Hamburger SV – Borussia Monchengladbach

1:1

finał (0:0)

22.02.2015, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Wiktor Bukowski

Ostatnie akcje trochę zrekompensowały nam fatalne drugie 45 minut! W decydującej odsłonie nudziliśmy się niemiłosiernie, ale w końcu zobaczyliśmy bramki. Wydawało się, że to gospodarze zgarną 3 punkty – jakże ważne w ich sytuacji ligowej.
Borussia jednak w ostatecznym ataku wyrównała i obie drużyny podzieliły się zdobyczą.
Można uznać, że remis jest wynikiem zasłużonym, bo żadna z ekip nie miała większej przewagi w tym spotkaniu. (17:36:59)
Ogromne kontrowersje po ostatnim gwizdku sędziego! Gwizdy żegnają piłkarzy HSV, którzy wypuścili z rąk prawie pewne 3 punkty!
Najwięcej kłóci się Drobny, który był nieco zasłaniany przy utraconym golu. Decyzja sędziego wydaje się jednak poprawna.

90+3

90+3

Jiráček podważa decyzję sędziego i za niesportowe zachowanie także zostaje ukarany kartką! Teraz ma to jednak małe znaczenie!

HRGOTA - 1:1

90+2

Gol dla Borussii M.!

Pogoń Borussii przynosi zamierzony efekt minutę przed końcem spotkania! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kruse, a BRANIMIR HRGOTA główkuje w światło bramki!
Niesamowite dzieje na Imtech Arena!

90+1

To była akcja meczu! Hrgota podaje do zupełnie niepilnowanego Kruse! Ten przyjmuje futbolówkę, która ucieka mu od nogi! Jeszcze jedną szansę miał Kruse i teraz już uderzył! Pewnie Drobny w bramce!

90+1

Dodatkowe 3 minuty nadziei przyjezdnych!

90

Jantschke ucieka się do faulu i arbiter jeszcze wpisuje go do swojego notesu. Zaraz po tym czyni to również z Kruse, który chyba zbyt dużo rozmawiał. Chyba zanosi się na porażkę Gladbach!

89

Co się dzieje przed bramką Sommera! Atakują na potęgę gospodarze, ale brakuje ostatecznego strzału pakującego piłkę do siatki! Znów w roli głównej Stieber!

87

Stieber kapitalnie zbiega z prawej strony pola karnego rywali i oddaje piłkę wgłąb szesnastki do Rudnevsa! Łotysz zbyt lekko uderza prosto w Sommera – to była szansa na pogrążenie Borussii!

86

Wydaje się, że ostateczne akcje będą przeprowadzać piłkarze Gladbach. Przynajmniej na to się zanosi, bo HSV wyraźnie broni wyniku.

85

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Kačar, na boisku pojawia się Westermann.

84

I właśnie to hamburczycy przeprowadzają dobrą akcję! Wszystko jednak kończy się w rękach Sommera, który wyjaśnia wszystkie wątpliwości!

83

Wyraźnie przesunęli się do przodu goście! Czy doprowadzą oni do upragnionego remisu? A może to HSV wyprowadzi zabójczą kontrę na 2:0?

82

Bardzo dobra okazja dla Borussii Mönchengladbach z rzutu wolnego! Niedawno wprowadzony Hazard oddaje kąśliwe uderzenie, ale piłka leci tuż nad poprzeczką! Drobny i tak pilnował tego strzału.

80

Ostatnie 10 minut + ewentualny doliczony czas gry! Czy hamburczycy zdołają utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego?

79

Szereg zmian w ostatnich minutach. Przyjezdni wykorzystują ostatnią roszadę: Hrgota za Kramera!

77

Także po stronie HSV czas na roszadę. Götz za Gouaidę!

76

Od razu reaguje trener Borussii, który zmienia Hahna i w jego miejsce wbiega Hazard!

74

Teraz to Borussia znajduje się w gorszym położeniu i przyjezdni będą musieli zaatakować! Grali na remis, to teraz mają.

STIEBER - 1:0

73

Gol dla Hamburga!

W końcu, w końcu doczekaliśmy się celnego trafienia! Rudnevs rozpoczyna kontrę swojej ekipy, oddaje futbolówkę do ZOLTANA STIEBERA, który świetnie pocelował na dalszy słupek! Nie miał szans sięgnąć tego Sommer i HSV na prowadzeniu!

72

Od kilku minut to przyjezdni przesunęli się do przodu i to oni starają się zagrozić bramce Drobnego. Z kilku akcji wynikły co najwyżej nici, a czas leci nieubłaganie.

70

Kramer kończy ofensywę niecelnym strzałem nad bramką Drobnego. Oj męczą się ostatnimi czasy obie drużyny. Zostaje 20 minut gry w tym spotkaniu!

69

HSV wychodzi wysokim pressingiem i niezbyt opłaca się to gospodarzom. Korb rozpędza się na prawym skrzydle!

67

Kibice z Hamburga starają się zagrzać do boju oba zespoły. Mało który mecz w Bundeslidze kończy się bezbramkowym remisem – tego z pewnością nie chcemy.

66

Djourou skutecznie przecina podanie Raffaela do Wendta. Borussia od kilku minut stara się kontrolować przebieg spotkania.

64

Mecz stoi na bardzo wyrównanym poziomie. Raz "atakują" miejscowi, a raz Borussia. Na razie nie zanosi się jednak na celne trafienia, bo z każdą minutą jest tylko gorzej.

63

Gouaida dobrze przejął piłkę w środku pola przed polem karnym, ale chwilę potem został przyblokowany! Spodziewalibyśmy się więcej po grze gości, którzy pozwalają na zbyt wiele gospodarzom.

61

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Traore, na boisku pojawia się Raffael.

60

Kruse rozpoczyna grę od rzutu wolnego. Wrzutka, jak można się było spodziewać, wpada na obrońcę. Szykuje się pierwsza zmiana Borussii w dzisiejszym meczu.

59

Coraz gorzej ogląda się dzisiejsze widowisko. Po prostu nic nie wychodzi wszystkim graczom, a dośrodkowania nie sprawiają ani grama emocji.

58

Przyspieszają grę piłkarze z Hamburga! Zyskują oni rzut rożny, który będzie powtórzony. Obrońcy wybijają piłkę poza linię końcową boiska.

56

Diekmeier ładnie podciągnął akcję swojej ekipy na prawej flance, ale dośrodkowanie już było niedokładne. Pierwszy z obrońców oddala grę na środek boiska.

55

Nie przekonuje nas druga połowa. Dzieje się bardzo mało, a także jest sporo fauli, które znacznie zwalniają poczynania piłkarzy. Czekamy na rozwój wypadków!

54

Korb podłącza się do ofensywy i wyszukał niepilnowanego Hahna! Pomocnik Gladbach oddaje fatalny strzał i nie powoduje nawet najmniejszego zagrożenia!

53

Kolejny faul tego zawodnika, a sędzia nie reaguje! Sporo szans dostaje piłkarz Borussii od Felixa Zwayera. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zmarnowane!

51

Jantschke bezpardonowo wchodzi w nogi Rudnevsa. Nie ma żółtej kartki, a nawet rzutu wolnego! Od autu rozpoczną miejscowi.

50

W drugiej połowie spory problem z rozegraniem akcji ma Borussia. Goście liczą głównie na błędy przeciwników i ewentualną kontrę.

49

Kačar zatrzymuje podanie ręką i arbiter natychmiast to wypatrzył. Kolejna żółta kartka w dzisiejszym meczu.

48

Przypomnijmy, że Borussia jest wiele wyżej w tabeli i zajmuje 3. miejsce! To Hamburg musi zdobyć w tym meczu punkty, bo gospodarze są w drugiej połowie stawki.

47

Spokojny początek, lecz to gospodarze utrzymują się przy piłce i konstruują atak pozycyjny.

46

Wznawiają grę hamburczycy! Trenerzy w przerwie nie przeprowadzili żadnej zmiany.

46

Wracamy na Imtech Arena, obie drużyny są już na murawie.
Ani sekundy nie dolicza Pan Felix Zwayer! Niestety w ciągu 45 minut nie zobaczyliśmy celnych trafień, a obie drużyny były bliskie zdobycia bramek! Mecz stoi na przyzwoitym poziomie, ale za każdym razem brakuje tego piłkarskiego czynnika.
Mamy nadzieje na lepszą drugą odsłonę i wyczekiwane gole! Zostańcie z nami!

45

45

Miejscowi wywalczają jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem wrzutka wpada prosto w rękawice Sommera, który bardzo szybko rozpoczyna akcję swojej ekipy!

43

Decydujące momenty pierwszej połowy przed nami. Czy zobaczymy zmianę wyniku jeszcze przed zejściem do szatni? Okazje są!

42

Rajković wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z narożnika i strąca piłkę głową! Znów zabrakło celnego strzału i może odetchnąć defensywa Borussii!

41

Müller wybiega z kontrą Hamburga i na prawej stronie pola karnego chciał poszukać Rudnevsa! Niskie podanie zablokowane przez obrońcę i będzie tylko korner dla gospodarzy!

40

Traore decyduje się na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego, ale strzał Gwinejczyka leci tuż nad bramką! Próba dobra, ale dokładność dzisiaj zawodzi.

39

Kontrowersyjna decyzja sędziego, który pokazuje żółtą kartkę dla Djourou! Dodatkowo stały fragment gry zaraz przed polem karnym Hamburga!

38

Gospodarze bardzo chcą wyjść na prowadzenie, ale brakuje im argumentów! W każdej z akcji brakuje jakiegoś czynnika, który zatrzymuje wszystkie ich zamiary.

37

W posiadaniu piłki przeważa HSV – 57% do 43% Borussii.

36

Składna akcja Gladbach i podanie na szpicę do Hahna! Ten jednak był po raz kolejny na spalonym! Coś nie mogą się zgrać obie drużyny.

35

Nordtveit bardzo mocno, ale prosto w mur! Zupełnie zepsuty stały fragment gr, ale przy piłce znów będą goście.

34

Tym razem to Jiráček nieprzepisowo zatrzymuje Traore. Borussia ma całkiem ciekawy rzut wolny w dogodnej odległości! Będzie groźnie?

33

Rudnevs przejmuje piłkę na połowie Borussii i rozpoczyna groźną akcję! Łotysz zostaje powalony na granicy pola karnego, ale arbiter nakazuje dalszą grę! Ta ofensywa powinna zakończyć się o wiele lepiej!

31

Częste faule jeszcze bardziej zwalniają tempo gry, a szkoda.

30

1/3 meczu za nami. Hamburczycy wciąż dążą do zdobycia bramki, ale nomen omen ich ataki nie są tak groźne, jak przeciwników. Czekamy na gole, bo sytuacji było już co nie miara!

28

Borussia wznawia grę z narożnika boiska i znów doprowadza do ogromnego zamieszania w polu karnym rywali! Przedłużenie wrzutki głową i przy strzale zabrakło skutecznego dołożenia nogi!

27

Dość niepewnie pogrywa sobie teraz defensywa Borussii wraz z Sommerem! Na całe szczęście przyjezdnych wychodzą z opresji i przesuwają się do przodu.

25

Bardzo złe wiadomości dla Hamburga! Ivica Olić zbiega z murawy z kontuzją i nie dokończy dzisiejszego meczu! Wymuszona zmiana na byłego gracza Lecha Poznań – Rudnevsa.

24

Przesuwają się do przodu piłkarze z Gladbach, ale Traore w kluczowym momencie traci posiadanie piłki! Sporo błędów technicznych po obu stronach.

23

Hahn niepotrzebnie popycha przeciwnika przy linii bocznej. Miejscowi mają rzut wolny z własnej połowy i rozpocznie go Drobny.

22

Borussia nastawiona jest trochę defensywnie. Czyżby tak bardzo zmęczeni byli goście po meczu w europejskich pucharach?

Szansa Diekmeiera!

20

Przyspieszają piłkarze HSV! Składna akcja w polu karnym i świetne wejście Diekmeiera między obrońców! Z bardzo ostrego kąta piłka zagrana na dalszy słupek, ale zabrakło tam partnerów! Równie dobrze to mógł być strzał, który zmieściłby się przy słupku!

19

Wendt za szybko ucieka obrońcom na lewym skrzydle i sędzia boczny natychmiast podnosi chorągiewkę w powietrze. Spalony i grę wznowi Drobny.

18

Nie możemy zbytnio narzekać na grę w tym spotkaniu. To wciąż początkowa faza meczu, chociaż ostatnio dużo słabiej poczynają sobie piłkarze.

17

Atak pozycyjny znów konstruują miejscowi. Podanie do Gouaidy, który bez przyjęcia wycofuje do partnera! To było niepotrzebne, bo defensor natychmiast przerwał akcję.

15

Pierwszy kwadrans gry już za nami! Zdecydowanie rozpalili nas piłkarze w pierwszych minutach! Teraz trochę się uspokoiło, ale wciąż liczymy na grad goli w Hamburgu!

14

Od rzutu wolnego rozpoczynają przyjezdni. Dobra wrzutka w obręb pola karnego, ale obrońca oddala grę poza linię boczną. Teraz aut ma Borussia.

13

Od kilku minut to gospodarze utrzymują się przy piłce, jak i na połowie rywali. Czy coś z tego wyniknie? Na razie lepsze akcje stworzyli sobie goście.

12

Müller ładnie zabrał się z piłką i postanowił uderzyć z dystansu! Prawdopodobnie byłaby to bardzo groźna akcja, ale w ostatniej chwili blokuje go wślizgiem obrońca!

10

Zdecydowanie zaostrza się teraźniejsza gra. Sędzia bardzo szybko reaguje i ostudza zapały piłkarzy. Tym razem kończy się jednak na pogawędce.

9

Brzydki faul przy linii bocznej na piłkarzu HSV. Ostrzolek leży na murawie, a arbiter w końcu pokazuje kartkę dla Traore.

7

Pierwszy rzut rożny dla przyjezdnych kończy się nieudanym dośrodkowaniem. Od bramki wznowi grę Drobny.

6

Takie mecze oglądamy z największą przyjemnością! Po mocniejszym początku HSV teraz to Borussia przejmuje inicjatywę! Na razie bez bramek na Imtech Arena!

5

Ależ początek spotkania! Tym razem to Herrmann wbiega w szesnastkę i strzela po dośrodkowaniu! Drobny odprowadza futbolówkę wzrokiem, ale mamy tylko słupek!

4

Szybko przenosimy się pod drugą bramkę i to Max Kruse stanął przed szansą na bramkę! Uderzenie bez przyjęcia minimalnie mija się z słupkiem bramki Drobnego!

3

Żwawe pierwsze minuty w wykonaniu piłkarzy zarówno HSV, jak i Borussii. Większą inicjatywą wykazują się jednak gospodarze, którzy powodują spore emocje w polu karnym rywali! Dwa strzały zostały przyblokowane!

1

Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy! Bardzo dobry rajd z piłką Diekmeiera, który zabrnął już w obręb szesnastki! Tak jednak nie wyszło mu podanie, które zostało przyblokowane przez obrońcę.

1

Rozpoczynają gracze z Mönchengladbach, którzy występują w czarnych strojach! HSV w białych koszulkach i czerwonych spodenkach. Gramy!

1

Czas na powitanie obu ekip na murawie! Świetna atmosfera w Hamburgu, który liczy na rehabilitację swoich podopiecznych!
To będzie 94. starcie tych drużyn w ramach Bundesligi!

Hamburger SV: Drobny – Ostrzolek, Rajković, Djourou, Diekmeier – Kačar, Jiráček – Gouaida, Stieber, N. Müller – Olić

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Kramer, Nordtveit – Hahn, Traore – Herrmann, Kruse

Sędziowie: Felix Zwayer.
W rundzie jesiennej to Borussia była zwycięska 1:0! Czy teraz będzie podobnie? Mamy nadzieję, że padnie nieco więcej bramek! Śledźcie relację na żywo na portalu lajfy.com! Startujemy, jak tylko pojawią się składu obu ekip!
Przypomnijmy, że Borussia może być nieco podmęczona po czwartkowych wojażach związanych z Ligą Europy. W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Blaswicha, Brandenburgera, Schulza, Sezera, Xhaki, czy Rittera.
Po stronie z Hamburga również kilka nieobecności: Brunst, Jansen, Behrami, Green, Holtby, Jung, Steinmann, Lasogga.
Tegoroczny sezon Bundesligi jest niezwykle szalony i tutaj każdy może wygrać z każdym! HSV potrzebuje punktów, bo dół tabeli jest niezmiernie ściśnięty. Za kolejkę lub dwie to właśnie oni mogą obserwować tabelę z dna!
Borussia natomiast pewnie wykonuje swoją robotę i skutecznie walczy o 3. miejsce z Schalke i Augsburgiem. Jak będzie tym razem?
Piłkarze z Hamburga będą chcieli za wszelką cenę poprawić swój wizerunek po zeszłotygodniowym blamażu. Wówczas przegrali oni z Bayernem Monachium aż 0:8!!!
Ostatni weekend był o wiele lepszy dla Mönchengladbach, które skromnie (1:0) pokonało FC Koeln.
Biorąc pod uwagę większość rozegranych spotkań w bieżącej serii, Hamburg plasuje się na dość odległym, bo 14. miejscu. Gospodarze niedzielnej rywalizacji mają na swoim koncie 23 punkty.
Wiele wyżej jest Borussia Mönchengladbach, która zamyka podium z 36 punktami! Borussia po tym meczu nie zmieni swojej pozycji, ponieważ do drugiego Wolfsburga traci aż 8 "oczek", a czwarte Schalke zremisowało w sobotę.
Niestety kończy się już 22. kolejka niemieckiej najwyższej klasy rozgrywkowej! W przedostatnim meczu naprzeciwko siebie staną: Hamburger SV oraz Borussia Mönchengladbach, która zagra w roli faworyta!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.