MKS Perła Lublin – FC Midtjylland

24:25

finał (14:13)

12.10.2013, 20:00 • Adrian Piekarski (@piekarskiadrian)

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne z meczów lublinianek w Lidze Mistrzyń! (21:39:15)
Lublinianki przegrywają mecz z Dunkami mimo, iż przez dużą część spotkania niespodziewanie prowadziły. Kluczem do dobrej postawy Polek były efektowne parady bułgarskiej bramkarki Dzhukevej. Niestety mistrzynie Polski w ostatnich minutach pogubiły się a bardziej doświadczone Dunki wykorzystały tą słabość Polek i po ostatniej akcji meczu wygrały całe spotkanie 25:24.

60

Koniec meczu. (24:25)

60

Niestety, gol dla Dunek. (24:25) (24:25)

60

Na niecałe pół minuty przed końcem czas dla gości! Konsultują rozegranie ostatniej akcji meczu. (24:24) (24:24)

60

Rzut Wojtas broni Englert. Z kontratakiem ruszają Dunki! (24:24) (24:24)

59

Groot daje remis Dunkom. (24:24) (24:24)

59

Zółtka katka dla trenerki Dunek. (24:23) (24:23)

59

Wojtas z dystansu! Daje prowadzenie Polkom na półtora minuty przed końcem! (24:23) (24:23)

58

Czas dla MKS. (23:23) (23:23)

58

Uraz Wojtas, jest potrzebna pomoc medyków. (23:23) (23:23)

58

Groot trafia z rzutu karnego. (23:23) (23:23)

58

Rzut karny dla Dunek. (23:22) (23:22)

57

Dorota Małek wysoko ponad rękami Dunek wprost w okienko bramki! (23:22) (23:22)

56

Dunki gubią się w ataku pozycyjnym. Od bramki Dzhukeva. (22:22) (22:22)

55

Faulowane Polki. Dunki ostro w obronie. (22:22) (22:22)

55

Line Jorgensen wysoko ponad bramką. (22:22) (22:22)

54

Gra zwolniła. Gubią się oba zespoły. (22:22) (22:22)

53

Na remis dla Dunek trafia Simone Rasmussen. (22:22) (22:22)

52

Broni Dzhukeva. (22:21) (22:21)

51

Wojtas rzuca obok bramki. (22:21) (22:21)

51

W odpowiedzi dla Dunek trafia Ostergaard. (22:21) (22:21)

50

Gęga trafia dla Polek. (22:20) (22:20)

50

Gra przyspieszyła. Bramkę dla Dunek zdobywa Ostergaard. (21:20) (21:20)

49

Skrzyniarz i znów 2 bramki prowadzenia Polek. (21:19) (21:19)

49

Thorsgaard z dystansu. (20:19) (20:19)

48

Gęga i dwie bramki prowadzenia Polek. (20:18) (20:18)

48

Faul w ataku Vali. (19:18) (19:18)

48

Line Jorgensen rzuca obok bramki. (19:18) (19:18)

47

Dzhukeva po raz kolejny zatrzymuje kontratak Dunek. (19:18) (19:18)

47

Rzut Nestsiaruk z biodra. Obok bramki. (19:18) (19:18)

46

Rzut Groot broni Dzhukeva. (19:18) (19:18)

46

Rzut Mihdailovej bronią Dunki. (19:18) (19:18)

45

Czas dla MKS. (19:18) (19:18)

45

Stiene Jorgensen wykorzystuje karnego. (19:18) (19:18)

45

Rzut karny za obronę w kole dla Dunek. (19:17) (19:17)

44

Rzut Wojtas broni Englert. (19:17) (19:17)

44

Stiene Jorgensen zdobywa bramkę z kontrataku. (19:17) (19:17)

43

Mihdaliova obok bramki. (19:16) (19:16)

43

Dzhukeva broni. (19:16) (19:16)

42

Majerek zdobywa bramkę po indywidualnej akcji na prawym skrzydle. (19:16) (19:16)

42

Dzhukeva broni kolejny rzut po akcji Dunek na lewym skrzydle. (18:16) (18:16)

41

Wojtas rzuca. Engler broni. Ale kontratak Dunek po raz kolejny broni Dzhukeva. (18:16) (18:16)

41

Stiene Jorgensen skutecznie wykorzystuje karnego. (18:16) (18:16)

40

Rzut karny dla Dunek. (18:15) (18:15)

40

Małek rzuca w poprzeczkę! (18:15) (18:15)

39

Dzhukeva po raz kolejny broni w sytuacji sam na sam! Bułgarka zamurowała bramkę MKSu! (18:15) (18:15)

39

Englert broni kontratak Polek. A chwilę potem kontratak Polek broni Dzhukeva! (18:15) (18:15)

38

Czas dla gości. Polki na trzybramkowym prowadzeniu. (18:15) (18:15)

37

MKS dobrze w obronie. Dunki się gubią. (17:15) (17:15)

36

Majerek do Małek na prawym skrzydle. A ta rzuca kolejną bramkę! (17:15) (17:15)

36

Dorota Małek daje prowadzenie Polkom! (16:15) (16:15)

35

Polki gubią sięna prawym skrzydle. (15:15) (15:15)

35

Stiene Jorgensen z drugiej linii. Remis! (15:15) (15:15)

35

Polki również pogubiły się w szybkim ataku. (15:14) (15:14)

34

Dunki pogubiły się w ataku. Do kontrataku ruszyły Polki. (15:14) (15:14)

34

Alina Wojtas zablokowana. (15:14) (15:14)

33

Skutecznie rzut karny wykorzystuje Stiene Joergensen. (15:14) (15:14)

33

Rzut karny dla Dunek. (15:13) (15:13)

32

Majerek strzela pierwszą bramkę w drugiej połowie! (15:13) (15:13)

31

Na początku drugiej połowy fantastyczną obroną popisuje się Dzhukeva! (14:13) (14:13)

31

Druga połowa rozpoczęta. (14:13)
Po pierwszej połowie Polki prowadzą 14:13 z FC Midtjylland.
W Lublinie mamy emocjonujące spotkanie. Dzięki fantastycznej postawie Dzhukevej w bramce, lublinianki mają szansę na zwycięstwo z faworyzowanymi Dunkami w tym spotkaniu! Aby tego dokonać, w drugiej połowie Polki muszą być równie skutecznym w obronie co w pierwszej.

30

Pierwsza połowa skończona. (14:13)

29

Wojtas broni rzut jednej z Dunek. (14:13) (14:13)

29

Dzhukeva broni rzut Jensen. (14:13) (14:13)

29

Dwie minuty kary dla Stiene Jorgensen. (14:13) (14:13)

28

Tym razem Woller skutecznie. Zdobywa bramkę po indywidualnej akcji z kontrataku. (14:13) (14:13)

27

Dzhukeva po raz kolejny fantastycznie spisuje się w bramce. Broni w sytuacji sam na sam z Woller! (14:12) (14:12)

26

Woller rzuca wysoko ponad bramką. (14:12) (14:12)

26

Skuteczna w obronie również Englert. (14:12) (14:12)

25

Dzhukeva po raz kolejny broni strzał rywalki. (14:12) (14:12)

24

Wojtas do Majerek i bramka dla Polek! Dwie bramki prowadzenia polskiego zespołu! (14:12) (14:12)

24

Dwie minuty kary dla Groot. (13:12) (13:12)

23

Dzhukeva po raz kolejny broni rzut jednej z Dunek! Fantastyczna dyspozycja tej bramkarki! (13:12) (13:12)

22

Alina Wojtas z dystansu w same okienko bramki! Polki znowu na prowadzeniu! (13:12) (13:12)

22

Do wyrównania doprowadza Holenderka Groot. (12:12) (12:12)

22

Rzut karny dla Dunek! Po faulu Katarzyny Kozimur, która zostaje upomniana żółtą kartką. (12:11) (12:11)

21

Czas dla Mistrza Danii. (12:11) (12:11)

21

Dzhukeva kolejny raz fantastycznie broni! Bramkarka lubinek gra jak w transie! (12:11) (12:11)

21

Wojtas daje prowadzenie! (12:11) (12:11)

20

Dzhukeva broni rzut Dunki z dystansu! Szansa na objęcie prowadzenia przez Polki! (11:11) (11:11)

19

Kozimur doprowadza do remisu. Błąd duńskiej bramkarki. (11:11) (11:11)

18

Dzhukeva broni strzał jednej z Dunek! (10:11) (10:11)

18

Nestsiaruk przedarła się przez środek obrony i zdobyła dziesiątą bramkę dla Lubina. (10:11) (10:11)

17

Troelsen z karnego obok bramki. (9:11) (9:11)

17

Rzut karny dla Dunek i dwie minuty kary dla Marty Gęgi. (9:11) (9:11)

17

Majerek po efektownym zejściu z prawego skrzydła! (9:11) (9:11)

16

Natychmiastowa odpowiedź Dunek. Bramka Groot. (8:11) (8:11)

16

Alina Wojtas z dystansu. (8:10) (8:10)

15

Rzut karny dla Dunek po faulu na Groot. Troelsen zamienia rzut karny na bramkę (7:10) (7:9)

14

Rasmussen po rajdzie lewym skrzydłem trafia w słupek. (7:9) (7:9)

14

Wojtas dla Lubina (7:9) (7:9)

14

Niecelny rzut Dunek. (6:9) (6:9)

13

Rzut z dystansu ponad blokiem Katarzyny Kozimiur. (6:9) (6:9)

13

Czas na życzenie trenera MKSu. (5:9) (5:9)

13

Troelsen daje dziewiątą bramkę swojemu zespołowi. (5:9) (5:9)

13

Line Jorgensen ogląda żółtą kartkę za faul w obronie. (5:8) (5:8)

12

Wojtas rzuca obok bramki. (5:8) (5:8)

12

Kolejna bramka Dunek zdobyta po błyskawicznym kontrataku. Tym razem bramkęzdobyła Spellerberg. (5:8) (5:8)

11

Bramkę z drugiej linii zdobywa Line Jorgensen. (5:7) (5:7)

10

Małek ogląda żółtą kartkę. (5:6) (5:6)

10

Joanna Drabik rzuca piątą bramkę dla Polek! (5:6) (5:6)

9

Englert broni rzut Wojtas. (4:6) (4:6)

9

Groot po bramce z kontrataku. Dwie bramki prowadzenia Dunek. (4:6) (4:6)

8

Jensen daje prowadzenie Dunkom po bramce z kontrataku. (4:5) (4:5)

7

Stine Jorgensen doprowadza do wyrównania. (4:4) (4:4)

6

Bramkę ze skrzydła zdobywa Rasmussen. (4:3) (4:3)

6

Dorota Małek zdobywa czwartą bramkę dla Polek! Gospodynie prowadzą dwiema bramkami. (4:2) (4:2)

4

Gęga ogląda żółtą kartkę za faul w obronie na rywalce. (3:2) (3:2)

4

Zablokowany rzut Aliny Wojtas. (3:2) (3:2)

4

Jorgensen rzuca nad bramką. (3:2) (3:2)

3

Bramkę zdobywa Kozimiur niesygnalizowanym strzałem zza koła! (3:2) (3:2)

2

Drugą bramkę zdobywa Jorgensen. (2:2) (2:2)

2

Karny dla Polek! Na bramkę zamienia Wojtas! (2:1) (2:1)

1

Pierwszą bramkę dla gości zdobywa Jorgensen. (1:1) (1:1)

1

Fantastycznym rzutem odbitym jeszcze od poprzeczki bramkę zdobywa Majerek! (1:0) (1:0)

1

Zaczęły gospodynie. (0:0) (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)
Jeszcze tradycyjnie hymn Ligi Mistrzów i Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez kibiców lubelskiego klubu i możemy rozpoczynać spotkanie!
Na parkiecie trwa prezentacja zawodniczek. Za chwilę rozpocznie się mecz.
Pozostał kwadrans do rozpoczęcia meczu. Podajemy składy obu zespołów i sędziów dzisiejszego spotkania.
Mecz rozpocznie się o 20. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego jak i innych meczów na lajfy.com!
Faworytkami spotkania są Dunki. Przed tygodniem pokonały bez problemu 32:23 ekipę Ferencvarosu Budapeszt, a w ostatniej kolejce GuldBageren Ligaen pokonały 24:21 FC Kopenhagę.

Natomiast mistrzynie Polski pokonały w hicie PGNiG Superligi Zagłębie Lubin 29:23.
Po blisko 10 latach Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych ponownie zawita do Lublina. Mistrzynie Polski podejmą mistrzynie Danii FC Midtjylland.

Przed tygodniem Lublin zadebiutował w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń wyjazdową porażką 19:31 w Podgoricy z tamtejszą Buducnostią.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

24:25

MKS Perła Lublin: Aleksandra Baranowska, Joanna Drabik, Ekaterina Dzhukeva Mihaylova, Marta Gęga, Karolina Konsur, Katarzyna Karolina Kozimur, Małgorzata Majerek, Dorota Małek, Alesia Mihdaliova, Valiantsina Nestsiaruk, Małgorzata Rola, Kamila Skrzyniarz, Honorata Syncerz, Katarzyna Wojdat, Alina Wojtas

FC Midtjylland: Pauline Boegelund, Louise Egestorp, Sabine Englert, Cornelia Nycke Groot, Anne Theilgaard Hansen, Trine Ostergaard Jensen, Line Anna Jörgensen, Stine Jörgensen, Simone Hebsgaard Rasmussen, Kristina Sommer, Louise Ambjörn Svalastog Spellerberg, Susan Torp Thorsgaard, Trine Stenbaek Troelsen, Fie Woller

Sędziowie: Radojko Brkic i Andrei Jusufhodzic (Austria)