23.07.2014, 19:30 • Arena Națională, Bukareszt • Patryk Oko (@petriu90)

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne!

Żegna się z Państwem, Patryk Oko!
Dobranoc! (21:48:56)
Grał Polak

Pełne 90. minut w barwach Steauy zaliczył Łukasz Szukała. Reprezentant Polski dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków defensywnych i skutecznie przerywał ataki rywali. Zawodnik choć przez większą część spotkania nie miał dużo kontaktu z futbolówką, to jednak może on zaliczyć dzisiejszy mecz do udanych.

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania zostaje wybrany Cristian Tănase. Kapitan Steauy był dzisiaj jedną z najbardziej wyróżniających się postaci na placu gry i to on asystował przy pierwszej bramce dla swojego zespołu.

Nie było niespodzianki na Arena Națională w Bukareszcie! Steaua zaaplikowała rywalom dwie bramki i pewnie awansowała do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Kazachskim – FK Aktobe. Pierwsza połowa spotkania pozostawiła po sobie wiele do życzenia. Co prawda nie mogliśmy narzekać na brak jakichkolwiek akcji ofensywnych, ale obie ekipy raziły brakiem skuteczności. Zupełnie inny obraz przyniosła druga odsłona, którą to lepiej rozpoczęli o dziwo goście! Dwie znakomite okazje nie znalazły jednak drogi do siatki! Niewykorzystane sytuacje się mszczą i to wydarzyło się także w Bukareszcie. Nastroje w 72. minucie uspokoił Râpă, a jego wyczyn dokładnie dwanaście minut później skopiował Stanciu. Strømsgodset nie potrafiło przeciwstawić się Rumunom i już dzisiaj kończy swoją przygodę z europejskimi pucharami.

90+2

90+1

Gospodarze są już pewni awansu i przypuszczają kolejny atak na bramkę Larsena. Próba lobowania wysuniętego bramkarza Strømsgodset jednak nieudana.

89

Tănase zbiega do narożnika pola karnego i decyduje się na mocne uderzenie w kierunku bramki Strømsgodset. Na posterunku jednak Larsen, który nie miał najmniejszych problemów z wyłapaniem futbolówki.

86

Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Chipciu, na boisku pojawia się Vâlceanu.

84

Gol dla Steauy!
Mamy kolejną bramkę dla gospodarzy! Tym razem na listę strzelców wpisuje się NICOLAE STANCIU! W roli asystującego występuje Chipciu, który dogrywa piłkę po ziemi z lewej części boiska. Futbolówka trafia na siódmy metr pola karnego gości, gdzie znajduje się Stanciu! Zawodnik nie ma najmniejszych problemów z wepchnięciem piłki do pustej siatki! Druga bramka niemal do złudzenia przypomina tę zdobytą przez Steaue w 72. minucie.

82

Kastrati dostarcza piłkę z narożnika boiska na jedenasty metr pola karnego rywali. Futbolówka ostatecznie trafia do Adu, który główkując, przenosi ją ponad poprzeczką.

81

Sørum! Mocne uderzenie z dystansu ostatecznie zablokowane przez rywali! Tylko rzut rożny dla Strømsgodset.

79

Kolejne ostre zagranie, ale tym razem bez kartki. Upomniany zostaje Grădinaru, a Adu wymaga szybkiej pomocy medycznej. Mamy krótką przerwę w grze.

78

Lucian Filip podcina rywala w środkowej strefie boiska. Celem ataku nie była piłka, a więc arbiter nie ma wyjścia i zmuszony jest ukarać zawodnika gospodarzy żółtym kartonikiem.

76

Sørum upomniany przez arbitra. Rezerwowy Strømsgodset chwilę po pojawieniu się na murawie bardzo ostro potraktował biegnącego Varelę. Rzut wolny dla gospodarzy z własnego pola karnego.

75

Zmiana w drużynie Strømsgodset IF: z boiska schodzi Storflor, na boisku pojawia się Péter Kovács.

75

Zmiana w drużynie Strømsgodset IF: z boiska schodzi Francisco Júnior, na boisku pojawia się Sørum.

72

CORNEL RAPA otwiera wynik spotkania na Arena Națională w Bukareszcie! Tănase wbiegł w pole karne i z dość ostrego kąta dośrodkował futbolówkę na czwarty metr. Tam niepilnowany był Râpă, który nie miał najmniejszych problemów z posłaniem piłki do siatki! Zaskoczony Larsen pilnował bliższego słupka!

71

Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Popa, na boisku pojawia się Grădinaru.

69

Bardzo ostre starcie Francisco Júniora z Popą. Portugalczyk ucierpiał w tym starciu, a zawodnik Steauy zbiera jedynie upomnienie słowne. Pan Shmuelevich w dzisiejszym spotkaniu używa bardzo często gwizdka, ale już z dużo mniejszą częstotliwością decyduje się na kary indywidualne.

67

Goście starają się przerwać napór rywali i przystępują do próby kontrataku. Długie zagranie z głębi pola do Storbæka, to dobry zamysł, ale w tym przypadku akurat nie wychodzi. Pozycja spalona!

66

Tym razem swoje trzy grosze mógł dorzucić Tănase. Kapitan gospodarzy huknął jak z petardy zza linii pola karnego, a futbolówka zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek bramki strzeżonej przez Larsena!

65

Stanciu! Rezerwowy Steauy, który pojawił się na boisku kilka minut temu, stanął przed dobrą okazją na umieszczenie piłki w siatce! Próba uderzenia została jednak zablokowana przez dobrze ustawioną defensywę gości.

63

Kolejny faul autorstwa Kastratiego. Tym razem zawodnik Strømsgodset nieprzepisowo potraktował Râpe. Arbiter nie decyduje się jednak ukarać zawodnika żółtą kartką.

61

Starcie Kastratiego i Stanciuiego. Arbiter chwyta za gwizdek i przyznaje rzut wolny dla ekipy Steaua Bukareszt.

61

Zmiana w drużynie Strømsgodset IF: z boiska schodzi Vilsvik, na boisku pojawia się Wikheim.

60

Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Sânmărtean, na boisku pojawia się Stanciu.

57

Kastrati!!! To powinno być 0-1 dla gości! Zawodnik wbiegł w pole karne i zdecydował się na dość lekki strzał po ziemi! Futbolówka dosłownie musnęła dłuższy słupek bramki Arlauskisa i opuściła pole gry! Coś niesamowitego!

55

Filip decyduje się na strzał zza pola karnego! Potężne uderzenie nie znajduje jednak drogi do siatki, a futbolówka ostatecznie mija słupek bramki w sporej odległości.

54

Tym razem próba uruchomienia długim podaniem adresowana jest do Tănase. Kapitan Steauy nie zdołał jednak w porę wystartować do piłki.

53

Chipciu osamotniony na dwudziestym metrze. Długie zagranie z głębi pola zostaje jednak przejęte przez w porę powracającą defensywę Strømsgodset.

52

Długa akcja ofensywna Steauy ostatecznie zakończona przez Râpe, który popisał się sporą niedokładnością przy przyjęciu piłki. Futbolówką przekroczyła linię boczną boiska.

51

Dobra interwencja Łukasza Szukały, który w porę przerwał bardzo niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne. Wbiegający zawodnik Strømsgodset był niepilnowany, a to mogło skończyć się bramką!

49

Starcie Ogunjimiego i Szukały w walce o górną piłkę. Faulował zawodnik gości, a Polak własnie podnosi się z murawy. Rzut wolny dla Steauy z trzydziestego metra własnej połowy boiska.

48

Storflor decyduje się na dośrodkowanie z narożnika boiska, ale futbolówka ostatecznie nie znajduje nikogo z partnerów i zostaje przejęta przez ponownie interweniującego Arlauskisa.

Strzał Kastratiego i parada Arlauskisa z 47. minuty

47

Fantastyczna okazja dla gości! Z szesnastego metra na strzał decyduje się Kastrati, a swój zespół ratuje Arlauskis, który z najwyższym trudem paruje piłkę poza plac gry! Tylko rzut rożny dla Strømsgodset!

46

Powracamy na Arena Națională w Bukareszcie! Przed nami druga odsłona pojedynku pomiędzy Steauą, a Strømsgodset IF!

Za nami dość wyrównana pierwsza połowa pojedynku pomiędzy Steauą Bukareszt, a Strømsgodset IF. Oba zespoły miały swoje okazje na umieszczenie piłki w siatce, ale za każdym razem na posterunku byli zarówno Arlauskis, jak i Larsen. Jak na razie w III rundzie kwalifikacji są gospodarze, których premiuje wynik pierwszego spotkania. Zwycięzca dzisiejszego pojedynku zagra z FK Aktobe, które pokonało dzisiaj Dinamo Tibilisi 3-0 (4-0 w dwumeczu). Na Arene National powrócimy za około 15. minut! Zostańcie z nami!

45+3

45

Seria faulu po obu stronach. Najpierw nieprzepisowo zachowuje się Vilsvik, a chwilę później jego czyn kopiuje Sânmărtean.

43

Arbiter dzisiejszego spotkania jest bardzo drobiazgowy. Na murawie leży Prepeliță i to gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska.

41

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Strømsgodset i ponownie bardzo przytomną interwencją popisuje się Larsen.

40

Tănase ucierpiał w starciu z rywalem. Zawodnik zmuszony jest na kilka chwil opuścić plac gry, ale dosłownie za moment powinien na niego powrócić.

38

Ależ okazja dla gospodarzy! Tănase dośrodkowuje piłkę w pole karne! Na piątym metrze najwyżej wyskakuje Chipciu, który oddaje strzał głową! Fantastyczną paradą popisuje się jednak Larsen, a próby dobitki nie wykorzystuje jeszcze Popa!

37

Tănase zbiega do narożnika boiska i stara się dośrodkować piłkę w pole karne. Przy tej próbie fauluje on jednak interweniującego Francisco Júniora. Rzut wolny dla Strømsgodset IF.

36

Latovlevici! Zawodnik dostrzega wysuniętego Larsena i oddaje strzał z około trzydziestu metrów. Bramkarz Strømsgodset nie daje się jednak zaskoczyć!

34

Od rzutu z autu na wysokości pola karnego Steauy rozpoczynają goście. Próba wrzucenia piłki na jedenasty metr jednak nieudana. Okazja dla gospodarzy na szybki kontratak!

32

Sânmărtean decyduje się na bardzo sprytne zagranie w pole karne. Wysiłek kolegi niweczy jednak Varela, który fauluje w polu karnym Vilsvika.

31

Storflor popełnia przewinienie na wysokości dwudziestego metra. Arbiter nie ma wątpliwości i natychmiast chwyta za gwizdek. Piłkarz gości ukarany żółtym kartonikiem, a przed Steauą znakomita okazja dla zdobycie pierwszej bramki.

29

W narożniku boiska osamotniony jest Francisco Junior. Portugalczyk traci piłkę, ale kilka chwil po tym zajściu z pomocą podbiegają Hamoud i Fossum. Oni także nie zdołali przejść rumuńskiej defensywy.

27

Storflor dośrodkowuje z narożnika boiska, ale tym razem Arlauskis naprawia swój błąd sprzed kilku sekund i pewnie chwyta futbolówkę. Próba szybkiego wznowienia gry kończy się jednak na Larsenie, który w porę wyszedł z bramki i interweniował na dwudziestym metrze.

26

Tym razem niepewną interwencją popisuje się Arlauskis, który zamiast łapać futbolówkę, wybija ją poza linię końcową. Rzut rożny dla gości i okazja ze stałego fragmentu gry.

25

Okazja przed gospodarzami! Błąd defensywy Strømsgodset i futbolówka trafia do niepilnowanego Tănase! Ten decyduje się na natychmiastowy strzał zza linii pola karnego, ale piłka po silnym uderzeniu mija poprzeczkę i opuszcza boisko!

23

Francisco Júnior nieprzepisowo w środkowej strefie boiska. Jak na razie na Arena Națională jesteśmy świadkami dość nieczystej gry, która z emocjonującym widowiskiem piłkarskim ma bardzo mało wspólnego.

22

Gra zostaje wznowiona, a Francisco Junior może dalej kontynuować zawody. Przy piłce jak na razie goście, którzy starają się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

21

Mamy krótką przerwę w grze. Podczas próby dośrodkowania w pole karne, na siedemnastym metrze ucierpiał Francisco Junior. Służby medyczne już na murawie.

20

Prepeliţă stara się wyprowadzić akcję ofensywną swojego zespołu, ale w środkowej strefie boiska zostaje on zatrzymany w sposób nieprzepisowy przez interweniującego Ogunjimiego.

18

Francisco Junior szuka szczęścia z dystansu. Próba strzału z ponad trzydziestu metrów nie ma jednak prawa znaleźć drogi w światło bramki. Zawody z piątego metra rozpoczyna Arlauskis.

17

Bardzo brzydkie zachowanie Kastratiego, który walcząc o piłkę w narożniku boiska, ostatecznie odepchnął rywala. Arbiter chwyta za gwizdek, ale wszystko kończy się jedynie na słownym upomnieniu.

15

Abu decyduje się na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Piłka opada na siódmy metr, gdzie bardzo spokojnie interweniuje Arlauskis.

14

Na trzydziestym metrze o piłkę walczy Łukasz Szukała. Zawodnik powstrzymuje rywala, ale zdaniem arbitra w sposób nieprzepisowy. Rzut wolny dla Strømsgodset i okazja na zdobycie bramki ze stałego fragmentu gry.

12

Tym razem z murawy podnosi się Popa, a słowne upomnienie otrzymuje Hamoud. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry szybuje na trzynasty metr pola karnego gości, ale z kolei tam nieczysto zagrywa Tănase. Przy piłce goście.

10

Sânmărtean zagrywa futbolówkę z narożnika boiska. Zagrożenie zostaje natychmiast wyjaśnione przez stoperów Strømsgodset, a chwilę później przewinienia dopuszcza się Varela. Rzut wolny dla gości.

9

Sânmărtean dośrodkowuje piłkę w pole karne! Ta ostatecznie wymyka się spoza szesnastki, ale na strzał z dystansu decyduje się Latovlevici! Fantastyczna parada Larsena, który sparował piłkę poza boisko! Rzut rożny!

8

Chipciu stara się minąć rywala na wysokości dwudziestego metra. Zawodnik gospodarzy zostaje jednak przewrócony na murawę, a arbiter nie ma wątpliwości. Gwizdek i znakomita okazja dla Steauy z rzutu wolnego!

7

Kolejna przerwa w grze. Tym razem w środkowej strefie boiska nieprzepisowo zachowuje się Tănase, a poszkodowany w tej sytuacji Storflor.

6

Storflor dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, ale tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Arlauskisa. Gospodarze przejmują futbolówkę i przystępują do kontrataku.

5

Dobra okazja dla Strømsgodset na rozwiązanie worka z bramkami! W pole karne wbiegał Fossum, który zdecydował się na strzał z wysokości jedenastego metra! Próba jednak zablokowana i tylko rzut rożny!

3

Arbiter ponownie chwyta za gwizdek, ale tym razem odgwizduje przewinienie Ogunjimiego. Na murawie leży Varela, a gospodarze rozpoczynają od stałego fragmentu gry.

2

Tym razem odpowiedzieć starają się gospodarze. Zagranie w kierunku Chipciu, ale ten, zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalonej.

1

Pierwsza próba ataku gości. Długa piłka z głębi pola zostaje jednak przejęta przez Râpe, który zachował przytomność na wysokości dwudziestego metra.

1

Częściowo zachmurzone niebo i 25 stopni Celsjusza – w takich warunkach przyjdzie dzisiaj grać jedenastkom Steaua Bukareszt i Strømsgodset! Oba zespoły już na murawie, a my czekamy na pierwszy gwizdek!
Poznaliśmy już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie! Kompletne składy, wraz z listą rezerwowych, prezentujemy poniżej:

FC Steaua Bukareszt: Arlauskis – Râpă, Szukała, Varela, Latovlevici – Popa, Filip, Prepeliţă, Tănase, Sânmărtean, Chipciu

Rezerwowi: Cojocaru – Iancu, Stanciu, Pîrvulescu, Grădinaru, Vâlceanu, Keșerü

Strømsgodset IF: Larsen – Vilsvik, Storbæk, Hoibraaten, Hamoud – Storflor, Francisco Júnior, Abu, Kastrati – Ogunjimi, Fossum

Rezerwowi: Gundersen – Boateng, Ødegaard, Gjerstrøm, Péter Kovács, Wikheim, Sørum
Zapraszam na bezpośrednią relację z dzisiejszego pojedynku! Początek już kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem!
Krok dalej, czyli III runda

Dzisiejszy zwycięzca dwumeczu awansuje do III rundy kwalifikacji, gdzie zmierzy się z FK Aktobe lub Dinamo Tibilisi. W pierwszym pojedynku lepsi okazali się Kazachowie, którzy wygrali 1-0. Rewanż zostanie rozegrany 23. lipca o godzinie 17:00.

lub
Ostatnie spotkanie

Będzie to drugie starcie obu zespołów w ich długiej i bogatej historii. Do pierwszego starcia doszło 16. lipca na Marienlyst Stadion w Drammen. Na pierwsze bramki musieliśmy czekać do 49. minuty, kiedy to futbolówkę do siatki wpakował Iancu i dał gościom prowadzenie.

Jak się potem okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu. Cały mecz rozegrał reprezentant Polski – Łukasz Szukała.
Strømsgodset IF

Strømsgodset IF, to z kolei najlepsza drużyna Norwegii w roku 2013. Zdobywając 63 punkty wyprzedziła o jedno oczko pretendenta do tytułu – Rosenborg.

Sezon piłkarski w Norwegii oparty jest na systemie wiosna – jesień, a więc w aktualnej kampanii, po rozegraniu ponad połowy spotkań (16), Strømsgodset IF plasuje się na trzecim miejscu, tracąc do liderującego Molde już dziewięć punktów. Przed piłkarzami ze Skandynawii znakomita okazja na zapisanie się na kartach klubowej historii. Dla tego ponad stuletniego klubu, który wywalczył zaledwie dwa mistrzostwa i trzy puchary krajowe, awans do elitarnej Champions League byłby czymś niesamowitym! Cóż… warto mieć marzenia.
Steaua Bukareszt

Steaua Bukareszt, to aktualny Mistrz Rumunii, który zapewnił sobie to trofeum zdobywając 77 punktów i wyprzedzając o pięć oczek drugą Astrę Ploiesti. Podopieczni Constantina Gâlcă są bardzo dobrze znani polskim sympatykom futbolu. To właśnie z tym klubem rok temu pojedynkowała się Legia Warszawa w walce o Ligę Mistrzów i to tutaj występuje reprezentant Polski – Łukasz Szukała.

Steaua okazję być w piłkarskim raju miała niemal przed rokiem, kiedy po wyeliminowaniu Mistrza Polski, trafiła do grupy z Schalke, FC Basel i Chelsea. Niestety te schody okazały się zbyt wysokie dla Rumunów, którzy swoich szans spróbują ponownie w tym roku. Droga do fazy grupowej Ligi Mistrzów rozpoczęta, choć jeszcze bardzo długa…
Czas na ostatnie decydujące pojedynki w II rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów! Dzisiejszego wieczoru będziemy na Arena Naţională w Bukareszcie, gdzie miejscowa Steaua podejmie Strømsgodset IF.

W pierwszym pojedynku lepsi okazali się dzisiejsi gospodarze, którzy zainkasowali jednobramkową zaliczkę na wyjeździe. Faworytem do awansu wśród bukmacherów są naturalnie Rumuni, którzy jeśli nie znajdą się w III rundzie kwalifikacji Champions League, sprawią olbrzymi zaskoczenie! Zaczynamy!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.