Girondins Bordeaux – SC Bastia

1:0

finał (0:0)

10.03.2013, 17:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas • Piotr

Bordeaux zasłużenie pokonuje Bastie 1:0. Gola, na wagę trzech punktów zdobył Diabate. Dziękujemy za śledzenie relacji w serwisie Lajfy.com! (18:57:05)

90+3

Khazri ukarany kartką za przewinienie na środku boiska.

90+1

3 minuty dolicza arbiter.

90+1

Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Faty, na boisko wchodzi Sans.

90

Niecelny strzał Khazriego. Gracz Bastii jeszcze protestował, domagając się kornera, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta, za kilka chwil przekonamy się ile czasu doliczy arbiter.

88

W ofensywie przewinił Maoulida.

88

Rzut rożny dla Bastii, jednak nie udaje się oddać strzału.

86

Dużo zaciętej walki w strefie środkowej. Gospodarze nieco oddali inicjatywę, ale to oni ciągle częściej posiadają futbolówkę (61% czasu gry).

85

Bastia próbuje odwrócić losy tego meczu, ale przy tak dobrze grających defensorach gospodarzy, ciężko będzie coś zdziałać.

83

Nie sięgnął piłki w polu karnym Beauvue.

82

Niezła wrzutka Khalfallaha i naprawdę, niewiele zabrakło, by do piłki przed bramką doszedł Diabate.

81

Poundje odepchnięty przez Barbato. Rzut wolny przed polem karnym Bordeaux.

78

Szybki kontratak "Żyrondystów" i w ostatniej chwili, ofiarnie interweniuje Faty.

77

Rzut wolny dla Bordeaux, 30 metrów, na wprost od bramki.

76

Zmiana w drużynie FC Girondins de Bordeaux: z boiska schodzi Sertic, na boisko wchodzi Plasil.

75

Khazri rozciągnął grę do lewego skrzydła, ale tam zablokowane zostało dośrodkowanie któregoś z jego partnerów.

74

Zablokowany strzał Poko.

71

Choplin powstrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Obraniaka.

70

Dwadzieścia minut do zakończenia spotkania. Gracze Bordeaux zdaje się, że mają pod kontrolą przebieg gry.

67

Za mocne dośrodkowanie i futbolówka opuszcza plac gry.

67

Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Bastii.

66

Saivet wykiwał dwójkę rywali i w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza! Mogło być 2:0!

65

Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Dall'lgna, na boisko wchodzi Barbato.

63

W ofensywie przewinił teraz Saivet.

62

Długo przy piłce utrzymują się "Żyrondyści".

59

Mamy przerwę w grze, ucierpiał Khazri i konieczna będzie interwencja sztabu medycznego.

58

A teraz, niecelnie z dystansu przymierzył Saivet.

57

Gol dla Bordeaux!

CHEICK DIABATE strzałem przy krótkim słupku otwiera wynik spotkania! Świetnym dośrodkowaniem obsłużył go Khalfallah!

54

Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Inkoom, na boisko wchodzi Vincent.

54

Z 18 metra, w poprzeczkę trafia Obraniak!

52

Ależ rozszalał się Obraniak! Teraz uderzył sprzed szesnastki i z kłopotami broni golkiper Bastii!

51

Kolejne dośrodkowanie Obraniaka, tym razem przedpole "czyści" Landreau.

51

W pole karne dorzucał Obraniak, ale centymetrów, by sięgnąć piłkę zabrakło Poko.

50

Poundje faulowany przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego.

49

Sunął kolejny atak Bordeaux, ale dobrze w defensywie spisał się Cioni.

47

Nieudane dośrodkowanie Obraniaka.

46

Zmiana w drużynie FC Girondins de Bordeaux: z boiska schodzi Maurice-Belay, na boisko wchodzi Diabate.

46

Zmiana w drużynie FC Girondins de Bordeaux: z boiska schodzi Rolan, na boisko wchodzi Obraniak.

46

Do przerwy bez bramek. Inicjatywa po stronie gospodarzy, to oni są częściej przy piłce i kreują grę. Sytuacji podbramkowych jednak jak na lekarstwo.

45+4

Rzut wolny miała Bastia, ale na niewiele to się zdało.

45+3

Jeszcze arbiter nie kończy tej połowy, bowiem mieliśmy krótką przerwę spowodowaną kontuzją jednego z "Żyrondystów".

45+1

2 minuty doliczone.

45+1

Rzut wolny dla Bastii, jednak goście wstrzeliwują piłkę w mur.

45

Czujny we własnym polu karnym Landreau uprzedził Rolana.

43

Piłka trafia przed pole karne, gdzie na strzał decyduje się Maurice-Belay, ale przestrzela.

43

Rzut wolny przy linii bocznej dla Bordeux.

42

Starli się w powietrzu Choplin i Rolan, arbiter dopatrzył się przewinienia tego drugiego.

40

Landreau broni strzał któregoś z "Żyrondystów".

39

Rozszaleli się gracze Bordeaux, najpierw dośrodkowywali z lewej flanki, a chwilę później z prawej. Dwukrotnie czujni w szesnastce defensorzy Bastii.

37

Poko mógł stanąć sam przed bramkarzem, ale zabrakło mu centymetrów by sięgnąć podanie Saiveta.

35

Ajjj! Głową przymierzył Marange, piłka ląduje na górnej siatce.

35

Interwencja Choplina i jeszcze raz, z narożnika boiska gospodarze.

34

Z prawej strony boiska uruchomiony został Mariano, ale wygarnął mu piłkę Palmieri. Korner dla "Żyrondystów".

32

Gra już wznowiona.

32

Mamy przerwę w grze, na boisku leży Maoulida.

31

Na dwa tempa zagrali gracze Bastii, ale nie udało się oddać strzału.

30

Poundje starł się z Maoulidą na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla gości.

28

Na ławce gospodarzy zasiada dziś reprezentant Polski, Ludovic Obraniak. Ciekawi jesteśmy, czy dostanie szansę gry w drugiej części spotkania.

26

Dużo walki i niedokładności w strefie środkowej.

24

Korner dla Bastii. Sporo zamieszania w szesnastce Bordeaux i ostatecznie zagrożenie wyjaśnia Mariano.

23

W polu karnym upadł Maoulida, ale arbiter nakazał grać dalej.

21

Korner nie przynosi pożądanego przez "Żyrondystów" rezultatu.

21

Świetne uderzenie Maurice-Belaya! Z problemami, futbolówkę poza boisko przenosi Landreau!

20

Pierwszy, od dłuższego czasu atak Bastii. Jednak podanie w kierunku Beauvue było zbyt mocne.

19

Główkował Rolan, wprost w bramkarza.

18

Palmieri wybija dośrodkowanie Sertica. Korner.

18

Choplin fauluje przed polem karnym Rolana i ogląda "żółtko".

17

Początek meczu zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Bastia ogranicza się póki co, wyłącznie do gry defensywnej.

15

Olbrzymie kłopoty na przedpolu miał Landreau. Na raty wybija piłkę dośrodkowaną przez Sertica.

14

Choplin odepchnął Rolana. Rzut wolny.

12

Z rzutu wolnego wrzucał Sertic, ale zagrożenie oddalił Faty do spółki z własnym golkiperem.

12

Długo piłką pograli "Żyrondyści" i sfaulowany został Rolan.

11

Jeszcze jedna wrzutka w szesnastkę Bastii, Khalfallah nie opanował futbolówki.

10

Maurice-Belay wypatrzył w polu karnym Khalfallaha, jednak ten, w walce o piłkę odepchnął rywala.

8

Niewiele teraz brakowało, by Maurice-Belay doszedł do piłki i stanął oko w oko z bramkarzem. Ostatecznie interweniuje Landreau.

7

Dobre dośrodkowanie, ale gospodarze zostali zablokowany w polu karnym rywali.

6

Rzut rożny dla Bordeux.

4

Beauvue na środku boiska powalił Planusa.

1

"Żyrondyści" na granatowo, przyjezdni w białych kompletach.

1

Skład startowy:

FC Girondins de Bordeaux: Carrasso - Marange, Mariano, Planus, Poundje, Khalfallah, Poko, Maurice-Belay, Saivet, Sertic, Rolan.

SC Bastia: Landreau - Inkoom, Faty, Mary, Choplin, Khazri, Beauvue, Palmieri, Cioni, Maoulida, Dall'lgna.

Sędziowie: A. Gautier‎.
W zespole Bordeaux występuje reprezentant Polski, Ludovic Obraniak. "Ludo" jest jednym z najskuteczniejszych graczy swojej drużyny - w tym sezonie Ligue 1 zdobył 5 bramek.
Bastia w ostatniej kolejce przełamała passę 6-ciu spotkań bez zwycięstwa. Podopieczni Hantza, skromnie, bo 1:0 rozprawili się z Ajaccio.
Piłkarze Bordeux ostatnie zwycięstwo odnieśli 2 lutego, w starciu z Valenciennes (2:0). Ich kolejne cztery mecze - z Ajaccio, Lyon, Brest, Lille - zakończyły się porażkami.
Dziesiąte w tabeli Bordeaux podejmie przed własną publicznością 13-stą drużynę Ligue 1, Bastię. "Żyrondyści" zgromadzili do tej pory 38 punktów, Bastia ma ich nieco mniej - 30.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.