Rayo Vallecano – Atletico Madryt

2:1

finał (2:0)

10.02.2013, 21:00 • Estadio del Rayo Vallecano

To wszystko z deszczowego Madrytu, z kameralnego Estadio del Rayo Vallecano. Miejscowi pokonali rywala zza miedzy - Atletico 2:1. Kłania się Jakub Sidoruk. Do przeczytania. (23:02:57)
W niemrawym zespole gości najlepszy chyba Filipe Luis i Koke. Falcao bardzo się starał, zaciekle walczył z Galvezem, no i w końcówce wpisał się na listę strzelców.
Wśród gospodarzy na słowa uznania zasługuje bardzo wielu piłkarzy. Niezwykle aktywny był Bangoura. Strzelił gola i zaliczył asystę. Mnóstwo kłopotów mieli z nim, zwłaszcza w pierwszej połowie, defensorzy gości. Brawa również dla Casado, dość pewnego w destrukcji i często wspomagającego poczynania ofensywne kolegów, i Domingueza, który wprowadzał spokój w środku pola.
Goście ostatecznie żegnają się chyba z cichymi marzeniami o dogonieniu Barcelony, a Rayo wciąż zachowuje szansę na lokatę numer 4.
Atletico miało dziś fragmenty lepszej gry, ale generalnie zaprezentowali się bardzo niemrawie. Rayo pokazało trochę niezłej piłki i dobrą skuteczność pod bramką rywala.

94

Koniec.

94

Tak. Sędzia nie pozwoli już nawet zacząć gry ze środka boiska, choć gracze gości starali się szybko przenieść piłkę na środek boiska.

94

Centra z rzutu rożnego. Ruben kapitalnie broni strzał Raula Garcii. Chwilę później piłka trafia jednak do Falcao, wobec jego dobitki bramkarz Rayo jest już bezradny. Zachował zimną krew Kolumbijczyk. Potrafi się w takich sytuacjach odnaleźć. Gol kontaktowy, ale na wyrównanie nie starczy już raczej czasu.

93

Oliver Torres zablokowany. Będzie jeszcze jeden rzut rożny.

92

Ruben bez problemu powstrzymuje Rodrigueza.

91

Chóralne śpiewy miejscowych kibiców.

90

Porażka gości praktycznie przypieczętuje zwycięstwo Barcelony w La Liga. Lider pokonał dziś wysoko Getafe, wicelider zdecydowanie zawodzi.

90

Cztery minuty dolicza arbiter.

89

Torres zbyt mocno do Falcao.

88

Oliver Torres minął Galveza w polu karnym, ale jego strzał był zbyt słaby i zbyt bliski środka bramki, aby mógł sprawić kłopoty dobrze dysponowanemu Rubenowi.

87

W międzyczasie żółtko dla Trashorrasa. Chyba za jakieś dyskusje z arbitrem.

86

Ostatnia zmiana w zespole Rayo. Dobry mecz Domingueza. Wchodzi Adrian Gonzalez.

85

Żółtko za faul w środku pola.

84

Sześć minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy Atketico stać jeszcze na zryw?

83

Strata Juanfrana.

82

Indywidualna akcja Turana. Minimalnie niecelne uderzenie.

81

Ciekawa sytuacja. Odesłany na trybuny Paco Jemez, chyba za jakiś komentarz pod adresem sędziego po faulu Juanfrana na jednym z graczy gości. Bardzo zdziwiony jest coach Rayo.

81

Ostatnia zmiana wśród gości, Schodzi Koke, wchodzi Torres.

80

Falcao świetnie odnajduje się w zamieszaniu w polu karnym Rayo. Oddaje strzał w trudnej pozycji. Bez problemu broni Ruben,

79

Znów szarża Filipe Luisa w szesnastce rywala. Powstrzymany, ale jest chyba najlepszym graczem gości w tym meczu. Świetny powrót Fuedo.

76

Ruben chwyta bardzo niedokładną centrę Filipe Luisa.

75

Słabszy fragment tego spotkania, Dzieje się niewiele.

74

Druga zmiana w zespole Rayo. Basić za Baptistao, a zatem nie ma już na murawie strzelców bramek.

73

Ledwo wznowili grę gospodarze, a znów zostali powstrzymani faulem. Tym razem kartka dla kapitana Atletico, a więc Gabiego.

72

Pierwsze żółtko. Ukarany Diaz za faul w środku pola.

71

Centra z lewej strony w kierunku Falcao, ale Kolumbijczyk uprzedzony.

70

Kolejna zmiana w Atletico. Rodriguez za Suareza.

69

Znów zgasło Atletico.

68

Leo Baptistao wzięty w kleszcze przez dwójkę rywali na linii pola karnego.

67

Trashorras. Zbyt głęboka centra do Pitiego.

66

Falcao i Galvez walczą dziś na noże.

65

Pierwsza zmiana w zespole Rayo. Boisko opuszcza zmęczony Bangoura, a na murawie melduje się Jose Carlos.

64

Zablokowany Piti.

64

Świetne zagranie Domingueza. Pomocnik Rayo przetrzymał piłkę na połowie rywala i wywalczył rzut wolny, dając moment wytchnienia kolegom z linii defensywnej.

63

Dobra centra Koke, ale bronią się gospodarze.

63

Świetne wejście ofensywne Filipe Luisa. Wszedł w pole karne rywala niczym w masło, ale jego uderzenie broni Ruben. Powinien bardziej podnieść tę piłkę. Korner.

62

Na spalonym Bangoura, Nieco mniej aktywny teraz skrzydłowy gospodarzy.

61

Gabi na czternasty metr, ale uderzenie piłkarza gości zablokowane.

61

Będzie dośrodkowanie Gabiego.

60

Znów atak pozycyjny Atletico i znów faulują piłkarze Rayo.

59

Chaotyczny atak Rayo.

58

Falcao w mur, a konkretnie w twarz Pitiego, który stracił na moment kontakt z bazą. Już się jednak podnosi.

58

Odsuwa jeszcze mur arbiter. Jest w nim kilka fałszywych cegieł.

57

Falcao czy Ruben?

57

Skrupulatnie ustawia mur Ruben.

57

Ustawia piłkę Falcao. Blisko jest także Gabi.

57

Galvez fauluje na dwudziestym metrze Falcao.

56

Centruje Gabi i pewnie interweniuje na przedpolu Ruben.

55

Oszczędził jednak gracza gospodarzy arbiter.

55

Trashorras stracił piłkę na własnej połowie i musiał ratować się faulem. Nieprzepisowo powstrzymany Falcao. To powinien być kartonik.

54

Odzyskało piłkę Rayo i próbuje utrzymać się teraz nieco dłużej w posiadaniu futbolówki.

53

A Falcao wymienił jeszcze jakieś "uprzejmości" z Galvezem.

53

Bardzo niedokładna centra Gabiego z tego rzutu wolnego.

53

Faulowany Falcao.

52

Coraz lepiej wygląda Atletico. Teraz to ono prowadzi grę, a Rayo się cofnęło.

51

Falcao, Gabi, Juanfran. Ładnie rozegrali piłkę goście. Centra tego ostatniego, a w szesnastce jest już ten, którą całą akcję rozpoczął. Strzał głową Kolumbijczyka chwyta jednak Ruben.

51

Bardzo pewna interwencja Rubena.

50

Falcao faulowany na wysokości szesnastki Rayo, bliko linii bocznej.

49

Strata Trashorrasa, nie zdążył wrócić Casado, ale kontra gości nieudana.

48

Courtois długą piłką w kierunku Falcao. Goście jakby trochę zniechęceni.

47

Luis Filipe powstrzymał Bangourę.

46

Casado dogrywa do Baptistao, ten opanował piłkę w szesnastce rywali, ale szybko został powstrzymany.

46

A jednak jest jedna zmiana w zespole gości. Turan za Adriana Lopeza.

46

Piłkarze są już na murawie. Nie widzę żadnych nowych graczy. Oba zespoły bez zmian.
Proszę Państwa! Wracamy do Madrytu.

Do deszczowego dziś Madrytu wracamy za kilka chwil. Bądźcie z nami.
Najjaśniejszym punktem tego meczu z pewnością Bangoura, który jest niezwykle aktywny, strzelił gola i zaliczył asystę.
W pierwszej połowie oglądaliśmy dość żywy mecz. Dużo składniej wygląda gra gospodarzy. Często grają piłką, umiejętnie przenosząc ciężar gry w różne rejony boiska.

45

Koniec pierwszej połowy. Ani sekundy nie doliczył pan Javier Estrada Fernandez.

44

Efektowne zagranie Bangoury na własnej połowie.

43

Daleki wykop Courtoisa w kierunku Falcao. Kolumbijczyk fauluje w ofensywie.

43

Galvez blokuje strzał Falcao.

42

Przed przerwą nic się już chyba nie wydarzy.

42

Rayo na połowie rywala. Dość łatwa strata.

41

Zwija się na murawie Bangoura po starciu z Luisem Filipe. Bangoura chyba najlepszy na boisku w tym meczu.

40

Ciekawa sytuacja na Estadio del Ray Vallecano. Kibice zaintonowali słynne "You never walk alone", hymn Liverpoolu.

40

Najintensywniej rozgrzewa się Arda Turan.

40

Atak pozycyjny Rayo kończy potężne uderzenie Arbilli z około dwudziestu kilku metrów. Uderzenie niecelne.

39

Bangoura faulowany na połowie rywala.

37

Rezerwowi gości rozpoczęli rozgrzewkę.

36

Naprawdę może się dziś podobać gra Rayo. Grają dużo piłką, często przenosząc grę z jednej na drugą stronę boiska.

35

Faulowany Raul Garcia na połowie boiska.

34

Rayo długo rozgrywa piłkę.

33

Szybko próbuje odpowiedzieć Atletico, ale nic tej akcji lewą stroną nie wynikło.

32

Gol!!! Świetna to była kontra. Najpierw centra z lewej strony boiska, później z prawej. Bangoura do Baptistao, który uprzedza obrońcę rywala i z najbliższej odległości strzela siódmego gola w sezonie.

31

Świetny powrót Bangoury i rusza kontra.

31

Nieco ożywiło się Atletico.

30

Tym razem krótko rozegrany. Miranda wzięty jw kleszcze przez rywali nie zdołał ani dośrodkować, ani nabić rywala.

30

I jeszcze jeden.

29

Bronią się goście. Jeszcze jeden rzut rożny.

29

Znów atak gości lewą stroną boiska. Corner.

28

Strata piłki, ale równie szybko stracił ją Adrian.

28

Rayo buduje kolejny atak pozycyjny.

27

Wciąż atakuje jednak Atletico. Raul Garcia niedokładnie do Falcao.

27

Galvez powstrzymuje Adriana przed polem karnym.

26

Atletico ma aut na wysokości szesnastki rywala.

26

Faul Pitiego w ofensywie. Rzut wolny dla gości z własnej połowy.

25

Niedokładne podanie Mirandy do Adriana Lopeza.

25

Dominguez faulowany przez Mirandę w środku pola.

24

Za nami ponad dwadzieścia minut gry. Na razie dość żywy mecz. Większe zagrożenie tworzą gospodarze.

23

Rayo w ataku pozycyjnym. Centra Baptistao do bardzo aktywnego dziś Bangoury, ale ten uprzedzony.

22

Bardzo niecelny strzał Falcao zza pola karnego.

20

Ależ okazja dla Rayo. Centra Arbilli z prawej strony, ale Piti pudłuje. Chwilę wcześniej starcie Trashorrasa i Leo Baptistao w szesnastce gospodarzy.

19

Centra Gabiego z rzutu wolnego w kierunku Raula Garcii.

18

Atletico rzutem z autu na własnej połowie. Wysoki pressing Rayo. Wciąż przy linii bocznej przechadza się Simeone.

17

Dośrodkowanie Koke i groźny strzał głową Adriana Lopeza. Nad poprzeczką.

16

Prostopadłe podanie Koke przecinają obrońcy rywala. Będzie rzut rożny.

15

Trashorras ostro zaatakowany na własnej połowie przez Falcao. Na razie bez kartki.

15

Atak pozycyjny Rayo kończy bardzo niedokładne dośrodkowanie Arbilli z prawej strony.

14

Dość intensywnie padało dziś w Madrycie. Murawa jest bardzo śliska i trochę to przeszkadza piłkarzom obu drużyn.

13

Znów Falcao w szesnastce rywala. Wygrywa pojedynek główkowy z rywalem, ale jego uderzenie jest niecelne. Wciąż 18 bramek w Primera Division na koncie Kolumbijczyka.

12

Nie doszła piłka do Falcao.

12

Centruje Koke.

11

Faulują gospodarze. Będzie rzut wolny i okazja do dośrodkowania.

11

Atletico. Aut na połowie rywala.

10

Źle wyprowadzają piłkę obrońcy gospodarzy. Strata na własnej połowie. Akcja Atletico kończy się niecelnym uderzeniem Juanfrana zza pola karnego.

9

Obaj trenerzy "żyją" przy linii bocznej.

9

Dwójkowa akcja Juanfrana i Falcao. Juanfran centruje w szesnastkę rywala, ale piłka nie dociera do Raula Garcii.

8

Bardzo niedokładny strzał Koke.

7

Bardzo głęboko cofnął się Bangoura. Rayo wyprowadza piłkę z własnej połowy.

7

Strata Koke. Żaden zespół nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce.

6

Odzyskuje piłkę Atletico na własnej połowie.

6

Niedokładne dośrodkowanie.

6

Casado blokuje centrę Juanfrana. Corner.

5

Dobra centra Casado w szesnastkę gości, ale Bangoura tym razem nie opanował piłki.

4

Kolejna akcja Rayo lewą stroną. Dobra interwencja Mirandy.

3

Jak odpowie Atletico?

2

Gol dla Rayo. Piti dogrywa piłkę z lewej strony w poprzek pola karnego. Futbolówka dociera do Bangoury, który pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje golkipera gości.

2

Rozgrywają piłkę na własnej połowie gracze gospodarzy.

1

Niedokładnie wznowili grę rzutem z autu piłkarze Atletico.

1

Faulowany Adrian Lopez.

1

Pierwszy gwizdek. Piłka w grze.
Na Estadio del Rayo Vallecano nie ma kompletu widzów. Sporo pustych miejsc.
Piłkarze są już na murawie. Przywitanie obu drużyn.
Kłania się Jakub Sidoruk. Za chwilę zaczynamy.
Dzisiejszego wieczora będziemy zatem gościć na najskromniejszym madryckim stadionie, niespełna szesnastotysięcznym Estadio del Rayo Vallecano. W ramach dwudziestej trzeciej kolejki Primera Division Rayo podejmie Atletico. Mecz drugiej i siódmej drużyny w ligowej stawce. Małe derby Madrytu. Będzie się działo. Bądźcie z nami. Do przeczytania o 21.
Konkluzja jest jedna. Ani Rayo, ani Atletico nie jest drużyną, której na tym etapie sezonu jest w gruncie rzeczy obojętne, czy wygra, czy przegra, czy zremisuje.
Rayo Vallecano - po kilku latach poza La Liga - wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii i poczyna sobie naprawdę dzielnie. Przed tą kolejką zajmowało siódmą lokatę z dorobkiem 34 punktów. Na pewno jest to bardzo miła niespodzianka dla sympatyków tego klubu, ale czemu nie powalczyć o więcej, skoro traci się do czwartej Malagi zaledwie pięć oczek? Pierwszy w historii klubu start w Lidze Mistrzów... Zapewne nikt nie stawia takiego ultimatum przed piłkarzami Rayo, ale właśnie może dzięki temu, grając na luzie, są w stanie zadziwić Hiszpanię.
Jeśli w tym sezonie Primera Division ktoś ma jeszcze zagrozić Barcelonie, to właśnie ekipa Los Colchoneros, która przed tą serią spotkań tracił do lidera dziewięć punktów. Podopieczni Simeone mają jeszcze przed sobą potyczkę z blaugraną na Vicente Calderon, liczą także, że Barcelona straci punkty w Grand Derbi. Jednak nawet zakładając taki rozwój wypadków, jakże korzystny dla Atletico, wicelider nie może już sobie pozwolić na żadną stratę punktów. W każdym meczu muszą walczyć o pełną pulę. Każde spotkanie jest dla nich meczem o wszystko.
Małe derby Madrytu - tak można chyba określić to spotkanie. Dzisiejszego wieczora nie zobaczymy bowiem Królewskich, którzy wczoraj pokonali przecież wysoko Sevillę, tylko drużyny Rayo Vallecano i Atletico.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

2:1

finał (2:0)

Gole: 2. Bangoura, 32. Baptistao - 94. Falcao

Kartki:   85. Fuedo (RAY), 87. Trashorras (RAY) - 72. Diaz (MAD), 73. Gabi (MAD)

Rayo Vallecano: Ruben, Casado, Arbilla, Galvez, Jordi Amat, Javi Fuego, Trashorras, Bangoura (65. Jose Carlos), Dominguez (86. Gonzalez), Piti, Leo Baptistao (74. Basić)

Atletico Madryt: Courtois, Filipe Luis, Diaz, Miranda, Juanfran, Gabi, Suarez (70. Rodriguez), Raul Garcia, Koke (81. Torres), Adrian (46. Turan), Falcao

Sędziowie: Javier Estrada Fernandez, Calvo, Martin, Simon