Udinese Calcio – Torino FC

1:0

finał (1:0)

10.02.2013, 15:00 • Stadio Communale Friuli • Piotr

Udinese pokonuje Torino 1:0. Świetna pierwsza połowa w wykonaniu "Zebrette" i gorsza druga, w której to, za wszelką cenę wyrównać chcieli przyjezdni z Turynu. Byliśmy dziś świadkami świetnego widowiska, zabrakło jedynie większej ilości bramek, choć okazja ku temu była nie raz. Jedyne trafienie, w 7 minucie meczu zaliczył Pereyra. (16:55:21)

90+5

Padelli poradził sobie z dośrodkowaniem.

90+5

To ostatnia akcja meczu, wszyscy gracze Torino w polu karnym rywali, a egzekutorem rzutu wolnego bramkarz.

90+5

Diop powalony na środku boiska.

90+4

Mądrze w ostatnich minutach meczu gra Udinese. Gospodarze szanują piłkę, czym urywają cenne sekundy.

90+3

Strzał Ranegiego wyłapał bramkarz.

90+2

"Żółtko" dla Santany.

90+2

Futbolówka odzyskana przez rywali, ale tylko na chwilę, bo kilka sekund później przewinił Santana.

90+2

Rzut wolny dla Udine, niemalże z narożnika boiska.
5 minut doliczone.

90

Rozpaczliwy atak Turyńczyków, piłka zagrana przed bramkę Padelliego i "na raty" interweniuje Angella do spółki z Domizzim.

90

Oddalają zagrożenie gospodarze.

89

A teraz, pod drugą bramką powstrzymany Cerci. Korner dla Torino.

88

Krótko rozegrany ten stały fragment gry i strata piłki przez Silvę.

88

Rzut rożny dla Udinese. Interweniował Rodríguez.

87

Luca Banti wznawia grę.

87

Ucierpiał w tym starciu Campos, mamy przerwę w grze.

86

D`Ambrosio łokciem potraktował rywala. Powinien się cieszyć, że skończyło się tylko na żółtej kartce.

86

Niecelnie uderzył Jonathas.

84

Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Di Natale, na boisko wchodzi Ranegie.

81

Mamy dośrodkowanie w pole karne, lecz w miejsce, w które poleciała piłka nie było żadnego gracza w bordowej koszulce.

78

Przed polem karnym piłkę odzyskał Cerci, już pędził w kierunku bramki, lecz w ostatniej chwili spod nóg wyłuskał mu ją Angella.

77

Na spalonym Di Natale.
Limit zmian w drużynie Torino już wyczerpany, gospodarzom pozostała jeszcze jedna roszada.

76

Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Pasquale, na boisko wchodzi Silva.

76

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Barreto, na boisko wchodzi Diop.

75

Ponad bramką uderza Włoch.

75

Rzut wolny dla Udine, przy piłce Di Natale.

74

Kartka za nieczyste zagranie dla Rodrígueza.

74

Szybki kontratak Udinese. Przed polem karnym faulowany Pasquale.

74

Jeszcze raz z narożnika boiska grę wznawiali goście. Tym razem skutecznie w defensywie Domizzi.

73

Jonathas uderzył głową i w ostatniej chwili, piłkę zmierzającą do bramki wybił Benatia!

73

Cerci wywalczył rzut rożny.
Częściej przy piłce w drugiej połowie przebywają gracze Torino.

72

Benatia udanie interweniuje.

72

Rzut wolny dla Torino, odległość od bramki znacząca.

70

Pereyra ostro potraktował Vivesa, ale obyło się bez kary indywidualnej.

70

Glik "wyczyścił" przedpole bramki Gilleta.

68

Bezpańską piłkę wyłapał Padelli.

66

W odpowiedzi Torino, ale Padelli uprzedził Barreto.

65

Sprzed pola karnego huknął Di Natale i zabrakło mu centymetrów, by podwyższyć wynik spotkania!

65

Zdążył teraz z interwencją Gazzi.

64

Na krótki słupek dogrywał Di Natale, ale tam ustawieni tylko gracze w bordowych koszulkach.

63

D`Ambrosio blokuje dośrodkowanie Pereyry i będzie korner.

61

Gra już wznowiona.

61

Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Maicosuel, na boisko wchodzi Campos.

60

Przerwa w grze, pomocy masażystów potrzebuje Benatia.

59

Niesygnalizowane uderzenie Cerciego sprzed pola karnego i piłka trafia w poprzeczkę! Ależ "rakietę" odpalił pomocnik Torino!

58

Atak rywali, na skrzydle zatrzymał Benatia.

57

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Brighi, na boisko wchodzi Vives.

57

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Meggiorini, na boisko wchodzi Jonathas.

54

Gracze Torino próbują utrzymać się nieco dłużej przy futbolówce.

53

Próbował strzelać Cerci, z interwencją zdążył Basta.

52

W środkowej strefie przewinił Santana.

49

Niecelnie przymierzył Pasquale.

48

Napędzał się Meggiorini, ale został uprzedzony przez bramkarza.

48

Od rzutu wolnego, z własnej połowy boiska Udinese.

46

Szybko piłkę przejęli gospodarze i próbowali dalekiego zagrania do Di Natale, jednak ten powstrzymany przez Glika.

46

Rozpoczęli gracze Torino.

46

Gracze rezerwowi kończą już rozgrzewkę, zatem za kilka chwil wznowimy zawody.
Do przerwy Udinese prowadzi z Torino 1:0. Kapitalnie w ten mecz weszli "Zebrette". W raz z upływem czasu spotkanie nam się wyrównało i do głosu zaczęli dochodzić również goście, ale ostatnie 10 minut, pierwszej części gry toczyło się znów pod dyktando Udinese.

45

W polu karnym, jak rażony piorunem pada Santana, ale nie ma rzutu karnego. Zdaniem arbitra Allan interweniował czysto.

44

Niezbyt pewna interwencja Glika i swoją drużynę ratować musiał Gillet. Do piłki pędził już Di Natale.

44

Meggiorini powstrzymany przez Domizziego.
Posiadanie piłki, minimalnie na korzyść Udinese.

41

Z kontratakiem popędzili goście, ale na prawej flance zablokowany został Cerci.

40

Dobra interwencja Glika po dośrodkowaniu Di Natale.

39

Rozszalało nam się Udinese, teraz piłka dwa razy znajdowała się na szesnastce gości, ale nie dotarła do żadnego gracza "Zebrette".

37

A teraz kolejna, niepewna interwencja środkowych obrońców Torino i znów na 11 metrze, do futbolówki doszedł Maicosuel, lecz tym razem odskoczyła mu ona od nogi.

36

Ależ huknął z 11 metra Maicosuel! Piłka trafia w słupek!

35

Na bramkę uderzał Cerci, ale nie udało mu się zaskoczyc Padelliego.

34

Próba bezpośredniego uderzenia, piłka jednak odbija się od muru i trafia do Masiello, który decyduje się na strzał przewrotką, ale nie trafia.

33

Rzut wolny dla gości. Do bramki 20 metrów.

33

Po uderzeniu Cerciego, ręką zagrał Allan.

31

Zablokowane dośrodkowanie Pasquala.

28

A teraz świetną okazję mieli gospodarze! Di Natale ubiegł obrońców i w ostatniej chwili interweniował Gillet. Piłka trafiła jeszcze do gracza Udinese, lecz ten nie trafił w światło bramki.

27

Ajj! Z 5 metra głową uderzył Masiello, ale ucelował wprost w bramkarza.

27

Rzut wolny dla Torino, odległość od bramki dość znaczna.

26

Meggiorini wyszedł na czystą pozycję, ale arbiter dopatrzył się spalonego i podjął słuszną decyzję.

26

Gra została wznowiona.

25

Mamy przerwę w grze. W jednym ze starć ucierpiał Basta i konieczna będzie interwencja masażystów.

23

Indywidualna akcja Pereyry zatrzymana przez Masiello.

22

Ależ fatalnie to wykonanie stałego fragmentu gry.

22

Rzut rożny dla Torino.

20

Na polu karnym przedzierał się D`Ambrosio, udało mu się ograć obrońcę, ale przytomnie zachował się bramkarz Udine.

18

Głową uderzał Meggiorini, piłka poleciała wysoko ponad bramką.

17

Przed polem karnym przewracał się Santana, ale gwizdek arbitra milczy.

17

Skuteczna interwencja głową Domizziego.

15

Padelli wyłapał piłkę dośrodkowaną przez Cerciego.

14

Ładny atak Udine lewą stroną boiska, ale w końcowej fazie tej akcji zabrakło dokładności.

12

Glik przeciął podanie do Di Natale.

10

Znowu piłka w polu karnym przyjezdnych, lecz tym razem poradzili sobie defensorzy.

9

Świetnie w defensywie piłkę wyłuskał D`Ambrosio.

7

Gol dla Udinese!

Gillet broni uderzenie sprzed pole karnego Di Natale, ale wobec dobitki ROBERTO PEREYRY był już bezradny.

5

Przed polem karnym powstrzymany Meggiorini.

3

Kolejny atak Udine, tym razem uderzał Pinzi i znów na posterunku bramkarz Torino.

2

Di Natale huknął z woleja, ale skutecznie w bramce spisał się Gillet.

2

Dobra interwencja Glika.

1

Pierwszy atak w wykonaniu Di Natale, ale Włoch powstrzymany na lewej stronie boiska.

1

Udinese w pasiastych, biało-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach. Przyjezdni z Turynu na bordowo-biało.
W dzisiejszym spotkaniu będziemy mieli także polskie akcenty. W wyjściowej jedenastce Torino, zgodnie z oczekiwaniami Glik. Z kolei na ławce gospodarzy zasiądą Pawłowski z Zielińskim.
Skład startowy:

Udinese Calcio: Padelli - Benatia, Angella, Domizzi, Basta, Pinzi, Allan, Pereyra, Pasquale, Maicosuel, Di Natale.

Torino FC: Gillet - D'Ambrosio, Glik, Rodriguez, Masiello, Brighi, Gazzi, Cerci, Barreto, Meggiorini, Santana.

Sędziowie: L. Banti‎
Wita się z Państwem Piotr Pawlak. Dokładnie za 60 minut początek emocji na Stadio Communale Friuli. Serdecznie zapraszamy na lajfy.com
Spotkanie poprowadzi Luca Banti.
Spójrzmy jeszcze na bezpośrednie mecze pomiędzy Udine a Torino. W ostatnich pięciu spotkaniach, trzy razy lepsi okazywali się "Zebrette", raz zwyciężyło Torino i również jeden raz padł remis.
Ciekawe, czy dziś Antonio Di Natale, obecnie trzeci snajper Serie A powiększy swój dorobek bramkowy. Doświadczony gracz Udine, w tym sezonie zdobył już 14 goli.
W ostatniej serii spotkań, Udinese straciło punkty na San Siro - przegrało z AC Milan stosunkiem bramek 1:2. Piłkarze Torino bezbramkowo zremisowali z Sampdorią.
W składzie przyjezdnych, prawdopodobnie od pierwszej minuty wybiegnie Polak - Kamil Glik.
Dziewiąte w tabeli Udinese podejmie przed własną publicznością 11-stą drużynę Serie A - Torino.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.