do gry od pierwszej minuty. Jedynymi nieobecnymi będą z racji urazów Orlando Sa, Guliherme i Ronan. Z tej trójki jedynie Sa mógłby wyjść w pierwszej jedenastce, tak więc Hennig Berg może niemal wystawić optymalną jedenastkę, a w napadzie są godni zastępcy Portugalczyka.
Saint Patrick's jest w o tyle lepszej sytuacji, że Liga Irlandzka gra systemem wiosna-jesień i są w pełni sezonu. Po 20 kolejkach z 32 oczkami zajmują 4 lokatę w tabeli. Ich forma w ostatnim czasie jednak również nie była najlepsza. W 4 ostatnich spotkaniach ligowych przed starciami z Legią wygrali ledwie raz, notując dwa remisy i porażkę. W miniony weekend mieli przerwę, tydzień wcześniej podzielili się jednak punktami z Bohemians po wyniku 1:1. Z pewnością więc Legia nie ma się czego obawiać i stać ją na spokojną wygraną w Dublinie.
Forma Legionistów na początku sezonu niestety nie zachwyca. W każdym z trzech oficjalnych spotkań które rozegrali prezentowali się marnie. W Superpucharze Polski ulegli Zawiszy Bydgoszcz 2:3, poźniej miał miejsce wspomniany remis z Saint Patrick's, zaś w miniony weekend podopieczni Berga ulegli u siebie w pierwszym spotkaniu ligowym GKS-owi Bełchatów 0:1 po trafieniu Ślusarskiego. Miejmy nadzieję, że w końcu w czwartym starciu Legioniści się przełamią i odniosą w w końcu pierwszą wygraną w tym sezonie.
W pierwszym spotkaniu w Warszawie, Legioniści zaprezentowali się fatalnie. Z amatorskim zespołem przegrywali do 90 minut 0:1 po trafieniu Josepa Fagana w 38 minucie spotkania. W doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą zdobył jednak Miroslav Radovic i udało się uniknąc kompletnej katastrofy. Remisowy wynik i tak jest jednak kompromitujący i stawia w lepszej sytuacji przed rewanżem rywali. Ci wystarczy, że nie stracą gola, a awansują dalej. "Wojskowi" więc muszą zaprezentować się zgoła lepiej niż przed tygodniem.
Przed nami rewanżowe starcie II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów w którym Saint Patricks's Athletic F.C podejmować będzie Legię Warszawa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.