Polska U-21 – Szwecja U-21

2:0

finał (2:0)

12.10.2013, 20:30 • Stadion Cracovii, Kraków • Adam Delimat (@a_delimat)

Po znakomitej pierwszej połowie i nieco mniej emocjonującej drugiej części gry Polacy pokonują Szwecję 2:0, dzięki czemu wracają na fotel lidera Grupy 7. eliminacji mistrzostw Europy U21! Bramki dla "Biało-czerwonych" zdobywali Dominik Furman oraz Michał Żyro!

90

Żółta kartka za faul w ofensywie dla Robina Quaisona.

88

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski, Milika zastępuje Piotr Parzyszek.

84

Alexander Milosević napomniany żółtą kartką.

83

Na boisku pojawia się kolejny zawodnik Cracovii, Sebastian Steblecki, który zastępuje kontuzjowanego Żyrę.

83

Żółtym kartonikiem ukarany Filip Helander.

78

Znakomita seria interwencji Szumskiego! Najpierw na bramkę uderzał Quison, a po chwili dobijał Ishak. Z oboma tymi strzałami znakomicie poradził sobie jednak Szumski!

75

Michała Chrapka na placu gry zastępuje "gospodarz" tego obiektu, zawodnik Cracovii – Damian Dąbrowski.

74

Simon Kroon zastępuje na placu gry Therna.

73

Żółtą kartką ukarany Wojciech Golla.

68

Kapitalna akcja Pawłowskiego, który na prawym skrzydle znakomicie uwolnił się spod opieki Hiljemarka i Therna, uderzył po krótkim słupku, jednak niestety po złej jego stronie!

63

Robbin Quaison zastępuje na placu gry Hallberga.

61

Żółtym kartonikiem napomniany Emil Krafth.

Za nami 45 minut, w których Polacy udowodnili swoją wyższość nad Szwedami i zasłużenie prowadzą! W 32. minucie wynik meczu efektownym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Dominik Furman, a po 10 minutach stan gry na 2:0 podwyższył Michał Żyro!

42

Gol dla Polski!
Cudowne uderzenie MICHAŁA ŻYRY! Pomocnik Legii Warszawa otrzymał piłkę w okolicach 25. metra i po chwili zdecydował się na mocne uderzenie, czym nie dał szans bramkarzowi!

32

Z rzutu wolnego w pole karne gości piłkę mocno wstrzelił DOMINIK FURMAN, nikt nie zdołał przeciąć jej w polu karnym, a zdezorientowany Carlgren nie był w stanie skutecznie interweniować! 1:0 dla Polaków!

30

Odważna decyzja o strzale sprzed pola karnego Ishaka, uderzenie jednak bardzo dobre i do trudnej interwencji zmuszony był Szumski!

25

Za faul na Pawłowskim żółtą kartką ukarany Oscar Lewicki.

14

W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Milik, który uderzył technicznie, ale znakomitą interwencją popisał się Carlgren!