Malaga CF – Getafe CF

2:1

finał (1:0)

28.04.2013, 17:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Robert Bukowski

Malaga wygrywa w 33. kolejce La Ligi z Getafe 2:1! Goście starali się jeszcze wyrównać pod koniec spotkania, ale Malaga była dzisiaj po prostu lepsza. Mecz raczej nie zachwycał, ale w lidze hiszpańskiej można liczyć na bramki. Zapraszamy do innych relacji na lajfy.com! (18:56:18)

90+5

Sędzia nie decyduje się jeszcze kończyć tego spotkania. Jednak daleki wykop Codiny i mamy ostatni gwizdek w dzisiejszym meczu.

90+4

Na koniec Sarabia zgarnia jeszcze żółty kartonik.

90+3

Joaquin marnuje świetną okazję na podwyższenie wyniku! A tak, to tylko Codina rozpocznie od własnej bramki.

90+2

Rzut wolny dla Getafe i chyba wszyscy zawodnicy wbiegają w pole karne szukać swojej okazji.

90+1

Sędzia dolicza aż 4 minuty. O tyle dłużej Malaga będzie broniła wyniku.

90

Teraz dobra akcja Malagi i mamy korner dla gospodarzy.

89

Malaga utrzymuje piłkę na swojej połowie kradnąc parę sekund, co przynosi efekt.

88

Camacho również zostaje wpisany do notesu sędziego.

88

Leon marnuje kolejną akcję gości. Ciekawe, czy zdołają odrobić straty i doprowadzić przynajmniej do remisu.

87

Castro postanowił uderzyć, ale jego strzał także nie znajduje drogi do siatki! Getafe atakuje w ostatnich minutach coraz mocniej.

86

Z narożnika rozpocznie Getafe. Krótko jednak potem złe zagranie na głowy.

85

Boisko opuszcza strzelec gola – Santa Cruz. W jego miejsce Joaquin.

84

Wracamy do gry. Kolejny faul, tym razem pretensje do sędziego ma Duda.

83

Wciąż opatrywany jest zawodnik Malagi. Gracz został brzydko kopnięty w goleń.

82

Gwizdy na stadionie, na boisku leży poszkodowany Sanchez.

81

Gwizdek sędziego, po tym jak Valera zbyt wcześnie wybiegł za obrońców i został złapany w pułapkę ofsajdową.

79

Rzut rożny dla Getafe. W ostratnich minutach goście zdecydowanie zabrali się za siebie.

77

Goście mają jeszcze około 15 minut na wyrównanie strat.

76

Drużyna gości wzięła się do roboty. Przed szansą stanął zmiennik Lafita, który jednak oddaje zbyt słaby strzał by zagrozić bramce Caballero.

74

Lopo ukarany kartonikiem. Remis w żółtych kartkach.

73

Zmiana w drużynie Malaga CF: z boiska schodzi Morales, na boisko wchodzi Duda.

72

Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Torres, na boisko wchodzi Alcacer.

70

Gol dla Getafe!

Lopo zagrał świetną piłkę na VALERĘ, który pewnym strzałem zmienia wynik w dzisiejszym spotkaniu!

70

Santa Cruz ukarany żółtkiem za wejście w nogi rywala.

69

Spadło nam tempo spotkania. Przy piłce utrzymują się teraz goście.

67

Isco rozciągnął grę do Moralesa, który rozpędza się skrzydłem. Zejście do środka i zagranie w kierunku wybiegającego Cruza kończy całą akcję.

66

Malaga utrzymuje się przy piłce obmyślając kolejny atak na bramkę Codiny.

65

Trener Getafe reaguje i wprowadza zmienników. Może oni odmienią trochę oblicze gry swojej drużyny.

64

Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Barrada, na boisko wchodzi Sarabia.

63

Isco ładnie wypatrzył partnera przed polem karnym i postanowił do niego podać. Piłka przecięta jednak przez obrońcę i w posiadanie przechodzą goście.

62

Kontratak Getafe po raz kolejny nie kończy się niczym innym, niż stratą piłki.

61

Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Álvaro, na boisko wchodzi Lafita.

60

Dośrodkowanie wzdłuż pola karnego przelatuje bez ingerencji żadnego z zawodników. Piłka ląduje na aucie.

59

Santa Cruz znalazł się praktycznie sam na sam z Codiną! Bramkarz wychodzi wysoko i blokuje uderzenie!

58

Barrada zagrywa do Castro, który trochę zwolnił akcę. Getafe jest dzisiaj dużo słabszą drużyną.

57

Znów groźnie po dośrodkowaniu z rożnego! Mało co i mogliśmy mieć kolejną bramkę! Tymczasem do kontry lecą gracze Getafe.

56

Santa Cruz wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny po dość składnej akcji, która mogła zakończyć się dużo lepiej.

55

Rzut wolny po faulu Torresa. Piłka wycofana do tyłu do obrońców Malagi.

54

Obrońcy Getafe muszą podać do bramkarza, gdyż wysoko wybiegli gospodarze. Codina kopie piłkę na aut.

53

Fatalne uderzenie z rzutu wolnego Mane, piłka leci ponad bramką.

52

Demichelis nieprzepisowo zatrzymuje rywala. Ze stałego fragmentu gry rozpocznie Getafe.

51

Barrada napędzał akcję gości, ale obrońcy ładnie wyczuli podanie i przejęli futbolówkę.

50

Na murawie leży jeden z zawodników Getafe – Rafa, przerwa w grze.

49

Wysoko pressingiem wychodzą zawodnicy Malagi, którzy pewnie się dzisiaj czują.

48

Nieudanie zakończyła się akcja Getafe i rozpocznie Caballero. Dobrze zaczęła się ta druga połowa dla gospodarzy.

47

Gol dla Malagi!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskakuje WELIGTON, który podwyższa prowadzenie swojej drużyny!

47

Weligton oddaje strzał głową! Codina w ostatniej chwili sparuje piłkę ponad poprzeczkę!

46

Faul na Baptiscie w ataku, będzie szansa na wrzucenie piłki na głowy zawodników.

46

Wracamy na Estadio La Rosaleda, zaraz rozpocznie się druga połowa.
Malaga zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie 1:0. Gospodarze stworzyli sobie więcej okazji i częściej zagrażali bramce Codiny. Zapraszamy na drugą połowę już za kilkanaście minut!

45+1

Santa Cruz przed szansą na drugiego gola! Piłka mija się z bramką o centymetry!

45+1

Tylko 60 sekund więcej pograją zawodnicy w pierwszej połowie.

45

Barrada wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego.

44

Teraz Malaga dobrze utrzymuje się przy piłce i pewnie dowiozą prowadzenie do szatni, lecz poczekajmy jeszcze tych parę minut.

43

Demichelis zbyt mocno zagrywa na skrzydło do Sancheza. Rozpocznie Codina, ponieważ piłka opuściła boisko.

42

Kolejny korner dla drużyny Getafe. Jak dotąd jeszcze nie zagrozili bramce przeciwników.

40

SANTA CRUZ otrzymuje dośrodkowanie ze skrzydła od Sancheza i ładnie uwolnił się obrońcy, by potem zdobyć gola głową!

39

Valera przeniósł ciężar gry na skrzydło, do Castro. Ten jednak powtrzymywany przez przeciwnika i traci piłkę. Od bramki rozpocznie golkiper Malagi.

38

W ostatnich minutach to goście wzięli się za atakowanie. Weligton wybija piłkę na aut.

37

Rzut rożny dla gości i będą mieli szansę na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie.

36

Zmiana w drużynie Malaga CF: z boiska schodzi esús Gámez, na boisko wchodzi Camacho.

34

Jesus Gamez jednak odczuł to kartkowe wejście Castro i raczej będzie zmieniony.

33

Baptista faulowany na połowie Getafe i mamy kolejny stały fragment gry. Słabe dośrodkowanie i piłkę wybijają obrońcy.

32

Dobre dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Sanchez dopada jeszcze do odbitej piłki i mocno strzela! Nad bramką.

31

Castro otrzymuje kartkę za powalenie przeciwnika przy linii bocznej.

29

Jednak nie, piłkarze krótko wycofali piłkę w stronę obrońców i konstruują już atak pozycyjny.

29

Rzut wolny mają goście. Piłka zapewne będzie centrowana na głowy partnerów.

28

Piłka wpada do bramki Getafe! Jednak wcześniej zagwizdany był spalony – nie wiem skąd sędzia podjął taką decyzję.

28

Męczą się piłkarze obu ekip i mecz stoi na dość niskim poziomie. Tak na prawdę nie zdarzyło się jeszcze nic.

27

Sędzia musiał uspokajać zawodników w polu karnym. Dośrodkowanie wybijają obrońcy i z kontrą wybiegają już przyjezdni.

26

Leon wybija piłkę na rzut rożny dla Malagi. Może teraz padnie bramka?

25

Álvaro nie przyjął dokładnie piłki w "16" gospodarzy i zaprzepaścił szansę na dobrą akcję gości.

23

Demichelis za mocno dośrodkował piłkę w pole karne i tam panowanie pokazał Codina, który wyskakuje do piłki.

22

Na spalonym złapany Castro. To mogła być akcja zakończona nawet bramką! A jak pokazują powtórki, wcale spalonego nie było.

21

Caballero wznowił grę od bramki, po tym, jak nieudała się akcja drużynie przyjezdnej.

20

Weligton wygrywa pojedynek biegowy z Barradą. Aut dla Getafe.

19

Złe zachowanie w defensywie Lopo wykorzystał Baptista, który strzelił sprzed pola karnego. Znów górą golkiper.

17

Lopo wyczuł intencje Moralesa i dobrze przechwycił piłkę, następnie opuściła ona boisko i od autu rozpoczną gospodarze.

16

Barrada strzela w sam środek bramki, dobre ustawienie Caballero, który wyłapuje futbolówkę.

15

Stroną przeważającą jest w pierwszym kwadransie Malaga. Jednak ich ataki są mało skuteczne.

14

Morales ładnie złożył się do strzału i mocno huknął z woleja w stronę bramki. Piłka po koźle pewnie wpada w ręce Codiny.

13

Rzut wolny dla Getafe. Znów faulował Iturra, który musi uważać, bo kartkę już ma.

12

Źle rozegrany rzut wolny i Eliseu świetnie wybiega do kontry. Santa Cruz otrzymał złe podanie za plecy. Na koniec Iturra oddał mocny strzał z dystansu.

11

Iturra otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymywanie rywala.

10

W polu karnym przewracał się jeden z gości, ale sędzia nie reaguje.

8

Strzał z dystansu Leona nie sprawia żadnych problemów Caballero. Spokojnie rozpocznie bramkarz gospodarzy.

6

Barrada rozegrał do Rodrigueza, jednak ta akcja także nie przyniosła większych nerwów w szykach obronnych Malagi.

5

Akcja Moralesa, strzał z lewej nogi przyblokowany. Następnie przewinienie zawodnika drużyny miejscowej i mamy rzut wolny dla Getafe.

3

Malaga próbuje przedrzeć się przez linię defensywną gości, jednak przeciwnicy dobrze odbierają piłkę i już przechodzą do kontry.

1

Malaga w błękitno-białych strojach. Getafe na czerwono. Początek spokojny i piłka prowadzona jest w środku pola.

1

Piłkarze są już na murawie, zaraz rozpoczynamy!

Malaga CF: Caballero – Demichelis, Weligton, Antunes, Jesús Gámez – Joaquín, Júlio Baptista, Duda, Iturra, Camacho, Morales

Getafe CF: Codina – Valera, Lopo, Mané, Rafa – León, Castro, Lacen, Torres, Barrada, Alcácer

Sędziowie: Carlos Clos‎.
Miejscowi będą mieć również niezłą okazję do wzięcia rewanżu za mecz na początku grudnia, kiedy to, w pierwszej rundzie rozgrywek, Getafe wygrało 1:0.
Bramkę strzelił wówczas Alberto Lopo.
Goście nie wygrali od 4 spotkań.
Najpierw odnotowali dwa bezbramkowe remisy, by później doznać dwóch porażek (1:2 z Realem Valladolid oraz 0:2 z Espanyol'em).
Na wyjazdach radzą sobie dość przeciętnie, posiadając bilans bramkowy 17-29.
Gospodarze zajmują aktualnie miejsce, uprawniające ich do startu w rozgrywkach Ligi Europejskiej.
Grają dość nierówno. Po odpadnięciu – w dramatycznych okolicznościach – w 1/4 finału LM, wygrali skromnie – 1:0 z Osasuną oraz zostali zdeklasowani na wyjeździe przez Valencię (1:5).
Zapraszamy na niedzielę z Primera Division, a konkretniej – mecz 6. w tabeli Malagi (50 pkt) z 9. Getafe (44 pkt).
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.