Legia Warszawa – Olimpia Grudziądz

4:1

finał (0:1)

26.02.2013, 18:15 • Lukasz Samek

Koniec meczu. Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką, ale Legia w drugiej części spotkania pokazała klasę i zdeklasowała Olimpię. (20:09:19)

90

Doliczone 3 minuty.

90

W miejsce Rogalskiego wchodzi Górka.

90

Gol dla Legii!
Bramkę zdobył DWALISZWILI. Pięknie odwrócił się w polu karnym z przeciwnikiem na plecach Dwaliszwili i strzela gola po długim rogu.

90

W miejsce Smolińskiego wchodzi Kryszak.

89

Bramkę zdobył MAREK SAGANOWSKI. Ładnie z piłką obrócił się Marek Saganowski i po długim rogu strzela bramkę.

88

Daniel Łukasik strzela z linii pola karnego wysoko nad bramką.

80

Strzela Artur Jędrzejczyk, ale przeszkodził mu Saganowski i tylko rzut rożny dla Legii.

79

Odważnie Furman, ale w ostatniej chwili blokowany i rzut rożny.

77

Trochę za mocne podanie do Dwaliszwilego. Od bramki Wróbel.

76

75

Żółta kartka dla Marcina Woźniaka.

74

Jakub Kosecki w miejsce Jakuba Wawrzyniaka.

71

Żółta kartka dla Daniela Łukasika.

70

Dośrodkowuje Łukasik, ale wprost w ręce Wróbla.

70

Żółta kartka dla Banasiaka.

67

Tym razem sędzia odgwizduje spalonego, którego nie było.

66

W polu karnym pada Dwaliszwili, ale sędzie nakazuje grać dalej.

64

Bramkę zdobył ARTUR JĘDRZEJCZYK. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Brzyskiego, a najwyżej w polu karnym wyskakuje Jędrzejczyk i strzela głową bramkę.

63

62

W miejsce Janusza Gola na boisku pojawia się Daniel Łukasik.

60

Teraz ładnie przy piłce utrzymują się gracze Olimpii.

59

Dwaliszwili strzela, ale bez problemu broni Wróbel.

58

Strzał Radovicia dużo nad bramką.

57

Radović traci piłkę.

55

Dominik Furman dośrodkowywał, ale bardzo mocno i bardzo niecelnie.

53

Gospodarze ruszyli do ataku. Akcja za akcją w zasadzie w wykonaniu Legii.

51

Bramkę zdobył MAREK SAGANOWSKI. Dwaliszwili dośrodkowuje po murawie do Marka Saganowskiego i napastnik Legii pokonuje Wróbla.

50

Akcja zaczepna gości, ale Woźniak podaje niecelnie do Ruszkula i piłka w rękach Skaby.

50

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu "Wojskowych".

48

Tomasz Brzyski dośrodkowuje, najwyżej wyskoczył Dwaliszwili, ale całkowicie nieudany strzał.

48

Rzut wolny dla Legii.

47

Furman dośrodkowuje po murawie, ale obrońcy Olimpii wybijają na rzut rożny.

46

W miejsce Tomasza Jodłowca na boisku melduje się Michał Żewłakow.

46

45

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

43

Dośrodkowuje Brzyski, ale strzał Saganowskiego minimalnie obok bramki.

41

Radović dośrodkowuje, ale piłka w rękach bramkarza gości.

38

Żółtym kartonikiem ukarany Dominik Furman.

37

Legia rzuciła się do odrabiania strat, ale póki co bez efektu.

34

Gol dla Grudziądza!

Strzelcem bramki PIOTR RUSZKUL! Jedno podanie i Piotr Ruszkul sam na sam ze Skabą. Zawodnik Olimpii pewnym strzałem pokonuje bramkarza "Wojskowych".

33

Strzelał Miroslav Radović, ale bez skutku.

31

Dobra akcja Dominika Furmana, ale tylko rzut rożny.

30

Całkiem niezła akcja Legii, ale na spalonym Marek Saganowski.

29

Strzela Janusz Gol, ale pewnie broni Wojciech Skaba.

28

Marek Saganowski podaje niecelnie do Dwaliszwilego.

27

Prostopadłe podanie do Rogalskiego, ale o ułamki sekundy wyprzedzony przez Skabę.

25

Żółty kartonik dla Stańka.

24

Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie wybijają obrońcy Legii.

24

Rzut wolny dla gości z okolic trzydziestego metra.

Śledź stronę lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie"

23

Na spalonym Ruszkul.

20

Wawrzyniak strzelił z za pola karnego, obok bramki.

19

Chwila mało ciekawej gry w środku pola.

15

Dwaliszwili z Golem wyprowadzają kombinacyjną akcję, piłka trafia do Jędrzejczyka, ale ten oddaje niecelny strzał.

13

Dośrodkowanie na pole karne Jędrzejczyka do Saganowskiego, ten przyjął piłkę, odwrócił się i strzelił. Na rzut rożny wybija Wróbel.

11

Radović drybluje w polu karnym, ale pogubił się i stracił piłkę.

9

Wrzuca Brzyski, główkuje Jodłowiec, ale piłka obok bramki. Rozpocznie Wróbel.

9

Faulowany Saganowski i będzie rzut wolny z podobnego miejsca jak przed kilkoma minutami.

8

Trzeba powiedzieć, że goście wcale nie przestraszyli się obrońców tytułu. Starają się przeć do przodu i całkiem nieźle to wygląda.

5

Rzut wolny dla Legii, piłka po murawie zagrana w pole karne, ale wybijają obrońcy Olimpii.

3

Odważnie goście. Dośrodkowanie na pole karne, ale główka jednego z zawodników z Grudziądza zbyt słaba i pewnie łapie piłkę Skaba.

2

W ataku Dwaliszwili, ale przekroczył przepisy i od rzutu wolnego Olimpia.

1

Mecz się właśnie rozpoczął. Przy piłce Olimpia.
Trwa pożegnanie Tomasza Kiełbowicza, a zaraz pierwszy gwizdek.
Mimo meczu z niżej notowaną drużyną na trybunach istne święto. Piłkarze już na boisku.
Skład startowy:

Legia Warszawa: Skaba - Jędrzejczyk, Jodłowiec, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Furman, Gol, Brzyski - Dwaliszwili - Saganowski

Olimpia Grudziądz: Wróbel - Banasiak, Mazurkiewicz, Staniek, Woźniak - Łabędzki, Smoliński, Frańczak, Szczot, Ruszkul - Rogalski
Olimpia natomiast wygrywała z Pogonią Szczecin, Lechem Poznań i Górnikiem Wałbrzych. Co ciekawe wszystkie te mecze nie rozstrzygnęły się w podstawowych 90 minutach.
"Wojskowi" w Pucharze pokonali już Piast Gliwice 2:1 i Okocimski Brzesko 4:0;
Legia zainaugurowała już sezon, gdzie przegrała z Koroną Kielce 2:3. Dla Olimpii jest to dopiero pierwszy oficjalny mecz.
W barwach gospodarzy na pewno nie zobaczymy dzisiaj Dicksona Choto, Marko Sulera, Michała Kopczyńskiego, Michała Żyry, Jakuba Rzeźniczaka i Michała Efira.
Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 1/8 Pucharu Polski. Jest to pierwszy z dwóch meczów tych drużyn.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

4:1

finał (0:1)

Gole: 51. Saganowski, 64. Jędrzejczyk, 89. Saganowski, 90. Dwaliszwili - 34. Ruszkul

Kartki:   38. Furman (LEG), 71. Łukasik (LEG), 75. Woźniak (LEG) - 25. Staniek (OLG), 70. Banasiak (OLG), 84. Pisarczuk (OLG)

Legia Warszawa: Skaba - Jędrzejczyk, Jodłowiec (46' Żewłakow), Astiz, Wawrzyniak (74' Kosecki) - Radović, Furman, Gol (62' Łukasik), Brzyski - Dwaliszwili - Saganowski

Olimpia Grudziądz: Wróbel - Banasiak (81' Pisarczuk), Mazurkiewicz, Staniek, Woźniak - Łabędzki, Smoliński (90' Kryszak), Frańczak, Szczot, Ruszkul - Rogalski (90' Górka)

Drugi mecz: Wtorek 12.03.2013 Olimpia G. - Legia