Włochy – Japonia

4:3

finał (1:2)

19.06.2013, 23:55 • Itaipava Arena Pernambuco • Paweł Dynek

Mimo iż mecz wygrali Włosi, to MVP spotkania zostanie zawodnik Japonii. Na największe brawa zasługują Nagatomo, Honda oraz Kagawa, a z tej trójki MVP przyznaję Hondzie, który stwarzał ogromne zagrożenie pod włoską bramką, strzelił gola z rzutu karnego, i popisywał się fenomenalnymi rajdami, mijając czasami po kilku rywali. (01:58:18)
Fenomenalne spotkanie! Prawdopodobnie najlepsze do tej pory na tym turnieju, a szczególnie 2. połowa, w której padły 4. bramki! Po zmianie stron wyśmienicie rozpoczęli Włosi, którzy już 7. minutach gry wyszli na prowadzenie. Japończycy się nie poddali mimo iż wynik zmienił się z 2:0 na 2:3 i ich upór został na grodzony. W końcówce spotkania dała o sobie znać klasa Italii, gdyż bliżej zdobycia gola byli Japończycy, ale to po fenomenalnym rozegraniu zwycięskie uderzenie uzyskali Włosi!

89

Ogromne zamieszanie w polu karnym Buffona, Yoshida skierował piłkę do bramki jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną

88

Chiellini wybił piłkę na rzut rożny

87

Rzut wolny dla Japonii

86

Gol dla Włoch!
Fenomenalna akcja Włochów! Wyśmienite prostopadła podanie De Rossiego do Marchisio, ten wyłożył piłkę na 5. metr GIOVINCO, który skierował futbolówkę do pustej bramki!