2:3

finał (0:1, 2:0, 0:2)

13.10.2013, 13:00 • Tipsport Arena • Dawid Peruń

Dziękuje za oglądanie i zapraszam na kolejne transmisje. (15:15:42)
Goście byli dużo skuteczniejsi od gospodarzy, którzy mogłoby by się zdawać, byli faworytami.
Garść statystyk:
Kary (w minutach): 8 – 4
Strzały na bramkę: 26 – 16
Wznowienia: 29 – 18
Praska drużyna miała swoje chwile, ale nie potrafiła wykorzystać sytuacji, która mogła im dać zwycięstwo lub chociaż wyrównanie.
Zwycięsko z dzisiejszego meczu wyszła drużyna Saławat Jułajew Ufa. Zasługują na to zwycięstwo, byli po prostu lepszą drużyną.

60:00

59:26

Wznowienie spod bramki gości.

58:10

Vehanen zostaje zdjęty z bramki. Gospodarze grają w sześciu!

58:10

Timeout dla gości.

56:23

Zawodnicy Lva nie mogą rozegrać akcji w strefie gości.

54:17

Koniec kary zawodników z Ufy.

53:30

Lev gra bardzo agresywnie w strefie przeciwnika.

52:17

Pankov dostaje karę za złamanie przepisów i granie w sześciu. Lev ma dużą szansę wyrównać.

51:47

Jaakola strzela spod niebieskiej linii, ale Vasilevsky czuwa między słupkami.

50:01

Taticek wstrzeliwuje krążek w tercję gości.

49:20

Gragnani pokusił się o strzał na bramkę Vasilevsky'ego, nieudany był ten strzał.

48:02

Birner ponownie wchodzi na lód

47:55

Zawodnicy Pragi mają ze sobą wielki doping swoich kibiców, wpływa to na nich bardzo pozytywnie. W końcu wzięli się o roboty.

46:34

Lev strzela kolejną bramkę!
THORNBERG strzla bramkę! Udał mu się strzelić podczas osłabienia. Niesamowite!

46:02

Birner dostaje karę za wysokie granie kijem.

45:26

Lev strzela kontaktową bramkę!
Po kiepskim początku trzeciej tercji w wykonaniu Vrany, ten zrehabilitował się i tak oto VRANA został strzelcem bramki. Asystę zdobył Repik.

43:35

Zackrisson dostał wyśmienite podane, ale nawet ta piękna akcja została zatrzymana przez bramkarza gości.

42:42

Sevc zatrzymuje Slepysheva, który dostał się pod bramkę.

42:00

Lev gra już w pełnym składzie.

41:42

Goście grający w przewadze grają ofensywnie jednak jak dotąd nie wypracowali odpowiedniej akcji.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.
A teraz garść statystyk:
Kary (w minutach): 6 – 4
Strzały na bramkę: 18 – 14
Wznowienia: 21 – 14
Być może Lev podniesie się z kolan i obie drużyny dadzą nam pokaz świetnej gry.
Zawodnicy z Ufy strzeli dwie bramki, będzie ciężko to odrobić aczkolwiek nie przekreślamy takiej możliwości.
Sytuacja się odwróciła, teraz to gospodarze, nie goście, dominują na lodzie.

40:00

Druga tercja skończona.

39:59

Na sekundę przed końcem, czeski hokeista, Vrana, dostaje dwu-minutową karę za podcinanie.

38:59

Repik wychodzi na spalony. Lev nie radzi sobie z atakiem w tej tercji.

37:39

O'Byrne strzela na bramkę Vasilevsky'ego. Ten broni.

36:31

Kara Vishnevsky'ego skończyła się. Gospodarze nie zdołali wykorzystać przewagi.

35:45

Thornberg próbuje szczęścia, które go jednak opuściło. Vasilevsky broni jego strzał.

34:32

Gospodarze grają w przewadze. To świetny moment, by strzelić bramkę kontaktową.

34:31

Kolejna kara dla gości. Tym razem Vishnevsky otrzymuję dwie minuty kary za zahaczenie.

34:25

"Lwy" próbuje uzyskać dobrą pozycję do strzały do tercji przeciwnika jednak obrońcy nie pozwalają im na to.

32:46

UFA strzele kolejną, już trzecią bramkę!
Strzelcem bramka zostaje MIRNOV!
Asystę notuje zarówno Phlistrom jak i Zubarev.

30:00

Lev niemal nie stracił trzeciej bramki. Mereskin nie wykorzystał dobrej sytuacji.

28:33

Koltsov wybija w ostatniej chwili krążek Thornbergowi.

25:50

Stepanov kończy swoją karę.

25:19

O'Byrne i Jaakola strzelają i tym samym utrzymają grę Lva w tercji przeciwnika.

27:18

Bramka dla UFY!
GLUKHOV strzela drugą bramkę dla drużyny gości! Asystę zdobył strzelec poprzedniej bramki, Pankov.

24:28

Granani traci krążek na niebieskiej linii, goście wykorzystują ten błąd i zabierają krążek.

23:50

Kara dla gości za wrzucanie na bandę. Lev po raz pierwszy w tym meczu będzie grał w przewadze. Stepanov ląduje na ławce kar.

22:41

Sevc wjeżdża na lód i momentalnie dostaje podanie od swego kolegi z drużyny, strzela w bramkę Vasilevsky'ego, który jednak to broni.

21:50

Zawodnicy z Ufy z powodzenie grają w tercji "Lwów".

20:34

Prażanie po raz kolejny grają w osłabieniu.

20:33

Dubrovsky zostaje brutalnie wrzucony na bandę przez Sevc'a. Skutkuje to karą.

20:01

Druga tercja rozpoczęta.
Kary (w minutach): 2 – 0
Strzały na bramkę: 6 – 5
Wznowienia: 9 – 8
Gospodarze nie byli faworytami i też przez niemal całą długość tercji to nie oni dominowali na lodzie.
Po pierwszej tercji hokeiści z UFy prowadzą skromnie 1:0

20:00

Pierwsza tercja skończona.

19:50

Goście idą za ciosem i atakują tercję gospodarzy.

17:48

Saławat Jułajew Ufa strzela bramkę!
Autorem tej bramki jest ALEXANDER PANKOV. Ta indywidualna akcja otwiera dzisiejszy wynik!

16:01

Pihlstrom strzela z ostrego kąta, ten strzał nie wywiera żadnego wrażenia na bramkarzu gospodarzy, który bez trudu go broni.

15:22

Składna akcja Birnera i Repika kończy się fiaskiem.

14:30

Dotychczas Prażanie są siła dominująca na lodowiska i nie dopuszczają gości by Ci mieli sytuacje strzeleckie.

13:55

Sekac potężnie uderza z nadgarstka, krążek odbija się od piersi bramkarza Saławatu.

13:29

Thornberg wchodzi na lód, od teraz gospodarze ponownie grają w piątkę.

12:01

Goście grają w przewadze.

11:29

Thorberg otrzymuje 2 minuty kary za zahaczanie Hartikainena

10:34

Sałajet wychodzi z kontrą 2 na 2, ale nie potrafi jej wykorzystać.

9:08

Kubalik strzela, Vasilevsky ma problemy z obroną, ale ostatecznie bramkarz wychodzi z opresji.

8:15

Thornberg strzela w kierunku bramki Vasilievsky'ego, który broni ten strzał.

7:10

Lev próbuje przedostać się na tercję Saławatu jednak bezskutecznie.

6:10

Lev gra bardzo wysoko licząc na błąd przeciwnika w obronie, niestety nie doczekuje się go.

04:30

Wznowienie spod bramki Vehanena.

03:30

Lev nie dopuszcza do krążka swoich przeciwników.

00:11

Lev Praha zagroził bramce Saławatu. Vrana strzelał, natomiast Birner dobijał, jednak bezskutecznie.

00:01

Mecz się właśnie rozpoczął..

00:00

Mecz się rozpoczyna.

HC Lev Praga: Vehanen (Lukas) – Nemec, Mikus, Gragnani, Sevc, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Birner, Vrana, Repik – Azevedo, Ridderwall, Danielsson – Zackrisson, Sekac, Thornberg – Taticek, Kubalik, Klepis, Cingel

Saławat Jułajew Ufa: Vasilevsky (Volkov) – Babchuk, Konev, Sopel, Kulda , Zubarev, Koltsov, Vishnevsky, Isangulov – Stepanov, Glukhov, Pankov – Makarov, Dubrovsky, Hartikainen – Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – Mereskin, Khlystov, Slepyshev

Sędziowie: Baluska, Cherenkov – Kuchava, Novikov.
Na relację zapraszają lajfy.com!
Prażanie są stawiani przez bukmacherów w roli faworyta ale jak wiadomo w sporcie może się wydarzyć wszystko.
Na trybunach będzie Polski akcent w postaci Polskiego Fanklubu Pittsburgh Penguins.
Trochę inaczej ma się rzecz z Saławat Jułajew Ufa. Ostatnie 3 spotkania rozgrywała na taflach rywali. Tylko raz odnieśli sukces pokonując Dinamo Ryga 5:2.
HC Lev Praga, gra już 3 spotkanie na własnym lodzie. Tylko pierwsze przegrał a dwa pozostałe wygrał. W swoim ostatnim meczu pokonał Traktor Czelabińsk aż 7:2. Taki rozmiar zwycięstwa na pewno wpłynął pozytywnie na morale drużyny z Pragi.
Zapraszam wszystkich na spotkanie Kontynentalnej Hokej Ligi pomiędzy HC Lev Praga a Saławat Jułajew Uf.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

2:3

Składy i statystyki: 18. PANKOV, 33. Mirnov (Phlistrom, Zubarev), 46. Vrana (Repik), 47. Thornberg – 28. Glukhov (Pankov)

Lev Praha: Vehanen (Lukas) – Nemec, Mikus, Gragnani, Sevc, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Birner, Vrana, Repik – Azevedo, Ridderwall, Danielsson – Zackrisson, Sekac, Thornberg – Taticek, Kubalik, Klepis, Cingel

Sędziowie: Baluska, Cherenkov – Kuchava, Novikov