finał (2:0)

27.01.2013, 15:00 • Stadio Comunale Luigi Ferraris • Bartlomiej Olczak

Dziękuję za uwagę, do usłyszenia! (16:57:28)
Sampdoria zgarnia trzy punkty i ucieka znad strefy spadkowej.
Najlepszy na boisku zdecydowanie strzelec czterech goli Icardi. Świetny występ tego gracza i zasłużona owacja na stojąco.
Tak więc Sampdoria ogrywa Pescarę aż 6:0. Wynik wcale nie jest mylący, bo właśnie tak ogromną przewagę miała dziś Sampdoria na boisku. Spójrzmy choćby w statystykę strzałów: 20 Sampdoria, 2 Pescara.

90

Sędzia Tommasi dolicza jednak jedną minutę.

88

Znów faulował Vukusic, ale sędzia ponownie nie pokazuje mu żółtej kartki.

87

Sampdoria spokojnie wymienia podania w środkowej strefie boiska czekając już na końcowy gwizdek. Sędzia Tommasi nie powinien przedłużać tych męczarni Pescary.

84

Strzał Lopeza broni Perin.

83

Ostatnia zmiana w Pescarze. Schodzi Blasi, a w jego miejsce pojawia się Nielsen.

80

Nieładny faul Vukusicia, ale obyło się bez kartki.

79

Piękna sztuczka techniczna Estigarribii.

77

Sampdoria spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Ciekawe czy pokusi się o kolejną bramkę.

73

Trzecia zmiana w Sampdorii. Schodzi Icardi, który otrzymuje owację na stojąco od kibiców na Stadio Comunale Luigi Ferraris. To był kapitalny występ. W miejsce Icardiego pojawia się Lopez.

71

Gol dla Sampdorii!
6:0! ICARDI! To już czwarty gol Icardiego w dzisiejszym spotkaniu! Tym razem wykorzystał świetne podanie Soriano. 6 do zera!

70

A teraz spróbował D'Agostino. Również niecelnie.

69

Jest! Pierwszy strzał w meczu Pescary! Próbował Rizzo, ale nic z tego nie wyszło. 69. minuta i pierwszy strzał na bramkę Moyi...

68

Druga zmiana w Sampdorii. Schodzi właśnie Poli, a w jego miejsce pojawia się Munari.

67

Świetne uderzenie Poliego pięknie broni Perin.

63

Druga zmiana w Pescarze. W miejsce Caraglio wchodzi Rizzo. Może to właśnie Rizzo będzie pierwszym graczem Pescary, który odda dziś strzał na bramkę znudzonego Moyi?

60

Za nami godzina gry. Jesteśmy świadkami istnej kanonady w wykonaniu Sampdorii. Gracze Sampdorii prowadzą już 5:0, oddali 17 strzałów na bramkę Pescary, podczas gdy Pescara wciąż nie oddała nawet strzału! Niesamowita statystyka.

59

Pierwsza zmiana w Sampdorii. Soriano zmienia Edera, który strzelił gola z rzutu karnego, zaliczył asystę oraz oddał kilka niecelnych strzałów.

58

Już 5:0! ICARDI kompletuje hat-tricka wykorzystując mierzone podanie Edera! Nokaut!

56

4:0! ICARDI lewą nogą! Prawdziwy pogrom!

54

Obiang ukarany żółtą kartką.

53

Pierwsza zmiana w meczu. W ekipie Pescary schodzi Celik, a w jego miejsce melduje się Vukusic.

52

Żółta kartka dla Blasiego za brzydki faul.

50

OBIANG! Mierzony strzał z prawej nogi! 3:0 dla Sampdorii!

49

Co ciekawe mimo miażdżącej przewagi Sampdorii w strzałach, to Pescara miała w pierwszej połowie częściej piłkę - 54% do 46%.

47

A Sampdoria od razu zaatakowała i ponownie uderzał Eder. Niecelnie.

46

Zaczynamy drugą połowę. Czy Pescara zdoła wyrównać straty? To bardzo mało prawdopodobne, naprawdę ciężko w to uwierzyć. Przekonamy się za trzy kwadranse.

46

Do przerwy 2:0 dla Sampdorii. Zasłużone prowadzenie. Sampdoria oddała aż 12 strzałów na bramkę Perina, podczas gdy Pescara... ani jednego.

45+3

Żółta kartka dla Capuano.

45

Sędzia Tommasi dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

43

Druga bramka była kwestią czasu. Sampdoria jest dziś zdecydowanie lepszym zespołem.

42

ICARDI! Ładne uderzenie Icardiego po podaniu Obianga i Perin był bezradny! 2:0!

41

Strzelał Icardi, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką Perina.

39

Ładny strzał Costy broni Perin.

38

Sampdoria wyraźnie dominuje i chce strzelić gola na 2:0 jeszcze przed przerwą.

37

Kolejny strzał Edera został zablokowany.

35

Gastaldello! Minął bramkarza Pescary Perina i nie trafił do pustej bramki! Cóż za zmarnowna okazja Sampdorii na 2:0!

34

Złe dośrodkowanie Estigarribii z rzutu rożnego.

31

EDER! 1:0! Celny strzał z rzutu karnego w lewy róg!

30

Rzut karny dla Sampdorii! Terlizzi łapał za koszulkę Gastaldellego. Słuszna decyzja sędziego Tommasi!

29

Sampdoria przycisnęła.

27

Strzał De Silvestri z 10 metrów z trudem na rzut rożny wybija Perin.

25

Mieliśmy chwilę przerwy ze względu na uraz Balzano, ale już wszystko w porządku z obrońcą Pescary i gramy dalej.

22

Brzydki faul Caraglio, ale sędzia Tommasi nie pokazuje żółtej kartki.

21

Jak dotąd obaj bramkarze nie byli zmuszeni do poważnych interwencji.

20

Kolejny strzał Edera, ale znów niecelnie.

19

Ładna sztuczka techniczna Blasiego.

18

Kolejny rzut rożny dla Sampdorii i ponownie źle wykonany.

16

Pescara jak na razie dłużej utrzymuje się przy piłce - 63% do 37%. Jak dotąd jednak Pescara nie oddała nawet strzału na bramkę Moyi.

15

Pierwszy kwadrans za nami. Jak na razie mecz bardzo rozczarowuje.

12

Sampdoria miała rzut rożny, ale ten został źle rozegrany.

10

Tym razem na spalonym Cascione.

9

Pierwszy strzał w meczu. Próbował Eder, ale uderzenie bardzo niecelne.

7

Pierwsza akcja w meczu, ale De Silvestri na spalonym.

6

Niestety jak na razie na Stadio Comunale Luigi Ferraris nie dzieje się nic ciekawego. Piłkarze obu stron wciąż walczą zacięcie o piłkę w środku pola i mają problemy z wymienieniem kilku podań.

3

Początek spotkania bardzo spokojny, obie drużyny próbują powoli wejść w mecz.

1

Zaczynamy!

1

Skład startowy:

UC Sampdoria: Moya - Costa, De Silvestri, Gastaldello - Obiang, Poli, Palombo, Krsticic, Estigarribia - Eder, Icardi

Pescara Calcio: Perin - Capuano, Balzano, Bocchetti, Terlizzi - Cascione, Bjarnason, Blasi, D'Agostino - Celik, Caraglio

Sędziowie: Tommasi.
Znamy składy obu ekip!
Średnio w meczach obu ekip pada 2,5 gola. Miejmy nadzieję, że dziś podniosą swoją średnią i zobaczymy co najmniej 3 gole, a przede wszystkim emocjonujący mecz.
Sampdoria zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Pescara zaś jest na 17. miejscu i ma 20 punktów. Obie ekipy potrzebują zwycięstwa aby uciec znad strefy spadkowej.
Przed nami mecz 22. kolejki Serie A pomiędzy Sampdorią Genua a Pescarą Calcio.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

6:0

finał (2:0)

Gole: 31. Eder (kar.), 42. Icardi, 50. Obiang, 56. Icardi, 58. Icardi, 71. Icardi

Kartki:   54. Obiang (SAM) - 45+3. Capuano (PES), 52. Blasi (PES)

UC Sampdoria: Moya - Costa, De Silvestri, Gastaldello - Obiang, Poli (68' Munari), Palombo, Krsticic, Estigarribia - Eder (59' Soriano), Icardi (73' Lopez)

Pescara Calcio: Perin - Capuano, Balzano, Bocchetti, Terlizzi - Cascione, Bjarnason, Blasi (83' Nielsen), D'Agostino - Celik (53' Vukusic), Caraglio (63' Rizzo)

Sędziowie: Tommasi