Sevilla FC – Rayo Vallecano

2:1

finał (1:0)

03.02.2013, 17:00 • Estadio Ramon Sanchez Pizjuan • Piotr

Sevilla pokonuje Rayo Vallecano 2:1. Mecz nie zachwycił, tylko momentami byliśmy świadkami futbolu na najwyższym, światowym poziomie. Bramki dla zwycięskiej drużyny ustrzelili Rakitic oraz Negredo. Dla przyjezdnych trafił Dominguez. (18:57:19)

90+4

Negredo sfaulowany na własnej połowie boiska.

90+3

Pomocnik Sevilli spokojnym krokiem udaje się do szatni, arbiter skrupulatnie patrzy na zegarek i jest niemal pewne, że doliczy coś więcej niż 3 minuty, które zasygnalizował wcześniej.

90+2

Rakitic ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
3 minuty doliczone.

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta, regulaminowego czasu gry. Za chwilę przekonamy się, o ile arbiter przedłuży to spotkanie.

89

Z lewej strony w pole karne wbiegł Negredo, podjął się próby uderzenia, ale został przyblokowany przez jednego z obrońców.

89

Kolejny raz arbiter sięga do kieszeni. Ukarany Rakitic.

88

Zablokowane uderzenie Rakiticia.

88

Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Trashorras, na boisko wchodzi Adrian.

88

Z ostrego kąta uderzał Negredo, a piłkę na rzut rożny przeniósł bramkarz Rayo.

87

W środkowej strefie faulowany Manu.

87

Zablokowany strzał Vazqueza.

86

Gra wznowiona, Sevilla przez chwilę grać będzie w dziesiątkę.

85

Manu ucierpiał w starciu z Trashorrasem, mamy przerwaną grę.

84

Nieudane dośrodkowanie i na polu karnym poradzili sobie defensorzy Rayo.

83

Indywidualnego rozwiązania próbował Manu i wywalczył rzut rożny.

83

Zaostrzyła nam się gra w ostatnich minutach. Teraz zbyt agresywnie atakował Lass.

81

Spahic ukarany za to przewinienie żółtą kartką.

2:1

finał (1:0)

Gole: 45+2. Rakitic, 55. Negredo - 51. Dominguez (kar.)

Kartki:   50. Navarro (SEV), 81. Spahic (SEV), 89. Rakitic (SEV) - 26. Silva (RAY), 58. Galvez (RAY), 69. Tito (RAY), 76. Fazio (RAY), 83. Lass (RAY)   90+2. Rakitic (SEV)

Sevilla FC: Beto - Medel, Navarro, Fazio, Cicinho (44' Coke) - Rakitic, Kondogbia (74' Maduro), Spahic - Reyes (70' Manu), Navas, Negredo.

Rayo Vallecano: Ruben - Fuego, Casado, Galvez, Tito - Trashorras (88' Adrian), da Silva (78' Vazquez), Delibasic (61' Leo), Amat - Lass, Dominguez.

Sędziowie: C. Muniz