Deportivo La Coruña – Celta de Vigo

3:1

finał (1:0)

15.03.2013, 21:45 • Estadio Municipal de Riazor • Wiktor Bukowski

Pan Velasco gwiżdże po raz ostatni i Deportivo wygrywa z Celtą Vigo 3:1! Ciekawe jak potoczyłby się mecz, gdyby nie czerwona kartka w pierwszej połowie dla gracza Celty Vigo. Gospodarze wykorzystali swoje szanse i słusznie wygrali dzisiejsze spotkanie. Dziękuję za wspólną relację, dobranoc. (23:39:42)

90+2

Krohn Dehli nastrzelił piłkę na mur po rzucie wolnym i zrobiła się z tego dobra kontra. Salomao nie trafia na pustą bramkę!

90

Mecz potrwa dłużej o 3 minuty.

90

Krohn Dehli ogląda żółty kartonik bo niebezbiecznym wejściu w Pablo.

90

Park fauluje Aguilara. Brzydkie wejście w nogi gracza Celty.

89

Głośny doping kibiców Deportivo, którzy świętują już zwycięstwo swojej drużyny. My musimy jeszcze poczekać do ostatniego gwizdka sędziego.

88

Z własnego pola karnego rozpocznie Aranzubia po tym, jak Orellana znalazł się na spalonym.

86

Dobry mecz Valeróna, który zaliczył dzisiaj dwie asysty.

85

Boisko opuszcza Valerón, w jego miejsce Bergantinos.

84

Do ataku zebrali się jeszcze goście. Trzy podania przed polem karnym, jednak do ostatniego wybiega Marchena i kończy akcję gości.

83

Zaostrzyła nam się gra na Estadio Riazor. Kolejny faul. Od rzutu wolnego Deportivo.

82

Pizzi ukarany żółtą kartką za powstrzymywanie rywala.

80

Gol dla Celty Vigo!

Dobre zagranie w pole karne i zza obrońców wybiega PARK, który z łatwością pokonuje Aranzubię! Honorowy gol Celty Vigo.

79

Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Fernández, na boisko wchodzi Krohn Dehli.

79

Gol dla Deportivo!

Kontra Deportivo, długie zagranie do SALOMAO, który biegnie sam na sam z Varasem. Napastnik mija bramkarza i strzela na pustą bramkę! 3:0!

78

Akcja Celty Vigo pod polem karnym gospodarzy. Piłka zostaje odebrana i z kontrą zabierają się gracze Deportivo.

77

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruna: z boiska schodzi Riki, na boisko wchodzi Salomao.

76

Picci zabrał się z piłką przed polem karnym, wyprzedził obrońcę i oddał strzał, który przelatuje wysoko nad bramką.

75

Znów dobre podanie, tym razem do Gamy, który wywalczył rzut rożny,

74

Dobre przecięcie akcji Celty przez Pablo.

73

Aguilar zdecydował się na mocny strzał z 30 metrów! Bramkarz piąstkuje na bok.

72

Deportivo wciąż naciska. Gracze z ostatniego miejsca w tabeli chcą polepszyć swój bilans bramkowy.

71

Pizzi wykiwał dwóch zawodników Celty Vigo na skrzydle, oddał piłkę partnerowi a akcja kończy się spalonym. Od bramki Varas.

70

Dominacja drużyny Deportivo. Chyba wszyscy zawodnicy na połowie przeciwnika.

69

Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Bermejo, na boisko wchodzi Park.

67

Riki oddaje strzał, który odbija się jeszcze od obrońcy. Z narożnika zaczną gospodarze.

65

Należała się druga bramka zawodnikom Deportivo.

64

SILVIO pięknym strzałem z dystansu pokonuje Varasa, ładna druga bramka dla Deportivo!

62

Orellana za szybko wybiegł za obrońców i znów odgwizdany spalony.

61

Coraz mocniej naciskaja Deportivo. Kolejne podanie za obrońców. Riki nie pobiegł jednak za piłką, bo wiedział, że był na pozycji spalonej.

60

Riki znów w polu karnym! Podniesiona jednak chorągiewka asystenta - spalony.

59

Gama dobrze zachował się w polu karnym i popędził do piłki odbitej po rykoszecie. Rzut rożny.

57

Gospodarze próbują powiększyć prowadzenie. Wynik 1:0 nie odzwierciedla przebiegu meczu.

56

Mamy pierwszą zmianę w meczu. Za De Lucasa wbiega Orellana.

55

Znów Riki! Mocny strzał obroniony i piłka ląduje poza placem gry.

54

Świetne wypuszczenie Rikie'go za obrońców i napastnik jest sam na sam z bramkarzem! Riki niestety nie umieszcza piłki w siatce!

54

Odbiór piłki przez obrońców La Coruny i dobre przerzucenie gry do przodu. Tam dośrodkowanie na nogę Valeróna, który nie trafia w piłkę.

53

Wysoko pressingiem wyszli zawodnicy Deportivo, co się opłaciło, bo obrońcy Celty wybijają piłkę na aut.

52

Spokojniejsze minuty spotkania. Piłka rozgrywana jest głównie w środku pola. Na spalonym Valerón.

51

Brzydkie wejście w nogi i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

50

Drugą połowę znacznie mocniej zaczęli goście. Częściej przy piłce konstruują ataki pozycyjne.

49

Stracona akcja. Arbiter pokazuje, że od bramki rozpocznie Varas.

48

De Lucas dośrodkowywał w pole karne i do szybkiej kontry przechodzi Deportivo.

48

Rzut rożny dla graczy Celty Vigo.

47

Dośrodkowanie w pole karne Deportivo z prawego skrzydła i obrońcy dobrze wybijają piłkę. Było groźnie!

47

Faul na Pranjiciu w środku pola. Będzie długie zagranie w stronę pola karnego.

46

Rozpoczęli gospodarze. Druga połowa zaczyna się bez zmian.

46

Zawodnicy wracają na boisko. Pora zacząć drugą połowę.
Deportivo La Coruna prowadzi na Estadio Riazor po pierwszej połowie 1:0 po bramce Riki'ego. Gospodarze mieli więcej okazji, które mogły zamienić się w bramki. Wydarzeniem pierwszej części jest jednak głupota Aspasa i jego czerwona kartka. Zapraszamy na drugą połowę!

45+2

Riki przerwaca się przy próbie minięcia rywala. Piłka wypada na aut a sędzia gwiżdże po raz ostatni.

45+1

Na spalonym złapany zawodnik drużyny przyjezdnej.

45

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

45

Akcja Celty Vigo kończy się wyjściem z bramki Aranzubii i pewnym wyłapaniem piłki.

44

Aythami ogląda "żółtko" za faul na rywalu.

43

Akcja Rikiego zakończona skuteczną interwencją Demidova.

43

Za dalekie dośrodkowanie, Fernández jeszcze zamykał akcję i oddał strzał głową - w bandy za boiskiem.

42

Po raz kolejny mamy rzut wolny dla Celty Vigo.

41

Posiadanie piłki na korzyść gości: 52 - 48 %.

40

Pizzi próbował minąć obrońców ładnym zwodem, jednak kończy się to przejściem w kontrę gości.

39

Fatalne uderzenie De Lucasa wysoko ponad bramką.

38

Rzut wolny po drugiej stronie boiska. Czy goście wykorzystają szansę?

37

Po raz kolejny złe rozegranie stałego fragmentu gry kończy się stratą piłki. Tym razem zbyt szybko wybiegł za obrońców jeden z zawodników i sędzia dyktuje spalonego.

36

Faul na Bruno Gamie. Będzie dobra okazja na wrzutkę w pole karne na głowy.

35

Od rzutu z autu zaczęli gracze w czarnych koszulkach. Szybkie przejęcie piłki przez gospodarzy.

34

Riki dostaje ładne podanie do nogi w pole karne, oddaje mocny strzał i Varas wybija na rzut rożny!

33

Faul na jednym z zawodników Deportivo. Będzie szansa na przeniesienie gry na połowę przeciwnika.

32

Co ciekawe w ataku są zawodnicy Celty Vigo. Deportivo jakby wyszukiwało okazji w kontrataku.

31

Trener Celty Vigo upominany przez sędziego. Przerwa w grze.

30

Aspas postawił swoją drużynę przed bardzo trudnym zadaniem, jego koledzy będą musieli odrabiać stratę o jednego gracza mniej.

29

Fatalne zachowanie napastnika gości. Przewrócony w polu karnym 'odpłacił' się rywalowi i uderzył go głową! Głupota.

28

Kontrowersje w polu karnym! Mamy czerwień!

27

Gama przedarł się przez obronę z prawej strony i zdołał oddać mocny strzał! Niestety obok bramki. Dobra akcja gospodarzy.

26

W kontrataku La Coruna, zawodnicy pogubili się jednak i stracili piłkę.

25

Domínguez świetnie z poświęceniem przyblokował akcję przeciwników. Piłka ląduje poza linią końcową - z narożnika Vigo.

24

Rzut wolny dla Deportivo na ich własnej połowie.

23

W ostatnich minutach gospodarze cofnięci na swoją połowę i to przeciwnicy naciskają.

22

Potężna 'bomba' Pranjicia i piłka szybuje ponad bramką.

21

Rzut wolny dla Celty Vigo i dobra okazja na wyrównanie.

21

Aranzubia pewnie wychodzi z linii bramkowej i dobrze piąstkuje piłkę poza pole karne.

20

W posiadaniu piłki goście. Dobry strzał z dystansu przyblokowany przez obronę i mamy rzut rożny dla gości.

19

Na spalonym złapany Pizzi. Chwila odpoczynku dla obrony Celty.

18

Wciąż w ataku pozycyjnym piłkarze w biało-niebieskich koszulkach. Obrońcy bronią się wybijaniem piłki na aut.

16

Piłkarze Deportivo znacznie dominują w tej części spotkania. Celta nie miała jeszcze okazji przed bramką rywala.

15

Kolejna dobra akcja gospodarzy! Piłka szybko zagrywana przed polem karnym, ostatecznie Riki oddaje strzał w światło bramki - broni Varas.

14

Słabe rozegranie stałego fragmentu gry przez gospodarzy. Strata piłki.

13

Demidov musiał ratować akcję i przy wślizgu zagrywa piłkę ręką. Żółta kartka i rzut wolny.

13

Niepewne zagranie obrońcy Celty, który traci piłkę na własnej połowie.

11

Piłka grana między linią defensywną Celty Vigo. Próba przerzutu do przodu kończy się przewinieniem gracza Deportivo.

10

Szybka bramka z pewnością ożywi nam to spotkanie. Czekamy na odpowiedź gości.

9

Świetna akcja ofensywna gospodarzy. Cudowne podanie Valeróna a piłkę udem przyjmuje RIKI i uderza z woleja! Piękne trafienie gracza Deportivo.

8

Próba przeniesienia ciężaru gry na lewe skrzydło przez gracza Celty Vigo, podanie jednak niedokładne i partner ledwo ją utrzymał na placu gry.

7

Deportivo miało dobrą okazję z rzutu wolnego, jednak ostatecznie piłka ląduje poza linią końcową.

6

Tuñez ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie akcji.

5

Po raz kolejny w akcji ofensywnej goście. Ładne podania z pierwszej piłki pozwoliły im się dostać w pole karne. Akcja jednak zablokowana przez obrońcę.

4

Strzał z dystansu Pranjicia zablokowany przez obrońców. Piłka wraca pod nogi zawodników Celty.

3

Riki przejmuje piłkę przed polem karnym gości, jednak zmuszony jest zbiec do boku. Przy piłce wciąż Deportivo.

3

Faul na Valerónie. Ze stałego fragmentu gry rozpoczną gospodarze.

2

Spokojny początek, piłka głównie znajduje się w środkowej strefie.

1

Zaczęli przyjezdni.

1

Celta Vigo w czarnych strojach. Gospodarze na biało-niebiesko.
Piłkarze pojawili się na murawie, za chwilę zaczynamy!
Skład startowy:

Deportivo La Coruna:
Aranzubia - Pablo, Aythami, Silvio, Marchena - Domínguez, Aguilar, Valerón, Gama, Pizzi - Riki
Real Club Celta de Vigo:
Varas - Lago, Tuñez, Demidov, Johny - Oubiña, Pranjic, Fernández, Bermejo, De Lucas - Aspas

Sędziowie: Carlos Velasco‎.
Miejmy nadzieję, że mimo tak odległych miejsc w tabeli tych drużyn zobaczymy ciekawe spotkanie i piłkarze powalczą o zwycięstwo dla swojej ekipy. Na transmisję zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!
Podobnie w ostatnich tygodniach prezentuje się zespół Celty Vigo, który także przegrał 4 spotkania, natomiast raz udało im się wyjść zwycięską ręką (2:1 z Grenadą CF).
Deportivo La Coruna przegrało 4 z ostatnich 5 spotkań, raz udało im się zremisować (0:0 z Rayo Vallecano).
Deportivo La Coruna zajmuje po 27 kolejkach ostatnie - 20. miejsce w tabeli notując 17 punktów. Natomiast Celta Vigo plasuje się tylko 6 punktów wyżej od gospodarzy, co daje im 19. pozycję. Goście mają jednak szansę wyprzedzić Mallorkę i na koniec kolejki awansować o pozycję, może dwie.
Zapraszamy na spotkanie 28. kolejki hiszpańskiej La Ligi, w której zmierzą się Deportivo La Coruna oraz Celta Vigo. W poprzedniej rundzie drużyny te zakończyły mecz remisem 1:1.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:45.