1:3

finał (1:0, 0:1, 0:2)

12.10.2013, 20:00 • Nationwide Arena (Columbus) • Tomasz Surma

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego odwiedzania Lajfy.com. Dobranoc. (22:43:44)
Boston Bruins pokonuje w spotkaniu wyjazdowym 3:1 Columbus Blue Jackets. Bostończycy byli dziś zespołem bardziej skutecznym od rywali i mieli na bramce w genialnej dziś formie Tuukka Raska. Te dwa elementy zaważyły na dzisiejszej wygranej gości.

60:00

59:27

Gol dla Bostonu!

Strata gospodarzy i MILAN LUCIC pakuje krążek do pustej bramki! 3:1 dla Bostonu!

58:57

Blue Jackets przez chwilę stracili krążek, ale znów są w jego posiadaniu.

58:30

Bobrovsky zjeżdża do boksu. Gospodarze bez bramkarza na lodzie.

58:01

Błąd gości i Gáborík staną oko w oko z bramkarzem! Rask popisuje się jednak genialną obroną i Boston wciąż prowadzi.

57:32

Blue Jackets w piątkę na lodzie.

57:00

Jedne z graczy Bostonu na spalonym.

56:20

Mimo gry w osłabieniu MacKenzie przejmuje krążek, mija dwóch rywali i gdy wydaje się że właśnie odda strzał, zostaje powstrzymany przez wracającego obrońcę.

55:32

Johansen na ławce kar. Nie jest to dobrą informacją dla gospodarzy.

55:06

Szybka akcja gospodarzy. Sędziowie na nieszczęście kibiców Niebieskich Kurtek odgwizdują spalonego.

54:20

Gospodarze mają przewagę w trzeciej tercji. Gracze Bostonu grają jednak dobrze w defensywie i szanse na wyrównanie są raczej niewielkie.

53:41

Bobrovsky wyciąga się przed siebie i łapie krążek, który odbija się od rywala stojącego tuż przed jego bramką.

51:50

Umberger! Świetna okazja Amerykanina, jednak ten uderza wprost w bramkarza. Krążek wychodzi w pole gry, ale bramka zostaje ruszona i gra musi zostać przerwana.

50:34

Gáborík wjechał do tercji rywali, zagrał przed bramkę, ale tam jego kolegę z zespołu w ostatniej chwili ubiegł przeciwnik.

49:44

Wznowienie pod bramką gości, krążek zostaje wycofany do obrońcy, który decyduje się na strzał. Guma trafia bodajże w Boychuka, który stoi tuż przed bramką i wyręcza w interwencji swojego bramkarza.

48:23

Znów było gorąco pod bramką Raska. Podobnie jak przed chwilą Blue Jackets nie udało się oddać strzału.

1:3

Składy i statystyki: 19. Johnson (Wisniewski, Gáborík) – 37. Kelly, 41. Eriksson (Bergeron), 60. Lucic

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Ťjutin, J. Johnson, Wisniewski, Murray, Savard, Prout – Gáborík, Dubinsky, Atkinson – Umberger, Johansen, Foligno – Comeau, Anisimov, Jenner – Boll, Letestu, MacKenzie

Boston Bruins: Rask (C. Johnson) – Boychuk, Chára, McQuaid, Seidenberg, Hamilton, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Smith, Kelly, Caron – Thornton, Campbell, Paille

Sędziowie: O'Rourke, Skilliter – Driscoll, Galloway