Widzew Łódź – Lechia Gdańsk

1:2

finał (1:0)

20.05.2013, 18:30 • Stadion Widzewa Łódź, Łódź • Michał Blinkiewicz

Lechia po ośmiu meczach bez zwycięstwa wreszcie odnosi sukces! Piękny mecz w Łodzi i wspaniałe walka obu zespołów. Goście zdołali odrobić straty i zdobyć cztery bramki, z których tylko dwie zostały uznane. Co ciekawe dla gości bramki zdobyli dwaj zmiennicy – Duda i Machaj. Oba trafienia to ładne strzały z dystansu. Gospodarze pozostają z dorobkiem 31 punktów a goście dodają sobie trzy oczka i mają 34 punkty. Zapraszamy na www.lajfy.com (20:26:19)

90

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Rasiak, na boisko wchodzi Kugiel.

90

W ataku cały czas Biało-zieloni

89

Ricardinho zdobywa piękną bramkę z przewrotki ale sędzia odgwizduje spalonego! Ah jaka szkoda, jaki cudowny to był strzał!

77

Dobre dośrodkowanie do Rasiaka i szansa na zdobycie gola ale Rasiaka nie trafia w piłkę

76

Lechia szuka trzeciej bramki

75

Gol dla Lechii!
Drugi zmiennik Bogusława Kaczmarka zdobywa bramkę! Mateusz MACHAJ popisuje się pięknym strzałem z dystansu i Lechia wychodzi na prowadzenie! Jest 1:2!

74

Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Kasprzak, na boisko wchodzi Rybicki.

69

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Pietrowski, na boisko wchodzi Machaj.

69

Przy piłce Widzew

68

Od środka rozpoczął Widzew i już próbuje odrabiać straty

67

Pierwszy kontakt z piłką i Adam DUDA zdobywa piątą bramkę w sezonie! Świetne podanie Rasiaka i genialny lob młodego napastnika Lechii Gdańsk! Mamy remis 1:1!

66

Widze gra coraz lepiej

65

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Frankowski, na boisko wchodzi Duda.

59

Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Aléx Bruno, na boisko wchodzi Dudek.

53

Rzut wolny z lewej strony boiska, szansa na dośrodkowanie dla Pietrowskiego. Wiśniewski poza boiskiem

52

Phibel ukarany żółtą kartką a to oznacza, że nie zagra w piątek przeciwko Legii Warszawa

51

Kolejna nieudana akcja Lechii

50

Drybling Frankowskiego ale niecelny strzał

49

Dobre dośrodkowanie Wiśniewskiego zewnętrzną częścią stopy, jednak do piłki nie dochodzi Rasiak

48

Kolejny atak Lechii

47

Składna akcja Lechii ale niecelne ostatnie podanie i od bramki rozpocznie Mielcarz

46

Od środka rozpoczęli goście w biało-zielonych strojach. Gospodarze na czerwono

46

Po pierwszej połowie i dość nieciekawej pierwszej części Widzew Łódź prowadzi 1:0 z Lechią Gdańsk po trafieniu Brozia z rzutu karnego. Po 45 minutach oglądaliśmy więcej błędów niż w niejednym całym spotkaniu. Oba zespoły prezentują dziś bardzo mizerny poziom a słowa Grzegorza Rasiaka mówią wszystko: "W drugiej połowie musimy zagrać lepiej". Zapraszamy za kilkanaście minut na drugą połowę

42

Kapitalna szansa przed Lechią ale Wiśniewski nie trafia w bramkę w sytuacji sam na sam!

Gol dla Widzewa!
Z kontrowersyjnego rzutu karnego bramkę pewnie zdobywa BROŹ. Co zrobił Buchalik nie wiemy ale tym samym chyba wygrał miejsce w najgorszej jedenastce kolejki

29

Przed chwilą groźnie było pod bramką Lechii, Buchalikowi wypadła piłka z rąk ale już mamy kontrę Biało-zielonych

28

Dobra akcja Ricardinho prawą stroną boiska jednak po jego podaniu nikt nie był wstanie skierować piłki do bramki rywala

27

Coraz więcej błędów po obu stronach

26

Przy piłce Gdańszczanie, gra obu zespołów robi się coraz bardziej statyczna

25

Rzut wolny na własnej połowie dla Widzewa, za faul Wiśniewski ukarany żółtym kartonikiem

20

Widzew przed szansą ale Pawłowski nie trafia czysto w piłkę, przy piłce wciąż gospodarze

20

Widzew w ataku pozycyjnym

19

Dobre dośrodkowanie Deleu i celny strzał Bąka broni Mielcarz

18

Widzew znów traci piłkę a wiatru w żagle nabierają podopieczni Bogusława Kaczmarka

17

Wiśniewski uderza piłkę z przewrotki ale wcześniej spalony

17

Dośrodkowanie Ricardinho, Bąk uderza piłkę głową, ta odbija się od obrońcy i mamy drugi rzut rożny

13

Gol dla Lechii ale wcześniej pozycja spalona Rasiaka! Biało-zieloni grają coraz lepiej, jednak wynik to wciąż 0:0!

10

Kolejna szansa Brozia, jednak jego strzał niecelny, to była najlepsza okazja meczu

1

Widzew Łódź: Mielcarz – Broź, Plotka, Phibel, Abbès – Kaczmarek, Aléx Bruno, Ben Dhifallah, Pawłowski – Kasprzak, Okachi

Lechia Gdańsk: Buchalik – Deleu, Bieniuk, Bąk, Janicki – Ricardinho, Pietrowski, Surma, Wiśniewski, Frankowski – Rasiak.

Sędziowie: J. Rynkiewicz.
Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30, zapraszamy na relację z tego spotkania na www.lajfy.com
To będzie mecz o przysłowiową pietruszkę , gdyż ani Widzew ani Lechia nie walczą już o nic. Szans na Eliminacje Ligi Europy nie ma żadnych, są natomiast na spadek ale bardzo minimalne. Najważniejszą stawką tego spotkania są chyba tylko kibice, którzy chcieliby oglądać swoje zespoły w lepszej formie. Ten mecz będzie właśnie dla nich, aby uwierzyli w swoje miasto i w swój zespół
W ciągu 8 lat oba zespoły zmierzyły się osiem razy. Cztery razy triumfowała Lechia Gdańsk, dwa razy Widzew Łódź oraz dwukrotnie padał remis. W rundzie wiosennej Białozieloni ograli na PGE Arenie drużynę z Łodzi 2:0
Lechia Gdańsk to chyba największa niewiadoma tego sezonu. Z dorobkiem 31 punktów jest nad gospodarzami. Biało-zieloni swoje ostatnie zwycięstwo zanotowali przeszło dwa miesiące temu. W ostatnim meczu zespół z Pomorza pokazał się z bardzo dobrej strony, remisując z Ruchem Chorzów 4:4. Gdańszczanie strzelili 2 bramki w doliczonym czasie gry a po meczu zachowywali się tak jakby wygrali Ligę Mistrzów. Drużyna Bogusława Kaczmarka jest bardzo zmotywowana i na pewno będzie chciała iść za ciosem, jednak te plany pokrzyżować może brak motoru napędowego gości jakim jest Paweł Buzała, który pauzuje za żółte kartki
Gospodarze podobnie jak goście grają w kratkę. Na swoim koncie do tej pory zanotowali 31 oczek. Ostatni mecz u siebie Łodzianie wygrali 3:0 z Jagiellonią Białystok, jednak w poprzednim tygodniu wyjazdowy mecz z Lechem Poznań zakończył się wynikiem 0:4. Widzew z racji bycia gospodarzem do spotkania przystępuje jako faworyt. Gospodarze na pewno będą chcieli pokazać kibicom i urzędnikom, że decyzja o budowie nowego stadionu była trafiona a mecz z Lechią będzie do tego najlepszą okazją
W ostatnim meczu 27 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Widzew Łódź podejmować będzie Lechię Gdańsk
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.