Niemiecka Bundesliga

TSG 1899 Hoffenheim – SC Freiburg

2:1

finał (2:1)

02.02.2013, 15:30 • Wirsol Rhein-Neckar-Arena (Sinsheim) • Patryk Oko (@petriu90)

Hoffenheim zdołało odrobić stratę jednej bramki jaką SC Freiburg zdobyło już w czwartej minucie spotkania. Druga połowa meczu nie zachwyciła tak, jak pierwsza odsłona gry. Zabrakło przede wszystkim bramek. Gospodarze wywalczyli dzisiaj bardzo ważne punkty, które zwiększają ich szansę na ucieczkę ze strefy barażowej Bundesligi. Freiburg w 2013 roku nie zdołał jeszcze wygrać. Podopiecznym Christiana Streicha może być bardzo ciężko osiągnąć miejsca premiowane grą w europejskich pucharach. Bardzo dziękuję za śledzenie relacji live z tego spotkania! Do zobaczenia! (17:26:03)

90+2

Długie podanie w pole karne gospodarzy. Obrońcy Hoffenheim na posterunku, wybijają piłkę!

90+1

Caligiuri walczy na granicy pola karnego gospodarzy! Traci jednak piłkę i grę rozpocznie Gomes.

90

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 90.

90

Spalony graczy z Freiburga.

89

Okazja dla Hoffenheim! Derdiyok pudłuje z 7 metrów!

88

Tym razem goście uderzają na bramkę, ale Gomes na posterunku.

88

Volland prowadzi atak gospodarzy! Podaje do Polańskiego, który uderza na bramkę lecz bardzo słabo. Baumann łapie piłkę.

87

Usami faulowany. Od rzutu wolnego Hoffenheim.

86

Strata! Od rzutu z autu rozpocznie Beck.

86

Długa wymiana piłki graczy Freiburga na połowie rywala.

85

Gomes po nieudanej akcji Freiburga, wznawia od bramki.

84

Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Rosenthal, na boisko wchodzi Jendrisek.

83

Firmino ukarany żółta kartką za przewinienie.

83

Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Firmino, na boisko wchodzi Ochs.

82

Kolejna akcja Freiburga! Długa wymiana piłki na granicy pola karnego ostatecznie kończy się jednak stratą.

81

Groźnie w polu karnym Hoffenheim! Sędzia ostatecznie odgwizduje przewinienie Diagne, który za wysoko uniósł nogę.

80

Rzut rożny dla SC Freiburg.

80

Williams przegrywa pojedynek biegowy z Krmašem. Piłkę przejmują goście.

79

Beck faulowany przez Caligiuri. Rzut wolny dla gospodarzy.

78

Kruse wrzuca w pole karne, nie ma tam niestety nikogo kto mógłby zamknąć akcję.

77

Dośrodkowanie w pole karne Hoffenheim. Gomes wysoko wyskakuje do piłki i zostaje faulowany. rzut wolny.

76

Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Schmid, na boisko wchodzi Makiadi.

75

Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Weis, na boisko wchodzi Williams.

74

Beck faulowany we własnym polu karnym. Grę wznowi Gomes.

72

Dużo niedokładności w grze SC Freiburg. Sorg źle podaje piłkę do partnera. Gospodarze przejmują futbolówkę.

71

Obrońcy TSG oddalają zagrożenie.

71

Rzut rożny dla drużyny SC Freiburg.

70

Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi De Camargo, na boisko wchodzi Derdiyok.

67

Próba długiego podania autorstwa Sorga. Caligiuri jednak nie opanował piłki. Rzut z autu dla gospodarzy.

66

Gomes ponownie dobrze wychodzi z bramki i oddala zagrożenie.

65

Rzut wolny dla gości. Do bramki około 30 metrów.

65

Faulowany Schmid, a Polański ukarany żółtą kartką.

64

Tym razem obyło się tylko na upomnieniu.

64

Przepychanki Sorga i Firmino. Sędzia wzywa obydwu piłkarzy do siebie.

63

Kolejna próba wrzutki w pole karne. Sorg zablokowany.

62

Schmid próbuje dośrodkować, jednak bardzo niedokładnie. Piłkę przejmują gospodarze.

61

Gomes świetnie wychodzi z bramki i chwyta pewnie piłkę.

61

Dobre podanie do Kruse, jednak jego dośrodkowanie zablokowane! Mamy rzut rożny dla SC Freiburg.

60

Okazja dla gospodarzy! De Camargo najpierw dobrze wrzuca w pole karne, a za chwilę sam uderza na bramkę! Zabrakło centymetrów!

59

Na spalonym Caligiuri.

58

Kolejna wrzutka w pole karne piłkarzy Freiburga i ponownie świetne zachowanie obrońców Hoffenheim.

57

Rzut wolny dla gospodarzy. Faulowany Beck.

56

Schmid dobrze wrzuca w pole karne, jednak obrońcy gospodarzy nie maja problemów z wybiciem tej piłki.

55

Goście od rzutu wolnego.

54

Diagne ponownie faulowany! Tym razem nie sportowo zachował się Volland ciągnąc przeciwnika za koszulkę.

53

Diagne faulowany przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla gości.

52

Freiburg spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

51

Caligiuri świetnie w polu karnym przeciwników! Mija dwóch obrońców jednak potykając się traci równowagę! Co za strata!

50

Freiburg wyprowadza atak, jednak Flum traci w dziecinny sposób piłkę.

49

De Camargo próbował dograć do partnera w polu karnym przeciwników. Obrońcy gości świetnie przeczytali to zagranie i oddalają zagrożenie!

48

Schuster! Strzela głową jednak prosto w ręce Gomesa!

47

Kruse próbował wrzucić w piłkę w pole karne. Został jednak zablokowany przez obrońce gospodarzy. Rzut rożny dla gości.

46

Od rzutu z autu gospodarze.

46

Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu Wirsol Rhein-Neckar-Arena. Za chwile rozpoczniemy drugą odsłonę gry!
Pierwsza połowa zachwyciła szczególnie w pierwszych 30 minutach. Już w 4 minucie worek z bramkami rozwiązali goście po golu Kruse. Gospodarze wyraźnie odpowiedzieli na to trafienie, za sprawą Vollanda, który strzelił 2 bramki i dał zespołowi Hoffenheim prowadzenie. Zapraszamy już za niecałe 15 minut na drugą połowę!

45

Piłka opuszcza plac gry po niedokładnym uderzeniu.

45

Rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki około 20 metrów.

44

Volland faulowany. Hedenstad ukarany żółtym kartonikiem.

43

Kolejne przewinienie gospodarzy. Tym razem ucierpiał Sorg

43

Okazja dla gospodarzy! Sędzia jednak odgwizduje przewinienie jednego z gracza Hoffenheim.

41

Piłka ponownie u bramkarza gości. Baumann wznawia grę.

40

Sorg uderza na bramkę Gomesa, jednak bardzo niecelnie. Piłka opuszcza plac gry.

39

Baumann rozpocznie od bramki.

38

Abraham ucierpiał w pojedynku powietrznym. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

37

Volland faulowany. Mamy rzut wolny dla gospodarzy z odległości około 30 metrów od bramki.
Okres spokojnej gry. Oba zespoły wymieniają piłkę w środku pola.

30

Rosenthal przed szansą strzelenia bramki wyrównującej! Gomes tym razem na postrunku!

28

Beck ukarany żółtą kartką za przewinienie.

26

Gol dla Hoffenheimu!
Bramkę zdobył VOLLAND!! To już druga bramka tego piłkarza w dzisiejszym spotkaniu! Piękna asysta Weisa!

25

Rzut rożny dla drużyny gospodarzy.

20

De Camargo przed szansą na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie! Zabrakło bardzo niewiele!

19

Mamy kolejny rzut rożny dla drużyny z Hoffenheim.

18

Beck przed szansą! Niestety nie trafia w światło bramki!

16

Rzut wolny dla Hoffenheim

13

Rzut wolny dla drużyny Freiburga w środku pola.

12

Pzrzy piłce ciągle gracze gości.

11

10

Usami fauluje piłkarza Freiburg. Od rzutu wolnego ze środka pola goście.

Świetne podanie Polańskiego do Firmino, który uderza na bramkę Baumanna! Piłka odbija się od bramkarza i trafia wprost pod nogi Vollanda, który uderza na pustą bramkę!

9

Bramkę zdobył VOLLAND.

8

Faulowany De Camargo. Od rzutu wolnego gospodarze.

7

Freiburg! Świetne dośrodkowanie Schmida! Jednak nikt nie dołożył nogi w polu karnym!

6

Freiburg za szybko rozpoczyna grę. Sędzia nakazuje wznowić grę jeszcze raz.

6

Mamy faul. Wznowią od rzutu wolnego goście.

6

Freiburg ciągle przy piłce, goście starają się zdobyć drugą bramkę.

5

4

Gol dla Freiburga!
KRUSE!!! Dwa razy strzela na bramkę Gomesa! Pierwszy strzał broni bramkarz, ale paruję piłkę wprost pod dogi Krusea, który dobija piłkę do bramki!

3

Rzut z autu dla gospodarzy.

2

Flum w pole karne, jednak Abraham wybija po za boisko. Rzut z autu dla gości.

1

Freiburg wyprowadza atak, ale Rosenthal bardzo niedokładnie podaje i piłkę przejmują gospodarze.

1

Pierwszy strzał Rosenthala, ale zbyt słaby by zagroził Gomesowi.

1

Piłkarze wychodzą już na murawę Wirsol Rhein-Neckar-Arena! Za chwilę rozpoczniemy!
Poznaliśmy już oficjalne jedenastki i skład sędziowski na dzisiejsze spotkanie. Prezentujemy je poniżej:

TSG 1899 Hoffenheim: Gomes - Johnson, Abraham, Delpierre, Beck - Polański, Weis - Usami, Volland, Firmino - De Camargo

SC Freiburg: Baumann - Hedenstad, Krmas, Diagne, Sorg - Schmid, Schuster, Flum, Caligiuri - Rosenthal, Kruse

Sędziowie: Hartmann - Stegemann, Färber.
Na relację LIVE z tego spotkania zapraszamy już od godziny 15.30!
Faworytem spotkania wydaję się być zespół z Freiburga, który zdecydowanie mniej zawodzi w obecnym sezonie.
W pierwszym spotkaniu tych dwóch ekip, we wrześniu 2012 roku, na Mage Solar Stadion we Freiburgu, padło aż osiem bramek (5-3). Bramki strzelali dla gospodarzy: K. Guédé (17'); M. Kruse (27'); F. Diagne (68'); C. Makiadi (83'); S. Freis 87' i dla gości: M. Delpierre (2’) B. Vukčević (57’) T. Usami (76’).
Freiburg zajmuje obecnie 8 lokatę w Bundeslidze z 28 punktami na koncie i ma dużą szansę walki o udział w europejskich pucharach. W nowym roku podopieczni Christiana Streicha zdołali zdobyć jednak tylko 2 punkty, remisując z Mainz (0-0) i Leverkusen (0-0).
Gospodarze spotkania zajmują obecnie 17 lokatę w tabeli niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem zaledwie 13 punktów i są jednym z największych rozczarowań tego sezonu. Hoffenheim ten rok rozpoczęło od remisu na własnym podwórku z B. Moenchengladbach (0-0), a tydzień później przegrało na wyjeździe z obecnie czwartym zespołem Bundesligi – Eintrachtem Frankfurt (2-1). Drużyna prowadzona przez Marco Kurza w obecnym sezonie zdołała wygrać zaledwie 2 razy na własnym terenie, tracąc przy tym aż 22 bramki! (najwięcej z całej ligi).
Już dzisiaj zostaną rozegrane kolejne spotkania 20 kolejki niemieckiej Bundesligi. My, będziemy mieli okazję śledzić m. in. pojedynek TSG 1899 Hoffenheim z SC Freiburg, do którego dojdzie na stadionie Wirsol Rhein-Neckar-Arena.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.