02.06.2013, 16:00 • Stadion Miejski, Gliwice • Wiktor Bukowski

Legia Warszawa zdobywa Mistrzostwo Polski!
Spadają z ligi: GKS Bełchatów oraz Polonia Warszawa, która nie otrzymała licencji.
Dziękujemy za śledzenie relacji na lajfy.com i zapraszamy w przyszłym sezonie! (18:13:37)
Nagrodę MVP spotkania posyłam w stronę Michała Maka, który zdobył dwie bramki i to dzięki niemu bełchatowianie wierzyli w awans do końca.
Forma w ostatnich meczach GKS-u zasługuje na uznanie, którzy do ostatniego spotkania walczyli o utrzymanie! Jednak na swoje punkty trzeba pracować przez cały sezon, nie tylko w ostatnich dziesięciu kolejkach.
GKS Bełchatów wygrywa ostatnie spotkanie w tym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie z Piastem Gliwice 3:2. Było to także ostatnie ich spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski, ponieważ GKS Bełchatów spada z ligi! Podbeskidzie wygrywa swoje spotkanie w Łodzi z Widzewem.

90+3

Także Madejowi pokazany jest kartonik.

90+3

Mamy jakieś przepychanki na boisku. Żółta kartka dla Zbozienia.

90+1

Ostatnia zmiana także w Piaście. Sikora za Docekala.

89

Piast nie składa broni! Gospodarze wciąż w natarciu.

87

Ciekawa druga połowa meczu, w której zobaczyliśmy już 4 bramki! Końcowe minuty będą bardzo nerwowe.

86

Gol dla Piasta!

RUBEN JURADO pewnie strzela z 11 metrów i pokonuje Zubasa! Goście w nielada opałach!

86

Zubas za kłótnie otrzymuje żółty kartonik!

86

Rzut karny dla Piasta!!!

85

Gonzalez fauluje w polu karnym Jurado!

84

Spokojne ostatnie minuty, sporo strat w środku pola i dużo przewinień.

82

Świeżo wprowadzony Późniak szybko łapie żółtą kartkę, głupota.

81

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Późniak za Wacławczyka.

79

Kapitalne uderzenie z dystansu CICMANA, który nie daje szans Zubasowi, przepiękna bramka Słowaka! 1:3!

2:3

finał (0:1)

Gole: 79. Cicman, 86. Ruben (kar.) – 32. Michał Mak, 57. Michalski, 65. Michał Mak

Kartki:   41. Izvolt (PIA), 67. Matras (PIA), 90+3. Zbozień (PIA) – 60. Sawala (GKS), 82. Późniak (GKS), 86. Zubas (GKS), 90+3. Madej (GKS)   58. Izvolt (PIA)

Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Polak, Sidqy (58' Ruben), Klepczyński (46' Krzycki) – Matras, Urban, Izvolt, Cicman, Podgórski – Docekal (90'+1 Docekal)

GKS Bełchatów: Zubas – Gonzalez, Wilusz, Michalski (77' Baran), Kosznik – Rachwał, Sawala – Mateusz Mak, Wacławczyk (81' Późniak), Madej – Michał Mak (73' Bartosiak)

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)