Bayern Monachium – Arsenal F.C.

0:2

finał (0:1)

13.03.2013, 20:45 • Allianz Arena • Maciej Sadlowski

Kapitalne widowisko na Allianz Arenie! Arsenal Londyn wygrał 2:0 z Bayernem Monachium, jednak nie awansował do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. Anglicy przegrali pierwszy mecz 1:3 i dzisiaj mogą tego bardzo żałować. Kanonierzy byli dzisiaj zespołem lepszym od bezbarwnego Bayernu, ale bramki Giroud i Koscielnego to na dziś za mało. Dziękuję za uwagę! (22:37:20)

90+3

90+3

Gospodarze kradną czas, już niewiele im zostało.

90+2

Robben sfaulowany na połowie gości.

90+2

Złe dośrodkowanie Cazorli.

90+1

Bayern wychodził czterech na trzech, ale zablokowane uderzenie Robbena!

90+1

Przepychanki Mullera. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje!

90

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

89

Za wysoko dośrodkowana piłka przez Artetę.

89

Gomez ukarany żółtą kartką.

89

Spieszą się piłkarze Arsenalu. Faulowany Rosicky.

87

Koscielny ukarany "żółtkiem".

87

Kapitalna walka na boisku! Arsenal dąży do strzelenia trzeciego gola!

86

Ależ emocje na Allianz Arenie!

85

Gol dla Arsenalu!
Dośrodkowanie Cazorli, do piłki skacze KOSCIELNY i pewnym uderzeniem pakuje piłkę do bramki!

83

Martinez ukarany żółtą kartką przez sędziego Kralovca.

82

Mocne uderzenie Mullera z siedmiu metrów i fenomenalna parada Fabiańskiego.

82

Gospodarze nacierają i chcą strzelić bramkę!

81

Tymoszczuk zmienił Kroosa.

80

Mertesacker ukarany żółtą kartką.

80

Robben zbyt długo zwlekał z podaniem i w ostateczności został sfaulowany.

79

Gervinho!!! Zamieszanie w polu karnym, uderzenie czarnoskórego zawodnika, a futbolówka o centymetry ominęła słupek!

78

Bayern wycofał piłkę do obrony. Spokojna gra Bawarczyków.

77

Dante sprytnie wybił piłkę spod nóg Jenkinsona.

77

Ale nie ma co "gdybać", Arsenal prowadzi 1:0 na Allianz Arena.

76

Giroud nie zdążył zagrać piłki do Cazorli! Gdyby to zrobił, to gol dla Arsenalu stałby się faktem!

74

Robben zbiegł do środka i niecelne strzelił na bramkę Fabiańskiego.

74

Zmiany, kartki... mieliśmy trochę przerw w grze.

73

Giroud został ukarany żółtą kartką.

73

Z boiska zszedł Mandzukić, a jego miejsce zajął Gomez.

71

Chamberlain zmienił Walcotta.

71

Gervinho zagra za Ramseya.

71

Dobrze rozwijała się akcja Arsenalu, ale zbyt mocne podanie do Cazorli.

70

Jenkinson wywalczył aut dla swojego zespołu na wysokości pola karnego Bayernu.

69

Dośrodkowanie Kroosa, strzał Robbena, ale spora pomyłka reprezentanta Holandii.

68

Zablokowany strzał Martineza. Kotłuje się w polu karnym Arsenalu. Rzut rożny dla Bayernu.

68

Genialne podanie do Robbena, Holender znalazł się w wyśmienitej okazji, strzelił dobre i kapitalna parada Fabiańskiego.

67

Robben zagrywa w pole karne, jednak tam w odpowiednim miejscu był Mertesacker, który wyjaśnił sytuację.

66

Piłka wrzucona w pole karne Arsenalu, ale piłkę przejęli już goście z Londynu.

65

Giroud nieprzepisowo potraktował teraz Martineza.

64

Przejęcie piłki przez Martineza, piłka trafia do Kroosa, a ten niewiele chybił!

64

Niecelny strzał Gustavo, choć w tej sytuacji było bardzo groźnie.

62

Rosicky faulował i obejrzał żółtą kartkę. Czech przegrał pojedynek biegowy z Robbenem.

62

Zablokowany strzał Mullera w dobrej sytuacji i futbolówkę złapał Fabiański.

61

Strzał Cazorli z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na murze.

60

Gustavo sfaulował Rosicky'ego. Będziemy mieli rzut wolny dla Kanonierów. Może być groźnie!

60

Lahm z autu, ale piłka nie dotarła do Kroosa.

58

Płaski strzał Mullera, ale pewną interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Dobry występ reprezentanta Polski.

57

To był faul taktyczny reprezentanta Niemiec w barwach Bayernu Monachium.

57

Lahm został ukarany żółtą kartką.

57

Zagranie Mullera wzdłuż bramki, ale nikt nie wykończył tego podania.

56

Powtórki pokazują, że Walcott nie był na pozycji spalonej.

56

Walcott na pozycji spalonej.

56

Kolejne ofensywne wejście Lahma. Kolejna strata.

55

Tymczasem zachęcamy Was do polubienia naszego facebookowego fanpage'u!

54

Lahm zagrywa w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się Mertesacker.

54

Koscielny w czysty sposób odebrał piłkę Lahmowi.

53

Piłka już w rękach Fabiańskiego. Grę prowadzi Arsenal.

53

Na boisku leży Mandzukić, który został uderzony w rękę.

52

Arsenal nieco wyżej wyszedł do rywala, czym utrudnia mu teraz rozgrywanie akcji.

50

Bardzo niecelny strzał Robbena.

50

Robben zagrał do Kroosa, ten natychmiast dorzucił piłkę w pole karne, ale w porę futbolówke wybił Koscielny.

49

Pierwsze minuty z pewnością należą do gospodarzy dzisiejszego pojedynku.

48

Mocne uderzenie Kroosa, ale niecelnie.

48

Ofensywne wejście Lahma, który zagubił się przed polem karnym.

47

Uderzenie Robbena z szesnastu metrów, piłka ociera się jeszcze o rywala i o centymetry mija słupek bramki strzeżonej przez Fabiańskiego!

47

Niedokładne zagranie do Mandzukicia.

46

Czekamy na emocje i przede wszystkim, bramki!

46

Zakończyła się pierwsza część spotkania, w której Arsenal Londyn prowadzi 1:0 z Bayernem Monachium. Kanonierzy wyszli na prowadzenie w 3. minucie, kiedy to Giroud wykorzystał dobre podanie Walcotta. Zapowiadają się wielkie emocje w drugiej połowie meczu!

45+1

45+1

Muller nie zdążył za akcją i grę od bramki wznowi Fabiański.

45

Sędzia doliczył jedną minutę.

44

Gibbs ukarany żółtą kartką za faul na Robbenie.

44

Ramsey próbował zagrać do Rosicky'ego, ale gospodarze przejęli piłkę.

43

Próba ataku Bawarczyków, ale futbolówkę przejęli już zawodnicy Arsenalu Londyn.

42

Cazorla próbował przedostać się skrzydłem, ale szybko doskoczyło do niego dwóch rywali.

41

Wślizg Lahma powstrzymał Giroud.

40

Giroud na chwilę opuszcza plac gry. Za chwilę powinien powrócić na boisko.

39

Van Buyten ostro potraktował Giroud. Napastnik Arsenalu leży na placu gry.

38

Niezwykle silny na nogach jest Walcott. Arsenal próbuje przedrzeć się w pole karne Bayernu.

37

Muller zostawił piłkę Kroosowi, ale ten nie nadążył za posłaną piłką.

37

Robben zgrał piłkę do Mullera i mamy rzut z autu dla Bawarczyków.

36

Uspokoiło się tempo spotkania.

35

Gustavo spokojnie zagrał do Neuera. Ponownie Bayern konstruuje akcję.

34

Zbyt płaskie dośrodkowanie Robbena.

34

Główkował Gibbs i mamy korner dla gospodarzy.

33

Będziemy mieli rzut wolny dla Bayernu!

32

Jenkinson uprzedzony przez Mullera.

31

Kolejne zagranie Walcotta w pole karne i Giroud był blisko wykończenia akcji! Podobnie było w trzeciej minucie spotkania, kiedy Arsenal wyszedł na prowadzenie.

30

Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony spotkania. Na chwile obecną Arsenal prowadzi 1:0 z Bayernem.

30

Gustavo faulowany w środkowej strefie boiska.

29

Muller strzela na bramkę Arsenalu z ostrego kąta i tylko boczna siatka!

28

Groźne uderzenie Robbena, piłka o metr mija bramkę Kanonierów.

28

Mądrze bronią się piłkarze Arsenalu Londyn.

26

Dośrodkowanie Cazorli z rzutu wolnego i van Buyten czyści wszystko w powietrzu.

26

Kontratak Bayernu! Lahm zagrał do Kroosa, ten uderza na bramkę Arsenalu i bardzo dobra interwencja Fabiańskiego.

25

Niepewne wyjście Neuera. No to teraz zrobiło się groźnie w polu karnym Bayernu.

24

Fatalne uderzenie Martineza zza pola karnego.

23

Kolejne dobre wyjście Łukasza Fabiańskiego! Polak łapie piłkę po dośrodkowaniu Gustavo.

23

Ponownie gospodarze przy piłce. Ofensywne wejście Lahma.

22

Długie zagranie do Mullera, ale piłkę przejęli goście.

21

Znakomita atmosfera na Allianz Arena w Monachium.

20

Dośrodkowanie Alaby, ale piłkę łapie Fabiański.

19

Protesty Alaby. Rzut z autu dla Arsenalu.

18

Przejęcie Bayernu, natychmiastowy atak i... gospodarze domagają się rzutu rożnego, a grę od bramki wznowi Łukasz Fabiański.

17

Spokojne rozgrywanie piłki przez przyjezdnych z Londynu.

16

Mandzukić naciskał Metersackera, ale w porę z bramki wybiegł Fabiański i ubiegł napastnika Bayernu.

15

Złe zagranie Rosicky'ego do Wallcota.

14

Zablokowane uderzenie Kroosa przez Metersackera.

14

Kanonierzy naciskani przez przeciwników przez co szybko pozbyli się piłki. Aut dla Bayernu Monachium.

13

Grę wznawia Łukasz Fabiański.

13

Pewny przechwyt Artety, ale za chwilę strata i ponownie Bawarczycy przy piłce.

12

Dosyć chaotycznie grają obrońcy Arsenalu.

11

Kąśliwe dośrodkowanie Cazorli. Niewiele zabrakło!

11

Tym razem jesteśmy na połowie Bayernu. Rzut wolny dla przyjezdnych.

10

Ależ okazja dla Bayernu! Dobre dośrodkowanie Kroosa, piłka trafia pod nogi Gustavo, który minimalni przestrzelił!

10

Ogromne zamieszanie w polu karnym Arsenalu i będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy.

9

Bawarczycy cały czas w natarciu. Widać, że zależy im na strzeleniu bramki.

8

Ryzykownie zachował się Dante, ale pewna interwencja środkowego obrońcy zespołu gospodarzy.

7

Spokojnie rozgrywana piłka przez defensorów Bayernu.

6

Przypomnijmy jeszcze raz, że pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu 3:1.

6

Kolejny raz piłkarze Bayernu złapani na pozycji spalonej.

5

Ładne uderzenie Kroosa zza pola karnego, ale pewna interwencja Fabiańskiego.

4

Bramka strzelona już na początku spotkania przez Kanonierów zwiastuje nam kapitalny pojedynek!

3

Mamy prowadzenie Arsenalu! Piłkę otrzymał Walcott, zagrał wzdłuż pola karnego do GIROUD, który pewnym uderzeniem strzelił gola!

3

Lahm szybko przejął piłkę i ponownie gospodarze konstruują akcję.

2

Długie zagranie do Walcotta, ale skutecznym wyjściem popisał się Neuer.

2

Pierwsza akcja Bayernu, ale na pozycji spalonej znalazł się Mandzukic.

2

Miłą niespodzianką jest gra Łukasza Fabiańskiego w bramce Arsenalu. To powrót polskiego bramkarza po bardzo długiej przerwie.

1

Gwizdek sędziego i gracze Arsenalu rozpoczęli pojedynek na Allianz Arenie.

1

Podajemy jeszcze wyjściowe składy obu zespołów.

Bayern München: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martinez, Gustavo - Muller, Kroos, Robben - Mandzukić.

Arsenal Londyn: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky, Ramsey - Walcott, Cazorla - Giroud.
Piłkarze są już na murawie. Za chwilę początek pojedynku!
Spodziewamy się sporych emocji na Allianz Arenie, dlatego gorąco zachęcamy Was do śledzenia relacji na żywo za pośrednictwem naszego serwisu internetowego.
Piłkarze Bayernu Monachium wygrali ostatnie dwa spotkania w ramach Bundesligi. Najpierw ograli 1:0 Hoffenheim, a ostatnio 3:2 z Fortuną Dusseldorf. Tymczasem "Kanonierzy" musieli ostatnio przełknąć gorycz porażki przegrywając 1:2 z Tottenhamem. Tydzień wcześniej ograli natomiast Aston Villa.
Warto sprawdzić jak dokładnie przebiegało ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Przyjezdni z Monachium wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, kiedy to Toni Kroos pokonał Wojciecha Szczęsnego. Kilkanaście minut później polski bramkarz skapitulował po raz drugi, a na listę strzelców wpisał się Thomas Muller. Kontaktową bramkę strzelił Lukas Podolski, ale ostatnie słowo należało do Bawarczyków, a konkretniej do Mario Mandzukicia.
Pierwszy pojedynek tej fazy rozgrywek został rozegrany oczywiście w Londynie, gdzie zespół Bayernu zneutralizował gospodarzy i wygrał z nimi 3:1. Wydaje się więc, że kwestia awansu może być tutaj rozstrzygnięta, chociaż należy pamiętać, że futbol jest nieprzewidywalny i nie można rozstrzygać meczów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
Przed nami rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym to piłkarze Bayernu Monachium zagrają na własnym obiekcie z Arsenalem Londyn. Początek pojedynku wyznaczono tradycyjnie na godzinę 20:45.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.