VfL Wolfsburg – Hertha Berlin

2:1

finał (1:1)

22.02.2015, 17:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Jan Prociak (@lajfyinfo)

Po dobrym meczu VfL Wolfsburg pokonał Herthę Berlin i umocnił się na drugiej pozycji w lidze. Coraz gorzej wygląda sytuacja gości, którzy znajdują się na przedostatnim miejscu. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (19:21:12)

90+2

90+1

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry. Goście rozpaczliwie atakują.

90

Bendtner wszedł za zmęczonego Dosta.

89

Szybka akcja gości zakończona gwizdkiem arbitra. Beerens był na spalonym.

88

De Bruyne złapany na spalonym.

87

Schürrle uderzył mocno z dystansu, ale Kraft był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny.

86

Wszystkie ataki gości kończą się szybką stratą piłki. VfL Wolfsburg coraz bliżej kolejnego zwycięstwa.

84

Zwodnicy gospodarzy wychodzą z założenia, że najlepszą obroną jest atak i cały czas starają się zagrozić bramce rywali.

82

Hertha Berlin stara się zaatakować, ale ma spory problem z przedarciem się pod bramkę rywali.

80

Cały czas dominuje VfL Wolfsburg. Gospodarze mają okazję umocnić się na drugim miejscu w lidze.

78

De Bruyne kolejny raz przegrał pojedynek z Kraftem. Rzut rożny dla gospodarzy.

77

Ronny wszedł za Stockera.

77

Vieirinha opuścił boisko. Jego miejsce zajął Caligiuri.

76

Hertha stara się zaatakować. Goście nie mają już nic do stracenia.

Dost po raz drugi:

74

Gol dla Wolfsburgu!

BAS DOST po raz drugi. Luiz Gustavo z dystansu trafił w słupek, a Holender spokojnie wbił piłkę do pustej bramki.

73

Beerens wszedł za Ndjeng. Pierwsza zmiana w drużynie gości.

72

Atak za atakiem miejscowych, ale niewiele z tego wynika. Coraz bardziej spieszą się zawodnicy z Wolfsburga.

70

Kraft spokojnie przeciął podanie do Dosta. Goście naprawdę dobrze prezentują się w defensywie.

69

Stocker ukarany żółtą kartką. Faulowany był Naldo.

67

Goście nie potrafią zagrozić bramce Benaglio.

65

Kolejny raz w doskonałej sytuacji znalazł się Schürrle, ale były zawodnik Chelsea nie ma dziś swojego dnia.

62

Vieirinha łatwo stracił piłkę w okolicach pola karnego rywali. Goście mądrze się bronią.

60

VfL Wolfsburg cały czas w natarciu. Miejscowi zepchnęli Herthę do głębokiej defensywy.

58

W doskonałej sytuacji nie popisał się Schürrle. Reprezentant Niemiec fatalnie spudłował.

56

Dost z dobrej strony pokazał się we własnym polu karnym i wybił dośrodkowanie Ndjenga z rzutu rożnego na aut.

55

Dobry strzał De Brunye i jeszcze lepsza interwencja Krafta. To była świetna okazja dla miejscowych.

54

VfL Wolfsburg coraz mocniej atakuje. Goście zepchnięci do głębokiej defensywy.

52

Schürrle padł w polu karnym rywali, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

51

Sporo fauli po obu stronach. Sędzia często przerywa mecz.

49

Schulz ukarany żółtą kartką. Faulowany był Träsch. Rzut wolny dla miejscowych.

48

Od początku drugiej połowy stara się zaatakować Hertha. Goście prezentują się dziś bardzo solidnie.

46

Pierwsza zmiana w tym meczu. Arnold wszedł za Junga.

46

Po pierwszej połowie VfL Wolfsburg dość niespodziewanie remisuje z Herthą Berlin. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale goście zdołali wyrównać i pokazali się z naprawdę dobrej strony. Druga połowa rozpocznie się około 18:31.

45

44

VfL Wolfsburg długo rozgrywa piłkę. Gospodarze starają się uspokoić grę.

42

De Bruyne zdecydował się na strzał z dystansu. Jego uderzenie było bardzo mocne, ale niecelne.

41

Zaostrzył się mecz na Volkswagen-Aren. Sędzia często musi używać gwizdka.

39

W doskonałej sytuacji znalazł się Schürrle, ale nie udało mu się pokonać Krafta.

37

Rodriguez faulował Schiebera za co obejrzał żółtą kartkę.

35

Niezły atak gości zakończony nieudanym dośrodkowaniem Pekarika z lewego skrzydła.

33

Gol wyrównujący wpłynął pozytywnie na drużynę gości, która zaczęła odważniej atakować.

32

Rzut wolny dla goście ze środka boiska.

Gol na 1:1:

30

Gol dla Herthy!

Stocker popisał się świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, a JULIAN SCHIEBER mocnym strzałem głową wyrównał stan meczu.

28

Skjelbred faulował Luiza Gustavo. Piłka dla gospodarzy.

26

Niezłe podanie Schürrle do Dosta, ale tym razem Holender nie potrafił pokonać Krafta.

24

Hertha Berlin wywalczył rzut rożny. Niewykorzystana okazja dla gości.

23

Dobra interwencja Hegelera, który uratował swój zespół przed utratą kolejnej bramki.

22

Piłkę w polu karnym opanował Kalou, ale jego strzał był bardzo słaby i bez problemu złapał go Benaglio.

21

VfL Wolfsburg wrócił do długiego rozgrywania piłki. Gospodarze zdecydowanie przeważają na murawie.

19

Hertha Berlin stara się zaatakować. Goście muszą szybko zacząć punktować jeżeli liczą na utrzymanie w lidze.

17

Rzut rożny dla rozpędzonych gospodarzy. Hertha w tarapatach, z których tym razem udało jej się wyjść.

15

Po piętnastu minutach Wolfsburg prowadzi 1:0 po trafieniu niezawodnego ostatnio Dosta.

13

Uderzyć z dystansu próbował Schürrle, ale jego strzał zablokował Skjelbred.

12

Gospodarze starają się pójść za ciosem. Goście z Berlina zepchnięci do głębokiej defensywy.

Trafienie Dosta:

10

Świetna akcja miejscowych. Schürrle zagrał do BASA DOSTA, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonał Krafta. Wolfsburg szybko wyszedł na prowadzenie.

9

Gospodarze szukają swojej szansy w ataku pozycyjnym. Hertha cofnęła się na swoją połowę.

7

Spokojny początek spotkania. Niewiele dzieje się na Volkswagen-Arena.

5

VfL Wolfsburg opanował sytuację i długo rozgrywa piłkę.

3

Mądrze bronią się Wilki. Hertha nie potrafi zagrozić bramce Benaglio.

2

Od początku zaatakowali goście i szybko wywalczyli rzut rożny.

1

Mecz rozpoczęli gospodarze.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez – Gustavo, Träsch – Vieirinha, De Bruyne, Schürrle – Dost

Rezerwowi: Grün – Schäfer, Bendtner, Klose, Caligiuri, Guilavogui, Arnold

Trener: Dieter Hecking

Hertha Berlin: Kraft – Pekarik, Hegeler, Brooks, Schulz – Ndjeng, Skjelbred, Stocker, Lustenberger (C), Kalou – Schieber

Rezerwowi: Burcher- Heitinga, Hosogai, Ronny, Niemeyer, Haraguchi, Beerens

Trener: Pál Dárdai

Sędziowie: Winkmann – Bandurski, Blos

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację tekstową z tego pojedynku, która zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę od godziny 17:30. Jedyna taka relacja tylko na Lajfy.com!
W poprzednim meczu obu drużyn 1:0 wygrała Hertha. Gola na wagę trzech punktów zdobył Salomon Kalou.
Jeżeli chodzi o Herthe, to tutaj natomiast sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż w ekipie rywala. Zawodnicy ze stolicy Niemiec aż cztery razy musieli uznać wyższość swojego rywala, a przy tym tylko raz mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W każdym razie obecnie utrzymują się w strefie spadkowej.
"Wilki" w obecnym sezonie tych jakże prestiżowych rozgrywek klubowych, radzą sobie nadzwyczaj dobrze, o czym świadczy ich pozycja w lidze. Wolfsburg może się bowiem pochwalić w ostatnim czasie czterema zwycięstwami i tylko jedynym remisem, co dało im 44. punkty i pozycję wicelidera.
Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami jednego z najciekawszych pojedynków 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Hertha Berlin wybiera się bowiem na Volkswagen-Arena, aby powalczyć o kolejne trzy punkty w starciu z ekipą Wolfsburga.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.