PGNiG Superliga kobiet

Młyny Stoisław Koszalin – EKS Start Elbląg

23:19

finał (14:7)

16.03.2019, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • 22. kolejka • Artur R.

Energa AZS po 30 minutach posiadała siedem bramek zaliczki. Po zmianie stron Start zamierzał odwrócić losy meczu i było już naprawdę bardzo blisko.Akademiczki ostatecznie nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa i pewnie zmierzają po upragniony medal (18:29:13)

Koniec meczu. (23:19)

60

Michałów na skrzydło do Han, a ta pewnym rzutem podwyższa prowadzenie Koszalina (23:19)

59

Świerżewska trafia z drugiej linii (22:19)

59

Anita Unijat poprosiła o czas (22:18)

58

Han trafia dla gospodyń już chyba wszystko jasne w dzisiejszym meczu (22:18)

57

Mazurek trafia z 7 metrów (21:18)

57

2 minuty kary dla Wagi (20:18)

56

Błąd w rozegraniu akademiczek i Start przed szansą. Kontra Startu, również nie zakończyła się bramką (20:18)

55

Świerczok trafia z 7 metrów (20:18)

54

Balsam ze skrzydła pokonuje Prudzienicę (20:17)

54

Smbatian podwyższa prowadzenie akademiczek (20:16)

53

O czas poprosił Niewrzawa (19:16)

52

Volovnyk trafia do siatki (19:16)

52

Wtulich trafia w słupek z 7 metrów. To może być decydująca akcja dla losów meczu (18:16)

51

2 minuty kary dla Gadziny (18:16)

48

Balsam trafia dla przyjezdnych (18:16)

47

Mazurek trafia z 7 metrów (18:15)

47

Rycharska faulowana i rzut karny dla akademiczek (17:15)

46

O czas poprosiła Anita Unijat (17:15)

46

Świerżewska trafia i przewaga akademiczek w 2 minuty stopniała z pięciu do trzech (17:15)

45

Gadzina ponownie skuteczna w ataku. Już tylko trzy bramki straty Elbląga (17:14)

44

Gadzina ze skrzydła zmniejsza stratę do Energi AZS (17:13)

43

Energa AZS gubi piłkę w ataku. Piłkę przejęła Balsam popędziła ile sił, ale przegrała pojedynek z Prudzienicą (17:12)

40

Nowicka trafia dla gospodyń (17:12)

39

Gadzina rzuca dla Startu.Przyjezdne dalej walczą (16:12)

39

Akademiczki przerywają niemoc po bramce Mazurek (16:11)

38

Trbovic zmniejsza stratę do akademiczek (15:11)

37

2 minuty kary dla Smbatian (15:10)

35

Świerczok trafia z 7 metrów (15:10)

35

2 minuty kary dla Volovnyk (15:10)

33

Jędrzejczyk trafia z 7 metrów (15:9)

31

Świerżewska błyskawicznie odpowiada (15:8)

31

Silny rzut Michałów i piłka w siatce (15:7)

31

Rozpoczynamy drugą połowę (14:7)

31

Druga połowa rozpoczęta. (14:7)
Energa AZS po pierwszej połowie posiada, aż 7 bramek zaliczki. Zwycięstwo w znacznym stopniu przybliży akademiczki do medalu na koniec obecnego sezonu. Start miał problemy w pierwszej połowie ze skutecznością.

30

Pierwsza połowa skończona. (14:7)

29

Mazurek wpisuje się na listę strzelczyń (14:7)

29

Prudzienica broni rzut z 7 metrów (13:7)

29

2 minuty kary dla Urbaniak (13:7)

28

Ponownie Tomczyk trafia do siatki (13:7)

25

Ponownie Han! Przewaga Koszalina urosła do pięciu trafień (11:6)

25

Han i już cztery bramki przewagi Energi AZS (10:6)

24

Balsam ze skrzydła, ale Prudzienica odbija piłę (9:6)

23

Tomczyk przywaraca trzybramkowe prowadzenie akademiczkom (9:6)

23

Waga ze środka piłka odbija się od bezradnej Prudzienicy i wpada do siatki (8:6)

22

Smbatian i trzy bramki przewagi Koszalina (8:5)

20

Prudzienica z kolejną skuteczną obroną (7:5)

16

Volovnyk podwyśzaa prowadzenie akademiczek (6:3)

16

Świerczek nie trafia w bramkę z rzutu karnego (5:3)
Andrzej Niewrzawa prosi o czas (5:3)

15

Michałów podwyższa prowadzenie koszalinianek (5:3)

15

Smbatian odzyskuje prowadzenie koszaliniankom (4:3)

11

Balsam faulowana na skrzydle rzut karny dla gości (2:1)

10

Świerczek z drugiej linii mocnym rzutem trafia w poprzeczkę (2:1)

8

Gadzina przerywa niemoc Startu (2:1)

7

Balsam ze skrzydła piłka odbija się od 4 metra i ląduje jedynie na poprzeczce! (2:0)

6

Rycharska z koła podwyższa prowadzenie (2:0)

5

Ponownie Świerczek z drugiej linii, ale Prudzienica pewnie broni (1:0)

5

Świerczek rzuca, ale Prudzienica nie daje się pokonać (1:0)

3

Świerżewska rzuca nad bramką Prudzienicy (1:0)

2

Mazurek trafia z 7 metrów (1:0)
Podanie na bok do Wagi, a ta nie łapie piłki. Szybka akcja Energi AZS i faul. (0:0)

1

Start gubi się w ataku, podobnie zachowują się gospodynie (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Pierwsze siódemki już na parkiecie i rozpoczynamy hit ostatniej kolejki drugiej rundy PGNiG Superligi kobiet. Emocji dzisiaj w Koszalinie nie zabraknie.
Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Sach, Prudzienica – Han, Urbaniak, Mazurek, Tracz, Kaczanowska, Michałów, Volovnyk, Smbatian, Striukowa, Rycharska, Nowicka, Borysławska, Tomczyk

EKS Start Elbląg: Powaga, Pająk – Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Wtulich, Trbovic, Gadzina, Świerżewska, Stapurewicz, Yashchuk.
Zapowiada się emocjonujący mecz na koniec rundy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet. W Koszalinie miejscowa Energa AZS zmierzy się ze Startem Elbląg, koszalinianki to obecnie trzecia drużyna tabeli, zaś przyjezdne są na czwartej pozycji. Podopieczne Anity Unijat stoją przed szansą powiększenia przewagi, zaś Start od pięciu spotkań jest niepokonany.
Elbląg ostatnią porażkę poniósł w meczu z aktualnymi liderkami tabeli z Metraco Zagłębia Lubin 24:27. Następnie Start pokonał KPR Jelenią Górę 35:25, Pogoń Szczecin 24:20, Koronę Handball Kielce 33:19, Ruch Chorzów 26:25 oraz UKS PCM Kościerzyna 38:20.

Koszalinianki w ostatnich pięciu meczach doznały dwóch porażek, ale obie faworytkami do końcowego triumfu w PGNiG Superlidze kobiet. Akademiczki w pięciu ostatnich meczach przegrały 16:30 z MKS-em Perłą Lublin, pokonały KPR Kobierzyce 18:17, uległy Metraco Zagłębie Lubin 17:19, a także ograły KPR Jelenia Góra 37:19 i Pogoń Szczecin 32:26.
Obecnie najskuteczniejszymi zawodniczkami Startu są Justyna Świerczek – 91 trafień oraz Patrycja Świerżewska – 79 bramek. W drużynie koszalińskiej najskuteczniejsze są Tamara Smbatian – 73 trafienia i Monika Michałów -70 goli.
Dodajmy, że spotkanie w pierwszej rundzie pomiędzy Startem, a Energą AZS w Elblągu zakończyło się wygraną Koszalina 27:26.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 17:00 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

23:19

Młyny Stoisław Koszalin: Sach, Prudzienica – Han, Urbaniak, Mazurek, Tracz, Kaczanowska, Michałów, Volovnyk, Smbatian, Striukowa, Rycharska, Nowicka, Borysławska, Tomczyk