Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

0:2

finał (0:1)

02.06.2013, 16:00 • PGE Arena, Gdańsk • Michał Blinkiewicz

Koniec meczu w Gdańsku, koniec ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Po słabym meczu Lechia Gdańsk przegrywa z Górnikiem Zabrze 0:2. Biało-zieloni kończą sezon na 7 miejscu. Górnik Zabrze awansuje na miejsce 5. Zapraszamy na www.lajfy.com (17:55:57)

Gol dla Górnika Zabrze!
W 89 minucie Lechia Gdańsk traci drugą bramkę! Świetne podanie Jelenia w pole karne, strzał BONINA w poprzeczkę i celna dobitka! Jest 0:2!

89

Górnik Zabrze w ataku

88

Piękna akcja i świetny strzał Adama Dudy w poprzeczkę!

83

Dawidowicz ratuje Lechię przed stratą gola!

79

Świetny strzał Wiśniewskiego broni Skorupski!

76

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Mosnikov, na boisko wchodzi Jeleń.

75

W ataku pozycyjnym Lechia Gdańsk

74

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Mączyński, na boisko wchodzi Iwan.

67

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Kwiek, na boisko wchodzi Bonin.

67

Za brzydki faul na Deleu żółtą kartką ukarany Kwiek

66

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Buzała, na boisko wchodzi Duda.

62

Ładna, składna akcja gospodarzy jednak strzał Frankowskiego nad bramką Skorupskiego

54

Kwiek fauluje Deleu, między dwoma zawodnikami dochodzi do sprzeczki słownej, jednak sędzia nie pokazuje kartek

46

Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka Górnik Zabrze w czerwonych strojach. Gdańska Lechia na biało-zielono

46

Po 45 minutach gry Lechia Gdańsk przegrywa z Górnikiem Zabrze 0:1 po bramce Mosnikova. Lechia po świetnym występie w Lubinie dziś nie zachwyca grą w Gdańsku, jednak przed nami druga połowa, w której każdy wynik jest jeszcze możliwy. Górnik ku zdziwieniu wszystkich rozgrywa dziś dobre zawody. Zapraszamy na drugą połowę, która rozpocznie się za kilkaminut

45+1

Niedokładne zagranie Rasiaka do Frankowskiego

45

Arbiter dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry

45

Przed szansą Frankowski, jednak świetnie gra dziś linia defensywna Górnika Zabrze

44

Rasiak sygnalizuje jakiś uraz, jednak sędzia nie odgwizduje przewinienia. Od autu rozpoczną goście

37

Zamieszanie w polu karnym i MOSNIKOV celnym strzałem daje prowadzenie swojemu zespołowi! Jest 0:1!

36

Od bramki ponownie Buchalik

35

Świetny strzał Frankowskiego broni Skorupski

35

34

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Bąk, na boisko wchodzi Dawidowicz.

31

Mączyński zagrywa piłkę ręką i rzut wolny dla Biało-zielonych. Dobre miejsce na dośrodkowanie dla Deleu lub Wiśniewskiego

30

Bąk uderza na bramkę ale Skorupski wyciąga piłkę z linii bramkowej!

30

Po indywidualnej akcji Frankowskiego mamy rzut rożny dla Lechii. Przy piłce Wiśniewski

29

Rzut wolny dla gości na własnej połowie boiska

28

27

Nakoulma mijał obrońców Lechii jak pachołki a w końcowej fazie akcji, w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza ponad nią! To powinien być gol!

20

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Oualembo, na boisko wchodzi Deleu.

19

Zachara marnuje kolejną stu procentową sytuacje!

18

Zachara sam na sam z bramkarzem Lechii, który ratuje drużynę przed stratą gola!

14

Buzała w dobrej sytuacji jednak zabrakło szybkości i kontratak gości, który również kończy się niepowodzeniem

1

Nawadnianie murawy właśnie się zakończyło, za 5 minut rozpoczynamy ostatnie mecze T-Mobile Ekstraklasy!
Zawodnicy obu zespołów zakończyli rozgrzewkę i zeszli już do szatni
Na murawie PGE Areny witamy byłych zawodników Lechii Gdańsk, którzy w 1983 roku zdobyli Puchar Polski

Lechia Gdańsk: Buchalik – Oualembo, Bieniuk, Bąk, Janicki – Frankowski, Zyska, Surma, Buzała, Wiśniewski – Rasiak

Górnik Zabrze: Skorupski – Olkowski, Szeweluchin, Danch, Gancarczyk – Mosznikow, Mączyński, Przybylski, Kwiek, Nakoulma – Zachara.

Sędziowie: S. Jarzębak.
Przypominamy, że o 16:00 rozpoczną się wszystkie mecze 30 kolejki T-Mobile Ekstraklasy i wszystkie będą relacjonowane na www.lajfy.com
Bogusław Kaczmarek nie chcę odpuścić tego meczu i mocno podkreślić wartość swojej młodej drużyny. W końcu dziś na PGE Arenie zobaczymy dużo młodych zawodników
To mecz o 6 lokatę. Goście zajmują obecnie 6 miejsce z dorobkiem 40 punktów. Lechia z dwoma oczkami mniej zadowala się miejscem 7. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, bez względu na inne wyniki Gdańszczanie sezon skończą na wysokim 6 miejscu
Górnik Zabrze to najgorsza drużyna rundy wiosennej. Trzy porażki z rzędu i ogólna liczba największej ilości przegranych w tej rundzie mówi sama za siebie. Goście nie będą faworytami i nawet zwycięstwo nie zadowoli kibiców z Zabrza, w końcu Górnik miał realne szanse na Kwalifikacje do Ligi Europy
Gospodarze podobnie jak przed laty mają dobrą końcówkę sezonu. Ostatnie cztery mecze to dwa remisy i dwa zwycięstwa, w tym ostatnie wyjazdowe z Zagłębiem Lubin 0:3. Biało-zieloni na pewno będą chcieli zaakcentować koniec sezonu wysokim zwycięstwem
W meczu ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmować będzie Górnik Zabrze
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.