RCD Mallorca – Athletic Bilbao

0:1

finał (0:1)

15.12.2012, 18:00 • Iberostar Estadi • Maciej Sadlowski

Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Bilbao, którzy wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Gospodarze w drugiej części starali się wyrównać stan pojedynku, jednak Hemed nie wykorzystał kilku dogodnych okazji. Cóż, trzy punkty dopisujemy dla drużyny Athleticu Bilbao! (19:53:26)

90+4

Przestrzelone!

90+4

Będzie jeszcze rzut wolny dla gospodarzy! To ostatnia szansa na wyrównanie!

90+3

Rzut rożny dla RCD! Wszyscy w polu karnym gości!

90+2

Iraola został sfaulowany i zyskał trochę cennego czasu dla swojej drużyny.

90+1

Ostatnie sekundy nadziei gospodarzy!

90

Sędzia doliczył 4 minuty!

89

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

89

Zespół RCD Mallorca stawia już wszystko na jedną kartę!

87

Czy gospodarze zdołają jeszcze wyrównać?

87

Zakotłowało się w polu karnym gości.

85

Z boiska zszedł Arizmendi, a pojawił się na nim Alfaro.

83

Zespół z Majorki częściej utrzymuje się przy piłce.

82

Źle wykonany stały fragment gry w wykonaniu gospodarzy.

80

Zmiana w drużynie gości. Carlos Gurpegi w miejsce De Marcosa.

78

Nieco ponad dziesięć minut do zakończenia spotkania. Athletic Bilbao prowadzi 1:0.

76

Mecz nam się zaostrzył.

74

Indywidualna akcja Arizmendiego, ale powstrzymana przez obrońców Athletico.

72

Druga zmiana. Brandon za Giovaniego.

72

Marti wszedł właśnie za Marqueza.

72

To nieprawdopodobne! Hemed nie wykorzystał kolejnej sytuacji... piłka niemal otarła się o słupek.

71

Muniain pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy!

70

Coraz mniej czasu pozostało gospodarzom na odrobienie jednobramkowej straty.

68

Po jednej z takich kontr bliski strzelenia gola był Aduriz, lecz fenomenalnie w bramce poradził sobie Aouate!

67

Gospodarze w natarciu, a przyjezdni skupiają się na grze z kontry.

65

Bardzo odważne wyjście bramkarza Athletico.

65

Ibai Gomez strzelił do tej pory dwie bramki i zanotował pięć asyst.

64

Zmiana w drużynie gości. Z boiska zszedł Susaeta, a jego miejsce zajął Ibai.

63

Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

62

Korner dla drużyny z Majorki.

60

Mamy żółtą kartkę dla Susaety, który zatrzymał kontrę gospodarzy.

59

Po okresie przewagi gospodarzy, mecz nieco się wyrównał.

58

Susaeta uderzał z rzutu wolnego, ale niecelnie.

57

Żółta kartka dla Geromela.

57

Jedna z nielicznych akcji gości zakończona niepowodzeniem.

56

Ciekawostką jest z pewnością fakt, że Tomer Hemed ma polskie korzenie!

55

Reprezentant Izraela mógł już skompletować hat tricka! Fatalna skuteczność 25-latka.

53

Nie do wiary! Bigas zagrał do Hemeda, a ten nie trafił do pustej bramki!

51

Porażka RCD Mallorca znacznie pogorszy sytuację zespołu w tabeli.

50

Na Iberostar Estadi pachnie golem dla gospodarzy.

49

Piłkarze z Majorki nadal w natarciu!

48

Tomer Hemed bliski wyrównania! Napastnik gospodarzy fatalnie spudłował mając przed sobą jedynie bramkarza.

47

Gospodarze już od samego początku pokazują większą chęć do gry i dążą do strzelenia gola.

46

Bez zmian w przerwie. Zaczynamy drugą część meczu pomiędzy RCD Mallorca a Athletic Bilbao!

46

Piłkarze wychodzą już na murawę.
Za nami pierwsza połowa spotkania. Do przerwy Athletico prowadzi 1:0 po bramce Aduriza. Mecz rozkręcił nam się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Czekamy na drugą część potyczki!

44

Żółta kartka dla Pedro Bigasa.

44

Trzeba przyznać, że rozkręcił nam się mecz pod koniec pierwszej połowy.

43

No proszę! Teraz przenieśliśmy się pod bramkę gości i znowu zapachniało golem. Giovani Dos Santos z rzutu wolnego strzelił wprost pod poprzeczkę, ale refleksem wykazał się golkiper Athletico.

42

Goście mogli odpowiedzieć golem! Herrera strzelił bez zastanowienia z szesnastego metra, a piłka o centymetry ominęła słupek!

41

Gospodarze zdominowali teraz przyjezdnych.

40

Ponownie Hemed! Izraelczyk obraca się z piłką i uderza, lecz fantastycznie w bramce spisał się Iraizoz.

39

Tomer Hemed strzela głową i kapitalna interwencja bramkarza Athletico!

36

Żółta kartka dla San Jose.

36

Susaeta niecelnie uderzył z linii pola karnego.

34

Hemed obraca się z piłką w polu karnym, strzela i... niecelnie! To mógł być gol dla zespołu z Majorki!

34

Hemed powalony w środku pola.

33

Dużo szarpanej gry obu zespołów.

32

Giovani Dos Santos z rzutu wolnego i mamy boczną siatkę.

31

Gospodarze sugerują zagranie ręką w polu karnym przez jednego z obrońców gości.

28

Iraizoz wyłapuje kolejne dośrodkowanie.

26

Dośrodkowanie Susaety wybijają defensorzy RCD Mallorca.

26

Rzut rożny dla Athletico.

24

Niezła akcja gości, ale nikt nie doszedł do piłki po zagraniu z bocznego sektora boiska.

23

Rzut rożny dla RCD, ale bramkarz Athleticu bez problemów łapie futbolówkę po dośrodkowaniu.

21

Brakuje klarownych okazji do strzelenia gola.

19

Akcje często przenoszą się z jednego pola karnego, do drugiego.

18

Zakotłowało się w polu karny drużyny Bilbao.

17

Zaczyna się robić ciekawiej na Majorce.

16

Giovani Dos Santos z wolnego i kapitalna interwencja Iraizoza ratuje gości przed stratą bramki!

15

Faulował San Jose i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

14

Tymczasem gra skupia się obecnie głównie w środkowej części boiska.

13

To dziesiąte trafienie Hiszpana w obecnym sezonie!

11

Mamy gola dla Athletico! Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i ARITZ ADURIZ głową strzela bramkę dla swojego zespołu!

8

Odpowiedź gości i Marcos w dobrej sytuacji uderzył tylko w boczną siatkę!

7

Gospodarze przejawiają większą chęć do gry.

6

Niecelne uderzenie Marqueza.

5

Na chwilę obecną wieje nudą z Iberostar Estadi.

4

Wysoki pressing drużyny z Bilbao.

3

Dośrodkowanie Muniaina i piłkę łapie Aouate.

2

Spokojna gra w środku pola.

1

Zaczynamy! Gospodarze na czerwono, goście w zielonych strojach.

1

Piłkarze obu drużyn są już na murawie.
W zakończonym przed chwilą meczu, Getafe zremisowało 1:1 z Osasuną.
Znamy już składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły.

RCD Mallorca: Aouate - Nsue, Nunes, Geromel, Rigo Bigas - Pina, Victor, Arizmendi, Marquez - Dos Santos, Hemed.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Laporte, Ekiza, Aurtenetxe - Herrera, Susaeta, De Marcso, Muniain - San Jose, Adruiz
Piłkarze z Majorki przegrali w środę wysoko, bo aż 0:5 z Sevillą!
Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Carlos del Cerro Grande.
RCD Mallorca i Athletic Bilbao nie zagrają w najsilniejszych składach. Trener gospodarzy nie skorzysta z usług Joao Victora, Michaela Pereiry czy Andreu Fontasa, natomiast szkoleniowiec gości nie zabrał ze sobą Iraoli i Inigo Pereza.
Tymczasem bilans drużyny z Majorki przedstawia się następująco: trzynaście punktów w piętnastu pojedynkach i siedemnasta pozycja. Ciężko wskazać dzisiaj faworyta meczu.
Osiemnaście punktów w piętnastu spotkaniach i czternaste miejsce w tabeli Primera Division. Tak przedstawia się dorobek piłkarzy Athleticu Bilbao.
Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli tylko pięć punktów. Dodatkowym smaczkiem tego meczu jest z pewnością fakt, że drużyny nie punktują w obecnym sezonie i walczą o utrzymanie.
Już o godzinie 18:00 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu 16. kolejki Primera Division pomiędzy Mallorcą a Athleticem Bilbao.