Hamburger SV – Borussia Monchengladbach

1:1

finał (0:0)

22.02.2015, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Wiktor Bukowski

Ostatnie akcje trochę zrekompensowały nam fatalne drugie 45 minut! W decydującej odsłonie nudziliśmy się niemiłosiernie, ale w końcu zobaczyliśmy bramki. Wydawało się, że to gospodarze zgarną 3 punkty – jakże ważne w ich sytuacji ligowej.
Borussia jednak w ostatecznym ataku wyrównała i obie drużyny podzieliły się zdobyczą.
Można uznać, że remis jest wynikiem zasłużonym, bo żadna z ekip nie miała większej przewagi w tym spotkaniu. (17:36:59)
Ogromne kontrowersje po ostatnim gwizdku sędziego! Gwizdy żegnają piłkarzy HSV, którzy wypuścili z rąk prawie pewne 3 punkty!
Najwięcej kłóci się Drobny, który był nieco zasłaniany przy utraconym golu. Decyzja sędziego wydaje się jednak poprawna.

90+3

90+3

Jiráček podważa decyzję sędziego i za niesportowe zachowanie także zostaje ukarany kartką! Teraz ma to jednak małe znaczenie!

HRGOTA - 1:1

90+2

Gol dla Borussii M.!

Pogoń Borussii przynosi zamierzony efekt minutę przed końcem spotkania! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kruse, a BRANIMIR HRGOTA główkuje w światło bramki!
Niesamowite dzieje na Imtech Arena!

90+1

To była akcja meczu! Hrgota podaje do zupełnie niepilnowanego Kruse! Ten przyjmuje futbolówkę, która ucieka mu od nogi! Jeszcze jedną szansę miał Kruse i teraz już uderzył! Pewnie Drobny w bramce!

90+1

Dodatkowe 3 minuty nadziei przyjezdnych!

90

Jantschke ucieka się do faulu i arbiter jeszcze wpisuje go do swojego notesu. Zaraz po tym czyni to również z Kruse, który chyba zbyt dużo rozmawiał. Chyba zanosi się na porażkę Gladbach!

89

Co się dzieje przed bramką Sommera! Atakują na potęgę gospodarze, ale brakuje ostatecznego strzału pakującego piłkę do siatki! Znów w roli głównej Stieber!

87

Stieber kapitalnie zbiega z prawej strony pola karnego rywali i oddaje piłkę wgłąb szesnastki do Rudnevsa! Łotysz zbyt lekko uderza prosto w Sommera – to była szansa na pogrążenie Borussii!

86

Wydaje się, że ostateczne akcje będą przeprowadzać piłkarze Gladbach. Przynajmniej na to się zanosi, bo HSV wyraźnie broni wyniku.

85

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Kačar, na boisku pojawia się Westermann.

84

I właśnie to hamburczycy przeprowadzają dobrą akcję! Wszystko jednak kończy się w rękach Sommera, który wyjaśnia wszystkie wątpliwości!

83

Wyraźnie przesunęli się do przodu goście! Czy doprowadzą oni do upragnionego remisu? A może to HSV wyprowadzi zabójczą kontrę na 2:0?

82

Bardzo dobra okazja dla Borussii Mönchengladbach z rzutu wolnego! Niedawno wprowadzony Hazard oddaje kąśliwe uderzenie, ale piłka leci tuż nad poprzeczką! Drobny i tak pilnował tego strzału.

80

Ostatnie 10 minut + ewentualny doliczony czas gry! Czy hamburczycy zdołają utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego?

79

Szereg zmian w ostatnich minutach. Przyjezdni wykorzystują ostatnią roszadę: Hrgota za Kramera!