Olympique Marsylia – ESTAC Troyes

2:1

finał (0:0)

03.03.2013, 17:00 • Tomek

Po dramatycznym meczu Marsylia pokonała 2:1 Troyes. Piłkarze gospodarzy w dwie minuty przesądzili o losach spotkania! Dziękujemy za relację i zapraszamy Państwa na inne spotkania. (18:52:01)

90+2

Żółtą kartką ukarany Gignac.

90+1

Przewinienie Gignaca w ofensywie.

90

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Marcos na pozycji spalonej.

87

Dobre wyjście z bramki Thurama-Ulien, który daleko wybił piłkę.

84

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mandanda był faulowany przez zawodnika Troyes.

82

Gol dla Marsylii!
Ależ dwie minuty Marsylii! Zagranie z prawej strony Sougou do GIGNACA, który pakuje piłkę do praktycznie pustej bramki!

81

Zagranie z prawej strony, uderzał Sougou, piłka odbiła się jeszcze od JARJATA w wpadła do siatki!

80

Bardzo dobra gra w obronie Troyes. Goście cały czas wybijają skutecznie futbolówkę.

79

Po dośrodkowaniu Valbueny gracze gości wybijają piłkę na korner.

79

Rzut wolny dla Marsylii po faulu Niveta.

78

Dośrodkowanie Valbueny blokowane.

77

Piłkarze gospodarzy po stracie gola nie mogą sobie stworzyć okazji podbramkowej.

75

Uderzenie zza pola karnego Niveta nad poprzeczką.

73

Został ponad kwadrans do końca spotkania. Czy Marsylia zdoła rozstrzynąć losy meczu na swoją korzyść?

72

Za Bartona wchodzi Sougou.

70

Gol dla Troyes!
Szybka akcja Troyes. MARCOS wygrał pojedynek z N'Koulou i w sytuacji sam na sam pokonał Mandandę!

70

Uderzenie zza pola karnego Valbueny. Dobra interwencja Thurama-Uliena.

69

Dośrodkowanie Morela, główkował Gignac, ale nad poprzeczką.

69

Akcja lewą stroną Gignaca, który chciał podać w pole karne, ale został zablokowany.

67

Piłka po uderzeniu Marcosa i rykoszecie przeleciała minimalnie obok słupka!

67

J.Ayew przedzierał się w pole karne gości, ale został powstrzymany przez obrońców.

66

Spotkanie w drugiej połowie jest z pewnością lepszym widowiskiem niż w pierwszej części gry.

65

Jarjat dobrze zatrzymał w obronie J.Ayew.

65

Colin popędził prawą stroną, ale będąc pod presją A.Ayew dośrodkował bardzo źle.

64

Po dośrodkowaniu Valbueny główkował Mendes, ale nad bramką.

64

Kolejny korner dla gospodarzy.

64

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Thuram-Ulien piąstkuje piłkę.

63

Korner dla Marsylii.

62

Rajd prawą stroną Camusa, dośrodkowanie w pole karne, do piłki doszedł Nivet, ale uderzył prosto w Mandandę.

61

Zagranie Valbueny w pole karny, ale sytuację wyjaśnia Marcos.

60

A.Ayew faulowany przez Colina. Rzut wolny dla Marsylii z około 25. metra.

59

Rajd z piłką J.Ayew, który przewrócił się po starciu z N'Sakalą, ale arbiter nie zagwizdał rzutu wolnego.

59

Na bramkę gospodarzy uderzał Camus, ale jego strzał został zablokowany.

58

Uderzenie z dystansu Romao, ale obok bramki.

57

Dośrodkowanie z prawej strony Fanniego, J.Ayew przepuścił piłkę, ale nie doszedł do niej żaden gracz Marsylii.

56

Zagranie na prawą stronę do Valbueny, ale Francuz nie zdołał dobiec to tej piłki.

56

Korner dla gospodarzy.

55

Zagranie z lewej strony Morela do Gignaca, Francuz podał do Bartona, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

55

Piłkarze gospodarzy zdołali wybić piłkę po dośrodkowaniu Valbueny z rzutu wolnego.

54

Valbuena faulowany przez Thiago. Groźny rzut wolny dla gospodarzy.

52

W starciu ucierpiał A.Ayew i Colin. Obydwaj piłkarze grają teraz z opaskami na głowie.

49

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Valbueny, piłkę łapie Thuram-Ulien.

48

Romao faulowany w środkowej strefie przez Ngoyi.

48

Ngoyi ukarany żółtą kartką.

48

Piłkę po dośrodkowaniu N'Sakali łapie Mandanda.

46

Piłkarze Marsylii wolno rozgrywają piłkę.
Drugą połowę zaczęli piłkarze Troyes.

46

Po średnio ciekawej pierwszej połowie mamy remis 0:0. Marsylia miała swoje okazje do zdobycia gola, jednak napastnicy gospodarzy nie mogli dobrze trafić w futbolówkę. Zapraszamy na drugą częśc gry!

45+1

Faulowany w środkowej strefie był A.Ayew.

45

Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

45

Dobra akcja Valbueny, który podał do J.Ayew, a on dośrodkował w pole karne. Piłkarze Troyes zdołali wybić futbolówkę.

43

Posiadanie piłki: 57% Marsylia, 43% Troyes.

42

Thiago wchodzi za Othona.

41

Camus chciał zgrać piłkę z kolegą z drużyny, jednak otrzymał zbyt mocne zagranie. Od bramki Mandanda.

40

Uderzenie z dystansu Valbueny po ziemi. Thuram-Ulien dobrze interweniuje.

39

Podanie do Colina, który z bardzo ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie.

37

Po dośrodkowaniu Valbueny z kornera główkował A.Ayew, ale nad poprzeczką.

37

J.Ayew wywalczył korner po starciu z Brechetem.

36

N'Sakala ucierpiał w starciu i musi na chwilę opuścić boisko.

34

Uderzenie Camusa z rzutu wolnego nad poprzeczką.

33

Camus faulowany przez J.Ayew. Rzut wolny dla Troyes z około 29. metra.

32

Długa piłka w kierunku Marcosa, ale głową dobrze zagrywa Mendes.

31

Gignac na pozycji spalonej.

29

Druga świetna okazja dla gospodarzy! J.Ayew ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy i podał na około 13. metr do Gignaca, który nie trafił w piłkę.

28

Zbyt mocne zagranie do J.Ayew. Od bramki zacznie Thuram-Ulien.

27

J.Ayew został skutecznie zatrzymany przez piłkarzy gości.

26

Uderzenie z dalekiej odległości na bramkę Marsylii, ale nad poprzeczką.

25

Ależ okazja dla Marsylii! Valbuena zagrał na wolne pole do Gignaca, który podał piłkę w pole karne do J.Ayew. Futbolówkę po drodze otarł jeszcze gracz Troyes i ostatecznie Ayew niea trafił w piłkę.

24

Kolejne dośrodkowanie Fanniego, ale gracze Troyes dobrze wybili piłkę.

23

Zbyt mocne dośrodkowanie Fanniego. Od autu zacznie Troyes.

22

Ładna akcja A.Ayew, który podał do J.Ayew. Po jego technicznym uderzeniu po ziemi Thuram-Ulien złapał futbolówkę.

21

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę łapie Mandanda.

21

Rzut wolny dla Troyes. Okazja do dośrodkowania w pole karne.

19

Po dośrodkowaniu z korner głókował Romao, ale nad poprzeczką.

18

Ładna akcja Marsylii. Po zagraniu w pole karne A.Ayew piłkę na korner wybija Jarjat.

17

Bardzo mocne uderzenie z dystansu Romao, który trafił piłką w głowę A.Ayew.

16

Przewinienie N'Sakali na Fannim.

15

Od kilku minut na boisku dzieje się niewiele ciekawego.

14

Piłkarze Troyes są skoncentrowani wyraźnie na defensywie.

12

Bardzo dobry wślizg Fanniego. Piłka dla Marsylii.

11

Strata Bartona w środku pola.

10

Dryblujący Camus opuścił z piłką plac gry.

9

Dośrodkowanie Morela blokowane. Korner dla gospodarzy.

8

Obrońca Troyes naciskany przez Gignaca zgrał piłkę głową do bramkarza.

7

A.Ayew faulował w walce o piłkę.

5

Pierwsza bardzo groźna akcja gospodarzy. Valbuena uderzał z 11. metra, ale Thuram-Ulien odbił piłkę na korner.

4

Valbuena podawał do Gignaca, który jednak nie potrafił dobrze przyjąć piłki.

3

Od pierwszych minut widać, że piłkarzy Marsylii wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani.

2

Zbyt głębokie dośrodkowanie Valbueny. Aut dla Troyes.

2

Pierwszy korner dla gospodarzy.

1

Mecz zaczynają gospodarze.

1

Skład startowy:

Olympique de Marseille: Mandanda, Morel, Fanni, N'Koulou, Mendes, Valbuena, Barton, Romao, Gignac, A. Ayew, J. Ayew.

ESTAC Troyes: Thuram, Bréchet, Jarjat, Faussurier, N'Sakala, Colin, Nivet, Camus, Othon, N'Goyi, Marcos.

Sędziowie: Laurent Duhamel.
Arbitrem niedzielnego meczu będzie Laurent Duhamel.
W ostatnim spotkaniu ligowym Marsylia uległa 0:2 PSG na ich stadionie. Troyes zremisował na własnym boisku 0:0 z Bastią.
Troyes traci do miejsca dającego utrzymanie w lidze siedem punktów. Jeżeli goście niedzielnego spotkania chcą realnie walczyć o pozostanie w stawce najlepszych francuskich ekip muszą wygrać z Marsylią.
Po 26. kolejkach Olympique Marsylia plasuje się na trzecim miejscu w stawce z 46. punktami na koncie. Troyes zajmuje 19. pozycję i zgromadziło do tej pory 20 oczek.
W niedzielnym spotkaniu Ligue 1 Olympique Marsylia podejmie na własnym stadionie Troyes.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.