4:1

finał (3:1)

20.01.2021, 09:00 • Belek • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (10:49:47)
Jagiellonia rozegrała w środę czwarty sparing w okresie przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. W konfrontacji z juniorskim zespołem Konyasporu miała za zadanie potwierdzić wyższość i nie zawiodła. 4:1 to rezultat oddający przebieg spotkania. W drugiej połowie Jagiellonia dochodziła nadal do sytuacji strzeleckich, jednak był problem z oddawaniem celnych uderzeń. Najlepiej nastawiony celownik miał Maciej Bortniczuk, który powiększył prowadzenie Jagiellonii po wrzutce Fernana Lopeza z rzutu wolnego. W ten sposób został najskuteczniejszym zawodnikiem przedpołudnia.

90

89

Konyaspor od autu na wysokości koła środkowego. Jagiellonia zyskała czas na ustawienie się w obronie.

89

Podanie Jakuba Orpika do Mateusza Wyjadłowskiego, którego dogranie w kierunku Macieja Bortniczuka zostało przechwycone przez bramkarza Konyasporu.

87

Ariel Borysiuk nie ma odpowiednio ustawionego celownika w drugiej połowie, natomiast należy się plus za zapewnianie kompanom opcji w ataku. Często pokazuje się pomocnik Jagiellonii.

86

Radzą sobie z atakami przeciwnika podopieczni Bogdana Zająca. Mało już okazji do poprawienia rezultatu będzie mieć Konyaspor.

85

Płynnie wędrowała piłka między zawodnikami Jagiellonii Białystok. Została ona skierowana w pobliże narożnika pola karnego, a tam był Fernan Lopez. Mocne, ale minimalnie niecelne uderzenie wprowadzonego w przerwie południowca.

84

Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców z Białegostoku.

83

Bardzo ryzykowne odegranie Krisa Twardka do Błażeja Niezgody. Mocno zapachniało stratą Jagiellonii we własnym polu karnym. Wprowadzony z ławki rezerwowych bramkarz w ostatnim momencie uratował sytuację wyekspediowaniem piłki poza boisko.

82

Agresywnie Konyaspor, ale nie zdołał zgodnie z przepisami odebrać futbolówki na połowie Jagiellonii Białystok. Przewinienie na Miłoszu Matysiku.

81

Kris Twardek znalazł się na spalonym w momencie crossowego podania wykonanego na lewe skrzydło przez Ariela Borysiuka.

80

Jagiellonia gra na utrzymanie piłki i dużymi krokami przybliża się do niemal pewnego już zwycięstwa.

79

Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

78

Ponownie akcja białostoczan przerwana, a sędzia instruował Jana Majsterka oraz Miłosza Matysika, jak powinna i skąd zostać wznowiona gra wrzutem z autu.

77

Piłka poza boiskiem po interwencji zawodnika w białym stroju. Wrzutem z autu gra została wznowiona przez Krisa Twardka.

76

Dośrodkowanie Fiodora Czernycha do centralnie ustawionego Ariela Borysiuka. Autorowi drugiego gola nie udało się pójść śladem Macieja Bortniczuka i skompletować dubletu.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Trenerzy postanowili wymieniać po jednym zawodniku albo maksymalnie po dwóch. Dlatego tempo w ostatnich minutach jest rwane.

4:1

finał (3:1)

Gole: 4. Wyjadłowski, 9. Borysiuk, 32. Bortniczuk, 61. Bortniczuk – 11. . (kar.)

Kartki:   52. . (KOY)

Jagiellonia Białystok: Węglarz (70. Niezgoda) – Gierach (61. Matysik), Kwiecień (32. Twardek), Majsterek, testowany, Wyjadłowski, Orpik, Borysiuk, Mystkowski (46. Lopez), Wojtkowski (61. Czernych), Bortniczuk.

Zmiany: Niezgoda – Twardek, Lopez, Wdowik, Olszewski, Matysik, Czernych.