Levante UD – Athletic Bilbao

3:1

finał (2:1)

05.01.2013, 16:00 • Ciutat de Valencia • Karol Sadłowski (@KarolSadlowski)

Mamy koniec emocjonującego meczu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Ekipa gości kompletnie rozsypała się po stracie Laporte i głównie tylko się broniła, drużyna rodem z Walencji wykorzystała to i wpakowała trzy bramki Iraizozowi. Bramki dla gospodarzy strzelali: 26. Chris, 45. Iborra, 69. Zahar,a dla gości jedyną bramkę w 6minucie zdobył Aduriz. (17:51:04)

90+3

Uderzenie Llorente z 16-nastu metrów wybija na rzut rożny Munua!

90+3

Levante spokojnie rozgrywa piłkę i zdobywa cenne sekundy.

90+1

Na spalonym został złapany Llorente.

90

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowych 90.

88

Gurpegi zderzył się z Juanlu i leży na boisko.

86

Levante nie schodzi z połowy Bilbao.

84

Spóźniony faul Martineza na Angelu, sędzie zakwalifikował te przewinienie za żółtą kartkę.

82

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, w miejsce strzelca bramki Iborry wchodzi Juanlu.

80

Dośrodkowanie Chrisa w rękach bramkarza gospodarzy.

78

Obie ekipy nie mogą się przebić na połowę przeciwnika.

76

W miejsce strzelca jedynej bramki dla Athletic Aduriza wchodzi Llorente.

72

Owacjami na stojąco kibice żegnają zmęczonego Rogera, a w jego miejsce Angel.

71

Diop obraca się z piłką, mija De Marcosa, ale jego strzał wylądował na trybunach.

69

Gol dla Levante!
Podanie na 16 metr do EL ZAHARA, a ten bardzo mocno uderza blisko słupka Iraizoza, a ten bez szans!

68

W końcu dobre prostopadłe podanie w wykonaniu gospodarzy, na pozycję wychodzi Roger, ale nie potrafił pokonać Iraizoza w sytuacji sam na sam.

66

W ogóle nie widać braku jednego zawodnika w ekipie Marcelo Bielsy. Athletic ciągle atakuję i szuka wyrównania.

65

Z boiska schodzi słabo dziś dysponowany Gomez, a w jego miejsce wchodzi Martinez.

64

Kolejna groźna akcja Athletic. Tym razem Aduriz z ostrego kąta próbował pokonać Munuana, ale ten pokazuję swoje umiejętności.

61

Szarża Susaety, przedrblował trzech graczy, ale jego strzał broni bramkarz.

59

Levante nie spieszy się z rozgrywaniem piłki, powoli konstruują swoje akcję i zyskują na czasie.

56

Kolejna próba ataku, którą przeprowadza Aduriz, ale piłka w rękach bramkarza gospodarzy.

53

Żółta kartka dla Gomeza za głupi faul w środku boiska.

53

Składna klepka zawodników Levante, ale nie potrafią skończyć jej strzałem.

51

Gośćie grają w osłabieniu jednego zawodnika.

50

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Iborra, wybijają piłkarze Bilbao, ale pod nogi Michela, ale jego strzał został zablokowany.

48

Uderzenie De Marcosa z 25 metra, ale daleko od bramki.

46

Rozpoczęli gospodarze, ale szybko pozbyli się piłki.

46

Za nami pierwsza połowa bardzo emocjonującego meczu. Najpierw na prowadzenia wychodzi Athletic i wydaję się, że to oni kontrolują mecz, ale to wszystko się odmieniło i po pierwszej połowie to Levante prowadzi 2:1! Nakoniec drugiej połowy czerwoną kartką został ukarany Laporte! Mecz stoi na bardzo wysokim poziomie, a w drugiej połowie może się już wszystko stać. Zapraszamy za 15 minut!

45+1

Zmiana taktyczna w Athletic. Za Muniana wchodzi obrońca Amorebieta.

45

Zawodnicy Levante główkują w polu karnym, a następnie IBORRA wygrywa głowkę z bramkarzem i trafia do bramki.

45

Dobre uderzenie z rzutu wolnego, ale Iraizoz pokazuję swoje umiejętności.

44

Rzut wolny dla Levante z 20 metra.

43

Faul Laporte na wychodzącego na sam na sam Rogera i ewidentna czerwona kartka!

42

Michel niebezpiecznie zagrywa piłkę w pole karne, ale Laporte był na miejscu.

41

Kontratak Bilbao, ale za mało skuteczny.

40

Kolejny rzut rożny dla Levante.

36

Brutalny faul Michela na Gurpegi. I mamy żółtą kartkę.

35

Roger posyła prostopadłą piłkę, ale znów przy piłce Iraizoz.

34

Widać, że oba zespoły chcą wygrać. Co chwilę oba zespoły próbują strzelić bramkę.

33

Dośrodkowani z rzutu wolnego gracza z Bilbao, ale piłka w rękach Munua.

31

No i mamy drugą kartę. Zostaję ukarany Iborra za brutalny faul na Munianie.

30

Pierwsza żółta kartka w meczu. Za faul od tyłu zostaję ukarany Aduriz.

29

Obie drużyny próbują atakować, ale defensywy się dobrze spisują.

26

CHRIS przebieg pół boiska, dostał piłkę na skraju pola karnego i uderza ją pod poprzeczkę!

21

Ruben z 16 metrów trafia w przeciwnika.

21

Tera próbuje coś zdziałać Athletic, ale Aduriz na spalonym.

19

Faul De Marcosa na El Zahar. 30 metrów do bramki Iraizoza.

19

Levante co raz bardziej atakuję, Athletic zaczyna się tylko bronić.

15

Kolejna akcja Levante, tym razem Michel podaje do Rubena, ale ten wprost w Iraizoza.

15

Atak prawą stroną gospodarzy, uderza El Zahar, ale obok bramki.

13

Interweniuje Diop i rzut rożny dla Athletic.

12

Rzut rożny dla gospodarzy wywalczył Iborra.

11

Diop walczy w środku pola i znów posyła prostopadłe podanie, ale po raz kolejny na posterunki Iraizoz.

10

Prostopadłe podanie Diopa, ale Ruben nie dochodzi do niego.

9

Próba ataku gospodarzy, ale bez skutku.

6

Gol dla Athletic!
Dośrodkowanie Iraoli do piłki dopada Aduriz i uderza z główki, a Munua bez szans.

5

Athletic na razie kontroluję tę spotkanie.

3

Ekipa gości co raz bardziej naciska na Athletic.

2

Goście zaczęli ostrożnie i spokojnie podają sobie piłkę w obronie.

1

Rozpoczęła drużyna gości.

1

Dziś nie spodziewanie na ławce rezerwowej zaczął Llorente, co wskazuję na jego transfer w zimowym okienku transferowym.
Trener gospodarzy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, a Marcelo Bielsa nie będzie mógł skorzystać z usług Galarrety.
W ostatniej kolejce Levante musiało przełknąć gorycz porażki ulegając 3:0 Rayo Vallencao, a ekipa z Bilbao uległa Zarazozie 0:2.
W ostatnich sześciu pojedynkach obie ekipy zgarnęły tę samą ilość punktów. Levante i Athletic wygrali dwa spotkania, przegrali dwa spotkania i remisowali też dwa razy.
W tym meczu faworyta trudno wskazać. Ekipa Levante zajmuję 6 pozycję w hiszpańskiej ekstraklasie, a Athletic dopiero 13. To przemawia za drużyną z Valencji, ale ekipa Marcelo Bielsy, na pewno nie odda łatwo punktów. Czeka nas emocjonujący pojedynek.
Zapraszam na pojedynek 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w której na stadionie Ciutat de Valencia zmierzą swoje siły Levante UD z Athletic Bilbao.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.